Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko to już zrobiłem. temperatury w normie, zasiłka też daje dobre napięcia no i łatki poinstalowane. Bios najnowszy wgrany Nie mam już więcej pomysłów

1206761[/snapback]

A jakie są pamięci???

Może warto wyłączyć 1T Command (CPC) w BIOSie i sprawdzić co się dzieje???

 

Wiem, że ECSy standartowo mają czasami 2.5V na RAM... a to za mało o 0.1 lub 0.2 w zależności od modelu - też warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje taka opcje :

 

Panel sterowania / System / Zaawansowane / (Uruchamianie i odzyskiwanie systemu) Ustawienia /

 

Odznaczyc opcje : Automatyczne uruchamianie ponownie.

 

Teraz zamiast resetu bedzie Ci wywalal BLUE SCREENa znanego z Win98 i na gorze opis za co. Fakt ze opis jest dosc ogolnikowy i nie zawsze musi byc powiazany z realna przyczyna, ale czasami pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

temp mozesz miec ok ale radiator moze nie stykac sie z cpu i doopa za malo pasty za slabo posmarowany ? skopane pamieci ? slaby zasilacz ? ukruszony procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeprowadziłęm parę testów:

-Zmiana zasilacza nic nie daje

-Zmiana wiatraczka (-> AlCu80 - i tak trzeba było kupić) róznież

 

Testy analityczne:

-MemTest (i inne podobne) pamięć OK

-Prime Test - w ciągu max 3 minut (standardowo w pierwszej minucie) hardware error

-Analiza dumplogów - za każdym razem inne błędy

 

Moje pytanie, co przetestować jako następny element (moim zdaniem procek)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc - zrobiłem wszystko i dalej źle, czy ktoś tu coś wie??? / frodon

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Mój sprzęt to:

Płyta główna: ASUS A7V880

Procek: Sempron 2500+ (1,74)

Ram: w dualu 2 x 250 MB czyli 512MB 400Mhz

Grafika: Readon 9600 128 MB 128 bit

zasilacz: chieftec ATX 1136h - 360 wat

hdd: 120 giga WDC 730 obrotów

Używam Windowsa XP z SP2

 

Mój problem: Wcześniej ze starym zasilaczem (no name - 300 wat) podczas gier restartował mi się komputer albo przechodził w czas czuwania a teraz zakupiłem chiefteca 360 wat tak jak mi radziliście i co??? np. podczas gry w raymana 3 albo gdy się uruchomi ( bo czasem się nie uruchamia tylko wyskakuje biały ekran i słychać dźwięk gry) to się restartuje albo przycina ale najczęściej wychodzi do windowsa i zmienia rozdzielczość wyświetlania z 1280x960 na 800X600 albo 640X480, to samo dzieje się podczas gry w soldier of fortune nawet na najniższych detalach - albo wychodzi do windowsa albo sie przycina albo restartuje. Co jest nie tak??? jakim programem mogę sprawdzić szcegółowo jaki komponent jest uszkodzony lub źle zainstalowany, jaką mam usterke?? prosze o pomoc bo zaczynam wątpić, jeszcze nikt mi nie pomógł, narazie każdy kto próbował pomóc nic niezdział, czy jest tu ktoś kto wie w czym problem?? z góry dziekuje aha zauważyłem jeszcze że czasami na sekunde wyłącza mi sie monitor i po chwili włącza i tak kilka razy dziennie a przed chwilą tak mi się wyłączył że musiałem zrestartować kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał metodę eliminacji: wyjmij i odintaluj wszystko, co zbędne do działania kompa (np. muza, sieć), zapuś antywira, ad-aware. Wyjmij i włóż z powrotem procka i pamięć - a nuż coś nie styka? Jak ramy nie są identyczne, to spróbuj z pojedyńczym, może w innym slocie? A, no i jak masz coś na podmianę (grafę, ram, procek) to podmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy są takie same, już się męcze z tym problemem kupe czasu próbowałem wszystkiego naprawde, może coś w biosie jeszcze pokombinowć?? co prawda już próbowałem ale może czegoś niewiem, a może radeon jest nie kompatybilny z płytą główną opartą na via?? a może coś ze sterownikam?? wszystko już próbowałem i niewiem jak zdiagnozowac mój sprzęt, instalowałem różne direcx-y ale pozostałem prze 9.0c, a czy jest jakiś program co uruchomie zostawie go na kilak godzin i on wykryje usterke testując poprostu sprzęt?? bo ja wiele nie będe mógł wyjąć zreszta już próbowałem testować, błagam o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy są takie same, już się męcze z tym problemem kupe czasu próbowałem wszystkiego naprawde, może coś w biosie jeszcze pokombinowć?? co prawda już próbowałem ale może czegoś niewiem, a może radeon jest nie kompatybilny z płytą główną opartą na via?? a może coś ze sterownikam?? wszystko już próbowałem i niewiem jak zdiagnozowac mój sprzęt, instalowałem różne direcx-y ale pozostałem prze 9.0c, a czy jest jakiś program co uruchomie zostawie go na kilak godzin i on wykryje usterke testując poprostu sprzęt?? bo ja wiele nie będe mógł wyjąć zreszta już próbowałem testować, błagam o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie oto napięcia:

