Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MATRIX5000

A oto moj problem. Mam płyte główna firmy MSI model K7T266 Pro ATX Mainboard. Podczas pracy na kompie bez wiekszych powodów komp mi sie resetuje nie zaleznie czy gram czy jak siedzie na necie to co jakis czas sam sie resetuje. Wie m napewno ze nie wynika to z tego ze procek jest gorący nie przekracza nawet 50 stopni. Mecze sie z tym juz pół roku prosze bardzo o pomoc. Moze trzeba cos w biosie ustawic na zyczenie moge przepisac cala zaartos biosu wszystkie funkcje po koleji moze ktos by wiedział co zmienic. Moze to nie wina biosu nie wiem prosze o pomoc moze ktos miał lub ma taka płyte i to samo mu sie działo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

A oto raport z Aidy32:

--------[ Czujnik ]----------------------------------------------------------------

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

 

Temperatury:

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.70 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.28 V

+3.3 V 3.12 V

+5 V 4.84 V

+12 V 12.34 V

-12 V -12.03 V

-5 V -5.20 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.78 V

VBAT baterii CMOS 3.30 V

Debug Info 6A 50 C3 B4 CB 23 32 23 FF FF FF 80 (01)

 

A teraz dokładan konf.

Karta graf GF MX200 procek Atlon 1.6 xp, jeden dysk, DVD, narywara, karta sieciowa, modem, to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pożycz od kogoś dobrą zasiłkę i przekonaj się czy dalej są restarty. Inaczej nigdy nie będziesz pewien. :) Zasilacz musisz zmienić swoją drogą, bo podawane przez niego napięcie 3,3V jest nieprawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam podobny problem po wymianie kart graficznej z S3Trio na Riva TNT2 komputer pod windowsem XP i 2K resetuje sie co jakis czas na starej karcie nie bylo takiego problemu a ta nowa karta jest na 1000% sprawna wiec moge podejrzewac po przeczytaniu tego tematu ze u mnie tez zasilacz nie umie wyciagnac wystarczajacej mocy. ale moze sie myle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno pytanie obecnie mam zasilacz 200W (nie smiac sie ten komp ma 4 lata:>) czy jak go wymienie na np. 300W to czy z plyta glowna nic sie nie stanie nie grozi jej jakies krotkie spiecie :> :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL krotkie spiecie LOL

to po co sa zasilacze wiekszej mocy do komputerow ??

po to zeby palily podzespoly ??

jak masz codegena 200W albo cos pokrewnego temu zasilaczowi to przesiadka na cos markowego i pozadnego jak najbardziej wskazana :)

 

jaki wybrac zasilacz ???

tutaj znajdziesz odpowiedzi i dowiesz sie duzo :)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47796

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to być też wina pamięci, jak z zasilaczem nie wypali to wyziąni pamięć oczyść ją z kużu i przeczyść styki spirytusem, dodatkowo wydmuchaj też kuż z slotu pamięci jak i to niepomoże to sprawdz w kompie inną pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery odpadaja wymienialem na wszystkie mozliwe z reszta pod linuxem nawet sie zdazaja restarty ale juz rzadziej, a pod linuxem chodzilo na sterownikach standardowych VESA i najnowszych nVidia. Jutro mam miec nowy zasilacz to sie okaze. Bardzo Wam dziekuje za pomoc

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

wiecie jak sobiep poradziłem z restartem kompa podłaczyłem uziemienie w gniaztku i podnioslo sie napiecie 3.3 i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tematu :)

mam athlonika 1400 ktory stabilnie łazi na max 1,33ghz :(

płyta jak w podpisie a zasiłka FEEL 250W

czy to moze byc tego wina (ze taki słaby)??

podaje wykaz napięc z sisoft sandra (aczkowliek coś mu nie wierze :] )

SiSoftware Sandra

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.76V

+3.3V Voltage : 1.52V

+5V Voltage : 4.87V

+12V Voltage : 12.89V

-12V Voltage : 1.95V

-5V Voltage : 1.19V

Standby Voltage : 4.82V

Battery Voltage : 3.15V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stwierdzam ze sandra jest walnieta (bez obrazy dziewczyny o tym imieniu ;) )

powróciłem właśnie ze świata BIOSu i już mówię co tam znalazłem :)

vcore: 1,76 (standartowo na 1,75)

VAGP 1,5

+5v 4,91v

+12v 12,76v

V IO 3,28v

 

moim zdaniem to nie są chyba za niskie wartości. Ewentualnie nie zeby az tak ze sie athlonik nie wlacza na wiekszym speedzie :(

 

W kompie mam 1 dysk 1 nagryware i neostrade (duuuzo pradu zjada) a reszte widać w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 12V za wysokie (wg normy max to 12,6), poza tym mierzone w biosie, czyli bez obciążenia. Ogólnie programy i bios mogą przekłamywać, więc jedyny dobry sposób to sprawdzić miernikiem te napięcia.

Procek może nie chcieć iść wyżej, bo często tak jest, że przy wyższym fsb osiąga się wynik gorszy niż przy niższym. Zasilacz nie musi być temu winien (ale może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada na wasze problemy (z restami) jest oczywiscie wymiana elektrowni. Tyczy to sie glownie posiadaczy Codegenow, ktore sa poprostu badziewne. Sam mialem kiedys podobny problem ale po przesiadce na Chifteca 360 z aktywnym pfc wszystko smiga cacy na wyzylowanym sprzecie i podkrecownym oczywiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taki zasilacz jest do wymiany (na razie specjalnie nie piszę jakiej jest firmy):

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.71 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.70 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 4.95 V

+12 V 12.99 V

-12 V -12.91 V

-5 V -4.89 V

 

restarty na niekręconym procku raczej nie występują ale jak tylko podkręcę go na 3000+ lub 3200+ ( mam bartona 2800+) to przy stresie jest restart :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Dlaczego masz napięcie rdzenia 1,7V? Z tego co wiem powinno być 1,6 lub 1,65V.

o to między innymi chodzi że w biosie jest ustawione na 1,65

 

no jak dla mnie to tak!! zobacz 12v jak masz wysoko (teoretycznie jest to niebezpieczne dla komputera!!)

a konkretniej

 

aha ten zasilacz to megabajt (teoretycznie) 350W, zbieram na coś lepszego. co byście poradzili za 200 zlociszy, w różnych kalkulatorach pokazuje mi że komp ciągnie ok 320, w przyszłości może coś dołoże, więc chyba 350 W nie starczy (mam zamiar go podkręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrym wyborem będzie któryś z chieftec'ów - 360-202 lub 360-302. Napięcie vcore zależy w zasadze wyłącznie od płyty głównej (jej układów zasilania). Poza tym nie jest powiedziane, że układ monitorujący napięcie na płycie pokazuje prawdę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...