Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym stawiał jednak na ram. Mam podobne objawy gdy przesadzę z oc fsb. Spróbuj obnizyć timingi, ew taktowanie i/lub podwyższyż napięcie ramu

1319463[/snapback]

Tylko ze ja nie robilem zadnego OC, wszo chodzi na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem taki sam problem. Resetowalo mnie np. jak gralem w Farcry.

 

Na poczatku sadzilem, ze system byl za bardzo podkrecony i np. nie wytrzymuje zasilacz lub temperatura za duza (akurat przerabialem Radeona 9800pro na XT i procek chodzil na 2400MHz), ale okazalo sie, ze w moim przypadku bylo cos nie tak ze sterami od grafy. Jak zainstalowalem inna wersje (wyczysciwszy wpierw system ze starej), to dziwne restarty znikly.

 

Ja bym ci radzil pomecz najpierw te ramy testami. Sprawdz jak dziala na 1 kosci itp. To nic nie kosztuje. Jesli nic nie da, to byc moze chodzi jednak o stery do grafy (jak u mnie).

 

W tym przypadku zrob sobie ghosta obecnego systemu. Potem strzel formacik, swiezy Windows + stery do plyty + stery do grafy i potestuj. Jak nie pomoze to zawsze mozesz przywrocic poprzedni caly system z ghosta i probowac innych sztuczek lub ostatecznie zatargac kompa do serwisu i powolac sie na gware :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieknalem joz memtesta 86 v3.2 na obydwu kosciach i niebylo zadnych errorów.

A co do sterow to niedawno robilem formata i na nowo wrzystko instalowalem a stery do karty mam teraz inne i bios na plycie tysz upgrejdnalem. I tak jak wtedy trestarty byly tak samo sa teraz.

Ale zdarzylo mi sie to na razie przy: Sims2 i S.C. Pandora Tomorrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

A ja nadal twierdzę, że problem leży w systemie.Po pierwsze ściągnij łaty do tych gier.Jak nie pomoże odinstaluj grę i zainstaluj ją jeszcze raz a jak i to nie pomoże to zainstaluj jeszcze raz Windows. Sprawdź temperatury w kompie może masz słabe chłodzenie. Napisz jaki masz zasilacz i sprawdz w nim napięcia.

 

P.S Wiem że ATI w swojej nowej catalist 5.2 zamieściła jakieś poprawki do Sims 2 no ale ty masz NVIDIĘ :lol: .

Pozdrawiam.

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 3200/512,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum

Edytowane przez Armagedon66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem tyko inna konfiguracji i w moim przypadku tez na forum radzono mi nowy zasilacz, nowe stery do grafy. probowalem wszystkiego co pisali w kocu sam przez przypadek rozwiazalem problem ;) wgralem najnowsze stery od apg - nieweim czy do twojej plyty sa oddziele (moja to ecs l7s7a2) ale byc moze pomoga najnowsze stery do plyty glownej :D - sprobuj a jestem pewien ze ci pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem stery do grafy i i tak sie resetna ( S.C. Pandora Tomorrow ). Ja mam wrazenie ze to od grafy: wlaczylem na probe HL2 i chodzila ale czesc obiektow to byly tylko czarne kontury. Moze z grafa sie cosik dzieje. Nie wiem nie jestem ekspertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że kolega q-pa ma w dużym stopniu rację. pisząc post nawet nie wziąłem pod uwagę że ktoś może nie mieć najnowszych sterów w swoim kompie .Oczywiście, że stery do AGP mogą tu wszystko rozwiązac.OS7RY jeśli jesteś początkującym użytkownikiem komputera to zapamiętaj na zawsze nowe stery do twojego sprzętu to podstawa.Żeby ci za bardzo nie komplikować, to podam ci prosty sposób aktualizacji wszystkiego, co masz w swoim kompie na nowiutkie i najświeższe sterowniki.Jeśli jeszcze nie masz, to wgraj AIDE 32

Moim zdaniem jest lepsza od EVERESTA.

