Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest. Komp robil to od poczatku kiedy go kupilem, czyli jakies 2 latka temu. Ale ostatnio przestalo byc sporadycznym resecikiem. Myslałem, ze to PSU bo mialem FEELa 300W. No ale teraz mam Chiefteca 360W z opisu i nadal sie restartuje. Najlepsze jest to, ze robi to w najmniej spodziewanych momentach. Czyli kiedy praktycznie nie jest pod obciazeniem, albo pod bardzo malym. Jeszcze nigdy nie sypnal sie na DOOM3, czy FarCray, a pada na AOE II albo przy programie do karty TV. Czasami potrafi dac reset podczas przegladania folderow!!! Co to ma byc? Podejzewam ze winowajca moze byc RAM lub płyta, ale niebardzo wiem jak to sprawdzic. Nie mam drugiej kosci DDR na wymiane. Aha! Czasami jest tak, ze jeden dzien chodzi niesamowicie stabilnie, a w inny pada srednio raz na 45min. Po prostu PYK! bzzzzz... i sie załaduje. trwa to jakies 15 sekund, ale przy okazji wywala wszystko co jest uruchomione!!!

Jakies madre pomysly???

@Szaweł podaj jakim programem oglądasz telewizjei jaka to karta telewizyjna. Bo z tego co przeczytałem to sytuacje masz taką jak ja jeszcze pół roku temu i może by coś pomogło :wink: . A i jeszcze 1 po restarcie wyskakuje ci powiadomienie o błędzie i co spowodowało zwis??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzieki za ten pomysl Ulv... wiec karta to ZOLTRIX TV Max na ukladzie 848. Uzywam Borg TV Pro v2.1 (nie zarejestrowany). Ale to chyba nie to, bo resety sa tez kiedy Borg jest wylaczony...

 

2. No więc zapodalem memtast86 1.40 i przelecial 2 razy bez najmniejszego problemu. Wiec moze

to jednak nie pamięc?

 

ULLISSES przeczytalem twoj topic.

1. Wiec odpadaja wszelkie konflikty programowe, wiry i takie tam, bo komp byl wiele razy

formatowany i za kazdym razem to samo.

2. Nic się nie grzeje zbyt mocno, bo chlodzenie jest nawet przesadne jak na ten komp.

3. Zasilacz jest nowy i ma jakies 3 miesiące. (Na starym bylo to samo).

4. Grafika jest co prawda przejręcona (minimalnie), ale jak pisalem przy gierkach o sporych

wymaganiach radzi sobie bezproblemowo. Restarty sa raczej przy właczaniu czegokolwiek...

Czasem przy IE, czasem Winamp, GG i takie ciach!ly.

 

Hirotaro, co do 1T Command to nie mam tej opcji w biosie, albo jestem slepy :)).

 

Moim kolejnym podejzanym jest dysk. Czasami mam tak, ze po jakims restarcie niektore

instalacje jakie mam na jednej z partycji wywalają CRC ERROR. Więc moze HDD się sypie.

A mialo byc tak pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz patrze na ten topic i powiem wam ze chyba mam podobny problem ale bardzo zadko i sie zastanawialem czy nie jest to wina karty TV - tez mam zwisy przy wlaczonym Tv tez mam karte na 848 i borga wiec moze cos w tym jest ale jak to rozwiazac to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szaweł przestań uzywać borga (od razu wiedziałem ze na nim jedziesz :) ) dosłownie te same problemy mnialem. Rozwiązanie?? Przestań go używać bo ponadto u mnie rozpieprzał partycje NTFS na FATcie było good ale te restarty mnie rozpie..... Dałem se z borgiem spokój. Teraz działam na more tv i bez problemu. Borg poprostu na niektórych kompag odwala kite. A przynajmniej na naszej. Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko jest ok... zostawilem go wlaczonego na jakies 3 dni i powrocilo wszystko do normy :)

nie wiem co bylo nie tak ale na 100% mam dobrze chlodzony procesor i napewno nie mam syfu w windzie :P Zasilacz mam Modecom 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i wszystko dziala ok, jednak nie gwarantuje Ci zbyt dlugiej zywotniosic procka z ukruszonym rdzeniem ... Chodz sa i cuda :} Moj qmpel ma Durona 1300 i kiedys zakładał u mnie go, zeby przetestowac ... mowilem mu ze ja zaloze, ale on sie upar i ukruszyl rdzen :|| Do tej pory na niem smiga i wszystko gicio : } z tym, że nie katuje go specjalnie, napieramy w q3 :D Btw. ja nie wiem jak Wy te rdzenie kruszycie, chyba z 30 razy juz zdejmowalem i zakladalem chlodzenie na AMDeki, jedno (aktualne) zakladalo sie strasznie trudno, ten cały bloczek miedziany jest dosc duzy i mocno cisnie na proca, ale jakos dałem rade. Copper Shim to złoty srodek na kruszenie rdzenia (a wlasciwie na jego "Brak" :D) z tym ze np. u mnie temp, wzrasta o około 2 C w idle i 5 C w stresie :} Heh, czyli posmigac posmigasz, ale najlepiej zrob tak jak moj qmpel, nie zdejmuj chlodzenia juz "nigdy", mowiac nigdy mam na mysli, do nastepnej wymiany procka, jak qmpel bedzie chcial przetestowac proca to go spław : D Ahhh przypomnial mi sie moj ukochany Athlon 1800 ... qmpel mnie szturchnal i upadl mi z ok. 1,2 m i idealnie rdzeniem o rog obudowy, ukruszyl sie wlasciwie tylko rog i w sumei to odpalal, ale temp wieksza i wieszał sie nieraz :D To jest dopiero commando :D

