Skocz do zawartości
pAq85

Wszystko o GA-7VAX

Rekomendowane odpowiedzi

co do diody to cholera wie jakie to piny :D - jakos nigdzie danych nie widzialem

 

co do plyt z zasilaniem 5v to

Epox 8rda/+ ,a 8rdae/3/i to juz z 12v ( co do e nie jestem pewien)

a inne plyty na nf2 to jakos sie nie rzucily mi w oczy ,trzeba by popatrzec dokladnie

 

ooo

a asus na nf2 ?? nie chce mi sie patrzec ale asus jakos ciagle na 5v siedzi ,wiec jak ktos chce to niech sobie spojzy na asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego mowisz "U WAS"

przeciez odczyt temp z didy ma tylko Abit KD7 series ,Soltek z DRV5 i FRV i asus a7n8x

podobno abit an7 ma zle to bym musial sam sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj mowiąc "u was" maiłem na myśli uklad odp. za pomiar temp, nie elemęt pomiarowy ->diode w cpu ;)

 

Wiesz, w sumie to nie wiedziałem o innych mobo. Chciałbym znać wypr. po to żeby na NF7 dorobić odczyt bezpośrednio z cpu, chyba że ma ktoś jakiś datasheet s462, tam też powinno być.

Gdybym miał dostęp do wymienonych przez Ciebie mobo sam zlokałbym które to piny, o ile jest to pomiar czysto z diody (jak np. z termistora, nie powiązanej z żadnym układem w cpu) wyprowadzonej na socket.

 

edit:

Wyssałem chyba wszystkie datasheety proców na socket 462, znalazłem też piny diody o któe mi chodziło, oraz qpe innego szitu który zaraz zlokam dokłądniej ;)

Pomoc już mi nie potrzebna ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiadomo który układ odpowiada za pomiar temy z proca (dioda) i z tego ukladu co jest w sokecie.... bo tempy mi mierzy dosyć dokładnie (2 C roznicy moze).Chyba ten IT8705F ... to mierzy.

Wlasnie płyta schuttle AK31 tez ma układ HIP 6301 a taka płytke dorwac nie trudno...i 4 fazy witaja na mojej..

 

Narazie u mnie jazda z 1 fazie ale za godzine juz beda znowy 2 fazy. Jednak sterownik sie nie dał zjarac...... za to PCB przy mosfie odpadło....

 

Wiesz, w sumie to nie wiedziałem o innych mobo

U ciebie to tylko abity sprzedaja ? ;)

 

Niestety testy wykazały ze 400Mhz 33/66 nie jest mozliwe bo V link sie sypie (na to wyglada). :? Ale moze jeszcze inny patent sie uda by samo Pci miało 33.. reszta mnie wali.

 

Owies jutro bede miał w łapach AK32 zobaczymy pomierzymy..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety testy wykazały ze 400Mhz 33/66 nie jest mozliwe bo V link sie sypie (na to wyglada). :?  Ale moze jeszcze inny patent sie uda by samo Pci miało 33.. reszta mnie wali.

1357698[/snapback]

A gdyby dać drugi clock gen na samo pci qtóry machałby stale 33mhz i wtedy dać oryginalnego na 400? da się zrobić jak sądze,

 

powodzenia z mobo, ja też mam niezły szit, stabilne fsb mi nagle spadło po świętach :/ ale walcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies czytasz w myslach........ własnie to zamierzam zrobic.

Kupione Twinmosy to kupa nie lataja na 200 2.2.2.6 jedynie na 2.3.3.6

Specteki 333 lepiej sobie radziły.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies czytasz w myslach........ własnie to zamierzam zrobic.

Kupione Twinmosy to kupa nie lataja na 200 2.2.2.6 jedynie na 2.3.3.6

Specteki 333 lepiej sobie radziły.....

1361194[/snapback]

 

mailem specteki 133(266) lataly na ok 185MHz !! (370) i mysallem ze to dlatego nie moge juzz krecic kompa ! a okazuje sie ze chipset nei daje rady ! podejrzewamze poslzy by duzo wyzej ! na 175MHz latały 2-2-2-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie do tego Twinki nie maja VCM (virtual channel memory) ale cóz moda chyba walne na 2.95V bo to chyba jedyna rada albo oddam te twin mosy i poszukam specteków 400... a 333 to były dobre pamięci.

 

Edit max FSB co daje rade to 203 Mhz pozniej mobo nie wstaje.......

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim mobie siedzi sobie audigy 2 ZS , i nic poza tym w slotach PCI nie mam. Domyślam sie że to ta karta miesza. dojezdzam do FSB 189 i to jest full stabilne dla mojego konfigu. powyżej zaczynaja się problemy tzn. wszystko chula jak trza, przeładowuje poprawnie w nieskończoność i uruchamia lecz problem to ranny zimny komp nie wstaje - resecik, jeden lub dwa i dopiero wstaje, potem już chodzi dopuki go znowu na pare godzinek nie zostawie. Dlaczego akurat zimny ???

 

 

W biosie jest jakaś opcia Latency PCI ( 32, 64 ... ), jak najlepiej ją ustawić dla Audigy 2 ZS dla wysokich FSB ?

