Skocz do zawartości
Brevis

Epox czy Abit

Rekomendowane odpowiedzi

wlanie stoje przed waznym wyborem

??????epox 8rda3+ czy abit nf7-s , ceny mozna powiedziec podobne ,ciagnie jednak bardziej do epoxa to z sentymentu, z kolei abit jest w opinii wielu osob jest lepszy o/c.

Powiem tak kupuje bartona m i nie zalezy mi na wysokim fsb,na tweaku maja tylko rev 1.1 epoxa i w ogole nie wiem co robic helppppppp?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoundStorm - wg. Dolby Laboratories najlepszy amatorki dźwięk na PC, który kiedykolwiek powstał.

Bierz ABITA, zobacz, czego używają wielcy tego forum: chaos, yotomeczek i inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam epoxa , brak ss troche przeszkadza a raczej moze czuc taki niedosyt ale jezeli chodzi o stabilnosc to jest super. Mam rev.2.1 od marca i wiekszych problemów nie było. Cały czas chodzi na fsb 200 bo pamieci mam 400 odpalalem tez na 210 i tez chodził. Wyższych fsb nie sprawdzałem. W pudełku dwie okrągłe szeleczki do Pata dwa kabele do sata , zasilanie do sata czyli wszystko co potrzeba. No i LED diagnostic, czasem sie moze przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam epoxa , brak ss troche przeszkadza a raczej moze czuc taki niedosyt ale jezeli chodzi o stabilnosc to jest super. Mam rev.2.1 od marca i wiekszych problemów nie było. Cały czas chodzi na fsb 200 bo pamieci mam 400 odpalalem tez na 210 i tez chodził. Wyższych fsb nie sprawdzałem. W pudełku dwie okrągłe szeleczki do Pata dwa kabele do sata , zasilanie do sata czyli wszystko co potrzeba. No i LED diagnostic,  czasem sie moze przydać.

Na dobrych biosach i po modach osiągniesz 250 fsb na nf7 na biosie an7de8 do an7 osiągniesz 243 fsb stabilne. a na dfi z 260 nie będzie problemów. a jak zalezy ci na bjeravch to dfi wygrywa zreszta w kwesti podkręcalnosci też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na wysyp plyt na KT880

przeciez 8K7A+ bez problemow obsluzy Bartona - no chyba ze komus problemem jest nazwa Unknow CPU zamiast AthlonXP

a jaka ma byc orientacyjna cena tych nowych plytek na kt880 ??
Asus juz jest i niestety 450pln -ale nie wiem jak wyposazony ,moze byc wypasny

Gigabyte podstawowy model 335pln ,lepiej wyposazone drozsze

najlepiej czekac na Abita bo ma byc KV7-II ,moze do 400pln sie zmiesci

no i moze Epox cos wypusci ale to niepewne

MSI nie uznaje wiec nawet nie wspominam ,ale moze puszcza cos ciekawszego od Gigabyte (co trudne nie jest :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybralem Epoxa (podstawowy model tej serii - 8RDA3)

i jestem bardzo zadowolony - plyta jest OK

 

ps. sprawdz tylko jakie jest chlodzenie na tym 8rda3+

bo jesli wiatrak jak na mojej to najlepiej od razu dokop

pasywne zalmana (wiatraczek byl cichy przez pierwsze 2 m-ce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus juz jest i niestety 450pln -ale nie wiem jak wyposazony ,moze byc wypasny)

390 zł w http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=1890

 

Gigabyte podstawowy model 335pln ,lepiej wyposazone drozsze

najlepiej czekac na Abita bo ma byc KV7-II  ,moze do 400pln sie zmiesci

no i moze Epox cos wypusci ale to niepewne

Podstawowym mankamentem rozwiązań opartych na KT880 (przynajmniej na razie) jest brak (np. Gigabyte i chyba Soltek) lub nie działalnie blokady PCI i AGP w A7v880

http://forums.pcper.com/showthread.php?t=331846

 

Osobiście mam nadzieję, że nowsze wersje biosu problem rozwiążą, bo sam się napaliłem na tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 3 lata sie przydadzą. Ja za rok będę miał nadal mojego epoxa, nie zamierzam go zmieniać dopuki się nie rozpowszechni AMD 64 a to minie trochę czasu zanim ceny proców 64 spadna i będzie pod to soft. A majac tego epoxa jestem prawie pewien że zamkne 32 bity w nim....Ale pech chciał że kupiłem płyte 6 lipca !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Abita AN7-sam go mam jest zarąbisty, w biosie ma mnóstwo opcji, wykorzystuje również bardzo przydatne w kontrolowaniu temperatury i sterowaniu prędkością wiatraczków oprogramowanie uGuru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i Abit jest lepszy ale u mnie nostalgia zwyciezyla ,kupilem rda3+ w rev.3.2 i jak na razie nie narzekam.Fakt ze po zmienie mnoznika z 12.5 na 13 plyta dostaje swira(wlasnie ,nie wiem dlaczego????????????????)

ale aktualnie ma full stabilne 12.5x210 czyli 2625 na napieciu 1.8 v ,temp nie przekracza 40 stopnii i to na wentulu na kadetowce puszczonym na 7 v .Wydaje mi sie ze jeszcze troche wycisne z tego barkta ale na razie mi sie nie chce .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelsi mialbym polecac w cenie do 400zl to bralbym DFI Infinity.... abit jest wybredny na pamieci :/

jak juz powiedzialem ,patrz wyzej kwestia wyboru juz sie dokonala a nawet kupila ,takze teraz tylko mozna polemizowac pieniadze zostaly dobrze wydane????Moim zdaniem dobrze,takze end off topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...