Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

13.8V pokazał Motherboard Monitor w skrajnościach jak działał prime a średnią pokazywał 13,2V. Teraz nie działa nic w tle otwartych jest tylko kilka okien przeglądarki i pokazuje 12,82 do 12,88V najwięcej było 12,95. 3.3V stabilne bez wachań a na 5V jest 4.82V. Temperatura procesora 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnłem właśnie 3D Mark03.i 3D marka 2001 odpalam i przechodze do końca bez problemu a w 03 benchmark już po chwili wyrzuca mnie do xp a demo restartuje kompa. Jak w trakcie tych testów mam zobacyć jakie są napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Mam problema :/ troche go opisze zeby było wszystko wiadomo :wink:

Wiec jak zmienilem starego kompa na nowe czesci czyli procek Athlonek XP 2000, plyta Asrock K7S8X, 2 pamiatki 256 DDR (266) noname, no i GF4Ti4200, po pewnym czasie dziwne rzeczy sie działy :P mianowicie jak uruchomilem kompa i jak juz sie pokazal napis z wina "zapraszamy" (mam wina xp pro z sp1) to komp sie sam restartnal i tak z 3 razy to samo było potem mi wyskoczylo czy uruchomic system w trybie awaryjnym etc. i jak juz system sie wgral to wszystko cacy grało moglem bez problemu grac itp. zawsze sie to dzialo jak np. zaisntalowalem jakis program, ktory wymagal po instalce reboota i wtedy znowu te restarty az do skutku ... odziwo jakos potem sie samo naprawilo i nawet po tych w/w czynosciach system bez problemu sie uruchamial, minol gdzies miesiac i teraz znowu to samo tylko ze nie przed wczytywaniem wina tylko w trakcie dzialania systemu :/ raz sie restartnie po uplywie 5 minut, raz po 20, raz po 6h abo i wiecej no i nie wiem czemu przez ten miesiac bez problemu dzialal, a tu znowu to samo tylko troche ine objawy :P co do zasilacza to mam nofke 350W tylko ze noname, obudowe mam otwarta temp. proca to okolo 43 stp. plyty 30 stp. no i nie wiem co jest grane :( jak na noc zostawie kompa zeby sie sciagal jakis filmek czy seti@home zeby przeliczal unity i walnie restart to lol :( help !

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzłem pamięci program, który mi napisales "memtest" testowalem gdzies przez 1h i w sumie 8 errorow ; wiec to wina pamieci !?

 

ps. da sie pamieci naprawic !? qpiłem uzywane bez gwarancji i jak nie da to lol :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic do stracenia więc weź pamięci i zostaw pod włączoną żarówką na całą noc. Tak żeby się dobrze wygrzały. Jeśli masz fart to może się uda.

Na dłuższą metę to zaczął bym zbierać kasę na jakieś nowe.

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pamiątki raczej rypniete miałem już takie przypadki gdy składałem ludzią kompy i działy się one jedynie na NoName...

 

weź swoje pamięci i sprawdź u qmpla, jeżeli resety nie ustapią cusz... trzeba będzie kupić nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam duzy problem a mianowicie kupilem sobie z miesiac temu nowego proca Barton 2500+.Zamontowalem i zaczelem bawic sie w podkrecanie wszystko ok nawet bardzo mnie ucieszyl odblokowany mnoznik :) ustawilem 16 * 133 czyli 2133MHz wszystko pieknie dzialalo przez 3 tygodnie, lecz tydzien temu komp zaczol sie wieszac przy wejciu do windowsa nieraz wogóle nie zapalal sie monitor(pozostawal w czuwaniu) ale jak juz sie uruchomil wszystko bylo oki.Od wczoraj ustawilem wszystko na defalut w biosie i dzieje sie to samo przy niepodkreconym procesorze nawet zaczely pojawiac sie zwisy w windzie:( nie wiem czego to jest winna podejrzewam bardzo zasilacz (Megabajt 350W) ale nie jestem pewien.Moze ktos cos poradzi w czym lezy problem.Moj sprzet tak jak w opisie pamieci noname 333MHz.Pomozcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobilem tezty napiec woltomierzem i wychodzi takie cos:

napiecie 12V wacha sie 12,44(reset kompa) - 12 82V (windows)

