Skocz do zawartości
Adam_TVS

Abit NF7 - Parzący SB :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że podczas pracy nawet takim przegladaniu internetu SB jest bardzo gorący tak że nie da się go dotknąć nawet :( Teraz chce wysyłać płytę na gwarancję z powodu źle działającego portu myszki (opisywałem to w temacie kilka niżej ) i sie boję że jeszcze mi sie zwali teraz i wtedy chyba nie wezną mi na gwarancje :( Czy to normalne że to ustrojstwo aż tak się grzeje?

 

Mógłbym na to dac radiator z P2 ale chodzi o to że chciałem sobie na karcie dać 3,5 cm-owe radiatorki to by się troszke klłuciło ze sobą :/ Czy wam też się tak grzeje SB i czy w ogóle to chłodzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też podobny problem ostatnio gdy złucham winampa to z 28C (płyty) na 35C mi skacze a CPU z 39 na 52-53C ale tylk o przy słuchaniu muzy z WINAMPA.Jak kupiłem ten sprzęt (płyta + procek) to było zajebiscie 24-26 na MB i 31-33 na CPU a teraz jest lipa.Przyczym niemam ściany z jednej strony i tak mi skacze (hhhmmm moze przez tą pogode :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o w topicu Wszystko o NF7-S or something

 

Na SB możesz przykleić Zalmana ZM32NB, którego u mnie przy okazji owiewa jeszcze wentylator z przodu obudowy.

Zalmana przymocowałem dwustronnej cieniutkiej taśmy 3M, więc ze zdjęciem nie ma problemu (gwarancją)

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6185

 

 

Co do myszki to na stronie Abita, jest jak wół napisane o BIOS'ie z poprawioną obsługą PS/2 w tym myszy.

No chyba że masz zwalony port/myszę

 

http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bio...ies=1&model=124

 

Na NB mam niebieskiego Zalmana i sprawuje się znakomicie

 

Wyłącz w SETUP'ie kartę sieciową jeśli używasz tej zintegrowanej z NF7-S i sprawdź czy temperatura spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno wzrastajaca temperatura otocznia nie wplywa korzystnie na kompa :/ ale trzeba sobie jakos radzic mimo wszystko sb trzeba jakos schłodzić szczególnie jak ktos sie bierze za zwiekszanie fsb itd czasami wystarczy tylko jakis radiator ale czesto bywa ze trzeba jakis wentyl zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o w topicu Wszystko o NF7-S or something

 

Na SB możesz przykleić Zalmana ZM32NB, którego u mnie przy okazji owiewa jeszcze wentylator z przodu obudowy.

Zalmana przymocowałem dwustronnej cieniutkiej taśmy 3M, więc ze zdjęciem nie ma problemu (gwarancją)

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6185

Tylko ze to jest dość wysokie :/ A ja chciałem założyć jeszcze radiatorki na karte (3,5cm) i jak tak patrzę to nie zmieści sie to :/ A jakbym tak wycioł miejsce na ten radiator z karty to będzie to jeszcze jako tako chłodziło ?:)

 

Co do myszki to na stronie Abita, jest jak wół napisane o BIOS'ie z poprawioną obsługą PS/2 w tym myszy.

No chyba że masz zwalony port/myszę

http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bio...ies=1&model=124

Już wgrałem ten bios i nic nie pomógł :( Wydaje mi się ze port jest zepsuty bo mysz zawsze przestaje działać wtedy, gdy coś np. chce w obudowie pomajstrowac i wyciągam wtyczke a potem na nowo ją wkładam a komp nie ma zasilania więc nie wie co się stało :D A zawsze wtedy właśnie sie psuje więc chyba to o to chodzi :)

 

PS. To metalowe co osłania port troszkę mi się porysowało przez częste wkładanie i wyciąganie mychy, czy mogą mi przez to nie uznać gwary?

 

Na NB mam niebieskiego Zalmana i sprawuje się znakomicie

 

Wyłącz w SETUP'ie kartę sieciową jeśli używasz tej zintegrowanej z NF7-S i sprawdź czy temperatura spadnie.

Na NB na razie chyba jeszcze zostawie oryginalny wiatrak, bardziej mnie SB martwi.