1-Odpalasz AIDA32

2-klikasz na ikonę KOMPUTER

3-klikasz na ikonę PODSUMOWANIE

4-podświetlasz myszką niebieskie zaznaczenia Np.(mikroukład płyty głównej)

5-wybierasz uaktualnienie sterowników i AIDA32 kieruje cię automatycznie na website producenta danego sprzętu.

6-teraz pozostaje tylko download najnowszych sterowników i ich zainstalowanie.

Jeśli będziesz pewien, że masz już zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki z listy AIDY, to dopiero wtedy pytaj kogoś o pomoc jak coś się jeszcze dzieje.

Pozdrawiam..

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 3200/512,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu walcze z restartami kompa.

Komputer:

2x HDD 80 i 120GB

procek AMD XP Athlon 2200+

Plyta MSI KT4AV (MS-6712)

grafika Ait radeon 9200.

 

Na poczatku wymienilem zasilacz obecnie to chiftec 360W [150zl] Kolejno ramy, teraz to kingston 512MB nowka prosto ze sklepu .

Bylo wpozadku (przez miesiac) az do ostanich dni. Znowusz sa 1-3 restarty na dzien.

Komp do pracy w necie sluzy i tworzeniu grafiki [photoshop] I tyle.

W czym szukac przyczyny?

Temp. procka 49stopni.

 

Oto parametry z AIDY:

 

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

 

Temperatury

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2377 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

Napięcie pomocnicze procesora 0.06 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.98 V

-12 V -12.03 V

-5 V -5.15 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

VBAT baterii CMOS 3.39 V

 

 

 

Juz mam dosc. W czym tkwi przyczyna?

Plyta glowna? Grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym proponowal reistall os'a na jakis normalny typu 98. Restart biosu takze by sie przydal. A proc to cos za duzo spotni ma moj taki sam semtron ma 39 w maxie po grach. proponuje paste na radiator.

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym proponowal reistall os'a na jakis normalny typu 98. Restart biosu takze by sie przydal. A proc to cos za duzo spotni ma moj taki sam semtron ma 39 w maxie po grach. proponuje paste na radiator.

1330248[/snapback]

a sądzisz że xp nie jest normalnym os'em ?

co do tematu to myśle że graficzka może się przegrzewać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda 'na paluszek' > przykładasz ręke do radiatora i badasz na oko temperature ;) ale teraz tak spojrzałem, wkońcu to 9200, one się malutko grzeją.. resety są przy jakimś większym obciążeniu, czy tak nagle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno:

Piszesz jakie masz napięcie ale nie napisałeś jakie jest jego wahanie => jeśli popatrzysz na +12V to zobaczysz, że nie jest ono cały czas takie samo => jaka jest różnica między IDLE a jaka jest w Stesie???

 

Ale zmieniłeś zasiłkę, zatem...

 

 

A drugie:

 

A w BIOSie jeśli możesz (masz opcję) to zmień przy ustawieniach pamięci na 2T Command lub 1T Command - Disabled lub Command Per Cycle - Disabled => nie wiem jak na Twojej płycie to wygląda. Ale 512 Kingstona CL3 nie radzą sobie często i gęsto z CPC ON

 

I to może być przyczyna!!!

 

 

Trzecie:

 

Faktycznie sprawdź czy graficzna karta się nie przegrzewa => choć w to raczej nie wierzę.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jakby mu sie grafika nawet by przegrzewala to by mu sie komp wieszal a nie resetowal. Moze wirus. Kiedys taki byl ze czesto kompa restartowal, czqasami nawet zaraz po zaladowaniu sie systemu. Postaw na nowo system wtedy wykluczysz ze to napewno nie wina systemu. A tak to w kompie zezbic mozesz a to moze system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko które przewinęlo się już nieraz pewnie na forum

Problem jest taki:

Podczas grania w grę Trainz 2004 po jakimś czasie i tu bywa róznie po godzinie po dwóch zawiesza sie komp - dokładniej cały obraz się mrozi i stoi w bezruchu klawiatura i mysza nie odpowiada :cry:

 

1. Jak zdiagnozować ten problem co przestawiac napiecie na procesorze na grafice czy na pamieciach ???

2. Czy moze wstawic wiatraczek w w/w ???

3 .Jak sprawdzić z jakiego powodu wiesza się obraz ???

