Skocz do zawartości
jacek-xxl

Czy możecie polecić jakiś dobry firewall?

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie dzialaja jednoczesnie Sygate i Kerio. zauwazylem pewna rzecz. ze kazdy firewall dziala na inne zdarzenia i zabezpiecza w inny sposob. moge smialo powiedziec, ze tylko na 50% zdarzen (albo nawet mniej) zadzialaja oba firewalle. tak to zadziala albo jeden albo drugi. co do pytania o obciazenie kompa (bo moze takie pasc) to nie zauwazylem jakiegos spadku wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzialaja jednoczesnie Sygate i Kerio. zauwazylem pewna rzecz. ze kazdy firewall dziala na inne zdarzenia i zabezpiecza w inny sposob. moge smialo powiedziec, ze tylko na 50% zdarzen (albo nawet mniej) zadzialaja oba firewalle. tak to zadziala albo jeden albo drugi. co do pytania o obciazenie kompa (bo moze takie pasc) to nie zauwazylem jakiegos spadku wydajnosci.

a moze to dlatego ze jak jeden FW wychwyci np atak

to drugi juz nie ma co wychwytywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez one nie wspolpracuja ze soba jako tako. wiec kazda akcja jest analizowana przez obydwa osobno.

ja sam szczerze mowiac nie wiem dlatego post w formie pytania

wlasnie sie tak zastanawiam czy aby na pewno kazde zdarzenie jest

analizowane oddzielnie

 

zalozmy ze idzie podejrzany pakiet - np scan portow

w tym momencie np Kerio wylapuje go i blokuje

zatem nie ma juz nic do blokowania dla Sygate'a

nie moga przeciez dwa FWlle jednoczesnie zablokowac tego samego pakietu bo pakiet jest tylko jeden :!:

 

dlatego mi sie wydaje ze reaguje ten ktory pierwszy wylapie zagrozenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...