Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec tak sprawdzilem pamiec bardzo duzo bledow wiec pewnie to jest glowna przyczyna problemu,trzeba wymienic pamiec, dobrze, ze na gwarancji, po wylaczeniu od wczoraj FAST WRITE mialem jeden restart, dzieki wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamięci => to SuperPi też powinno wywalić i Prime95 na ustawieniach MaxMemTest również => choć sam MemTest jest lepszy...

Ale np. ja na moich starych Kingstonach przechodziłem wszelkie MemTesty a wywalało Pi i Prime95 => okazało się, że CPC OFF musze mieć => ale żaden MemTest nie pomógł w drodze do uzyskania rozwiązania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję szybkiej odpowiedzi i licze na Waszą pomoc.

 

Kilka dni temu kupilem nowego kompa ( KONFIG NIŻEJ ) i już pierwsze problemy :( Po wgraniu calego oprogramowania i sterów przystąpiłem do grania :) NFSU2 extra....Tak sobie myśle, mam 1gb ramu, zminimalizuje sobie nfs-a, poserfuje po necie i wróce do grania....a tu [gluteus maximus] :( Reset kompa,przy wyjsciu do Windy i tak kilka razy przy innych grach (THUG2). Kręciłem tylko grafe, ale raz że leciutko a dwa ze Chieftec chyba nie powinien tak siadać (Po tym incydencie cofnąłem zegarki, ale i tak się powtarzało). Nie znam przyczyny :( Slyszalem ze Gigabyte GA-K8NF-9 i TwinMoski się gryzą :| Czy to prawda? A może jakaś inna przyczyna? Pliska o pomoc. Z gory thx. Pozdro

 

PS. Temperatura mojego procka to od 28 d o 33 stopni C ...... Normalka?

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu calego oprogramowania i sterów przystąpiłem do grania

I to jest właśnie dzisiejsza młodzież ! - tylko granie i granie - do grania to sobie kup gitarę.

Komputer to jest maszyna dla poważnych ludzi i do wykonywania poważnych prac a nie

zabawka dla przedszkolaków.

:angry: :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom Panowie....chyba pamięci walnięte :( Zasiłka raczej odpada po kilku godzinnym Prime95 wszycho OK, a przy maxymalnym obiążeniu proca by siadł. Ramki za dopłatą wymienie na Corsairs 2x512 PC400 CL 2.5. Roznica cenowa to 75zł, a jeśli wpłynie to na poprawność działania to moge wyłożyć. Dziękx all za rady, zarówno te poważne, jak i nie bardzo :/ - Lzep :/ Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, ludzie działają na XP i nie mają większych problemów. Po prostu trzeba umieć go umiejętnie zabezpieczyć tj. łatki, SP, antywirus itp.

1257476[/snapback]

 

Zainstalowanie SP2 do XP to najgorsze co może zrobić i to raczej nie zabezpieczenie się przed "czymś" lecz zepsucie systemu, a firewall'e, łatk i antywiry to podstawa podstawy dobrze skonfigurowanego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego ze zakladam ten temat bo nie wiem od czego zalezy i nie wie do czego sie odniesc, a ze kompa mam na AMD to stwierdzilem ze tutaj bedie najlepiej. Najpierw cos o moim piecu: AMD 64 3000+, GIGABYTE K8NS Ultra 939, GAINWARD FX5900xt GS, Maxtor 120 GB, 1 Gb RAM GEIL ( 2x512 ). A problem polega na tym: podczas grania, czasem zaraz po właczeniu gry, czasem po czasie, a czasem podczas wychodzenia z gry, następuje twardy restart, nie jest to norma ale zdazylo sie joz kilka razy. Gdy winda wstaje pojawia sie komunikat ze Windows podnosl sie po blledzie krytycznym i wysyla raport o bledzie, po wyslaniu raportu pokazuje sie stronka na ktorej jest napisane ze problem jest ze sterami, ale nie jakimi i od jakiego urzadzenia. Bylem z tym w sklepie gdzie kupowalem kompa a tam mi powiedzieli ze to moze byc RAM. Moja prosba jest taka ze jesli ktos ma pomysl, spotkal sie z tym itp, zeby dal dobra rade:)

 

Z gory dzieki ( BOG ZAPLAC (najlepiej w funtach:) ) za dobre rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zasilacz to Tagan TG380-U01 ( 380W ). Mysle ze to niezla firma, no i troche za niego zabulilem wiec mam nadzieje ze to nie on:(

A jak mozna sie upewnic co do przyczyn??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zasilacz to Tagan TG380-U01 ( 380W ). Mysle ze to niezla firma, no i troche za niego zabulilem wiec mam nadzieje ze to nie on:(

A jak mozna sie upewnic co do przyczyn??

1317648[/snapback]

Najprostsza metoda to załatwić inną zasiłke na jeden dzień.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze problem w tym ze moge miec spokoj nawet przez tydzien i tak naprawde niewiadomo kiedy sie resetni, nie ma schematu.

Moze zapuscic jakies MECZACE testy typu 3Dmark, memtest itp??

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent to nie jest wina zasilacza ani pamięci.

Podałeś za mało informacji więc na razie nie za bardzo mogę ci pomóc.

Czy masz ten problem tylko z jedną grą?

Masz najnowsze stery do karty graficznej i łaty do gry?

Ale z tego co widzę to nie jest problem ze sprzętem tylko wina leży w systemie.podaj specyfikację.

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 3200/512,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj może być od RAM => ale to już trzeba sprawdzić na Prime lub GoldMemory => ja na mojej mobo mialem podobnie => okazało się że stare ramki 1T (CPC ON) nie wytrzymywały... A wiem, że miałem kiedyś 512Geil 2.5CL i też musiała mieć 2T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do specyfikacji to: Win XP SP2 + wrzystkie aktualizacje, stery do karty ForceWere 67.66.

A gierki jakie mi sie wywalały to: Splinter Cell:Pandora Tomorow oraz Sims 2, obydwie gry takie jak w orginale, lat nie sciagalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...