Skocz do zawartości
Kolekcjoner

Jak pdkrecic 2200+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem narazie nowicjuszem w tych sprawach .Mam procesor AMD Athlon 2200+ i plyte ASUS A7V8X bawilem sie przedchwila i wyciznalem tylko 1980 z hakiem mhz .Ktos kto ma te procesory jak je podrekacacie ? Szukalem na forum i akurat nic nie znalazlem o tym rpocku nic .Jak proponujecie ustawic funkcje w biosie ? Nazwy dokladnej nie znam procesora tylko wiem ze z seri jest A0 z aidy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zablokowany mnożnik to masz tylko FSB...Proca podkręca się jak każdego innego :) Spróbuj poczytać porady dla początkujących tam na pewno wiele znajdziesz. Ale nie spodziewaj się rewelacji po tym procu. 2200 i 2400 to nie są procesory do kręcenia...(sam mam 2400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest raczej na bieżąco z takimi rzeczami :) W nowych procach mnożnika nie da się odblokować. Co najwyżej mozesz go przerobić na mobile, ale to i tak nie działa na NForcach :( Poczytaj forum trochę serio się można wiele dowiedzieć a pozatym u góry masz szukaj (na stronie głównej o amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sork, źle przeczytałem (a7n8x jest na nf). W takim razie masz tle szczęścia że możesz zmienić procesor na mobile i zmieniać mnożnik pod windowsem. Nie jest to super sprawa ale dobrze że wogóle jest. Służy do tego program CPUMSR czy jakoś tak. Jest cały dość duży temat o tym zwie się odblokowywnie procesorów pow. 39 tygodnia czy jakoś tak. Wogóle za duzo używam "jakoś tak" ale jakoś tak wypadło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem narazie nowicjuszem w tych sprawachSzukalem na forum i akurat nic nie znalazlem o tym rpocku nic

A ja znalazłem, prosze bardzo:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=794...&highlight=2200

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=760...&highlight=2200

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=728...&highlight=2200

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=697...&highlight=2200

 

To tylko 4 z wielu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio podkrecalem a2200+

 

i podkrecilem go do 2400+ 2 Ghz

 

I ustawiłem mnożnik x15 fsb134 i vcore 1,75

 

Chodzi stabilnie

 

Mam pyatnie:

Jak najprosciej z mojego 2200+ osiagnac 2600+ czyli 2133 Mhz?

Nie moge krecic przez fsb, tylko mnoznik i vcore. Oczywiscie musi byc to bezpieczne, bez jakis ogromnych napiec i mnozikow, zeby po prostu to wstało na 100% no moze 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na pewno nie osiągniesz fsb 166MHz. Widzę, że masz DDR 266MHz, ale to wcale nie znaczy że nie pójdą na wyższym fsb niż 266MHz :) . Z 12x166MHz będziesz miał większy pożytek, niż z 16x133MHz. W razie czego możesz zwiększyć napięcie na pamięciach.

Jak najprosciej z mojego 2200+ osiagnac 2600+ czyli 2133 Mhz?  

Nie moge krecic przez fsb, tylko mnoznik i vcore. Oczywiscie musi byc to bezpieczne, bez jakis ogromnych napiec i mnozikow, zeby po prostu to wstało na 100% no moze 99

I czego w związku z tym oczekujesz? Że ktoś poleci ci program, który bez zwiększania vcore pozwala na szybszą pracę procka? :lol: A może jakiś specjalny bios? :lol: Podwyższenie napięcia powyżej 1,75V to już sporo - przynajmniej jak dla mnie. Musisz określić co to są "ogromne napięcia" dla ciebie i nie przekraczać ich przy oc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie przez FSB nie da sie podkrecac, moge max wycisnac az 134 mhz

Bardzo dziwne...

Ale jezeli dalbym x16 to ciekawe czy by wstal czy nie?  

 

Zaryzykowac ?