napiecie 5 V wacha sie od 4,78(reset) - 4,92 (windows)

program od plyty glownej pokazuje mi takie wartosci napiec

+5V - 4,57

+12V - 11,33

-12V - 12,36

+3,3 - 2,83

procesor byl obciazony na maxa programem cpu stability i chodzi teraz na 16*137(ustawilem sobie taka pierwszaa lepsza czestotliwosc) podnioslem Vcore na 1,725V a wskazuje mi 1,68V.Cpu stability juz chodzi ok 30 min i wszystko dziala.Nie mam pojecia czemu nieraz sa te dziwne zwiechy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobilem tezty napiec woltomierzem i wychodzi takie cos:

napiecie 12V wacha sie 12,44(reset kompa) - 12 82V (windows)

napiecie 5 V wacha sie od 4,78(reset) - 4,92 (windows)

program od plyty glownej pokazuje mi takie wartosci napiec  

+5V - 4,57

+12V - 11,33

-12V - 12,36

+3,3 - 2,83

procesor byl obciazony na maxa programem cpu stability i chodzi teraz na 16*137(ustawilem sobie taka pierwszaa lepsza czestotliwosc) podnioslem Vcore na 1,725V a wskazuje mi 1,68V.Cpu stability juz chodzi ok 30 min i wszystko dziala.Nie mam pojecia czemu nieraz sa te dziwne zwiechy :(

no to wsyztko jasne to oczywiscie zasilacz megabajt to nie jest kalsa wśród sprzetu :P kup jakiegos szefa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz mi pomozcie wybrac zasilacz nie mam pojecia na ten temat zbyd duzo wuem ze napewno nie codegen i megabajt:).Mam 250 zl co za to kupic.Poszukalem troche na allegro i mam takie cos na oku :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31431772

moze znacie cos lepszego w cenie do 250 zl? i czy te chiftec starczy mi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam problem resetuje mi sie komputer nie wiem czemu pokazuje sie tylko niebieski ekran i tyle ale nie potrafie przeczytac co tam pisze po pokazuje on ise tylko na sekunde :/

 

---[ Czujnik ]---------------------------------------------------------------------

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Kobian KOB KT266a FDSX

 

Temperatury:

Płyta główna 30 °C (86 °F)

Procesor 65 °C (149 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 4655 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.76 V

+2.5 V 2.58 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.89 V

+12 V 13.38 V

VBAT baterii CMOS 1.69 V

Debug Info 6E A1 CF B6 D1 37 42 3F FF 1E 41 01 (F7)

 

czy u mnie to tez wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu bardzo czesto kumputer mi sie sam restartowal po wyjeciu starego modemu pentagrama sytucja sie poprawila jednak ostatnio znow mam ten problem mianowicie przy uruchumianiu cześći z gier komputer sam mi sie resetuje, natomiast przy innych działa normlnie...

nie jest to wina przegrzania procka- bo nie podkrecany chlodzony zalmanem i no stop maksimum mam 36 -28 C ...

ostatnio zmieniłem dx 9.0b na 9.0c ??to byl dx dodany do gry ??

moze to byc przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj parametry pc, jesli masz jakiegoś lepszego pc to wywal tą zasilke z 10 piętra i qp fortrona z allegro za 100 albo modecoma 350 wat za 130

to jest winowajca twojego problemu raczej , sprawdź jeszcze temperatury,wgraj na nowo windowsa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mam dwa compy

config1

to Soltek 75KaV

Duron 800 chlodozny Zalmanem

384 Mb ramu

GeForce4 ti 4600 128 mb

Windows Xp 2002 Professional Sp1

ZAsilka 300W rubikon

dx9.0c

 

Config2- Athlon Xp1700@2400Mhz ( 12x200Mhz ) , Epox 8RDA+ v2.2 (chlodzone zalmanem cua) , Geforce ti4600 128 mb , 2x 256 ddr 333@400 dual, WinXP Prof+SP1 zasilka Chieftec 360W

 

i tak tui i tu wzialem zmienilem dx9.0b na 9.0c z plyty z gra i an obu ten sam problem gry orginalne= podkreslam Sims2 i Doom3 na obu nastepuje restart w simsach po wczytaniu okolicy w doomie na samym poczatku ??

 

temp na pewno dobry przy starcie 26 w porywach do 38 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...