Skocz do zawartości
Szczesiu

Epox 8KTA2 i procek FSB 133 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam płytę Epox 8KTA2 i procesor Athlon TB 800 MHz (FSB 100).

Chciałbym wymienić procesor na Athlona 1200 TB (FSB 100), bo tylko takie moja płyta obsługuje. Jeżeli jednak jakieś można dostać, to są to Athlony 1200 ale z szyną 133 MHz.

Teoretycznie na płycie (mam najnowszy BIOS) mogę w setupie ustawić podkręcenie FSB do 133 MHz przy jednoczesnym zachowaniu taktowania PCI 33 MHz. Czyli jak to jest - płyta obsługuje proce 133 MHz czy nie? Tzn. np. taki procek może, ale nie musi sprawnie działać?

P.S. Jeżeli w Szczecinie ktoś chciałby się pozbyć Athlona 1200 i pozwoliłby mi jednocześnie sprawdzić "jak to będzie", to chętnie taki procek kupię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta Twoja płyta NIE OBSŁUGUJE magistrali 266 :( - więc prawdopodobnie musisz nabyć Athlona 1200 (12x100). Tu można by się jedynie zastanowić, czy niedałoby się tego (9x133) puścić wełaśnie jako (12x100) po odblokowaniu mnożnika.

 

Tu link: http://www.epox.nl/info/CPU-Support.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tu sie nie ma co zastanawiac  :D ,bierz jakakolwiek wersje athlona i zainwestuj w olowek  :P i po klopocie, ew. moshe durek 1300 ? nowshe jaderko ,SSE...

To nie jest takie pewne z tym ustawieniem 100 zamiast 133 ... a już napewno nie przy zamalowaniu ołówkiem. Co do Durona, to najwyższy jaki mu pójdzie to D950, bo płyta nie obsługuje morganów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale co z możliwością ustawienia w setupie FSB na 133 MHz (jednak jest...)? Czy to tylko pic na wodę? Może po prostu sprawdzić - zrobić tak:

Ustawić setup bez zmiany proca (bo może się nie odpalić ze zmienionym), zapisać setup, wyłączyć kompa i wsadzić procka. A potem już tylko jakąś mantrę albo "Ojcze nasz" i z powrotem włączamy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale co z możliwością ustawienia w setupie FSB na 133 MHz (jednak jest...)? Czy to tylko pic na wodę? Może po prostu sprawdzić - zrobić tak:

Ustawić setup bez zmiany proca (bo może się nie odpalić ze zmienionym), zapisać setup, wyłączyć kompa i wsadzić procka. A potem już tylko jakąś mantrę albo "Ojcze nasz" i z powrotem włączamy... :)

Jak masz dostęp do jakiegoś Athlonka na 133 to możesz spróbować ... Osobiście przyznam się, że kilka płyt poszło mi do kosza kiedy na siłę próbowałem odpalić procesor, którego one nie obsługiwały oficjalnie (głównie płyty pod Celerona PPGA po włożeniu FCPGA :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...