Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu, za górami za lasami był sobie taki wątek:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=45916.

 

Czas minął a problem został.

W końcu kupiłem sobie zasilacz porządny (trochę długo to trwało, zawsze mi coś bardziej koniecznego wyskakiwało) i z uśmiechem na ustach wyłączyłem kompa, aby następnym razem gdy go włącze znowu się wkurzyć. Problem jest taki (jakby komuś tam się zajrzeć nie chciało) - że komp pracuje ok gdy jest włączony (nawet kilka dni z rzędu nonstop) - i jest git wtedy. Gorzej jak go wyłącze, ostudzi się i chce włączyć na nowo. Już przy Post'ie czasem się potrawi zresetować sam (i leci od nowa) a standardowo to raz musi się zresetować tuż przez załadowaniem WinXP (wtedy leci od nowa i leci scandisc). Przypuszczałem też, że to wina Codegena, ale teraz mam Chiefa i jest tak samo :/

Wygooglowałem mniej więcej podobny problem na grupach dyskusyjnych, ale nic konkretnego tam nie bylo.

Może wiecie czego to może być wina. Może po prostu coś z czymś się gryzie? Zakładam, że każdy komponent osobno jest ok. Pamięć ok, etc..

 

Więc co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 3 identyczne tematy na gr.dysk. znalazłem i tam też jakby wszyscy po omacku radzili. Wiadomo, że przyczyn takiego zachowania może być wiele.

 

Windowsa ignoruje bo co on ma do tego, że przy Power On Self-Tescie się resetuje... Chyba, że ma?? Eee raczej nie.

Więc raczej nie mam co napalać się, że reinstalka coś pomoże (mam starego win, jeszcze z czasów Durona).

 

Mobo raczej wykluczam. Kondensatory są ok, zewnętrznie też wszystko ok. Duchem Św. nie jestem to nie sprawdzę obwodów i scalaków wew.

 

A RAM... no więc trzeba będzie to sprawdzić na zimno tym razem. Teraz jak mam drugą kość to mogę tą jedną (starą) wyjąć i się okaże.

 

Jakby ktoś chciał to linki do postów, które znalazłem na g.d.

Temat #1

Temat #2

Temat #3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci sprawdziłem GoldMem, niby na zimno (ale ten test tyle trwa, że połowa była już "gorąca" jak...) i są ok.

Płytę będę musiał sprawdzić...

 

korty - wyłączyć POST ? chyba chodzi Ci o "quick" POST, przecież POSTa nie da się wyłączyć. Wyłączyłem quick - pamięć testuje mi 3x i jest OK. ACPM to nie widze w swoim BIOSie :/ (Award)

 

Hipek - a co dokładnie takie ustawinienie robi (mam inny BIOS - nie mam takiego gotowego ustawienia)? pamięci poszły na high same?

 

Ehh, chole*y idzie dostać przy tych blaszakach.

 

___

I nikt tak konkretnie nic nie kojarzy co to może być? Może w BIOSie coś... a może przerwania ? (sprawdzam...żadne przerwanie nie powtarza się 2x)... hmm... Piszcie jak będziecie mieć pomysł co to jeszcze mogłoby być. Przecież jakbym miał walniętą płytę to chyba nonstop komp by mi nie chodził i przynajmniej, nie wiem, wieszał się w stresie albo coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp chodzi nadal dziwnie, nie stwierdziłem nadal usterki :/

Ustawiłem w BIOSie tryb "aggressive" (pamiątki dogazowałem itp.) i nadal był zwis "na zimno" (sie musiałem naczekać aż ochłonie).

Listwe też sprawdziłem - bo czytałem, że komuś tam ona bruździła. Też chybione...

 

Teraz zostaje mi czyszczenie, dmuchanie, wyjmowanie, wkładanie, etc. etc.

A napięcie na procku może być złe, za niskie ? Chief z aktywnym PFC chyba nie powinien złego dawać, ale po prostu sam już nie wiem...

MBM5 pokazuje odpowiednio : Core0 1,65V; Core1 1,49V ...

Może jeszcze raz RAM przetestuje.. coś nie ufam temu GoldMem (wykazał, że wsio ok).

