Skocz do zawartości
Szoszon

wentylator na cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie krzyczcie od razu na mnie ale poczytajcie ten topik.

Nie znam się w ogóle na chłodzeniu i proszę was o radzę w sprawie wyboru wentylatora na cpu. Halas który dobiega z obudowy zaczął mnie już denerwować.Chciałbym kupić jakiś dobry wentylator (niedrogi a dobry) :lol: Nie jestem za bardzo wyczulony na hałas ale patrząc teraz na program telewizyjny szum z komputera zaczął mnie denerwować.

Proszę was o radę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od ceny - Zalman, Thermalright > ok. 200zl. Jednak nie ma co kupowac shitu - wiem z wlasnego doswiadczenia. Wentyle marek jakie Ci podalem zakladasz, zamykasz bude i zapominasz o ich istnieniu - jest chlodno i cicho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę - bierz Zalmana CNPS7000A-Cu albo np. SP97 + jakis cichy wentyl. Pamiętaj, że jak kupisz Zalmana, to bedziesz musiał przyciąć zapinkę (czy jak to się tam nazywa). Jeśli masz trochę mniej siana, to wziąłbym któregoś z Pentagramów (ja mam 80Cu, 110zł). Osobiście go nie porównywałem z innymi, ale z czystym sumieniem mogę go polecić. Mam Athlona XP 1700+@2600+ i w idle mam ok. 38-40 gradusow.

Słyszałem też (a raczej nie słyszałem, bo jest cichutki :) ) SilentBreeza, tylko że na Athlonie XP 1700+@2400+ i w idle miał... 65 gradusow! Nie wiem, może pasta kiepska... Więc jest to cooler dobry do słabszych procków. Jeśli długo nie będziesz się rozstawał ze swoim 2000+ i najbardziej Ci zależy na ciszy, to SilentBreeze będzie OK (ale i tak bym wziął Pentagrama :D ).

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...