Skocz do zawartości
pAq85

Wszystko o GA-7VAX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co do modu na 200 to do kogoś kto ma ta płyte :

Dołączona grafika

 

Trzeba by sprawdzić co sie stanie jak połaczy sie 3 parę tych dipów bo PLL potrafi 200 Mhz przy PCI 33 lub jak ktoś ma miernik to niech sprawdzi gdzie idzie ten punkt do PLL (która nożka) bo dalej nie mam poisu ICF 94230 BF....

 

Moze to 200 jest jednak mozliwe.....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na 166 juz robiłeś wieć na 200 spróbuj co ;) ? tylko teraz nie wiem jak powinny być ustawione te przełączniki :/

1420903[/snapback]

 

no tak tylko jak mi chipset wysiada przy 185MHz , czasem mniej to mod cos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj zapomniałem to zapodam ci moda na NB 2.6 2.7V i 200 twoje co ?

7va lata na 200 a czemu vax nie to dziwne ..

1421017[/snapback]

 

a modzika daj :) chetnie zrobie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sluchajcie czy ktos mogl by mi prosze potwierdzic ze na GA-7VAX rev 1.2 w ogole mozna stabilnie i normalnie pracowac z pamieciami 400MHz ? Mam jakas dziwna wersje tej plyty, taka z jednym dipem do fsb ale za to ma 6 przelacznikow i da sie przestawiac mnoznik bardzo wysoko.

 

Dołączona grafika

 

A teraz do sedna sprawy, kupilem ta plyte i od poczatku nie chciala pracowac z pamieciami na 400MHz, pracowala stabilnie na 333MHz, kupilem radeona 9500pro i z ta karta nie dziala juz z 333, wyklada sie we wszystkim co troche wysila komputer, dziala teraz stabilnie na 266MHz. Nie wiem teraz czy jak kupie jakas dedykowana przez megabyte pamiec, albo taka ktora na stronie producenta jest opisana jako dzialajaca z taka plyta to rozowiaze sprawe i bedzie smigac na 400MHz?

Edytowane przez bartleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest bios wideo ? ;p

 

Bo w Aidzie pisze, ze BIOS wideo jest starszy niz 2 lata, to istotne? ;]

1571430[/snapback]

bios karty graficznej ;)

 

Mam tą płytę od jakiegoś czasu i śmiga, ze hej ;] Nie kręci się najlepiej, ale działa stabilnie, a to dla mnie najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś z posiadaczy ga-7vax poda opis z układu q49 znajdującegosię pomiędzy slotami na pamięć a gniazdem zasilania :) aha rev 1.1!! i nie żadne ga-7vaxp bo to inne pcb :| byłbym nizewykle wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiam sie znowu :)

 

Sprzedałem moja modowana ga-7va-c i pożyczyłem taka sama i tu zonk:

Kompletnie inne tranzystory w sekcji zasialnia procka : 10 a mosy az dziw ze działa u mnie były 70A.To samo dotyczy mosów od AGP i Mostków.

 

Przy ujemniej temperaturze na procku bios sie wykłada (albo wogóle nie wejde do biosu albo jak tempa zejdzie ponizej zera to mam 255C i freeza)

 

R4213 Jak coś to sprawdze i dam ci znac.

 

Bartleby a masz synchro z CPU ? bo jak nie to to nic ci nie da ...zwiększ napiecie na ramie czesto pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowymi biosami do płyty GA7VA. Po updacie do F12 czy F11, załadowaniu defaultowych ustawień Biosu:

- nie działają dotychczasowe stery od grafy (Win chce instalować je jeszcze raz)

- nie działa mycha na USB (pomimo ustawienia obsługi takich myszy w biosie)

- i to nie byłby pewnie problem, ale w Windzie (98SE) NIE WIDAĆ w ogóle napędu CD (CD-RW Teac W540E). W Biosie jest wykrywany - ustawiony na secondary master.

Ktoś ma może jakiś pomysł jak to ugryźć?

 

A jeśli nie to, czy aktualizacja Biosu daje cokolwiek poza obsługą nowych rodzajów procków? Mój proc jest obsługiwany przez pierwotny Bios (F3) więc może nie ma po co w ogóle zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem sobie kilka dni temu 7VAX-FS. Ładnie wszystko podlączyłem, zainstalowałem windowsa, stery kilka gierek po czym wyłączyłem kompa i wyszedłem z domu. Po 1.5 h wracam i próbuję go uruchomić ... i [gluteus maximus]. Gdy próbuję go włączyć wiatraczek na procku robi jakieś 270 stopni i na ułamek sekundy zapala się dioda na karcie graficznej. Zasiłka, ram i dysk działają, więc wina pewno lerzy po stronie płyty głównej. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nie wstawania na zimno to miałem ten sam problem na DFI NF ULTRA-AL i nazywa sie to "cold boot" problem, jest to znany problem i wystepuje na praktycznie wszystkich plytach z NF2, KT400 i nawet na NF4.

Spowodowane jest to zbyt malym napieciem startowym czy jakos tak a dokladniej barierą 1.85V jezeli mamy vcore ustawione powyzej to nie zawsze jest ono podawane przy starcie (mam gdzies w domu opis tego problemu po ang.)

