Skocz do zawartości
KazMax

Oj cieniutki ten Duron...cieniutki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie 8)

Do tych co jeszcze pamiętają moje wojny z Durniem 1100...LUDZISKA LIPA!!! Za cholerę nie wstaje na FSB133 (żadne wciskanie resetu nie pomaga). Zmieniałem już pamięci też nic. Nie leży też to w kwesti napięcia (teraz mam 1188 i działa super stabilnie na Vcore -0,750 V !!! więc gdybym zapodał naięcie +0,100V większe niż nomnalne to powinien przynajmniej ruszyć w okolicach 1200-1250..) Kurde już nie wiem co robić...może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie...a może lepiej dać sobie już spokój z magistralę 133....i pozostać przy tym co mam???

Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jaki masz chipset na plycie ??

jak KT133 bez A to max magistrale podniesiesz do 110MHz

 

zmiejszyles napiecie o 0,75V ?? jesli tak to Twoj durek powinien chodzic na 1V (albo i mniej) chyba cos skopales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jaki masz chipset na plycie ??

jak KT133 bez A to max magistrale podniesiesz do 110MHz

 

zmiejszyles napiecie o 0,75V ?? jesli tak to Twoj durek powinien chodzic na 1V (albo i mniej) chyba cos skopales

Zgadza sie na tym chipsecie nie pusci zadnego durona na 133, przynajmniej ja o takim nie slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mialem to samo... duron 1000 co nie chcial chodzic powyzej 1190mhz, przy mniej wiecej takim ustawieniu chodzil lux spoko bez regulacji Vcore, powyzej 1200 zwichy i cuda niewidy, nawet na bog wie jakim Vcore :(

pomogla wymiana proca na inny egzemplarz... bez problemu chodzil na 1200 (9x133) bez zmiany Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że z tego co miałem Durona 600 później 900 i 1000, ten ostatni na jądrze morgana. Tylko te dwa pierwsze chodziły na 133, oczywiście sprawdzałem z odblokowanym mnożnikiem.

Z tego moge wnioskować że mało egzemlarzy durniów od 1000 wzwyż działa na magistrali wyższej niż 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset to KT133A czyli wszystko Ok a napięcie zmniejszyłem o -0,750V a nie o 0,75V także wszystko jest OK (teraz mam ok 1,7V)

sorki ale chyba nie umiesz matematyki

0,750=0,75 sprawdz na kalkulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset to KT133A czyli wszystko Ok a napięcie zmniejszyłem o -0,750V a nie o 0,75V także wszystko jest OK (teraz mam ok 1,7V)

A powiedz mi, jaka jest różnica między 0,75 a 0,750 :lol: :lol: :lol: :o 8O :lol: 8)

 

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczego nie ruszaj oprocz jednej rzeczy ,mianowicie zapodaj mnoznik 6 albo i mniej, sprawdcz najpierw czy ruszy na 6x100, jak ruszy znaczy sie mnoznik dobshe odblokowany, wtedy zapodaj 133Mhz (tylko od razu nie krok po kroku bo niedziwne jest ze na 133 ruszy a na 120 np. nieruszy z uwagi na pci i etc etc.)jesli ci ruszy na 6x133 ostatecznie to powoli zwiekshaj mnoznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konfiguracji 6*100 chodzi bez problemu. po rzestawieniu 6*133 nie wstaje...na żadnym mnożniku i magistrali 133 nie wstaje a na FSB 100 i każdym mnożniku do 11,5 działa OK

Może masz na płycie zworkę do przestawiania dzielnika w stosunku do magistrali PCI... (chyba masz cały czas 1/3 i stąd te problemy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze durony z serii AHHAA nie idą na 133?  :oops:

Wiesz co nei wal głupot. Każdy duron(na może 99 % żeby ktoś nie mówił że znalazł jednąsztukę która nie chodzi) pójdzie na 133, tylko przy odpowiednio niskim mnożniku i dzielniku rzecz jasna 1/4. Ja przy mnożniku 7 mogłem nawet na 166 go puszczać(więcej niestety nei pozwalała fabryka :( ). Jak dobrze pamiętam ktoś ma na forum durona na 178 (tylko AHLCA jak dobrze pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina płyty :(

Ja sam miałem taką samą sytuację tyle że na Duronie 850 AKCA.

Ci którzy czytali moje posty wiedzą że dopiero po nieudanym lutowaniu kiedy dostałem nową płytę główną mogłem ustawić 133MHz magistralę.

(Acha płyta się nie zmieniła po prostu inny egzemplarz)

Więc przykro mi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde to dlaczego u mnie nie śmiga na 133??? Aha...na płycie nie ma zworki ustalającej dzielnik PCI&AGP....po prostu full automatic zależny od magistrali....that's all.... :(

A udało ci się puścić na tej płycie jakikolwiek proc na 133?