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sumie nie wiem czy dobrze umieściłem temat...jak źle to przepraszam. Problem tak jak w temacie...np siedze na komputerze przypuśćmy kilkanaście godzin zamykam system i na monicie : trwa zamykanie systemu sie kończy. Dysk przestaje pracować a komputer się nie wyłącza, przy restarcie jest to samo. Próbowałem na różnych windowsach...nie wiem jak to było kiedyś bo od kiedy mam szybkie łącze internetowe komputer bardzo rzadko restartuje. Macie jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do tematu - moj win xp podobnie jak u ciebie, po kilkunastu godzinach (a nawet kilkudziesieciu) pracy przy zamykaniu systemy podczas zapisywania takze nie chce sie wylaczyc. Byc moze ma tyle informacji do zapisania, ze musi to trwac tak dlugo?? (no ale chyba 5 minut bycia cierpliwym wystarczy?).

Reinstalacja WIN tez nie pomogla - dzieje sie to samo...

Oczywiscie po krotszym uzytkowaniu kompa wylacza sie sytem normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Wpadłem dosyć przypadkiem na kolejny trop.

Posiadam cooler marki Arctic Cooler - Copper Silent 2TC (1400-2800 rpm wg pudełka). Jest on zapewne jednym z tych "ynteligentnych" coolerków, który przyspiesza jak trzeba.

I teraz się nieco zdziwiłem jak zdjąłem cover, włączyłem kompa a ten raz chodzi a raz nie (zwiększa obroty - zmniejsza - staje - zwieksza...).

Czy to jest normalne w tego typu coolerze ?

Czy coś nie styka?

Teraz chodzi na normalnych obrotach nonstop.

btw, w Everescie zniknął mi podgląd rpm coolera :/ wtf?

 

Czyżby to była tego wina?

 

B) była jeszcze jedna sprawa z kartą sieciową. Jakiś czas nie wyciągałem max na 100Mb (@LAN), wyciągnałem ją, przedmuchałem, włożyłem i działa (czyli pewnie była źle dopchana albo nie wiem, warstwa kurzu czy coś...).

A może to z kolei powodowało restarty przy starcie systemu?

 

______

dopisane później --

dorwałem teraz Prime95 - zarzucam benchmark - idzie jakieś 3-4 wartości wrzuca i zwiecha ;(

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przeczytalem tresc calej dyskusji na temat resetow...i mam podobny problem...co jakis czas komp mi sie resetuje bez zadnego powodu ...niekiedy robi to co pare minut...a czasami moze chodzic pol dnia...kiedy nie byla zainstalowana karta grafiki radeon gecube 9550 ot wszystko bylo ok...po zainstalowaniu sterow komp sie w pewnych momentach wiesza i resetuje....probowalem juz instalowac nowe stery ale nic...nie wiem moze to jest spowodowane slabym zasilaczem...ale to chyba niemozliwe bo ma 350W...oto parametry kompa:

amd sempron 2500+

asrock k7v88

radeon 9550 128mb

wd 80GB

karta tv

combo liteon

 

prosze o jakas pomoc bo juz nie mam sily do tego kompa...

pozdor i wielkie dzieki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek chodzi w nizszej czestoltliwosci niz powinien bo powinien amd sempron 2500+ a chodzi amd athlon 1600+....i oto sa wartosci spisane z biosu...:-)

CPU temperature 49 stopni

M/B temperature 38 stopni

 

CPU fan speed 3269 rpm

 

Vcore 1.645 V

+3.30V : 3.338 V

+5.00V : 5.148 V

+12.00V : 12.129V

 

tyle mialem w biosie wiec spisalem...pytam czy zasilacz do wymiany a moze co innego..prosze o pomoc

 

pozdro

sarwer :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przetestowałem tego jeszcze dokładnie ale może to być związane ze sterami nvidii. Zainstalowałem świeży system i wszystko poza sterami nvidii no i komputerek przepracował całą dobę z włączoną neo po czym się potulnie zamknął. Może to tylko tak dla zmyłki, będę go obserwował dalej. Mam nadzieję że to nie sterownik SoundStorma bo trochę głupio tak bez dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupa. Po dłuższej pracy nawet bez sterów się nie wyłącza... nie wiem już co sprawdzać. Wiem natomiast że podobny sprzęt z neo u kumpla zachowuje się poprawnie. Jedyna różnica to że ja mam dyski serial ata. Słyszałem że implementacja pci na nforcach nie jest najlepsza i stąd różne problemy z kompatybilnością np problemy z sata. Nie wiem, czy wszyscy macie dyski sata? Z drugiej strony nie wiem jak mogłoby to wpływać na wyłączanie kompa, strzelam na oślep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ja ma to samo od czasu gdy mam w neti net24 i dostalem tem modem tomsona to mi też się to zdarza że komp nie chce się wylączyć raz chce raz nie i jak dla mnie ma to na 90% coś wspólnego z tym modemem na usb lub poprostu netem ADSL możliwe że to jakies stery się gryzą niewiem czy od plyty czy może to przez nową atkę systemu która Microsoft niedokąńca przetestowa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: mam ten sam problem i również wiązałem go z różnymi sprawami, a mogą one byćnaprawde dziwaczne, jak choćby:

