Skocz do zawartości
jurek911

Podkrecanie a UPS-co ze stabilnoscia ???

Rekomendowane odpowiedzi

Cze.Mam zasilke huntkey 300W i troche slabe napiecia w ogole nie tylko przy o/c (12V-11,37-11,80).

Na chacie mam b.stara instalacje i tak mysle czy kupno UPSa , ktory ma dodatkowe stabilizatory napiec itd daloby jakis rezultat ??

Aktualnie mysle o czyms takim

http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=26

ten 2 od gory tj Active Power 600Va, ma moc 360W co jest wystarczajace gdy kupie chefa 360W, ale czy nie bedzie za malo dla np:NeoTec'a 400W :?:

 

Przedewszystkim co z ta stabilnoscia czy UPS pozwoli na zwiekszenie stabilych napiec a dalej podniesie mozliwosci o/c :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aby zapewnic minimalne podtrzymiane napiecia przy zaniku pradu w sieci dla zestawu typu: Chieftec 420W oraz monitor 17" musialem kupic UPSa az 800VA, a i tak wyniki nie sa jakies kosmiczne: 4:53 - czas podczymania do calkowitego rozladowania.

2. W tym segmencie cenowym bedzie to urzadzenie type line-interactive, ktore modyfikuje niektore parametry pradowe z sieci zasilajacej, a baterii uzywa jedynie przy zaniku napiecia. Modyfikowane sa: napiecie, czestotliwosc, ksztalt napiecia (sinusoida). W tych przypadkach jedynie duze odchylenia od norm powoduja korekte charakterystyki. U mnie np. przy napieciu wynoszacym 247V uklad AVR nadal nie korygowal tej wartosci. Musi dochodzic do ekstremalnych odchylen aby charakterystyka byla zmieniona.

Drugi typu uzadzen za juz zupelnie inne pieniadze to UPSy type On-Line czyli podajace caly czas zasilanie z baterii, ktore to z koleji sa ladowane z sieci. I tutaj jest sprawa jasna: na wyjsciu masz ideala charakterystyke pradowa i calkowite odizolowanie od sieci, ale takie rozwiazania sa cholernie drogie i wlasciwie nikt tego w domu nie stosuje, a i w firmach zadko przy stanowiskach pracy. Co innego serwery/farmy serwerowe, ale to inna bajka...

 

Podsumowujac, nie liczyl bym na drastyczne polepszenie i stabilizacje napiecia po zastosowaniu UPSa. Mozna liczyc jedynie na interwencje przy ewidentnych skokach napiecia i oczywiscie przy jego zaniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zahaczyć o temat bo też palnuje kupno upsa. Konfig przyszły będzie coś ala ten :

 

2500M@nie wiem ile :| Licze 2,6GHz conajmniej

1 GB ramu (zmienie te twinmosy z podpisu)

nf7

2 dyski - 200GB segate i 120GB

gf fx5200

audigy1

2 cdromy&2xpanele tt hardcano12

monitor lcd1701 nec'a

i wc do tego

 

zasilacz - tt silent purepower 480W

 

Jaki ups by to utrzymał (nawet chwile, byle by nie był xpad i strata danych) najlepiej w kolorze czarnym/srebrnym ? Z góry thx za helpa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnym ekspertem nie jestem i jezeli sie ktos zna to moze dokladne wyliczenie zrobic, ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze absolutne minimum to jest 800VA zeby przy takim konfigu o czyms gadac. Ale moze sie zdarzyc ze nawet i 1000VA nie udzwignie tego monstra...

Podstawowa regula przy wyliczeniach to suma poborow pradu urzadzen podlaczanych do UPSa mnozona przez napiecie pracy, w tym wypadku 230V. W ten sposob uzyskujemy wartosc w VA.

 

Tylko ze stosujac to wyliczenie sam zasilacz Chieftec 420W potrzebowal by 8A x 230V = 1840VA, a u mnie pracuje na 800VA i jeszcze mam podlaczony monitor, na ktorym pisze 2A... Wartosci podane na tabliczkach urzadzen sa wartosciami maksymalnymi wiec z pewnoscia trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> wartosci nizsze - jakie, tego nie wiem...

 

Najlepiej umowic sie ze sprzedawca na testy lub poprostu wyminane w sytuacji gdy bedzie za slaby.

 

Acha, lepiej dobrac troche mocniejszy UPS, tak aby byl obciazany w granicach 70%-80% max obciazenia bo wtedy mamy pewnosc dlugiego zywota baterii.

 

Co do firmy, to dosyc niezle UPSy robi Fideltronik z serii Ares.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze VA maja sie nijak do realnej mocy. Trzeba zawsze przy wyborze brac realna moc urzadzenia czyli W a nie VA.

Jezeli na zasilaczu pisze 8A to jest to bezpiecznik jaki jest w nim zastosowany i powyzej tego natezenia sie przepali.

