Skocz do zawartości
nugae

Sieć WAN

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś roku jestem w lokalnej sieci LAN.

Obecnie zostałem zmuszony do jej zmiany Confused

 

Poszukuję wszelkich informacji na temat możliwości zrobienia sieci między 2 komputerami znajdującymi się w odległości ok 2 km w linii prostej.

Chodzi mi oczywiście o podział łącza internetowego, a konkretnie sdi, czyli

przepustowość łącza nie musi być duża.

 

Pozdrawiam! i będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel raczej odpada bo troche za daleko bo:

-musialbys uzyc jakies 20 hubow ( niemozliwe z uwagi na czeste kolizje i niemoznosc ich wykrycia przez karty sieciowe)

-nawet jakbys uzyl switch'y albo mostkow ( tez okolo 20 ) to moze i by dzialalo jakby byly full duplex ( inne kable do odbioru i nadawania).

- ze swiatlowodem to by spoko dzialalo jak kupisz 2 km na odbior i drugie 2 na nadawanie (single mode 9/125um) to nie mosisz uzywac repeaterow ale do tego dochodza conwertery ( trasreciver'y) itd. Wkarzym razie jak juz to wszystko kupisz to zaplacisz tyle ile za jakies kilkanascie lat uzywania neistrady na tych dwoch kompach.

 

Czemu chcesz dzielic lacze miedzy kompy odlegle o 2 km?

 

Mozesz przeczytac TO bo to chyba jedyny mozliwy (chociarz tez nie zawsze sposob).

 

Jesli chcesz znac moja opnie to CI sie poprostu nie oplaca nawet jak byloby to kilka Mb/s a nie sdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przeprowadzam się i jest to jedyny sposób dostępu do Internetu jaki na razie wymyśliłem. Do najbliższego telefonu jest ok 1,5 km, od podłączeniu neo nawet nie ma co morzyć, jedyne na co można liczyć to sdi.

Słyszałem, że jest możliwość zrobienia sieci radiowej ale niestety nic więcej o tym nie wiem. Jeśli koszty będą za duże to po prostu zrezygnuję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przeprowadzam się i jest to jedyny sposób dostępu do Internetu jaki na razie wymyśliłem. Do najbliższego telefonu jest ok 1,5 km, od podłączeniu neo nawet nie ma co morzyć, jedyne na co można liczyć to sdi.  

Słyszałem, że jest możliwość zrobienia sieci radiowej ale niestety nic więcej o tym nie wiem. Jeśli koszty będą za duże to po prostu zrezygnuję :(

 

W poprzednim poscie dalem linka do opisu zakladania sieci radiowych. Jest tam fajnie wszysktoko opisane. Zycze milej lektory i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...