Skocz do zawartości
opentany

GF3 TI 450 vs R8500LE ???

Rekomendowane odpowiedzi

masz krzywy monitor albo krzywo trzymasz myszke

 

no tak ale zawsze mozna takiego radka podkrecic cos nie cos, mam troszke w tym zdaniu racji :?: :roll:

kurcze pewnie to wina opery.

 

a co do karty to pewnie że można kręcić. najlepiej riva tunerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wprowadze nowy wątek -na jak silnym procu będzie to chodzić /?

Bo jeśli na relatywnie slabym, (troche ponad 1 Ghz) to widzialem juz pare testów w serwisach z których wynikalo, zę ze slabszymi prockami Radki sprawuja sie lepiej.

Co do problemów z Radeonami Kaeresie - rzecz w tym, ze ATi sie do bugów przyznawalo chętniej a nVidia mniej chętnie. mam juz trzeciego Radka ( Radeon 256 SDR BBA, potem 8500LE by ktoś tam teraz 8500 FULL by Hercules - i problemow zasadniczo nie zanotowalem, kiedyś tam upgradowalem stery ze wzgledu na bugi w Call of Duty

Co do jakosci obrazu -qmpel ma Ti 200 i JEGO ZDANIEM na moim Radku obraz jest sporo lepszy.

A tak naprawde - karty są tak blisko że wiele zależy od indywidualnych preferencji nVidia vs ATI i ceny. Nie doczytałem, jakiego producenta ma byc ten Radek -uważaj na karty z wyjściem TC podlaczone na chama iluśtam żyłową taśmą.. obraz jest paskudny. Ale to już nie wina ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było z czapy - domyślałem sie ze nie sadzasz karty w wypasionego Athlona. otóz mnie nie udalo sie uruchomić kart R9000 na BX 133 - powód -niezgodnośc AGPx2 (tylko) płyty z obsługa AGPx2 przez te karty, problem potwierdzony przez serwis.

Ale Ty masz AGPx4, więc spox.

Brałbym Radka -Saphire robił karty BBA (Built BY ATI) - a ze słabszymi procami wg testów Radki spisują sie lepiej niz teoretycznie równe czy silniejsze karty.

Aha -i odpuśc sobie podkręcanie karty, przy tym procu efekt będzie jedynie w 3D marku, w grach proc a raczej przepustowośc FSB i RAMu będzie wąskim gardłem przy najbardziej wyzylowanych timingach.

Ah: mój Radek poszedl przy dzielniku FSB-AGP 1-1 przy FSB 100 Mhz i spokojnie chodzi w 2/3 FSB przy 120 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie porownianie gf 3 200 i r 8500 nie ma sensu bo... bez podkrecania na starcie radek ma SPORO wyzszą wydajność ..(uprzedzam fakt podaje link: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=23 ) do tego kilka razy wydajniejszy AF

nie kazdy gf 3 sie kreci na zegary ti 500 a takie by conajmniej musiał miec zeby DOGONIC radka ... jedyna karta ktora na pewno sie na tyle bujnie to Gainwiard a tej juz sie nie kupi za 230-250zł tylko 300-340zł... za tyle to na allegro widziałem Bulid by ATI 8500 Full BGA 3,3ns 128MB... 320/640 bez radiatorkow a to zjada spokojnie niekreconego gf 4 ti 4200

 

no i przepaść technologiczna dość spora miedzy gf 3 dx 8.0 (ps 1.1 vs 1.1)

a radkiem pełny dx 8.1 (ps 1.4 vs 1.1 (1.3?) i Trueform... z kazdą nowszą grą ta przewaga daje o sobie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem przyjemnosc testowac Gainwarda GF3 Ti450, ktorego pozniej wymienilem na Herculesa R8500/9100

 

Herc bije Gainwarda:

- wydajnoscia

- jakoscia obrazu

- jakoscia obrazu TV-OUT

- overclockingiem (bez V-moda idzie bezproblemowo na 300/600)

- cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam testy

3dmark01 7949 1024x768 to nie jest tak zle

przeceiz R9000PRO jest lepszy od GF3Ti200

ale farmazony lataja na prawo i na lewo, a bierz co chcesz, na swoim GEF3 robilem do 11 000 a ludzie maja na tych kartach po 13 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście co opentany napisał ?? Ludzie toż on bedzie to wsadzał w balerona wykręconego na 900 mhz.. kręcenie karty zauważy moze w 3D marku.. i nigdzie indziej bo proc i SDRowe pamieci będą przycinać wydajnośc.

Powiem tak -kup którąkolwiek byle dobrej firmy - i powinieneś byc zadowolony. ja brałbym Radeona -ale to juz moje subiektywne zdanie. na www.benchmark.pl znajdziesz porówanie kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chyba wezme radka :)

 

OK dzieki z gory 

NERKA

PZR ;)

 

to wybrales no no nie ma co ;]

 

P.S jestem ciekaw jak szybko po jego kupnie zalozysz temat typu nie działa mi gra .....na wszystkcih sterach mam problemy z.....ciagle zwisy i artefakty ;]

 

 

:lol:

 

8)

 

no ale neich ci sluzy i neich trafi ci sie dobry model tego ci zycze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje 

PS dlaczego ty tak nie lubisz Radkow czyzbys mial jakiegos ktory ci nie dzialal :?:

radki są dobre. ale z cyferkami od 9500 w góre :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile 8500/9100 był by lepszym wyborem niz gf 3 to juz 9000pro nie... to kastrat 4x1 ....

 

 

lukasrz odpusc sobie takie wypowiedzi bo ja bym sie nie zdziwił jak by u ciebie zaden radek nie goscił wiecej jak 1 dzień w kompie no ale takie brednie o niedziałaniu gier//wieszaniu sie /aferaktach to kazdy noob moze pisac przeciez... :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz odpusc sobie takie wypowiedzi bo ja bym sie nie zdziwił jak by u ciebie zaden radek nie goscił wiecej jak 1 dzień w kompie no ale takie brednie o niedziałaniu gier//wieszaniu sie /aferaktach to kazdy noob moze pisac przeciez...  :twisted:  :evil:

 

http://forum.purepc.pl/search.php 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy to moze byly na catalystach z serii 2.x

ja radka mam 1.5 roku i zadnych problemow nie mialem

 

no moze poza Morrowindem, ale ta giera sie od czasu do czasu niezaleznie od konfiguracji sprzetowej wywala

 

a tak w ogole to wiadomo, ze kazdy swiadomie/podswiadomie poleca to co ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

radki to wypas ale jakjuz pare osob napisalo od 9500 w gore ,mialem dosc dlugo 9000pro i tez nie sprawial problemow ale wydajnoscia ustepowal gf3 - nie mowiac juz jak jaka roznica byla w podkrecalnosci obu modli (zdecydowanie na korzyc gf3 ) 9100/8500 nie radze kupowac . poszukaj z znajdziesz dobrego gf4 tit na allegro i to bedzie najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...