 

Zwroc uwage na temperatury, w stresie i idle, jesli wiesz jakie miales wczesniej, to zrob "zestawienie", uczynisz cos dobrego dla sceny komputerowcow :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ostatnio mialem cos takiego:

BCCode : 100000d1 BCP1 : F8A7BB06 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000

BCP4 : F7F2EFC0 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

BCCode : 100000c5 BCP1 : 00000001 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000001

BCP4 : 8054B907 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

BCCode : 10000050 BCP1 : F8A7C544 BCP2 : 00000000 BCP3 : B8336B4B

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

BCCode : 10000050 BCP1 : F8B9322E BCP2 : 00000000 BCP3 : B8336B4B

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 (przy The Return of the King)

 

BCCode : 1000000a BCP1 : F8ABF100 BCP2 : 00000006 BCP3 : 00000000

BCP4 : 804D91F9 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 (przy BorgTV)

 

BCCode : 10000050 BCP1 : F8AB98F6 BCP2 : 00000000 BCP3 : B8336B4B

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 (przy The Return of the King)

 

BCCode : 10000050 BCP1 : F8BF5D16 BCP2 : 00000000 BCP3 : B8296B4B

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 (przy The Return of the King)

 

BCCode : 10000050 BCP1 : F8B2C676 BCP2 : 00000000 BCP3 : B8336B4B

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 (przy The Return of the King)

 

A tak zasadniczo, to co zmienia to 1T Command Control???

 

UPDATE:

Przestawienie 1T Command na "DISABLED" NIC NIE DAŁO... nadal sie sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was najpier opisze co mam wiec posadam semprona 2200+ ga-7vt600L radeona 9200 128/128 Kingston 512 400

dysk 80 gb

 

Moj problem zaczelo sie od tego jak spalił mi sie procek athlon xp 2400+

Na poczatku po zainstalowaniu semprona było ok

potem działay sie dziwne zeczy mianowicie w systemie poruszajac okienkami sie przycinały (system tak jak by sie wieszał i od wieszal) pzycinał sie w grach tez ....................

przycinał do czasu formatu natomiast dzisaj po przyjsciu system uruchamiał sie 2min poczym potem sie zresetował i zaczoł skanowac system resetna sie z 3 razy az w koniu odpalił..........

Moje pytanko brzmi co moze byc ewentułalnie przyczyna tych resetow i zwisów(zakładam ze Płyta głowna)Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Leonbubka

No to pewnie płytka. Ale nie zaszkodzi sprawdzić też procesorka. Jak masz możliwość to idź do jakiegoś serwisu. Spróbuj również reinstalacji Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki masz zasilacz i czy próbowałes coś podkręcać, bo komp wykazuje ewidentne oznaki niestabilności (zasilacz nie wyrabia, albo proc niedowoltowany)

ale jeżeli to już drugi proc poszedł (zakładam, że nie podkręcałeś) to może być wina wadliwej płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zasilacz Megabajt

procek jest nowy niedawno zakupiony po spaleniu athlona XP 2400+

A co do reinstalacji juz robiłem 3 razy gdzie potem po dwuch trzech danich wszystko wraca jak było czyli reset oraz przycinanie w windzie..............................

Aha jak wiecie to jk uszodzic płyte głowna by sie nie kapli w serwisie i w ogole (Mikrofalowka)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zasilacz Megabajt

procek jest nowy niedawno zakupiony po spaleniu athlona XP 2400+

A co do reinstalacji juz robiłem 3 razy gdzie potem po dwuch trzech danich wszystko wraca jak było czyli reset oraz przycinanie w windzie..............................

Aha jak wiecie to jak uszkodzic płyte głowna by sie nie kapli w serwisie i w ogole (Mikrofalowka)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi bo jak mialem athlona xp 2400+ to był nie do zdarcia a teraz nagle zasilacz????? wszystko smigało tylko jakis cudem go szlak trafił tamtego......Tamten padł po restarcie i juz nie wstał po samoczynnym restarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik w rękę. Obciąż czymś proca np. Prime95 i sprawdź napięcia w molexie. Jesli nie masz jak miernika skombinować to chociaż jakiś program co pokazuje napięcia, do płyty na pewno coś dali na cd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu wymieniłęm płytę z (kultowej) k7s5al na ASUS A7V600-X, reszta konfiruracji to:

D1200

DDR256 400 Kingston

R9100

Kontroler FW

Baracuda 80

CDR

DVD (czyli drugi napęd)

