Skocz do zawartości
Nessay

czy używacie antywirusa/firewall'a?

Uzywacie:  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Uzywacie:

    • Tak uzwyam Firewall'a
      9
    • tak uzywam Antywirusa
      14
    • Uzywam Antywirusa i Firewalla
      54


Rekomendowane odpowiedzi

to taka mała ankieta czy uzywacie firewalla czy tez antywirusa Jesli nie to dlaczego, ewentualnie jak sie chronicie?

Ja osobiście nie uzywam ani tego ani tego, mam neostrade za sprzetowym routerze takze obawy nie mam, nie uzywam IE ani OE, tylko FF, TB. no i dziwnych programow nie otwieram, nie sciagam.... od ponad 3 lat nic nie złapałem wiec juz nie uzywam niech nie zamula mi systemu. profilaktycznie raz na jakis czas przeskanuje mks online..

a jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uchroniłem przed blasterem hmm nie wiem? :/

po prostu go nie miałem. Serio wirusy sie mnie nie trzymają :)

No mnie tez o dziwo ;) Choć blastera to ja chyba miałem bo właśnie w tym czasie gdy panoszył sie po sieciach miałęm wasnie 2 razy te okienko o zamknieciu systemunie wiem jzu czy to był ten blastre czy .. nie wazne :)) Tak i wirusy mam niezwykle żadko i są .... niegroźne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uchroniłem przed blasterem hmm nie wiem? :/

po prostu go nie miałem. Serio wirusy sie mnie nie trzymają :)

A moze masz WinXP i zaznaczone "bezpieczne polaczenie" na Twoim polaczeniu sieciowym? (czyli firewall)

Albo moze nie masz stalego dostepu do netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pandy i jej firewalla. Przeychwytuje każde skanowanie portów oraz inne próby włamania na mój komputer. Antywir Pandy też jest dobry, nawet bym powiedział ze lepszy niz Norton :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uchroniłem przed blasterem hmm nie wiem? :/

po prostu go nie miałem. Serio wirusy sie mnie nie trzymają :)

A moze masz WinXP i zaznaczone "bezpieczne polaczenie" na Twoim polaczeniu sieciowym? (czyli firewall)

Albo moze nie masz stalego dostepu do netu?

nie nie mam nic z tych rzecz

a staly dostep mam neo za routerem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firewall i antyvir tak naprawde rzadko sa potrzebne, cala reszta to straszenie ludzi oraz brak wiedzy.

Ja nie uzywam zadnego bo zamulaja system/ograniczaja mozliwosci.

Prosta recepta to ,cotygodniowe windows update,brak OE nieuzywanie IE, instalacja firefoxa ,lookniecie czasem w procesy,raz na jakis czas spybot i cwshredder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam ani firewalla, ani antywira. Zasada jest prosta, jak się nie kombinuje, to się wirusa nie załapie, a firewall dużo nie da, bo jak ktoś będzie chciał się np. dostać na mój komputer to i tak się dostanie... Co jakiś czas Spybot i mks online (raz na 3 miesiące, a nawet rzadziej), ale to tylko dlatego, żeby się przekonać, że nic nie wyłapałem :wink:

 

P.S. nie uważam się za kozaka z tego powodu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń nigdy za mało. Mam zainstalowane:

Zone Alarm Pro

Norton Antywirus 2004

dodatkowo:

Ad-Aware 6.0 Pro

oraz router z fire wall'em i NAT'em (Linksys BEFSX41).

Aktualizacje systemu na bieżąco, no i oczywiście rezygnacja z jedynej i słusznej przeglądarki :twisted: .

Używam Mozilli.

 

BTW, nie zauważyłem wyraźnego spowolnienia systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja mam podobnie. Jakoś wirusy nie chcą do mnie przychodzić :cry:. Pamiętam pierwsze momenty blastera. Wszyscy znajomi padali i tylko --- pomocy , pomocy a ja nic :cry: Jaki ten świat podły. Osobiście używam pandy i jestem z niej zadowolony. A co do firewalla to mam sprzętowego na routerze, ale sądze że jest on zbędny ( no chyba że ktoś ma wielką sieć na blokowisku ) A co do IE. Trza go wywalić. Opera rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak jest prawda. Opera nie radzi sobie z wieloma stronami. Ma czasami problemy z Javą ( wypełnianie forularzy, niektóre bramki sms, także czasami Flash) . Jeśli chodzi o strony bankowe to też nie polecam jej do tego. Mam nadzieje że to się zmieni w najbliżyszm czasie. Jak nie to zostaje IE z kopą łat i nakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie używam ani firewalla, ani antywira...