Rozwiązanie u mnie byl socket mod zwiekaszajacy napiecie rozruchowe mówiac językiem laika. Byc moze zadziala rownież na GA-VAX, jak bede w domu podam schemat gdzie trzeba włozyc druciki

 

ALE UWAGA NIE WIEM CZY ZADZIALA NA KT 400, MOZE BEDZIE WIELKIE PUFF !!!! :)

 

Co do obniżenia vcore procka po zabawach z napieciem to tez mialem taka sytuacje Athlon 2000Xp napiecie default spadło z 1.625 na 1.5v i tak zostalo. Ten problem tez czesto wystepuje, rozwiazania nie znam, trzeba robic socket mody zasilania albo laczyc piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el0 [;

 

Pare dni temu widziałem, że jakiś gościu sprzedawał wersję od simensa (GA-7VAXFS) ze zmodowanym biosem, rzekomo zmodowanym przez niego. Ja mam bios mówiąc ładnie zje@@@ny i jedyne co można zrobić to zmienić timingi ramu ;/

 

Jakby ktoś miał to mógłbym poprosić o zgranie?;]

Ewentualnie może jakiś zmodowany do wersji od simensa, bo widzę same od zwykłego GA-7VA i nie wiem czy można wgrać czy nie bo w końcu 20pln za wylutowanie i zaprogramowanie orginalnego biorą w sklepie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ta płyta była z siemensach:

 

Tu w PDF-ie instrukcja obsługi:

 

http://www.fujitsu-siemens.co.uk/rl/servic...fs/7vaxfs_u.pdf

 

Bios wer. F7 :

http://www.station-drivers.com/page/gigabyte%207x.htm

 

Koncoówka FS/FSC, to sa OEM'y dla Fujtsu-Siemens, ktory tak oznacza plyty i wgrywa do nich swoj bios okrojony z wiekszosci opcji

 

Czyli by pasował bios od GA7VAX i juz :) .

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam mały problem z płytką GA-7VAX i potrzebne było by mi szczegółowe zdjęcie tej płyty a konkretnie tej części z wtyczka zasilania

wypalił mi się jeden element niestety tak nieszczęśliwie że nie widać na nim oznaczeń

 

dzięki wielkie wszystkim bratnim duszom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie z innej beczki, mam taplyte GA-7VAX rev1.1 i dziala z pamiecią 512mb 400mhz kingstona i chcialem dokupic dodatkowo 1GB tez kingstona(ew.Goodram) 400mhz w 1 kosci czy nie bedzie problemu z dzialaniem tego ramu?

 

btw.czasami mam duze problemy z odpaleniem kompa a mianowicie winda sie laduje laduje i restart i tak kilka razy pod rząd zanim włączy sie windows:(

moj komp: bart 2800, gf 6800GS, na razie 512ramu,Fortron350W.

Edytowane przez marpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jestem początkujący imam takie pytanko. do płyty ga-7vax wrzuciłem proca sempron 2200+. i odczytuje go jako athlona. zrobiłem nawet upgrade biosa na f13 i dalej jest ta sama sytuacja. jest athlon zamiast sempron. czy to jakos wpływa na jego prace i wydajność? to jest jedno a mam jeszcze druga sprawe. do tego zestawu mam ram 256MB ale 133MZH(266) a procek powienien pracowac na 166(333) i jak ustawie taka magistrale to mi sie nie odpala. czy jest możliwosc przy magistrali cpu333 ustawienia ramu na 133(266) w biosie ta opcja sie automatycznie blokuje. przy nizszej magistrali np 100mzh pamiec mozna podniesc nawet do 166 a odwrotnie sie nie da. czy ktos moze mi pomoc. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. jestem początkujący imam takie pytanko. do płyty ga-7vax wrzuciłem proca sempron 2200+. i odczytuje go jako athlona. zrobiłem nawet upgrade biosa na f13 i dalej jest ta sama sytuacja. jest athlon zamiast sempron. czy to jakos wpływa na jego prace i wydajność? to jest jedno a mam jeszcze druga sprawe. do tego zestawu mam ram 256MB ale 133MZH(266) a procek powienien pracowac na 166(333) i jak ustawie taka magistrale to mi sie nie odpala. czy jest możliwosc przy magistrali cpu333 ustawienia ramu na 133(266) w biosie ta opcja sie automatycznie blokuje. przy nizszej magistrali np 100mzh pamiec mozna podniesc nawet do 166 a odwrotnie sie nie da. czy ktos moze mi pomoc. dzieki

W 2 ga strtonei nie da sie czyli cpu 333 a memki 266...

Jedyny sposób to :

Wyłacz Top Performance

Ustaw wieksze napiecie dla ramu : 7.5% ( nic sie nie stanie)

Jesli to nie pomoże to w Biosie Wciśnij jednoczesnie Ctrl+F1 i pojawi sie zakładka chipset

 

Ustaw Cas Latency(CL) na 3

Ras to CAS delay(tRCD) na 3

Ras precharge(trp) na 3

(RAS) ustaw na największa wartość jaka sie da.

 

Był juz taki post i płyta po takich zabiegach ruszyła Synchro CPU->FSB 166->166

Wtedy powinno widac Semprona (zreszta sempron to Athlon XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odgrzewam temat. Kupiłem 1GB RAMU 400 MHz Kingstona w 1 kostce i niestety komp nie może ruszyć. Czy te mamki mają prawo pójść na tej płycie? Błagam pomóżcie !!! :?

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak starych płytach nie będzie (na 99%) bootowania z pendrive.

Spróbuj jeszcze przy wyłączonym kompie włożyć pena, uruchomić kompa i sprawdzić w BIOS-ie w opcjach od bootowania.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...