Bo jak nie lub nie próbowałeś to idź do jakiegoś kumpla i pożycz procka który napewno działa na 133 (najlepiej jakiegoś tb lub durnia z niskim mnożnikiem który jest sprawdzony na innej płycie i chodzi. No i wtedy dojdziesz czy przypadkiej trafił ci się ten 1 na 100 nie działający na 133, czy może masz płytę do du..y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze durony z serii AHHAA nie idą na 133?  :oops:

Wiesz co nei wal głupot. Każdy duron(na może 99 % żeby ktoś nie mówił że znalazł jednąsztukę która nie chodzi) pójdzie na 133, tylko przy odpowiednio niskim mnożniku i dzielniku rzecz jasna 1/4. Ja przy mnożniku 7 mogłem nawet na 166 go puszczać(więcej niestety nei pozwalała fabryka :( ). Jak dobrze pamiętam ktoś ma na forum durona na 178 (tylko AHLCA jak dobrze pamiętam)

Nie wal głupot? Napisalem że może bo nie spotkalem sie osobiscie jeszcze z duronem który by na 133MHz nie poszedl. Zdanie to opieram na opinni innych uzytkownikoe forum ktorzy twierdzili ze sie spotkali z takimi egzemplazami.

 

A komentarz rzeczywiscie na poziomie... jak na szczyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze durony z serii AHHAA nie idą na 133?  :oops:

Wiesz co nei wal głupot. Każdy duron(na może 99 % żeby ktoś nie mówił że znalazł jednąsztukę która nie chodzi) pójdzie na 133, tylko przy odpowiednio niskim mnożniku i dzielniku rzecz jasna 1/4. Ja przy mnożniku 7 mogłem nawet na 166 go puszczać(więcej niestety nei pozwalała fabryka :( ). Jak dobrze pamiętam ktoś ma na forum durona na 178 (tylko AHLCA jak dobrze pamiętam)

Nie wal głupot? Napisalem że może bo nie spotkalem sie osobiscie jeszcze z duronem który by na 133MHz nie poszedl. Zdanie to opieram na opinni innych uzytkownikoe forum ktorzy twierdzili ze sie spotkali z takimi egzemplazami.

 

A komentarz rzeczywiscie na poziomie... jak na szczyla :wink:

Kto tu jest szczylem nie będę dochodził bo przynajmniej kilka osób mogłoby to szybko stwierdzić....A tak następny raz się zastanów zanim kogoś szczylem nazwiesz, bo ja cie jeszcze nie obrażałem ani nie obrażam tylko stwierdziłem fakt że chyba się zadumałeś w tym swoim AHLCA i piszesz coś co mija się z prawdą...

Wystarczy spojrzeć na podpisy ludzi i z tych co mają morgany 1k każdy możę spokojnie działać na 133 (albo i więcej...)

 

A co do opinii osób to podaj mi chociaż 3 ksywki tych którym duron nie poszedł na 133. I to oczywiście nie z winy płyty, bo ja bywam na forum codziennie i jakoś sobie nie przypominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze durony z serii AHHAA nie idą na 133?  :oops:

Wiesz co nei wal głupot. Każdy duron(na może 99 % żeby ktoś nie mówił że znalazł jednąsztukę która nie chodzi) pójdzie na 133, tylko przy odpowiednio niskim mnożniku i dzielniku rzecz jasna 1/4. Ja przy mnożniku 7 mogłem nawet na 166 go puszczać(więcej niestety nei pozwalała fabryka :( ). Jak dobrze pamiętam ktoś ma na forum durona na 178 (tylko AHLCA jak dobrze pamiętam)

Nie wal głupot? Napisalem że może bo nie spotkalem sie osobiscie jeszcze z duronem który by na 133MHz nie poszedl. Zdanie to opieram na opinni innych uzytkownikoe forum ktorzy twierdzili ze sie spotkali z takimi egzemplazami.

 

A komentarz rzeczywiscie na poziomie... jak na szczyla :wink:

Kto tu jest szczylem nie będę dochodził bo przynajmniej kilka osób mogłoby to szybko stwierdzić....A tak następny raz się zastanów zanim kogoś szczylem nazwiesz, bo ja cie jeszcze nie obrażałem ani nie obrażam tylko stwierdziłem fakt że chyba się zadumałeś w tym swoim AHLCA i piszesz coś co mija się z prawdą...

Wystarczy spojrzeć na podpisy ludzi i z tych co mają morgany 1k każdy możę spokojnie działać na 133 (albo i więcej...)

 

A co do opinii osób to podaj mi chociaż 3 ksywki tych którym duron nie poszedł na 133. I to oczywiście nie z winy płyty, bo ja bywam na forum codziennie i jakoś sobie nie przypominam

Kwestie obrazania pomine ale chyba nikomu sie nie podoba jak ktos do niego rzuca tekstem "Nie wal głupot".