 

Kombinowałem z napięciem na procesorze i mam teraz VCore 1.7 ustawione w biosie a PC Probe pokazuje mi 1,776

PC Probe pokazuje jeszcze:

CPU Temp - 46 C

MB Temp - 34 C

CPU Fan - 3154

+12 - 12,288

+5 - 4,865

+3,3 - 3,344

VCore - 1,776

 

Mój konfig poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie zapytam o zasilacz ... te temy to w stresie czy jak ? napiecia mierzyles miernikiem cos masz podkrecone ? jakie sterowniki ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie zapytam o zasilacz ...  te temy to  w stresie czy jak ? napiecia mierzyles miernikiem cos masz podkrecone ? jakie sterowniki ?

1350249[/snapback]

Zasilacz mam Modecoma 300W - ATX 300 GTF specjalnie kupowany dosyć cięzki

nic nie podkrecałem na razie chce zeby stabilnie chodził

 

Sterowniki od grafiki najnowsze 6.14.10.6517 2005-02-22

Od płyty 4 in 1 - 4.51 2003-11-28

 

Nie mierzyłem miernikiem a co mam zmierzyć ???

 

Everest pokazuje cos takiego:

 

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej 63-0901-000002-00101111-092404-KT880$A0008705_BIOS Date: 09/24/04 16:10:38 Ver: 08.

Nazwa płyty głównej Asus A7V880

 

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2667 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali Dual DDR SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 533 MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej:

Liczba gniazd procesora 1 Socket 462

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 WiFi

Liczba gniazd pamięci 4 DDR DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Gigabit LAN

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej KT880

Dodatkowe własności CPU Overheating Protection, JumperFree, Q-Fan, Stepless Freq Selection

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dla testu zmniejsz taktowanie procesora, potem tylko obniz częstotliowśc rdzenia graficznego, kolejne przetestuj pamięci na grafice. jesli zmniejszy sie częstotliwość tych zamrorzeń ekranu, to bedziesz już wiedzial, co jest przyczyną. mozesz tez zmienic sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dla testu zmniejsz taktowanie procesora, potem tylko obniz częstotliowśc rdzenia graficznego, kolejne przetestuj pamięci na grafice. jesli zmniejszy sie częstotliwość tych zamrorzeń ekranu, to bedziesz już wiedzial, co jest przyczyną. mozesz tez zmienic sterowniki.

1350365[/snapback]

A jak się testuje pamięci na grafice........ 3DMarkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzic 3DMarkiem, ale mi chodziło o to, żebyś zmniejszył taktowanie tych pamięci i uruchomił grę, pograł i sprawdził, czy zalej obraz się mrozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Kompa: Epox 8RDA3/I - Barton 2500, Kingmax 2x256(400), zasilacz 400W, Radeon 9600 Pro 256mb. Moj problem jest nastepujący.... przy podkreceniu procka do 3200.... nastepuja resety.... sprawa wydaje sie prosta, choc nie jest. Kiedy posiadałęm tylko jedna pamiec 256 kingmax i miałęm słabszy niz obecnie zasilacz... procek spokojnie chodził na 3200.... przy dołozeniu jednej pamieci zaczeły sie robic resy.... napieciu procka mam ustawione na 1,75. Probowałem zmieniac timingi pamieci tez nic... Cały komp jest dokladnie przeczyszczony. Konsultowałem już troche ten temat na forum cdrinfo.pl, teraz szukam pomocy tutaj... mam nadzieje, ze pomozecie, choc pewnie tematów takich jest tutaj mase :].

