Skocz do zawartości
hack

266MHz 400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kompie pamiec Kingston KVR266X64C2/256 i chce kupic jeszcze 256 MB tej samej pamieci ale nie moge jej znalesc bo chyba nie jest juz w produkcji. Moje pytanie jest nastepujace czy ta sama pamiec tylko z szyna 400MHz bedzie dobrze wspolpracowala z szyna 266Mhz czy lepiej jak by byla ta sama szyna? Mam jeszcze jedno pytanie czy znacie jakis dobry tani sklep internetowy ktory by oferowal pamiec z szyna 266 lub inna ale najlepiej jak by byla to szyna 266. Kiedys przeczytalem w gazecie ze jak procesor ma szyne 266 to najlepiej z tym procesorem bedzie pracowala pamiec o tej samej szynie! Czy to prawda to nie wiem ale to dobra gazeta Chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy!

kazda pamiec moze pracowac na czestotliwosci nizszej niz znamionowa.

czestotliwoscia znamionowa okrecla produzent maksymalna czestotliwosc z jaka wg niego ta pamiec ma pracowac - co wiec ma stac na przeszkodzie, aby pracowala wolniej?

czy mercedes nie moze jechac z predkoscia 40km/h?

jedyna mozliwoscia problemow jest konflikt miedyz modulami pamieci, ale w przypadku markowego modulu jest to bardzo malo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy!

kazda pamiec moze pracowac na czestotliwosci nizszej niz znamionowa.

czestotliwoscia znamionowa okrecla produzent maksymalna czestotliwosc z jaka wg niego ta pamiec ma pracowac - co wiec ma stac na przeszkodzie, aby pracowala wolniej?

czy mercedes nie moze jechac z predkoscia 40km/h?

jedyna mozliwoscia problemow jest konflikt miedyz modulami pamieci, ale w przypadku markowego modulu jest to bardzo malo prawdopodobne.

To znaczy ja dokupie teraz do mojej pamieci DDR 256MB 266MHz nowa DDR 256MB 400MHz to ta nowa bedzie chodzila z szypkoscia 266MHz czy jak?? czy tak jest dobrze czy lepiej kupic z szyna 266MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - pamięć 400mhz będzie pracowała z prędkością 266mhz

no to po co mam kupowac 400MHz jak nie planuje kupna nowego procesora! a za 400MHz wiecej musze zaplacic!

Nawet jeśli nie planujesz zmiany proca (a nigdy nic nie wiadomo :wink: ) , to jest jeszcze jeden plus pamięci 400mhz -> na pewno łatwiej taką pamięć później komuś odsprzedać. Oczywiście to jeszcze zależy od różnicy w cenie - u mnie to była kwestia niewielkiej dopłaty , więc kupiłem od razu kostkę 400mhz. Rób jak chcesz :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - pamięć 400mhz będzie pracowała z prędkością 266mhz

a za 400MHz wiecej musze zaplacic!

jakieś 0,50-1zł :)

no i co? ale wiecej!

Podaj adres to ci wyśle te 2złote nawet:) joke :D

na pamięciach lepiej nie oszczędzać jak ktoś mądry powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - pamięć 400mhz będzie pracowała z prędkością 266mhz

a za 400MHz wiecej musze zaplacic!

jakieś 0,50-1zł :)

no i co? ale wiecej!

Podaj adres to ci wyśle te 2złote nawet:) joke :D

na pamięciach lepiej nie oszczędzać jak ktoś mądry powiedział.

Kase mam nie martw sie! A ja wole te i koniec. Po co mi 400MHz Kupie sobie nowy procek to kupie se nowa pamiec i koniec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...