-uszkodzony plik dzwiękowy przy zamykaniu systemu - u mnie sprawdziłęm i nie pomogło

-bios- nic nie dają jego resety i wgrywanie różnych biosów

-wiry i inne śmieci - system czyściutki i dalej to samo

zaznacze ze:

1)nie mam soundstorma - więc to (przynajmniej w moim przypadku) nie to

2)nie mam dysków na sata - również odpada

3)mam neta radiowego - tj sieciówka bezprzewodowa i antenka z niej wyprowadzona na dach - więc raczej wersje z neo i innymi odpadają

 

Mój typ pada teraz na ustawienia APIC w biosie i systemie - ja mam i tu i tu wyłączone - nie wiem czy mozna to wogóle z tym wiązać ale wydaje mi się ze to o to moze chodzić, a jest to jedna z rzeczy której jak na tą chwilkę nie chce mi się sprawdzać - manipulowanie tymi ustawieniami moze oznaczać w konsekwencji reinstalke windy na którą ijak wiadomo cza mieć troche czasu...

 

jak komuś sie chce to niech sprawdzi i da znać bedziemy wdzięczni

 

a i jeszcze co do opisu samego problemu to u mnie jest tak ze komp niezależnie czy chodzi 15min czy 15h to moze się wyłączyć lub też nie wyłączyć, raz się wyłącza a raz nie - jak mu sie chce ale bo jak kto woli od humorku kompa to zależy - lol

 

ja też bym to olał gdzyby nie wpadł mi w oczko ten temacik, a rozpisałem się tak bo 1 - chciałbym mieć ten temat wyjaśniony 2 - moze jeszcze komuś moimi doświadczeniami pomoge

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Posiadam nowa płyte epox 8rda3i od 2 tyg. 512 ramu . ati 9800 pro, mobile 2500 = 1.45 - teraz jako 2900+ na 1.5v, chieftec 420, win xp

Tydzien temu posiadałem jeszcze chiefteca 360 i procek chodził z 2500+ mobile na 3200+ na 1.6v , w czasie granie komp sie sam zrestartował tem procesora byla okolo 52 stpni, olalem procek i zmienilem zasilacz na mocniejszy ale to niepomoglo, nawet procka dalem na 2900+ na 1.5v temp okolo 44 stopni, nic sie niewiesza tylko sa restarty nawet gdy ogladam film, zmienilem stery do grafiki tez niepomogło, niewiem czy to plyta czy procek, czy co wczesniej przed zmaina plyty i procka bylo ok. Zawsze jak sie komp zrestartuje to po chwili slychać jak sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> dysk ( słychać specyficzny odglos rozruchu), stawiam ze to nie pamieci bo mam twinmosy 400 i dzialaja jako 400 na 3-3-3-8 wiec co jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Dalem pamieci na 2,5-3-3-8 a co do kompatibilnosci pamieci to stawiam nato ze jak pamieci sie kluca to albo zaraz sa zwisy kompa, albo niebieski ekran i blad krytyczny itp ja malem tak w jednym dniu nic, w nastepnym dniu ogladajac film okolo 40 min reset, ani razy jak bylem na internecie i cos czytalem film albo gry, teraz testuje w prime 95 mam nadzieje ze 30 min bez bledu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zle ustawione timingi pamieci!

cl 2,5 3 3 6

powinno działac nforce nie toleruje cl 3!

ty wiezysz w ta bajke o cl3 na nforcie ?? ja mam mem cl vdata na fsb227 i smiga jak zloto , dajcie juz spokoj z tym cl3 na nforce :?

 

niko zrom mem testa z dyskietki a nie primem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...