 

A co do karty to nie używam zintegrowanej, mam jeszcze ta po starym kompie odziedziczoną :) Więc teoretycznei mozna by tą wyłączyć :) Która to opcja w biosie jest bo tak kurde szukam szukam i nie umiem znalezc :D :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim epoxie SB mam tak gorace ze jak prztzymam palec okolo 5 sec to puszczam bo nie moge wytzrymac :) ale pomyslowy jestem i przykleilem tasma termoprzewodzaca pociety radiat z Glacial Techa i temp jest zadowalajaca a na NB mam zalozony radiat z wentylem od PII i jest letni :)

 

co do sieciowki !! to w biosie to moze to byc LAN Device albo MAC Lan i przestaw z auto na disabled :) przynajmniej u mnie tak bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integrated Peripherals  :arrow:  OnChip PCI Device  :arrow:  LAN Controler  :arrow:  Disabled

Na moje oko (a raczej ręke) to chyba temperatura nie spadła po tym zabiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_TVS

Da sie spokojnie zrobic tak, zeby skutecznie chlodzic SB i miec radiatorki na grafie. Ja u siebie zrobilem to tak:

 

Dołączona grafika

To radiatorek od jakiegos celka/socket7 - duzy i plaski - nadawal sie idealnie - jest niemal identyczny wysokoscia z portem AGP

 

Jak widac ponizej wszystko smiga bez problemu (na zdjeciu poprzednia grafa - GF4 Ti4200 z O WIELE wiekszymi radiatorami niz obecny Herc 9800 i tez nie bylo problemu). Teraz SB letni 8)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chce Ci sie meczyc to mozna tez tak:

kupic na allegro cooler na procka (sa takie male chyba do 600 mhz za niecale 10 zl) i przyciac go do odpowiednich rozmiarow brzeszczotem, a potem przykleic dwustronna tasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_TVS

Da sie spokojnie zrobic tak, zeby skutecznie chlodzic SB i miec radiatorki na grafie. Ja u siebie zrobilem to tak:

 

Dołączona grafika

To radiatorek od jakiegos celka/socket7 - duzy i plaski - nadawal sie idealnie - jest niemal identyczny wysokoscia z portem AGP

 

Jak widac ponizej wszystko smiga bez problemu (na zdjeciu poprzednia grafa - GF4 Ti4200 z O WIELE wiekszymi radiatorami niz obecny Herc 9800 i tez nie bylo problemu). Teraz SB letni  8)  

 

Dołączona grafika

No dobra poszukam czegoś takiego :D To trzeba jeszcze troszkę od dołu przypiłowac no nie żeby nie chaczyło o inne elementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewinelo mi sie przez lapki kilka egzemplarzy nf7ki i praktycznie w kazdym parzyl SB na jednych mocniej na innych slabiej ale zawsze byl cieplutki tak czy siak wystarczy zapodac radio i jest loozik :) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że podczas pracy nawet takim przegladaniu internetu SB jest bardzo gorący tak że nie da się go dotknąć nawet :(

Wal zalmana i mostek ostygnie. U mnie z 55st. do 42st.C spadło.

Na karcie i tak nic ci nie da takie 3,5cm chłodzenie. Miałem wielkie radiatory z dwoma wentylami i wyobrażałem sobie że osiągne cuda na tym a tu nie miła niespodzianka :(

Kup i tak wielkie rewolteki na pamięci, są aluminiowe i miedziane. Wysokość 1,5cm i wszystko się zmieści bez przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Dimek obudowy niemasz?

Ja nie mam obudowy od 2ch lat, mam duże biurko na ktrórym komp się mieści rozłorzony na czynniki pierwsze i uważam taką "konstrukcję" na najwygodniejszą, szybko się podzespoły przekłada, dyski podłącza i ma się wszytko na oku cały czas. Mankamentem jest to, że dysk się grzeje i musi mieć dodatkowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Dimek obudowy niemasz?

Ja nie mam obudowy od 2ch lat, mam duże biurko na ktrórym komp się mieści rozłorzony na czynniki pierwsze i uważam taką "konstrukcję" na najwygodniejszą, szybko się podzespoły przekłada, dyski podłącza i ma się wszytko na oku cały czas. Mankamentem jest to, że dysk się grzeje i musi mieć dodatkowe chłodzenie.

 

to juz wiem dlaczego w podpisie masz napisane "Abit lekko walniety" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Dimek obudowy niemasz?

Mam - oczywiscie, ze mam :wink:

Zdjecie jest z momentu jak costam (juz nie pamietam co) testowalem - z reszta chlodzenie jest AC a nei WC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...