Skocz do zawartości
POWER BY AMD

internetowe radio o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również jestem ZA!!! Pomysł naprawdę jest spoko i z chęcią bym posłuchał takiego radyjka :D

 

POWER BY AMD >>> Czy Ty czasami nie wpadłeś na ten pomysł słuchając Megastacji?? Bo tak mi się wydawało jak bym Cię kiedyś na czacie tam widział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem ZA!!! Pomysł naprawdę jest spoko i z chęcią bym posłuchał takiego radyjka :D

 

POWER BY AMD >>> Czy Ty czasami nie wpadłeś na ten pomysł słuchając Megastacji?? Bo tak mi się wydawało jak bym Cię kiedyś na czacie tam widział :)

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

.....zgadłeś no słucham meguski cały czas ale jak patrze na tych liponych dj co nic nie mixuja a pozdrowienia czytaja kogrzej niz 7 latkowie elementarz to postanowiłeś sam coś pomyślec a ze akurat mam znajomego co mógłby mi w tym pomóc to zagadałem do niego on tak ..raczej przychylnie... poweidział zebym na tweak obczauił temat ..napisałęm posta .. widze spore poparcie .. jegoe dzisiaj juz nie bedzie pewnie jutro od 9 bedzie to pewnie zapadnie decyzja czy dostaniemy serwa i łacze :D ale juz mozna po mału robić stronke forum i angkiete zbierać oc powazniejszych ludzi i tych oc maja doświadczenie z prowadzeniem radia

..sam nie iwem jak sie do tego zabrać i jak to prowadzic ... myśle ze poczatki beda trudne i na poczatku bedzie to bardziej paridioa niz radio wszsko bedzie sie dogrywać docierac a.le z czasem mysle wyjdzie pożanda kompstacja :D .. no niezapomnijmy ze trzeba wymysleć nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

to działa na zasadzie ze na serwerze tym co ma to lacze musilmy postawic serwer Shoutcasta dac mu hasla itp. puzniej te hasla musimy dac tym co maja to prowadzic i do tego plugina do winampa

w tym pluginie wpisuje sie haslo, laczy sie on z serwerem i juz radio nadaje z winampa tego kolesia co w danej chwili jest polaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to stwaza obciazenie dla serwera ile to będzie danych serwer musiał wysyłać jak to jest pakowane ??

W ustawieniach Shoutcasta, ustawiasz z jaką jakością chcesz nadawać i wtedy pilk mp3 jest zmniejszany(bo słabasza jakośc) i wysyłany na serwer. A innego pakowania chyba nie ma bo wtedy nie można było by na zywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odrazu proponuje, jakos 128kbps, wiekszych nie ma specjalnie sensu, to wkoncu tylko radio i-netowe, a przy mniejszych juz sluchanie staje sie srednia przyjemnoscia. Dlatego odrazu przydaliby sie ludzie z wmiare okej laczami, ja osobiscie mam na upload 3kb/s wiec odpadam, chociaz chetnie cos bym porobil. wrazie czego, moge zajac sie stronka, jakas grafa itp bajerki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 kbps to bedzie 16 kilobajtow na sekunde, razy 30 userów to jest 480 kilobajtów na sekunde. 10 gb / 480 kb = ok. 2083 sekundy(~35minut), ale mam nadzieje ze sie sypnałem w obliczeniach, bo tez bym byl chetny na dejota :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 kbps to zdecydowanie za duzo... mozna spokojnie nadawac w 96kbps. Radyjko w ktorym gram ma 56kbps a jakosc jest prawie jak na 96kbps i nikt nie narzeka. Zreszta jesli bylo by te 128kbps i 30 userow (w co osobiscie nie wierze) to zeby wyciagnac ~500kBs potrzeba lacza 4-5 mbit. Napisales ze dysponujesz laczem 3Mbit. Sadze ze zeby mocno go nie obciazac to 56kbps to max z jakim mozna nadawac. No i to daje jakies 12h dziennie (przy limicie 10Gb). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128 kbps to zdecydowanie za duzo... mozna spokojnie nadawac w 96kbps. Radyjko w ktorym gram ma 56kbps a jakosc jest prawie jak na 96kbps i nikt nie narzeka. Zreszta jesli bylo by te 128kbps i 30 userow (w co osobiscie nie wierze) to zeby wyciagnac ~500kBs potrzeba lacza 4-5 mbit. Napisales ze dysponujesz laczem 3Mbit. Sadze ze zeby mocno go nie obciazac to 56kbps to max z jakim mozna nadawac. Pozdro.

daj adres swojego radyjka ja se posłucham jaki jest dzwiek na 56

a kta pozatym to napisz jeszcze co wiesz na temat prowadzenia takiego radyjka

...ja nidy sie tym nie interesowałem

 

 

tak apropos - to mam powiedziane ze jezeli to bedzie miało rece i nogi to bedzie trzeba pomysleć nad zmianą limitów

 

na razie trzeba to odpalić i zobaczyc w jakim czasie zezremy 10 gb

kolejny gb kosztował by 20zł chyba, ale zawsze mozna zmienić abonament :P .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres radyjka to www.radiofb.com

 

Co do prowadzenia radyjka to wiem tylko jak ustawic klienta ktory nadaje, karty muzycznej, mikrofonu itp. Nie znam sie na ustawieniach serwera bo od tego jest adminek radyja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to i 48 kbps starczy, jak ktoś nie wierzy to niech sobie wejdzie na radyjko cyberstacji ((http://play.cyberstacja.com:8000/) <- mam nadzieję że moderatorzy nie uznają tego za reklame), tam puszczają w 48, i moim (skromnym) zdaniem jest dobrze :)

A te 10Gb to jaki limit :?: Na miejsce, czy miesięczny/tygodniowy/dzienny transfer :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ares

to jest chyba dzienny limit o ile dobrze zalapalem a jezeli nie dobrze to miesieczny,

 

btw. od hip hopu jak juz ma byc ktos to ja sie zglosilem pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo fajny, pod warunkiem jednak, że będzie to radyjo o kompach - czyli prowadzący (specjalnie nie piszę DJ'e) będą mieli przygotowany ciekawy program (co wymaga już zaangażowania) a nie tylko puszczali muzę i pozdrawiali na lewo i prawo :P .

Propozycje nazw:

Radio Tweak,

Tweakstacja,

Radio OK (Overcloking Kompy),

KOT (Kompy OC Tweak)

 

narzie tyle może coś jeszcze wymyślę :P .

 

PS. "Tweak" w nazwie oczywiście jak zgodzą się na to właściciele/twórcy tegoż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...