Zasilacz 300W no-name

Do tego zebrało mi się trochę sprzętu podpiętego przez USB (jakieś tam klawiatury, myszy, pendriv'y, czytniki kart)

Płytę wymieniałem po burzy (poszła prawdopodobnie szpilka i szlag ją trafił)

 

Komputer jest podpięty do sieci, jednak switch jest zasilany z tej samej fazy, podobnie jak wszystkie inne peryferia

 

Od tego czasu zaczęły się problemy z restartowaniem komputera, wygląda to tak, że rano na "zimnym" komputerze w trakcie uruchamiania po dojściu do animacji startowej XP (pierszy kolorowy ekran) komputer restartuje się i tak kilka razy, po kilku restartach podnosi się. W trakcie pracy zdarzają się okazjonalne restarty, nie jestem w stanie określić w jakich warunkach. Problem jest niezależny od systemu operacyjnego (to samo mam pod linuxem)

Pytanie - czy poza zasilaczem istnieje jakaś przyczyna dla której może się tak dziać?, czy zasilacz 300W Firmowy wystarczy do stabilnej pracy (zastanawiam się nad zakupem całej obudowy Enlighta), docelowo chcę dokupić trochę mocniejszy procek (A2500+) i dołożyć pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jasna sprawa zasilacz :wink: Sprawdz zasilacz bo z tymi no name nigdy nic nie wiadomo,raz dzialaja dobrze a raz maja problemy nawet przy slabej konfiguracji :rolleyes: Co do pytania to firmowy np.enlight bez problemu da rade nawet z mocniejszym kompem :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał nad prawdopodobnymi przyczynami.

Odpowiem na drugą część:

 

Procek 2500+(Barton) + Radeon + All The Shit => Zasilacz 400+ Watt i to jak najbardziej firmowy.

1203818[/snapback]

Bez przegiec - porzadne 350-360W mu to pociagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ costi

 

On napisał, że ma jeszcze to, tamto, owamto... Ja bym nie ryzykował.

A różnica w cenie tak nie wielka prz dobrych - jakieś 40PLN, że można kupić lepszą. Zmieni grafę, dołoży Twardego... To się tak mówi, że będzie OK, ale kogo stać na wymianę porządnej zasiłki co pół roku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podczas tej burzy padłoci jeszcze cos i nawet o tym niewiesz.

Jesli mobo sie spalilo to moglo pojsc wyzsze napiecie na grafe, ramy wszystko no i teraz niby działa ale niestabilnie.

Proponuje podmiane elementów z innego kompa i sprawdzenie co jest przyczyna zwisów.

Zobacz tez czy dobrze zalozyles cooler na procka podczas wymiany plyty glownej.

Bardzo prawdopodobny moze byc tutaj tez zasilacz... po burzy moglo mu sie odwidzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z komputerkiem kumpla. Ma on płytę ECS K7S5A do tego, procek AMD Athlon 2000 dwa dyski, nagrywarkę i radeona 9600 (his). System instaluje się ładnie, 3d marka odpalam i idzie cały teścik bez problemów. Wszystkie gierki się odpalają i działają. Niestety, co jakiś czas komp. się restartuje bez żadnej przyczyny. Czasami podczas uruchamiania jakiejś aplikacji, a najczęściej jak, w Wordzie coś się próbuje zapisać. Nie wiem, co może być padnięte. Wymieniłem pamięci, wymieniłem zasilacz, nic się nie grzeje, bo sprawdzałem temperaturę. A on i tak swoje i się restruje.

 

Czy ktoś może ma pomysł jak temu zaradzić i co może być nie tak??

 

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z komputerkiem kumpla. Ma on płytę ECS K7S5A do tego, procek AMD Athlon 2000 dwa dyski, nagrywarkę i radeona 9600 (his). System instaluje się ładnie, 3d marka odpalam i idzie cały teścik bez problemów. Wszystkie gierki się odpalają i działają. Niestety, co jakiś czas komp. się restartuje bez żadnej przyczyny. Czasami podczas uruchamiania jakiejś aplikacji, a najczęściej jak, w Wordzie coś się próbuje zapisać. Nie wiem, co może być padnięte. Wymieniłem pamięci, wymieniłem zasilacz, nic się nie grzeje, bo sprawdzałem temperaturę. A on i tak swoje i się restruje.

 

Czy ktoś może ma pomysł jak temu zaradzić i co może być nie tak??

 

Pozdrawiam i dzięki

1206681[/snapback]

Jaki system...?

Sprawdz temperature procsora, napięcia , sciagnij latki windowsa, zainstaluj od nowa wszystkie stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to już zrobiłem. temperatury w normie, zasiłka też daje dobre napięcia no i łatki poinstalowane. Bios najnowszy wgrany Nie mam już więcej pomysłów

1206761[/snapback]

Pozostaje wyciaganie sprzetu po kolei... i sie dowiesz kiedy przestanie nawalac.

AAAaaa i przelec pamieci memtestem albo prime zapusc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...