Skocz do zawartości
Drag1

Stare karty na smietnik???

Rekomendowane odpowiedzi

czy tp prawda jest jezeli mam karte ktora obsluguje dx 8.1 i nie posiada odpowiednich pixel shaderow nei bede mogl pograc w nowe gry ala

 

1.Thief 3

2.Ut 2004

3.Far cry

4 inne

 

Wlasnie kupilem ti4200 i gadalem z kolesiem to powiedzial ze nowych gier nie mam po co odpalac :/ to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie argumenty ? Zaproś go do domu, włącz mu nfsu i tyle.

gwoli wyjaśnienia, nfsu to dx8.1 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np. Far Cry, biega podobno pieknie na Ti4xxx gra sie urychamia w 8.1 a nie 9.0 efekty sa gorsze ale gra biega super, mozesz o tym poczytac w forum GRY i topic FAR CRY, tak samo bedziesz mogl wlaczyc HL2 czy dooma3 czy stalkera na ti4200 - gwarantuje to (bedzie wolniej i efekty beda gorsze ale wlaczysz na pewno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej dx8.1

 

ale farcraja odpal i niech chłopak ginie :wink:

Ale na gf4 nie ma <span style="color:red;">[ciach!]</span>ł typu rozmazywanie itp - a obsługują dx8.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej dx8.1

 

ale farcraja odpal i niech chłopak ginie :wink:

Ale na gf4 nie ma <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ł typu rozmazywanie itp - a obsługują dx8.1 ?

źle myślisz, te rozmazywanie i inne bajery są napisane pod dx8.1, i jak najbardziej są wyświetlane przez 4ti

 

 

a thief3 będzie śmigał, po prostu nie zobaczysz efektów napisanych pod karty z dx9[ te efekty to i tak narazie niepotrzebne bajerki :wink: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się grać w Splinter Cell Pandora Tommorow, jeśli twoja karta nie obsługuje pixel shadingu!!! Ja się niezle przez tą gierke przejechałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się grać w Splinter Cell Pandora Tommorow, jeśli twoja karta nie obsługuje pixel shadingu!!! Ja się niezle przez tą gierke przejechałem!!!

no tak ale brak pixel shaderów to raczej zmora użytkowników kart w stylu gforce2 i geforce 4mx.

 

więc nas to nie interesuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx leborg podniosles mnie na duchu:)

kurcze chłopie, nie ma sie co podnosić na duchu bo to zajefajna karta.

sam swoją kupiłem w tym tygodniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dzisiaj :D firma aopen za 350 zl mysle ze sie wykreci na ti4400:D byla tez prolnika ale z gorszym wyposarzeniem bez pudelka kabelkow zlacza CRT i z wiekszym przebiegiem:D

 

ta chociarz bedzie latwiej sprzedac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w ut2k4 to musialem grać bez detali - nic nie widziałem :) W kazdej fpp gram na low. No, wyjątkiem był Doom3 beta, tam chcialem popatrzeć jak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w demko ut 2004 to jakis czas temu gralem na radku 9200 :) w 1024x768 wszystko na normal i bylo niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że parę osób odpowiedzialo jak należy.

GF4 Ti 4xxx to karty DX.8.1,i wszystkie gry będą na nich chodzić.Większość efektów z dx9 da się uzyskać nawet na DX.8.1-niestety często jest tak ,że programistom już się nie chce i część z nich jest dostępnych tylko dla kart dx9.Niektóre z efektów na Pixel Shader V.1.x wyglądają niewiele gorzej niż na Pixel Shader V.2-róznice są często trudno zauważalne(choć w nowszych grach są już większe ).

Również GF3Ti i R.8500 w miarę się sprawdzi -oczywiście tu będzie gorzej(wolniej)

Taki np.Far Cry po odpowiednim skonfigurowaniu(np.wlączenie Bumpmappingu-ale bez znaczącego zwiększania ilości żródeł światla,co odbiłoby się na wydajności),wygląda w DX.8.1 porównywalnie z FEAR na DX9(FEAR na DX8 wygląda z kolei tragicznie).Kto nie wierzy niech sprawdzi co potrafi silnik Cry Tek-wiele efektów jest trudno dostrzegalnych na pierwszy rzut oka.

Także inne gry wymagające pixel i Vertex shaderów bedą działać.

Oczywiście dumni wlasciciele GF4 MXmoga sobie pomarzyć o tych efektach-i nic tu nie pomoże 3D Analyzer

i inne sztuczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh-miałem na myśli te wymienione na górze.

Ale gwoli scislości to fakt-już nie wszystkie.A miektore z nowszych już i tak ledwo zipią.Mimo wszystko jeżeli ktoś tą kartę tanio kupił,lub jeszcze ją ma ,to może sobie pograć i to niekoniecznie w 640x480 na low w wiele stosunkowo nowych gier.Nawet R.8500 czy GF3Ti w przeciwieństwie do bubli w rodzaju R.9200/GF4MX mogą sobie poradzić.pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja na gf2 pro odpalam NFS:MW i śmiga w 1024x760 przy medium ;] Nie wiem czemu tak w ogóle temat został odkopany, archeolodzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...