A jakież to ryzyko? Chyba, że zasilacz nie pociągnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po testach na mnozniku x16

 

no wiec ustawilem x 16 na wszystkie sposoby i podnosilem napiecie na cpu az do 1,9 i ustawialem fsb 132 i 131

 

i resety resety i jeszce raz resety, powrocilem do porzednich ustawien(134x15) i mam 2019 Mhz czyli A2400+

 

Ciekawe czy na nowych amieciach bym cos wycisnal z niego jeszcze?

 

Chcialbym bardzo osiagnac 2600+ czyli 2133 Mhz lub troszke mniej prawdopodonbne 2800+

 

Zasilacz jest bardzo dobry, ma podobne paramerty do Chiefteca 360W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na nowych amieciach bym cos wycisnal z niego jeszcze?

Procek nie pracowałby szybciej na nowych pamięciach (chodzi o samą częstotliwość pracy w MHz). Za to konfiguracja procka np. 10x200MHz znacząco podniosłaby wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie jednak dziwi fakt dlaczego nie moge krecic przez FSB, tylko prezz mnoznik, który na szczescie mam odblokowany

 

ale to nie jest czasem palomino A0? :| ja sie nie znam ale to B0 chyba dopiero ponad 2GHz lataly :| ale moge sie mylic ;]]]]

Nie, to jest Thounderbread B

 

Czyli raczej mogę pomarzyc o 2600+

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest czasem palomino A0? :| ja sie nie znam ale to B0 chyba dopiero ponad 2GHz lataly :| ale moge sie mylic ;]]]]

mylisz sie kwiatuszku :wink:

palomino robili tylko do 2100+ , a nasz delikwent ma 2200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glownego pytania w temacie to mi sie udalo tak jak w podpisie. Mnoznik jest u mnie locked :wink:

Na wyzszym fsb & wyzszym napieciu zasilacz zdycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płtyke tylko że A7V8X-X ale różnią sie tylko tym że ja mam troche okrojony bios :/ mam też takiego proca jak ty czyli 2200+ i wyciągam bez problemów 13x166=2166MHz=XP2700+ najwyższe FSb jakie wyciągłem to 185MHz przy mnozniku 11.5 :/ myśle żę pójdzie na 2300MHz ale to nie na tej płycie głównej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, przez mnoznik wolalbym nie krecic....

gdybym mogl przez fsb ale nie wiem czemu jak ustwie 135 fsb komp nie wstaje:(

 

Co zrobic abym mogl krecic przez FSB, chcialbym ustaiwc tak 166 i mnoznik z 12.5 czy 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć duala dla pamięci. Jak nie pomoże to zwiększ im napięcie do 2,7 - 2,8V. Jak to nie pomoże to chyba pozostaje już tylko ich wymiana na DDR 400. Moim zdaniem oc przez fsb hamują ci pamięci DDR 266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest ok

 

Udalo mi sie kreic przez FSB, ale z obnizonym mnoznikiem

 

Tak wiec ile na moich pamieciach moge go jeszcze pokrecic?

 

jak ustawic mnoznik fsb i napieciie? Chcialbym taktowanie 2600+

czyli 2133 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro prawdopodobnie kupuje nowe pamięci:

 

Kupuje RAM i chcialbym sie fachofcow spytac jaka mam kupic do wydania 500 zł MAX i musze kupic 2x256

 

I zobaczylem taka pamiec Kingmax 256 DDR FSB 466 Mhz Hard-COre za 252 zł

 

Szybka pamiec? Moze ma ktos taka?

 

Nastepna:

Kingmax 256 DDR FSB 400 Mhz TINYBGA- 238 zł

 

czy:

Kingmax DDRAM 256MB (FSB 400MHz)- 225 zł

lub:

Kingmax DDRAM 256MB (FSB 400/433MHz)-235 zł

 

Moze jakas inna firme proponujecie, chcialbym je puscic w dualu, slyszalem ze twinmosy sa ostatnio slabe i nie opac sie ich kupowac

 

A co sadzicie o tych kore podalem kingmaxy, ktore ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?

które ware sa zakupu

 

Sorry za "mały" OT, wybaczycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...