Skocz do zawartości
bart204

Awaryjność i problemy z platformą Nforce2 abit nf7 i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do usterkowości i różnych problemów z płytami na nforsie2 takich jak abit Nf7 2.0 ,epox 8rda 8rda3+ , asus a7n8x, abit an7

Nie mam zamiaru czytać ok 160 stron forum na temat poszczególnych płyt które już powstały. Interesują mnie najczęstsze problemy z wyżej wymienionymi płytami. Prosiłbym o rzetelne odpowiedzi a nie jakieś odsyłanie do innych tematów forum.

 

Z góry dziękuję:

Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy? Hmm... asynchro lezy, na nic wiecej sie nie uskarzam szczegolniem, ale nie powiem tez zeby nF2 bylo szczegolnie bezproblemowa platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte jak z podpisu zero problemów chyba że się przytrafi jakaś mała katastrofa jak mi (padła sieciówka i firewire przez jakiś skok napięcia). Druga rzecz to praktycznie zero OC. No podkręcenie bartka 2500 na 3200 przy standard napięciu się nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte jak w podpisie i zero problemow

wczesniej mialem msi k7n2g ilsr i moj athlon nie chcial sie krecic wogole i po niecalym roku padla kompletnie a teraz troche poszlo - nie probowalem dalej nie mialem czasu przysiasc przy tym.. raid jest wolniejszy niz powinien byc ale spoko dziala.. no gigabyte zawyza temperatury, ale zawsze mozna sprawdzic dotykajac coolera :-) jedyny minus to brak dziurek wokol socketa do WC, ale to sie da obejsc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym zauwazonym przeze mnie minusem plyty abit nf7-s jest blednie odczytywana temp. procesora.

W zadnym wypadku nie mam klopotow tak jak koledzy.

O wlasnie -- o tym zapomnialem, a denerwuje niemilosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty na NF mają duży problem z RTC a inne mniejszy (u mnie jest tylko formalnie w zegarze ;) ) Oczywiście mowa o windowsie XP.

Da się coś z tymi przeskokami zrobić? Czy poprostu są i trzeba się do nich przyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez na NF7-S RTC kuleje. Z obserwacji wynika ze tylko wtedy kiedy wylaczam calkowiecie komputer. Po co ma mi na stby pobierac te pare watow. Wylacznik sieciowy pracuje u mnie intensywnie.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się sprawa w przypadku płyt epoxa 8rda 8rda3 8rda3+ itp

I jeszcze jedno mój kumpel ma epoxa 8rda chyba rev 1.1 i często mu się tak zdarza że po wyłączeniu zasilania płyta traci ustawienia w biosie i trzeba wszystko ponownie ustawiać, druga rzecz to to że często wraz z tym płyta nie rozpoznaje urządzeń na złączach ide dysk cd rom i zaczynają się wtedy różne bajery lub gdy się włoży sieciówkę następuje czasami podobny problem jak wyżej. Płyta miała już wgrywany nowy bios i w serwisie już na samym początku wymieniali baterię.

 

Chciałbym wiedziec czy podobne rzeczy wam się zdarzały w przypadku tej płyty jak i innych Abit Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się sprawa w przypadku płyt epoxa 8rda 8rda3 8rda3+ itp

I jeszcze jedno mój kumpel ma epoxa 8rda chyba rev 1.1 i często mu się tak zdarza że po wyłączeniu zasilania płyta traci ustawienia w biosie i trzeba wszystko ponownie ustawiać, druga rzecz to to że często wraz z tym płyta nie rozpoznaje urządzeń na złączach ide dysk cd rom i zaczynają się wtedy różne bajery lub gdy się włoży sieciówkę następuje czasami podobny problem jak wyżej. Płyta miała już wgrywany nowy bios i w serwisie już na samym początku wymieniali baterię.