 

napięcie .................bios asus................. probe

Vcore.................. 1,548 ......................1,648

3,3 ....................3,264 ......................3,28

5..................5,081 lub 5,108 ...............4,999

12 ......................11,308 ................11,904

 

Moje pytanie to których p[omiarów się trzymać, które są prawdziwe i czy to że są takie różnice oznacza że zasilacz jest słaby albo uszkodzony??

 

 

a temp

temperatury

CPU 48 stopni C

a MB 37 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napięcia w normie, u mnie znacząca różnica jest tylko dla 12V - bios pokazuje 11,6V - pozostałe są prawie identyczne, więc to chyba nie to? Temperatury też mam chyba w tym stylu: CPU w stresie do 50, norma 45, MB 30-38 (zależy kiedy :-P ). Nie wiem, co poradzić. Fakt, że miałem coś podobnego na poprzednim kompie, jak włożyłem nowy dysk - co jakiś czas jakiś program, jaieś pliki się psuły, i windows zgłaszał błędy. Aż po pół roku padł. A nie był to żaden wirus, sprawdzałęm wszystkim. Potem pełny format, wszystko od zera i problem znikł - do dziś nie wiem, co to było...

 

Jednak chyba 12V mam wyższe: bo w probie jest 12,3V, więc średnio :-P 11,95V, a u ciebie 11,6V - aczkolwiek nie wydaje się to bardzo groźne.

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na noc zostawiłem kompa na testowanie ramu na programie memtest89 i chodził koło 10 godin i zdał 21 testów i żanych errorów, a wogóle to robiłem wcześsnij clear cmos, a w ogóle teraz mam jeszcze następujący problem, komputer restartuje mi się bez powodu od czasu do czasu - czasami po godzinie czasami po kilku minutach i niewiem od czego, czy może to być od emula?? aha czyli ramy sprawdziłem tym programikiem są ok a jak sprawdzić grafike bo np. na #dmarku przy rozdzielczości 800x600 niechce w ogóle iść - robi się to co w raymanie3 pokazuje się jakiś biały ekran a znowy na maksymalnej rozdzielczości idzie tylko się przycina (wiadomo karta grafiki to nie rewelacje) ale wkońcu po jakimś czasie się tak przytnie że już dlaej nie pójdzie. aha i jeszcze jedno niemoge tak komponenty po wyjmowac bo ja mam minimum komponentów płyta główna ram procek i grafika reszta zintegrowana aha no i twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze czasami wyłącza mi sie na kilka sekund monitor czasami na sekunde czasami na troszke dłużej a czasem dzieje się tak że pokazuje się jakby posiekany cały obraz i po przesuwany po czym monitor się yłącza i po chwili włącza - kiedyś tak niemiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emule mi jeszcze nigdy kompa nie zwiesił, a chodzi dużo :) . No, ale dysk mi załatwił, skubaniec jeden :mur: .

Dx był już reinstalowany? Antywira też już pewnie użyłeś, skoro problem od dłuższego czasu? Opcje się powoli kończą, najszybciej byłoby podmienić wybrane elementy na próbę, jak masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem formata i zainstalowałem nowego xpeka póki co bez SP2 i cały czasm miałem te restarty bez powodu ale gdy przełączyłem w biosie zasilanie w agp na maxa czyli na 1,8V z AUTO to przestał się restartować podczas użytkowania ale soldier of fortune albo rayman 3 dalej wychodzą mi do poziomu windowsa jak uruchamiam gre i zmieniają moją rozdzielczość a i na starym zasilaczu robiło się to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj organoleptycznie (palcem) temperaturę Radka i pamięci na nim.Dla próby zawieś jakiś dodatkowy wiatrak aby obdmuchiwał Radka.Może za mocno kręcony? Zwiększyłeś napięcie AGP to stabilniejszy czyli przyczyną jest Radosław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> grzmot

Część ludzi kiedyś powiadała, że po utworzeniu partycji PartitionMagic'iem dane na dyskach "znikały". Stary poczciwy formacik i wszystko ok. Z praktyki wiem, że przy oc kochana Via ma dzielniki czestotliwości dla PCI/AGP. Może przesadziłeś z fsb?

