Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym uczestnikiem i mam pytanie do bardziej doswiadczonych ode mnie. Mam problem z restartami pojawiającymi się jedynie w czasie gry. Komputer uruchamia się ponownie lub wychodzi do xp. W czasie normalnej pracy ( internet, filmy) pracuje stabilnie. Zdaję sobię sprawę, że tematy restartów pojawiały się już, ja jednak chciałbym poznać wasze zdanie w odniesieniu do mojej konfiguracji sprzętowej. Będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą włączałem komputer, doszedł do pulpitu xp i się zrestartował. Uruchomiłem go po jakiejś godzinnej przerwie, więc chyba nie był nagrzany czy coś w tym stylu?

Poodlaczaj nagrywarke i zobacz czy ci wychodzi ?

Ale krzycze jak reszta - zasiłka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zasilaczu nie dziwilbym się, że wywala mnie przy nowych grach ale wyrzuca mnie też z Tomb Raider The Last Revelations. Gra jakby nie patrzeć kilka lat na karku ma i raczej dużych wymagań sprzętowych nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zasilaczu nie dziwilbym się, że wywala mnie przy nowych grach ale wyrzuca mnie też z Tomb Raider The Last Revelations. Gra jakby nie patrzeć kilka lat na karku ma i raczej dużych wymagań sprzętowych nie potrzebuje.

Podaj wreszcie te napiecia obciazajac jak ci mowi wojs, a nie gadaj w co grasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

12V - przekroczona norma w górę i to ostro. Max to 12,6!!!

5v - za niskie! Minimum to 4,75V!

Prawdopodobnie zamiast 3,3V masz 3,10 , bo to typowe dla Codegenów, więc i tu poniżśej normy by było!

 

Jak dla mnie to wystarczajacy sygnał do zmiany zasilacza, no chyba, że chcesz ryzykować. Ceny marklowych zasilaczy naprawde są teraz niskie jak NIGDY dotąd. Już za 60PLN kupisz 300W Huntkeya na Allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

12V - przekroczona norma w górę i to ostro. Max to 12,6!!!

5v   - za niskie! Minimum to 4,75V!

Prawdopodobnie zamiast 3,3V masz 3,10 , bo to typowe dla Codegenów, więc i tu poniżśej normy by było!

 

Jak dla mnie to wystarczajacy sygnał do zmiany zasilacza, no chyba, że chcesz ryzykować. Ceny marklowych zasilaczy naprawde są teraz niskie jak NIGDY dotąd. Już za 60PLN kupisz 300W Huntkeya na Allegro!

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki był dla 3,3V sprawdzę jeszcze raz primem. Alarmy ustawione w motherboard monitor wyskakują tylko dla 12V i dla 5V. Teraz Prime działa przez chwilę i dla 5V wyskakuje alarm, że osiągnięto 4.72V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów które czytałem skusiłbym się na chiefteca lub tagana. Są też te nowe neoteci ale podobno testy są jak na razie mało wiarygodne bo to nowa rzecz na rynku. Co o tym sądzicie?

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=47796

Prywatnie to plecam ten co mam w podpisie jak masz kase i chcesz wydac ponad 200 zeta, a zreszta poczytaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne Neotec'i to właśnie Huntkey'e! :) Ta sama fabryka. Ja bym wszedł albo w tego 380W, albo Chiefteca 360W bym wziął. Tagany to też solidne konstrukcje :)

Nie szarp się jednak na zasilacz za 300PLN. Lepiej zmień grafę na Radka 9550 a na zasilacz przeznacz 100-150PLN. Tu już kupisz min. używanego Chiefa 360W! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime pokazuje na 3,3V 3.30V ale już na 12V najwyższa była 13.8 a na 5 jest 4.74V a działa dobiero kilk minut

Nie rob juz tych testow jak chcesz zeby komp do jutra pozyl :lol:

Idz i kup jakas przyzwoita zasilke ... chocby modecoma 300GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...