Skocz do zawartości
Świder

L12 mod na FSB 200MHz... który działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy, który mod na FSB 200MHz działa, ponieważ są dwa "oficjalne". Pierwszy http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html z geocities, w którym do każdego typu proca (znaczy standardowym FSB) jest inny mod, a drugi http://downloads.modlabs.net/bios/pic/L12mod.jpg z modlabs. Czytałem na xtreme systems np. tutaj http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?threadid=38172 że tutaj działa z modlabs. Ja próbowałem u siebie obydwa, ale nic, bo na obydwóch na FSB 231MHz wchodziło i wyżej już nie, bo wyżej ramy nie puszczają. Więc pytanie kieruję do was, który mod u was działa i jakie są jego rezultaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ten z geocites i polaczenie tych pinow (31 i 32) u mnie nie dalo rezultatu. Jutro sprobuje ten drugi sposob.

 

procek to barton 2500+ i NF7 2.0

 

raz komp wstal ale z minimalnym zegarem, niestety wylaczyl sie po kilku sekundach potem juz nei wstawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=====>HEJ<====== Przecież tyle osób ma ten mod, napiszcie proszę, który z tych dwoch daje jakieś/lepsze rezultaty. Sam bym sprawdził i nie zakładał topicu, lecz mam kiepskie elixiry i FSB to góra 231MHz dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tego drugiego moda, włożyłem 2 druciki jak na fota i pod thortonem w bios pojawiły sie 2600+ i 3200+ czyli ok.

Po zamontowaniu XP-M mam kilkanascie mozliwości do wyboru z FSB 100 i 133, czy tak ma byc?

Jak to u was wyglada po tym drugim modzie?

Co do testów funkcjonowanie to narazie nic nie powiem bo TwinMos pozwolaja na sprawdzenie.

Bios w płytce ABIT NF7-S ver. 2.0.05 TaiPan 0.1 23.09.04 by -=Merlin=-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej... Jeśli więc są takie same to czemu jeden działa, a drugi nie? Ja tam się podobieństwa nie dopatruje  :oops: . Na czym ono polega wg ciebi fi5h?

ah28 i ah32 to są "zera", więc czy połączysz ah30 z ah28 czy z ah32, to jedno i to samo.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ten z geocites i polaczenie tych pinow (31 i 32) u mnie nie dalo rezultatu. Jutro sprobuje ten drugi sposob.

 

procek to barton 2500+ i NF7 2.0

 

raz komp wstal ale z minimalnym zegarem, niestety wylaczyl sie po kilku sekundach potem juz nei wstawal.

jesli wstał z minimalnym a potem sie wyłaczył poniewaz masz za wysoka temp. sproboj poprawic chlodzenie procesora u mnie zdarzaja przypadki wyłaczania kompa jak mam temp srednio 53-56 a potem obciazenie to temp poskoczyła do chyba 65 i wyłączył (mam ustawiona opcje do 65 ale musi byc bo nie chcem spalic procesora dzieki abicie za system wyłączania kompa przed przegrzaniem procesora :P )

 

 

Ja mam nf7 2.0 i athlona 1700 jiuhb szyna 133Mhz na płycie jest wgrany bios merlina i teraz pytanie czy żeby wycisnąc ostatnie soki z tego proca powinienem robić tego moda czy nie ?

mozesz sprobowac ale dopiero jak nie mozesz jechac dalej niz 230mhz to mod a teraz mozesz podkrecic do 166mhz stablitnie i jechac dalej az do 200mhz (jesli niestablitnie to troche podnosz napiecia byle nie zaduzo). pozdro

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...