Pozdrawiam

Edytowane przez raul___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz druga pamiec? Na nowej zasilce i starej kosci pamieci procek chodzi stabilnie jako 3200? Na razie jedyna rada to obsadz pamieci w innych bankach i probuj dalej moze to cos pomoze.

 

UPDATE

Wgraj najnowszy bios do plyty.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz druga pamiec? Na nowej zasilce i starej kosci pamieci procek chodzi stabilnie jako 3200? Na razie jedyna rada to obsadz pamieci w innych bankach i probuj dalej moze to cos pomoze.

 

UPDATE

Wgraj najnowszy bios do plyty.

1361353[/snapback]

Obecnie obydwie pamieci to kingmaxy 256mb (400). Probowałem juz ze zmiana bankow... i nic nie dało... niby chodzi to na DUAL DDR, ale ciagle resety. Zmieniałem napiecie tych pamieci tez nic. Temp. plyty. procka tez jest w porzadku.

 

Kiedys ktos podsunął mi pomysł załozenia na pamieci radiatorow ale czy ma to sens...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie obydwie pamieci to kingmaxy 256mb (400). Probowałem juz ze zmiana bankow... i nic nie dało... niby chodzi to na DUAL DDR, ale ciagle resety. Zmieniałem napiecie tych pamieci tez nic. Temp. plyty. procka tez jest w porzadku.

 

Kiedys ktos podsunął mi pomysł załozenia na pamieci radiatorow ale czy ma to sens...?

1361369[/snapback]

 

 

czy wypisales caly sprzet jaki masz w kompie ?

 

ostatnio tez mialem klopoty z kompem - resety bez powodu

do tego prawie za kazdym razem przy starcie CHKDSK i SCANDISK

 

powodem okazala sie karta TV (Fly Video 98)

trzeba sie troche naszukac zeby znalezc wlasciwe sterowniki i programy do TV

bo winXP bardzo nielubi tunerow TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wypisales caly sprzet jaki masz w kompie ?

 

ostatnio tez mialem klopoty z kompem  -  resety bez powodu

do tego prawie za kazdym razem przy starcie CHKDSK i SCANDISK

 

powodem okazala sie karta TV (Fly Video 98)

trzeba sie troche naszukac zeby znalezc wlasciwe sterowniki i programy do TV

bo winXP bardzo nielubi tunerow TV

1361397[/snapback]

Tak masz racje... XP nie przepada za tunerami :P... sam miałem kiedys i tez było troche problemow. A co do sprzetu.... no to .... CAviar 160GB.... nagrywara Litka...... no i co chyba tyle... no tam sieciowka requesta.

 

A wziąłem przed chwilą update biosa... jakims programem co dostałęm w pudelka z mobo. No i cos tam zaaktualizowałem... ale zadnych roznic w biosie poki co nie ma :]... Apropo jak była informacja przy update biosu "Clean CMOS" dałem NIE :)... to dobrze czy źle :] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Apropo jak była informacja przy update biosu "Clean CMOS" dałem NIE :)... to dobrze czy źle :] ?

1361449[/snapback]

Zle!! Zawsze przed updatem biosu wybiera sie TAK przy komunikacie CLEAN CMOS.Przez to moze pasc bios i zostanie programator biosu albo plyta na serwis. Co do obsadzania bankow pamieci to wkladales pamiec do banku nr 2 i 3? Wtedy nie ma duala, ale moze pomoc. Ponawiam tez pytanie czy na nowej zasilce z jedna koscia pamieci wszystko chodzi dobrze i jaka masz ta nowa zasilke (model etc)? To mi wyglada na to, ze pamieci cie blokuja. Sprawdz tez tryb asynchro procek na fsb 200, a pamieci na 166MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...