Skocz do zawartości
DYM

Zanik netu w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mam siec lan (5 kompow, switch i na serverze jest win 98 ) i od pewnego czasu zaczyna u mnie i u innych zanikac net, potem roznie sie pojawia (raz za 30 min. a raz wgole go nie ma) to ja ide na server zonaczyć czemu rozłanczylo ale tam ciegle internet jest. Zmieniłem komputer na server i ciagle to samo... Moze wie ktos czemu mi zanika net a na serverze on ciagle jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy zadnym programem nie rozdzielam, udostepnilem połaczenie i juz. Zaznaczylem tą opcje w dodaj usun w zakladce instalator systemu windows "udostepnianie połacznia internetowego" Najgorsze to ze jak net zanika to nikt w sieci go niema, a jak prubuje kopiowac od kumpla z kompa pliki to normalny transfer w sieci jest. Moze to switch jest zepsuty? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź se jakiś program zainstaluj bo udostępnianie łącza samym win to [gluteus maximus] a nie rozwiązanie. http://www.lanpl.cstnet.pl/download/pafile...n=category&id=7 tutaj masz programy do udostępniania połączenia użyj SolidShare v.2.5.9 jest nałatwiejsze w konfiguracji wystarczy zanistalować i zobacz jak ci będzie działało. Bo ja mam na win 2000 narazie serwer ale to też nie jest rozwiązanie najlepszy jest linuk i niedługo zmieniam niech tylko będe maił czas i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstaluje. Wiem ze na windzie udostepnianie jest do D , prubowałęm na linuxie ale nie chce łaczyć sie z netem :? Ty to jak bedziesz robił to wpadnij przyokazji do mnie i mi tez ustawisz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrobic tak:

w start -> uruchom napisz cmd

a pozniej ping -t 192.169.0.1* > C:pinglog.txt

 

*tutaj wstw adres tej sieciowki przez ktora lan sie laczy ze swiatem.

 

poczeaj troche np kilka/kilkanscie godzin pozniej Ctrl + C naciskasz i oteiwraasz notatnikiem plik pinglog.txt.

teraz widzisz czy pingi lecialy dobrze przez ten czas. Jezeli pingi szly przez ten czas normalnie a niebylo internetu to znaczy ze masz problem z serwerem (routerem). Jezeli pingi nie szly i internet nie dzialal to winne jest cos miedzy twoim kompem a sieciowka ktora laczy serwer i LAN.

w tym przypadku skasoj plik pinglog.txt.

 

i powtorz doswiadczenie ale tym razem otworz 2 okna lini polecen.

w jednym napisz :

 

ping -t 192.169.0.1* > C:pinglog.txt

 

a w drugim

 

ping -t 192.169.0.3* > C:pinglog1.txt

* jakis adres w twoim LAN'ie (tylko upewnij sie ze komp o tym adresie jest wlaczony i polaczony do sieci.

 

Jak oba pingi sie "przerwa" to problem jest w switchu. Jak pingi miedzy adresem w LAN'ie ida dobrze a ping na "bramke nie dziala" to znaczy ze masz problem z sieciowka na serwerze.

 

Jak namieszaem to sory jestem troche zmaeczony ale mam nadzieje ze pomoze. Pozdrawiam.

 

 

Dobra jak dojde dlaczego u mnie pod linuksem nie wykrywa sieciówki i u mnie wszytsko będzie chodziło ok to przyjade do ciebie i ci to zrobie ;-)

Moze sciagnij sterowniki albo przekompiluj jadro tak zeby obslugiwalo twoja sieciowke. Albo jak to jest jakis nowy wynalazek to sciagnij nowe jadro i nie powinno byc problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie ze to wina switcha bo własnie teraz pozyczyłem od kumpla taki sam no i od 30 min normalnie chodzi, najgorsze to ze jak dam go na gwarancji to bede musiał czekać 2 tygodnie :cry: i na ten czas mi niedadza zamiennego :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze mam lamerska siec ale ja znia mam 1 raz kontakt, bo jak chciałem załozyc to kazdy mi mowił ze to łatwo ale jak zaczełem zakładać i zaczeły sie pojawiac problemy to nikt nie umiał tego naprawić :/ Kumpel mi chciał zrobić na linuxie ale niechciało sie z netem łaczyć itp. no i zostałem na windzie 98 :D

Troche sie gubie w tym co napisał Borys :/ w start -> uruchom napisz cmd

a pozniej ping -t 192.169.0.1* > C:pinglog.txt

to mam na serverze wpisać czy u siebie na kompie ?

i potem jak to wpisze to mam nie wyłanczac to okno ?

(no co :D troche tempy jestem :?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak to nie wina switcha bo zaczeło zanikać znowu :?

Wpisałem u siebie na kompie tamto polecenie w uruchom i jak potem zajzałem do pliku log to takie coś mi ciagle pisało

Odpowied« z 192.168.0.1: bajt˘w=32 czas<10ms TTL=128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieciowka chyba tez jest dobra bo jak znikł net to specjalnie zaczełem sciagać jakieś pliki z servera i było normalnie , juz nie wiem o co w tym chodzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciowka dziala bo pingi ida.

 

Kiedy znowy CI zaniknie net wpisz w lini polecen (na swoim kompie):

tracert 213.180.130.200 > C:log.txt

i wklej na forum to co po zakonczeniu dzilania komendy pojawi sie w pliku.

 

Sprobuj jeszcze uzyc:

1 antyvirusa na serverze

2 programu typu Spy Sweeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu w mojej sieci działo się to samo, admin wyjechał na wakacje ( 2 weeks) i zostawił net bez opieki...

działo się to samo: połączenie pojawiało się na pare minut i zwiecha...

udało mi się zdobyć klucz do jego chaty( nie pytajcie jak bo to długa historia), zrestartowałem modem i lipa, poźniej poszedł res routera, i wszystko już dobrze charczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...