 

Chciałbym wiedziec czy podobne rzeczy wam się zdarzały w przypadku tej płyty jak i innych Abit Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak w opisie 8rda3i i problemu z ustawieniami nie mam a kompa jeśli wyłćzam na noc to na listwie więc napięcia nie dostaje...Co do RTC to narazie jest nie do obejścia. Na codzień tego wogóle nie zauważam ale jak kompresowałem film do DIVIXX to pojawiły się malutkie skoki, podejrzewam właśnie RTC. Ale dla mnie to nie problem bo takie operacje robie zazwyczaj na intelu. (szybciej...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8rda i od pocztaku a mam juz ją prawie półtora roku miałem 3 problemy :P 1 moje stare sajteki 256 266 nie lubiły tej płyty nie chciały chodzi n fsb 133 tylko na 100 pogoniłem je kumplowi jemu śmigają 156 stebilnie no i rtc ale mi to nie zawadza szczególnie bo zadko gram, no i jesczez miałem problem jak płyta zawieszała sie na wykrywaniu napedów dochodziło do posta do momentu szukania napedów i nie szło dalej była to jednak wina sieciówki która zwarcie robiła :P, poztym git płyta na najnowszych sterach od niewidi@win 2003 serwer chodzi jak marzenie po pare tygodni bez zwiechy żadnej ostatnio miałem uptime 14 dni i potrzebowałem zresetowac kompa bo zainstlowałem soft którey tego wymaga :P tak by jesczez chodziło, może do podkrecania nie jest tak jak abit ale fsb 220 bez modów i kombinowania jest :P:D, pod winem 98 se tez chodziła git i nie miałem z nia zadnych problemów jak niektórzy z nF i w98 jednym słowem polecam ale sie napisałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy z nforce2:

 

[*]RTC - u mnie zegar co 5s zwalnia(staje na 1,5s) po czym przyśpiesza i tak w kółko- żadnego wpływu to nie ma na nic(jak na razie).

 

[*]Bios - płyty na nforce2 mają tak, że podczas zapisu niektórych ustawień biosu(dotyczących OC) nadpisywany zostaje kawałek biosu- jeśli to przerwiemy(np. reset), to bios do przeprogramowania(w servisie).

 

[*]Problem z myszką(ps2) miałem raz. Do dziś (1,5 Miecha) nie pojawił się znowu.

 

[*]Jest też problem z wyjściem MIDI - http://www.motherboardfaqs.com/content.php?content.27

ale niedotyczy on Abita :P - bo on nie ma wyjścia MIDI :? .

 

[*]Problemy mogą być też z grzaniem się mostków Północnego i południowego

 

[*]Zdarzają się też problemy z syreną(zabezp.termiczne) (Abit NF7)

 

[*] nforce2 często nie chce pracować z pamięciami na Cas 3

 

[*] Problem ze skaczącą temperaturą procesora , płyta dodaje czasem +5stC do temp.CPU, a po resecie wraca to do normy.(tylko Abit NF7)

 

[*]No i jeszcze jest mój problem http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=927...ghlight=#927723

- zastanawiam się czy to nie zasilacz, od 3 dni testuję 1833@1,45V@333Mhz coby odciążyć zasilacz - +12V mam teraz 11,8-11,86V, na razie wszystko cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do usterkowości i różnych problemów z płytami na nforsie2 takich jak abit Nf7 2.0 ,epox 8rda 8rda3+ , asus a7n8x, abit an7

Nie mam zamiaru czytać ok 160 stron forum na temat poszczególnych płyt które już powstały. Interesują mnie najczęstsze problemy z wyżej wymienionymi płytami. Prosiłbym o rzetelne odpowiedzi a nie jakieś odsyłanie do innych tematów forum.

 

Z góry dziękuję:

Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to jest problem gdy wyjmie sie kabel zasilajacy z gniazdka to nieraz wraca do defaultowych ustawień - Płyta Abit NF7-s rev.2

A poza tym zero problemow i superstabilna plytka: do podkręcania idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do usterkowości i różnych problemów z płytami na nforsie2 takich jak abit Nf7 2.0 ,epox 8rda 8rda3+ , asus a7n8x, abit an7

Interesują mnie najczęstsze problemy z wyżej wymienionymi płytami. Prosiłbym o rzetelne odpowiedzi a nie jakieś odsyłanie do innych tematów forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...