 

-> frodon

1. Coś na restarty: w W2k pro mam [w xp jest to na bank tylko moży być gdzie indziej]: Właścowości Mojego kompoutera => Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie => odznacz "Automatyczny ponowny rozruch". Jeśli w systemie wystąpi error to wyrzuci ci stosowny komunikat.

 

2. W Bios'ie we właściwościach portu AGP wyłącz "Fast Write". Są z tym problemy.

 

3. Problemy z grami mogą wynikać z kiepskich sterowników. Ściągnij inną wersjię niż masz. Mogą być starsze lub nowsze. Miałem tak na mojej Rivie.

 

4. A może masz podkręcone fsb. Ustaw standardowe

 

5. wyłącz AntyAlising (ponoć pomaga ale nie sprawdzałem)

 

To tyle moich softowych więc teraz sprzęt:

 

6. Może masz lipną grafę ze zwalonymi pamiątkami? Włączasz gierkę no i kapa, pamięć się sypie. A może uszkodzony rdzeń GPU? Sprawdź grafe u qmpla.

 

7. Proc sprawny? Załącz Prime.

 

Możesz jeszcze ustawić AGP x4.

 

I na endzik: trzymam kciuki za rozwiązaniem problemu. Daj znać jak wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Napewno nie jest to zasilacz bo u siebie też zmieniałem i nic nie dało. Formatów to od cholery już robiłem, też na róznych sterownikach. Jutro ide pozyczyć ramki MOBO i GPU i bede sie bawił cały dzień może coś da. Mi się resetuje tylko w windzie i w niektóych grach. Np w D3, PES4 i w FSW niemoge go zresetować choćbym niewiem ile grał. U ciebie stawiałbym na GPU albo coś z MOBO jest nie tak. Jak dojdziesz co to było daj znać. Ja może dowiem sie wkrótce, a jak nie to od czego jest gwarancja :D:D A i bebechy zmieniłem niecały tydzień temu :mur: , wyłożyć tyle kasy i ..... Niech to szlag. A na starym poczciwym Duroniku 700 była pełna stabilność, zaczynam żałować :mur: :mur: :mur:

 

Sempron 2800+

512 Ram 400

Winfast 6600GT

GA-7N400-L

Barracuda IV 60GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły standardowy zasilacz 300 watowy MODECOM. Od kąd kupiłem Athlona 3200 XP+ komputer zaczął mi się dziwnie restartować w najmniej oczekiwanej chwili, średni co 2 godziny. Czy zasilacz ów nie jest za słaby do mojego zestawu?

 

Moje napięcia:

 

Dołączona grafika

 

 

ps. Kiedyś miałem problemy z restartowaniem się komputera ale okazało się że winna była pamięć ram. Po wymianie problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej przyszykuj kaske na nowy zasilacz bo to cotam napisane nine wrozy najlepiej :( modecom to jak mod codegen nic dodac nic ujac poprostu dno

aha sproboj odlaczyc 2 urzadznie choc by nagrywarke i jeden dysk albo cos innego i wtedy zobacz jak bedzie dalej zmien pamiec i jak dalej sie bedzie powtarzalo zmien zasilacz

Edytowane przez olo128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o skasowanie tego topicu (wysłał się 2 raz) 1227842[/snapback]

Ja bym tego chiefa nie brał- podobno bardzo zły model! jak koniecznie w tym przedziale cenowym to chief gps350bb lub modecom 350gtf(potrafi być głośny)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie radze kupowac 1136H

@qba_sowa jak podkręcisz proca bardziej i maksymalnie obciazysz to zobaczysz jak leci 12V w dół / jak ja mialem swojego 2500x1.9 <<do testow to lecialo do 11.5V więc odradzam!

Chef 360-302DF jest bardzo dobry polecam wszystkim nie tylko ze wzgledu an jego jakosc ale rowciez cicha prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...