Moc zasilacza podawana jest na wyjsciu a trzeba przyjac ze maja one sprawnosc 60-80% czyli przy bardzo sprzejajacych warunkach zasilacz 420W bedzie pobierac pod pelnym obciazeniem bedzie pobierac 508W.

Zawsze jednak moga sie zdazyc drobne skoki napiecia na zasilaczu i bedzie on pobierac troche wiecej niz przewidywane (szczegolnie przy OC).

Jezeli rowniez chcemy podlaczyc monitor to 17" ciagnie 100W, 19" - 150-250W, 21" - >300W.

Wiec jezeli chcemy takiego potworka podlaczyc to minimum jakis UPS 1200VA.

 

Tak jak kolega powiedzial najlepiej dobrac tak UPS'a zeby pracowal na 70-80% i to nie dlatego ze bateria dluzej wytrzymaja ale zawsze lepiej jest miec zapas mocy i troche dluzszy czas podtrzymania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze VA maja sie nijak do realnej mocy. Trzeba zawsze przy wyborze brac realna moc urzadzenia czyli W a nie VA.

Jezeli na zasilaczu pisze 8A to jest to bezpiecznik jaki jest w nim zastosowany i powyzej tego natezenia sie przepali.

Moc zasilacza podawana jest na wyjsciu a trzeba przyjac ze maja one sprawnosc 60-80% czyli przy bardzo sprzejajacych warunkach zasilacz 420W bedzie pobierac pod pelnym obciazeniem bedzie pobierac 508W.

Zawsze jednak moga sie zdazyc drobne skoki napiecia na zasilaczu i bedzie on pobierac troche wiecej niz przewidywane (szczegolnie przy OC).

Jezeli rowniez chcemy podlaczyc monitor to 17" ciagnie 100W, 19" - 150-250W, 21" - >300W.

Wiec jezeli chcemy takiego potworka podlaczyc to minimum jakis UPS 1200VA.

 

Tak jak kolega powiedzial najlepiej dobrac tak UPS'a zeby pracowal na 70-80% i to nie dlatego ze bateria dluzej wytrzymaja ale zawsze lepiej jest miec zapas mocy i troche dluzszy czas podtrzymania. ;)

8O od kiedy 17 i 19 100watt ponad biora??? moj telewizor sharpa 28cali panoramiczny pobiera 132watty a monitor 15 25watt :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy bardzo sprzejajacych warunkach zasilacz 420W bedzie pobierac pod pelnym obciazeniem bedzie pobierac 508W

Hmm, do tego doliczmy monitor 17" i wychodzi ok. 600W.

Mam UPSa 480W i jakos ciagnie ten zestawik, nie okazujac zadnych oznak przeciazenia. W takim razie wniosek jest jeden:

- zasilka jest nieobciazona, ale po dolozeniu pradozernej grafiki (np. FX6800) oraz kilku dyskow moze przy braku pradu zrobic sie nie ciekawie

 

Qrde, cos to chore jest aby obok normalnego PeCeta stal UPS ponad 1000VA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O od kiedy 17 i 19 100watt ponad biora??? moj telewizor sharpa 28cali panoramiczny pobiera 132watty  a monitor 15 25watt :?:

25W hehe dobre sobie. Tyle to chyba pobiera LCD. ;)

Lepiej zerknij jeszcze raz ile to pobiera.

Moj Philips 107MB pobiera 100W, HP Ultra 1600 VGA (cos bardziej profi) 22" pobiera 300W.

Moze nowoczesne monitory pobieraja troche mnie ale i tak jest to w okolicach 90-100W przy 17".

 

NIe porownuj monitora do TV bo to niema sensu.

TV nie pracuje w rozdzialce 1600x1200 i nie musi miec odswierzania 85-120Hz tylko ma 50Hz stale. ;)

Qrde, cos to chore jest aby obok normalnego PeCeta stal UPS ponad 1000VA...

Spoko mam 1200VA (900W) i zajmuje tyle miejsca ile pol kompa ale awarie do 25min nie sa mi straszne. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8O od kiedy 17 i 19 100watt ponad biora??? moj telewizor sharpa 28cali panoramiczny pobiera 132watty  a monitor 15 25watt :?:

25W hehe dobre sobie. Tyle to chyba pobiera LCD. ;)

Lepiej zerknij jeszcze raz ile to pobiera.

Moj Philips 107MB pobiera 100W, HP Ultra 1600 VGA (cos bardziej profi) 22" pobiera 300W.

Moze nowoczesne monitory pobieraja troche mnie ale i tak jest to w okolicach 90-100W przy 17".

 

NIe porownuj monitora do TV bo to niema sensu.

TV nie pracuje w rozdzialce 1600x1200 i nie musi miec odswierzania 85-120Hz tylko ma 50Hz stale. ;)

Qrde, cos to chore jest aby obok normalnego PeCeta stal UPS ponad 1000VA...

Spoko mam 1200VA (900W) i zajmuje tyle miejsca ile pol kompa ale awarie do 25min nie sa mi straszne. :P
moj pracuje w 100hz(dalem 2700zl) monitor 15 cali pobiera 26watt max :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...