Jump to content
Drag1

Stare karty na smietnik???

Recommended Posts

czy tp prawda jest jezeli mam karte ktora obsluguje dx 8.1 i nie posiada odpowiednich pixel shaderow nei bede mogl pograc w nowe gry ala

1.Thief 3

2.Ut 2004

3.Far cry

4 inne

Wlasnie kupilem ti4200 i gadalem z kolesiem to powiedzial ze nowych gier nie mam po co odpalac :/ to prawda ?

no np. Far Cry, biega podobno pieknie na Ti4xxx gra sie urychamia w 8.1 a nie 9.0 efekty sa gorsze ale gra biega super, mozesz o tym poczytac w forum GRY i topic FAR CRY, tak samo bedziesz mogl wlaczyc HL2 czy dooma3 czy stalkera na ti4200 - gwarantuje to (bedzie wolniej i efekty beda gorsze ale wlaczysz na pewno)

no raczej dx8.1

ale farcraja odpal i niech chłopak ginie :wink:

Ale na gf4 nie ma <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ł typu rozmazywanie itp - a obsługują dx8.1 ?

źle myślisz, te rozmazywanie i inne bajery są napisane pod dx8.1, i jak najbardziej są wyświetlane przez 4ti

a thief3 będzie śmigał, po prostu nie zobaczysz efektów napisanych pod karty z dx9[ te efekty to i tak narazie niepotrzebne bajerki :wink: ]

Nie da się grać w Splinter Cell Pandora Tommorow, jeśli twoja karta nie obsługuje pixel shadingu!!! Ja się niezle przez tą gierke przejechałem!!!

no tak ale brak pixel shaderów to raczej zmora użytkowników kart w stylu gforce2 i geforce 4mx.

więc nas to nie interesuje :wink:

thx leborg podniosles mnie na duchu:)

kurcze chłopie, nie ma sie co podnosić na duchu bo to zajefajna karta.

sam swoją kupiłem w tym tygodniu :D

ja kupilem dzisiaj :D firma aopen za 350 zl mysle ze sie wykreci na ti4400:D byla tez prolnika ale z gorszym wyposarzeniem bez pudelka kabelkow zlacza CRT i z wiekszym przebiegiem:D

ta chociarz bedzie latwiej sprzedac:)

Widze ,że parę osób odpowiedzialo jak należy.

GF4 Ti 4xxx to karty DX.8.1,i wszystkie gry będą na nich chodzić.Większość efektów z dx9 da się uzyskać nawet na DX.8.1-niestety często jest tak ,że programistom już się nie chce i część z nich jest dostępnych tylko dla kart dx9.Niektóre z efektów na Pixel Shader V.1.x wyglądają niewiele gorzej niż na Pixel Shader V.2-róznice są często trudno zauważalne(choć w nowszych grach są już większe ).

Również GF3Ti i R.8500 w miarę się sprawdzi -oczywiście tu będzie gorzej(wolniej)

Taki np.Far Cry po odpowiednim skonfigurowaniu(np.wlączenie Bumpmappingu-ale bez znaczącego zwiększania ilości żródeł światla,co odbiłoby się na wydajności),wygląda w DX.8.1 porównywalnie z FEAR na DX9(FEAR na DX8 wygląda z kolei tragicznie).Kto nie wierzy niech sprawdzi co potrafi silnik Cry Tek-wiele efektów jest trudno dostrzegalnych na pierwszy rzut oka.

Także inne gry wymagające pixel i Vertex shaderów bedą działać.

Oczywiście dumni wlasciciele GF4 MXmoga sobie pomarzyć o tych efektach-i nic tu nie pomoże 3D Analyzer

i inne sztuczki.

Heh-miałem na myśli te wymienione na górze.

Ale gwoli scislości to fakt-już nie wszystkie.A miektore z nowszych już i tak ledwo zipią.Mimo wszystko jeżeli ktoś tą kartę tanio kupił,lub jeszcze ją ma ,to może sobie pograć i to niekoniecznie w 640x480 na low w wiele stosunkowo nowych gier.Nawet R.8500 czy GF3Ti w przeciwieństwie do bubli w rodzaju R.9200/GF4MX mogą sobie poradzić.pozdro:)

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.