Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bachus81

lepiej przyszykuj kaske na nowy zasilacz bo to cotam napisane nine wrozy najlepiej :( modecom to jak mod codegen nic dodac nic ujac poprostu dno

aha sproboj odlaczyc 2 urzadznie choc by nagrywarke i jeden dysk albo cos innego i wtedy zobacz jak bedzie dalej zmien pamiec i jak dalej sie bedzie powtarzalo zmien zasilacz

1227932[/snapback]

myśle ,żę się mylisz

 

Modecom robi dobre zasiłki

 

udane tanie modele np. 300GT i 350 GTF,

 

moze nie najcichsze, ale jest ok B)

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ja mam podobny problem od 2 dni..wczesniej bylo wszystko ok..zaznaczam ze nieinstalowalem niczego nowego i nie zmienialem sprzetu..jedyne co zrobilem to podlaczylem joypada..komp resetuje sie przy starcie..zazwyczaj raz ale zdrzylo sie i 4..wykluczam ze to wina sprzetu poniewaz wczesniej bylo ok..nie wiem jak to naprawic szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 512ki RAM to może warto wyłączyć CPC ON czy 1T jak kto woli... Często to wina tego => testy przechodzą, a i tak resertuje się losowo... U mnie zanim do tego doszedłem trochę poprawiło sytuację zwiększenie napięcia na RAM, ale później okazało się, że moja 512ka nie radziła sobie z CPC ON, a na KT600 miałem tą opcję na AUTO i była poprostu Disabled => tu niestety musiałem BIOSa zmieniać na takiego z CPC OFF, bo przecież nie ma normalnego takiego tylko MODOWANE...

 

 

A co do "wykluczam ze to wina sprzetu poniewaz wczesniej bylo ok" to bywa różnie :D np. niby nic nie zmieniłem, a ruszałem coś w kompie i stara pasta się wykruszyła, albo wysunęła się karta ze slotu itd... przyczyn może być wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 512ki RAM to może warto wyłączyć CPC ON czy 1T jak kto woli... Często to wina tego => testy przechodzą, a i tak resertuje się losowo... U mnie zanim do tego doszedłem trochę poprawiło sytuację zwiększenie napięcia na RAM, ale później okazało się, że moja 512ka nie radziła sobie z CPC ON, a na KT600 miałem tą opcję na AUTO i była poprostu Disabled => tu niestety musiałem BIOSa zmieniać na takiego z CPC OFF, bo przecież nie ma normalnego takiego tylko MODOWANE...

A co do "wykluczam ze to wina sprzetu poniewaz wczesniej bylo ok" to bywa różnie :D np. niby nic nie zmieniłem, a ruszałem coś w kompie i stara pasta się wykruszyła, albo wysunęła się karta ze slotu itd... przyczyn może być wiele...

1245415[/snapback]

 

..ja nie ruszalem doslownie niczego..zadnej srubki itp..a komp prosto z fabryki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mr selfdestr

 

Nie ruszałeś, ale wkładałeś wtyczkę, obracałeś kompa czy cokolwiek, a to wystarczy czasem żeby np. wysunąć kawałek karty ze slotu => mojemu kumplowi przy każdym przenoszeniu kompa wysuwa się grafa => luzy w obudowie i nic się nie da zrobić => potem albo komp startuje z ciemnym obrazem (po poprawieniu karty reinsalka sterów potrzebna...) albo zgłasza brak karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem: resetuje się przy starcie systemu. Pewnie pamiętki (jedna kość Kingstona 512mb ale na kościach Elpida - może się gryzie) - gold memory też niczego nie wykazuje. Tego 1t czy tam CPC w biosie nijak nie mogę znaleźć. Spróbuje jeszcze przestawić na high performance (turbo) - tonący brzytwy się chwyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiś miesiąc temu nabyłem kompa:

 

AMD ATHLON XP 2800 BARTON

ABIT AN 7

256DDR x2 - 400 MHz TWINMOS dual channel

120 GB SEAGATE SATA NCQ

RADEON 9600 pro GIGABYTE 128 MB(128 bit)

 

Nie wiem dlaczego ale co jakiś czas komputer się restartuje(pojawia się,przez chwile, niebieski ekran i uruchamia się jeszcze raz) dzieje się tak przy starcie systemu ale także może wszystko być dobrze przez 3 godziny a pozniej to samo.

Czym jest to spowodowane i jak ten problem usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w BIOSsie masz włączone Fast Write dla AGP => wyłącz bo masz Radeona.

 

Co do reszty to może więcej szczegułów => czy Prime95 przechodzi albo SuperPi, jaka temperatura Procka, jakie napięcei na ram, jakie timingi ram, etc etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sprawdź czy się resetuje i może odpal SuperPi na 16M i zobacz czy przejdzie.

I sprawdź temperaturkę procka => jeśli jest ponad 55stopni to już niedobrze...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt => :D nie pomyślałem znów o zasiłce :D

Dlatego, że wydaje mi się zawsze, iż każdy to wie...

Teraz to podstawa mieć dobry mocny zasilacz => Barton, Radeon czy GF FX i cała reszta badziewia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień zasilacz ;d na bank to on ;] pewnie jakiegos codeshita masz albo megabajta czy tam tracerta :D

 

minimum CHIEFTEC 360W co cie bedzie kosztowalo 150zl - 200zl ;d

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj => ma co ma ale inne rzeczy też mógł mieć nie tak.

Na razie niech sprawdzi jedno, a potem drugie.

Jeżeli mowa o zasilaniu to powiedz jeszcz jakie jest wahanie napięcie na +12V => albo w BIOSie zobaczysz albo w Asus PcProbe czy jak to tam się zwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o limit tylko o to jak się waha => np. masz wartość 11.86 a za chwile 11.92 => i po chwili znow 11.86 albo podobnie => napisz po 2 minutowej obserwacji jakie jest najszersze rozstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego obciż kompa jakimis benchmarkami / mozesz troche podkrecic << w celach testowych / i wtedy podaj wartości napiec

jak komp jest obcazony to taki zasilacz jak ty masz moze szaleć !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze twoj zasilacz na niepodkreconym sprzecie dziala calkiem ok dla przykadu napiecia trzyma lepiej niz moj poprzedni cheftek 1136H

Zainstaluj sobie nawe sterowniki do grafy

mam do ciebie jaszcze pytanie jakie FSB masz ustawione na procku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna przetestowac memtestem albo goldmemeory. Moj kolega kupile 2tyg temu kompa i kilka dni temu jaja sie zaczely, restarty, zwisy, niechcial startowac. Wlaczylem mu memtesta i okzalo sie sa 3 mijsce w pamieci gdzie błedami sypie jak sniegiem w kraku obecnie :wink: Pamięć poszła do servisu i juz mu wszytsko ładnie chula spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...