...a firewall dużo nie da, bo jak ktoś będzie chciał się np. dostać na mój komputer to i tak się dostanie...

Ciekawe, czy zamykasz drzwi na klucz jak wychodzisz do pracy. Przecież dobry złodziej i tak jak zechce to wejdzie.... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam zarowno FWalla jak i Antywira

ale to koniecznosc przy Neo+

wystarczy powedziec, za jak zapomnialem 2 razy

po reinstalu zainst. FWla to po 2 minutach Blaster

 

FW i Antywir muzi byc przy Neo+

(no chyba, ze mamy router sprzetwy ale to juz inna bajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie używam ani firewalla, ani antywira...

...a firewall dużo nie da, bo jak ktoś będzie chciał się np. dostać na mój komputer to i tak się dostanie...

Ciekawe, czy zamykasz drzwi na klucz jak wychodzisz do pracy. Przecież dobry złodziej i tak jak zechce to wejdzie.... :) :)

Hehe, tu mnie masz :) Kwestia jest taka, że jak ktoś by mi coś skasował/skopiował/itp z komputera to nie byłoby to nic wielkiego, a do mieszkania jakby się ktoś wkradł i zabrał np..... komputer :) to już dużo gorzej by było.

 

@Cherub Miałem Neo+ przez miesiąc (demo) i dalej żadnych firewalli, zazwyczaj mam łatki z microsofta i to wystarczy (np na blastera), ale miałem już sytuacje u kumpla, że po formacie, instalacji XP i odrazu podłączeniu Neo+ szybciutko łapał blastera... To chyba jednak kwestia szczęścia, mnie się takie syfy nie trzymają 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cherub Miałem Neo+ przez miesiąc (demo) i dalej żadnych firewalli, zazwyczaj mam łatki z microsofta i to wystarczy (np na blastera), ale miałem już sytuacje u kumpla, że po formacie, instalacji XP i odrazu podłączeniu Neo+ szybciutko łapał blastera... To chyba jednak kwestia szczęścia, mnie się takie syfy nie trzymają  8)

nie chodzi tylko o blastera

Neo+ jest bardzo popularne a na dodatek czesc osob z Neo+

uwaza sie chyba za jakis hjakerow czy cos bo po zainstalowaniu

firewalla co jakies czas mamy sygnay o atakch/skanach portow itp

 

a nawet 12to latek jak zrobi scan porta i znajdzie

kompa zupelnie bez ochrony to moze przy pomocy ogolnie

dost. programow niezlego burdelu nam narobic

 

zatem lepiej byc zabezpieczonym, nawet jesli "niby" nic sie nie dzieje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zadnego firewalla ani antywira

 

w IE wszystkie zabezpieczenia na poziomie niskim

 

uzywam tylko windows update i chyba nie mialem problemu

 

kilka razy mialem wirusa (z dysku kolegi) ale to nie jest uciazliwe i

 

wtedy albo format albo szedlem do kolegi ktory mi przeskanowal antywirem

 

i tak mam duzo programow, staram sie ograniczac i te ktore sa zbedne nie instaluje

 

do tego nie oplaca mi sie zabardzo kiedy robie format co jakies 3 - 5 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem kozak :mrgreen:

no sory, ale nie mam czasu na to zeby komp wlaczal sie milion lat po zainstalowaniu calego tego badziewia. jestem w sieci lan wiec gdzies tam jakis firewall pewnie jest i tyle mi wystarcza :D wlasnego nie bede instalowal bo nie widze takiej potrzeby :mrgreen: a antywira instaluje dopiero wtedy jak cos sie dziwnego z kompem zaczyna dziac a to zdarza sie mega rzadko bo nie klikam/otwieram wszystkiego jak popadnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...