 

Niemam pojecia w sprawie osobnych zegarów PCI , ale było by pięknie nieć PCI 33 przy FSB 200. Życze powodzenia Panowie i chętnie skozystam jak coś z tego cudu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlsnie wielu ludzi mowi ze zimny komp nie wstaje albo przy wysokim FSB dzieja sie cuda...

 

Chyba bedzie trzeba podnieść lekko Vcore na NB tak z 2.5 na 2.6 2.7V mysle ze powinno pomóc wyciagnać wiecej z tej płyty.Mam nadzieje ze nie podam 3.3V na NB bo wtedy zgon płyty murowany..

 

Co do cudu na PCi 33 to narazie kiszka bo nie moge nigdzie znaleźć datashheta PLL.On ma 1.6 dzielnik ale płyta i tak nie wstanie...bo Vlink sie sypie ale moze uda sie patent z podanie FSB 33 na mostek połududniowy (drugie PLL) ale tez nie wiem czy VT8235 nie bedzie sie burzyć.Ale wszystko teraz zalezy od znalezienia danych na temat oryginalnej PLL.

 

 

A mi samsung padł chyba przez uszkodzna taśme IDE..... inny dysk też miał problemy z I/O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny.... może to przez kondy, niezdązą dojść do siebie

1365924[/snapback]

Dobrze myslisz ale to nie to raczej mi to wyglada na problem ze sterownikiem który poddaje sie przy wiekszym obciążeniu.

Mam taki efekt teraz bo zmieniłem dolne mosy na 87n03 i przetwornica ma problem ze wstaniem przy v core 1.9V at 2000 Mhz.

Zasilanie ramów tez cos od siebie daje i dlatego sa te jaja z zimnym kompem.

 

Miałem dziś w łapach GA-7VRX rev 1.1

Co mi sie rzuciło w oczy to mozliwośc ustawienia 200 FSB przy PCI 33 (ale jest brak switchy od FSB jedynie 100 lub 133 na innym swithu)

I co sie okzauje tam siedzi chip KT333 0208 CE (bez v linka)

Ns to VT8233A.

 

Hmm dziwne czyżby te bez v linka chodza na 200 Mhz z pci 33 ??

 

Tu to samo pisza :

 

http://www.1bits.com/columns/tips/page80.shtml

 

Zreszta to chyba tego samego Giga opisuja bo pll jest to samo

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor dzieki za rade. Wymiana kondensatorow 3300 pomogla plyta smiga :). Szkoda tylko ze musze ja sprzedac bo kupilem nowa moba a po co mi dwie jeszcze raz dzieki i pozdro.

1369694[/snapback]

Pochwal się co kupiłeś nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś w łapach GA-7VRX rev 1.1

Co mi sie rzuciło w oczy to mozliwośc ustawienia 200 FSB przy PCI 33 (ale jest brak switchy od FSB jedynie 100 lub 133 na innym swithu)

I co sie okzauje tam siedzi chip KT333 0208 CE (bez v linka)

Ns to VT8233A.

 

Hmm dziwne czyżby te bez v linka chodza na 200 Mhz z pci 33 ??

 

Tu to samo pisza :

1366046[/snapback]

od kt266 NB i SB sa polaczone vlinkiem ,wiec i kt333ce jest polaczony vlinkiem

tylko nie jestem pewny taktowania ,wiem ze w kt266/a vlink ma przepustowosc 266mb/s (w kt400 chyba 512mb/s ,ale jak jest w kt333 to nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu spaliła mi się 7VAXP, nic nie kręcona (nawet Top Performance mi nigdy nie działało). Odeszła do Krainy Wiecznych Napięć razem z prockiem (Palomino 1800+), całe szczęście nic innego się nie spaliło, ale i tak byłem wkurzony na max, bo jeszcze z roczek by u mnie pochodziła :( Spaliły się kondki i inne elementy obok chipsetu, czyli chyba sekcja zasilania procesora.

 

No i nie mogę dojść jak to się stało.

Myślałem początkowo, że to wina zasilacza ale chyba jednak nie, bo przecież przetrwał. A może przegrzewający się procek, bo miałem problemy z hałasującym wiatraczkiem? No ale w Windowsie i BIOS-ie temperatury pokazywało OK, czyli ok. 50 C, obroty wiatraka też w normie. Dodam, że płyta nie spaliła się od razu, najpierw były przypadkowe zawieszki systemu, po paru godzinach już przy ładowaniu XP dostawałem blue-screena, a potem wszystko padło i już nie wstało :(

Szwagier, który składa kompy próbował coś przy niej grzebać, ale ostatecznie stwierdził, że niestety nadaje się tylko do kosza.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Czy spalenie jakiegoś kondensatora może pociągnąć do grobu całą płytę i procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies ona była by moja ;) coż mozliwe ze uszkodznie kondka (zwarcie) moze uszkodzić Mosy i płyte szlag trafi.

 

No Miedziak to gratulacje... jednak diagnoza była trafna.

 

KGB no niwe wiem..... bo wlasnie czytałem ze 333 Ce jest bez V linka a CF z V linkiem juz jest....

 

Moj sprzet narazie odpoczywa az do nastepnego modu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...