 

A jezeli chodzi o szukanie Nickow osob posiadajacych takie durony (100Mhz) to sobie sam poszukaj. Ja tez bywam tu codziennie chociaz na chwile i nie wiem czy to ze nie szly na 133 bylo winą procka czy płyty. Faktem jest ze nie szly na 133MHz

 

Osoba ktora walczy z tytułowym duronem jest jedną z nich. Nie bede tu cytowal wiadomosci jakie miedzy mną a KazMaxem wymienialem ale wspomne, ze z nich jasno wynika, ze koles robi wszystko dobrze a Duron mu nie idzie na 133Mhz. Czary? Nie sądze.

 

Ps. Jestes pierwszą osoba ktorą nazwalem szczylem oraz pierwszą ktora powiedziala do mnie "nie wal głupot". Cos w tym musi byc co nie? A z mojego procka to jestem nie wiecej niz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KazMax czytaj - http://twojepc.pl/html/via_kt133a_fsb_a_pl...f3c4684f38bfb55- niech te mądre głowy co tu sie wypowiadały też czytają bo niektórzy to ech ....

Co jest tego przyczyną? Najbardziej oczywista odpowiedź - płyta główna KK266. Powiadomiłem o tym fenomenie znajomych i przyjaciół. Zaczęliśmy monitorować internetowe serwisy oraz grupy dyskusyjne. Po kilku tygodniach okazało się, że niemożność uzyskania FSB 133 MHz dla Duronów/Thunderbird bez względu na użyty mnożnik jest cechą tych wszystkich płyt, które mają przełącznik 100/133 MHz. Z tych, o których słyszałem są to AOpen AK73 ProA, EPoX 8KTA3, Iwill KK266, Microstar K7T Turbo, Soltek 75-KAV oraz Transcend TS-AKT4A.

 

Nie moge sie z tym zgodzic. Mam 8KTA3 z RAIDem i u mnie dziala. Trzeba tylko od razu po starcie wcisnąć reset, bo rzeczywiscie przy uruchomieniu daje oryginalny mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem w dzialaniu innego Epoxa Kta3 i bez mostkowania po przestawieniu na 133 czarny ekran - dopiero po zamieszniu mostkami komp poprawnie przechodzi posta .

Kto wie może rev. płyty też ma wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie  8) 

Do tych co jeszcze pamiętają moje wojny z Durniem 1100...LUDZISKA LIPA!!! Za cholerę nie wstaje na FSB133 (żadne wciskanie resetu nie pomaga). Zmieniałem już pamięci też nic. Nie leży też to w kwesti napięcia (teraz mam 1188 i działa super stabilnie na Vcore -0,750 V !!! więc gdybym zapodał naięcie +0,100V większe niż nomnalne to powinien przynajmniej ruszyć w okolicach 1200-1250..) Kurde już nie wiem co robić...może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie...a może lepiej dać sobie już spokój z magistralę 133....i pozostać przy tym co mam???

Dzięki...

 

zobacz na moja strone (o ile uda ci sie ja otworzyc). domyslam sie, ze masz chipset kt133(a), jesli tak to za duzo z niego nie wycisniesz. u mnie po przesiadce na kt333 bez problemu pociagnalem durnia 600 na 1ghz, co na solteku kt133a nie bylo mozliwe (max 936), co do napiecia to przy 1 ghz (7.5 x 133) musialem dac 1.5 @ 1.9 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem d1000 z serii AHHAA i szedłna FSB 133 beż problemów. Co prawda przy mnożniku x10 nie był stabilny - ale 9x 133 (1200) było u mnie standartowo - przy napięciu 1,825 V. I to wszystko na płycie z KT133A - konkretnie MSI k7t turbo. To czy proc pójdzie na tej FSB zależy od egzemplarza. Spróbuj jeszcze przestawić pamięci na 100 Mhz a potem zmień FSB na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha Tomasir zapomnialem powiedziec ze jestes "ekonomistą" o bardzo wysokim progu kultury - tak zresztą potrzebnego w tym zawodzie  :wink:

Kultura jest potrzebna wszystkim a nie tylko ekonomistom jak byś nie wiedział...

 

 

 

 

A wracająć do tematu to dzwinym trafem problemy z puszczeniem duronów na 133 dotyczą tylko(albo głównie) osób z płytami na starszych chipsetach (np kt133a), więc jasno można wnioskować że nie winne są temu procesory.

Najlepsze rozwiązanie to wziąć procesor do kogoś z płytką np. na 266a i sprawdzić czy pójdzie, ewentualnie tak jak wcześniej proponowałem spróbować uruchomić tb na 133 i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...