Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Rydzyk, Jankowski i reszta obludnikow...

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz niech kazdy z nas zada sobie jedno pytanie:

1.Jak zmienilby sie moj charakter gdybym znalazl sie na miejscu ojca Rydzyka i mial full kasy i wladze nad milionami dewotek?

I co?Moge sie zalozyc ze wiekszosc z was sprawilaby sobie wypasionego kompa i samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz niech kazdy z nas zada sobie jedno pytanie:

1.Jak zmienilby sie moj charakter gdybym znalazl sie na miejscu ojca Rydzyka i mial full kasy i wladze nad milionami dewotek?

I co?Moge sie zalozyc ze wiekszosc  z was sprawilaby sobie wypasionego kompa i samochod.

Alez z pewnoscia!

Ale nie kupilbym takiej landary tylko Dodge Charger '69 z silnikiem Hemi 440 Six Pack :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW powinni ujednolicić emerytury, bo mnie aż gnie, jak jakiś zafajdany kombatant dostaje ponad 3000 na rękę

Sry za OT ale niemoge nic nie powiedziec.

ZFAJDANY KOMBATANT???? no <span style="color:red;">[ciach!]</span>a sorry ale moj dziadek byl jednym z "zafajdanych kombatantow". Stracil w partyzantce zdrowie. Malo tego po wojnie zainteresowalo sie nim UB (co to bylo to se poczytaj). Co prawda rety nigdy nie bral ale niektorzy jego koledzy dzoczekali "przemian" w Polsce i moim zdaniem ta reta sie im nalezy. miedzy innymi dlatego zebys ty mogl teraz obrazac ludzi ktorzy walczyli i gineli za wolnosc miedzy innymi rownierz I TWOJA WOLNIOSC .

 

 

Walczyli za ojczyzne i co z tego?

Wielu z nich wylewalo krew za polske i nei tylko niekiedy bezmyslnie i teraz przewracaja sie w grobie.

Nic z tego nawet sie im szacunek nie nalezy prawda??? Nezly z Ciebie patryjota. Zle zrobili moze lepiej by bylo dogadac sie z wrogiem prawda?? Pokarz mi przyklady bezmyslnosci. A ze sie przewracaja w grobie to juz nie ich wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz niech kazdy z nas zada sobie jedno pytanie:

1.Jak zmienilby sie moj charakter gdybym znalazl sie na miejscu ojca Rydzyka i mial full kasy i wladze nad milionami dewotek?

I co?Moge sie zalozyc ze wiekszosc  z was sprawilaby sobie wypasionego kompa i samochod.

Alez z pewnoscia!

Ale nie kupilbym takiej landary tylko Dodge Charger '69 z silnikiem Hemi 440 Six Pack :wink:

 

Jak Kali ukrasc komus krowe to byc bardzo dobrze, ale jak Kaliemu ukrasc krowe to byc strasznie niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHWD o. R :evil: :evil: :evil:

Pamiętam jak kiedyś powiedziałem na lekcji religi Pani katechetce że kasa z ofiary idzie na drogie fury i telefony dla księży-teraz mam dowód-wydrukuje ten artykuł i przyniose na lekcje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz niech kazdy z nas zada sobie jedno pytanie:

1.Jak zmienilby sie moj charakter gdybym znalazl sie na miejscu ojca Rydzyka i mial full kasy i wladze nad milionami dewotek?

I co?Moge sie zalozyc ze wiekszosc  z was sprawilaby sobie wypasionego kompa i samochod.

Alez z pewnoscia!

Ale nie kupilbym takiej landary tylko Dodge Charger '69 z silnikiem Hemi 440 Six Pack :wink:

 

Jak Kali ukrasc komus krowe to byc bardzo dobrze, ale jak Kaliemu ukrasc krowe to byc strasznie niedobrze.

Ej, litosci! :D Za tego Dodge zaplace maximum 30000 EUR, moglbys okazac troche wyrozumialosci dla 'rokendrolowego' pasterza. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze cos mi niechce działąc ten tiny urle :/ wiec nie popatrzyłem

 

Ale mam taki pomysł - mozeby tak nagłosnic to do jakiejs gazety która lubi takie tematy - czyt . fakt - superexpress ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Olsztynie kler jest strasznie rozpanoszony.Budują kościół przez 20 lat (nazwany Kościołem Wiecznej Budowy) bo wiadomo na co kasa idzie. :evil: :evil: :evil: Niedawno był pozar na poddaszu tej kleszarni bodajże :D :D :D :D Słyszałem że jakis klecha ma wypasionego kompa podobnego w konfiguracji do niektórych forumowiczów (barthon itd :evil: :evil: ) z wykupioną najszybszą neostradą :evil: :evil: . Ale debil nie wiedział nawet jak sie wchodzi na www.wp.pl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PAmiętajcie że jedną rzeczą jest miec a druga wiedzieć i potrafic to wykorzystac czego bardzo często brakuje tym próżniakom . :twisted: :twisted: :twisted:

Oni teraz trzymają sie mocno bo mają poparcie w ludziach którzy żyli w wojnie i komunie(wtedy kościół BYŁ ok) i nierzadko wiara była jedyna rzeczą która trzymała ich przy "życiu".Za kilkadziesiąt lat to sie zmieni i bedą skamlać o pieniądze tych których kiedys okradali (moja wypowiedz zalatuje populizmem ale nazbyt czesto sie sprawdza :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sobie np. taki Licheń. Wszyscy chyba wiedzą co jest w Licheniu no nie?? (ogromna złota bazylika z 2 wieżami [wypasiście w środku i na samej góże] i starszy kościółek). Księża mają z tacki ok. 3 razy na dzień, są tam jakies elektryczne znicze co jak wrzucisz monete to jeden się zapala (:)), na Golgocie i w bazylice są ludzie od ulotek, kalendarzy itp. oczywiście za "Bóg zapłać", jeszcze trza policzyć te miłe starsze babcie i zagranicznych, hojnych bogaczy co to są bardzo religijni. Nie mam nic do Bazyliki ani do księży, ale tak po prostu jest (ta sytuacja). Bomba (Atomowa!) pieniędzy na Kościół. Ale za to ogromna z tego część idzie na parafian i rozbudowę bazyliki. Czyli jesteśmy w "alternatywnym" punkcie. Sądźcie jak chcecie. Mi tam to nie przeszkadza i nie interesuję się tym zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sobie np. taki Licheń. Wszyscy chyba wiedzą co jest w Licheniu no nie?? (ogromna złota bazylika z 2 wieżami [wypasiście w środku i na samej góże] i starszy kościółek). Księża mają z tacki ok. 3 razy na dzień, są tam jakies elektryczne znicze co jak wrzucisz monete to jeden się zapala (:)), na Golgocie i w bazylice są ludzie od ulotek, kalendarzy itp. oczywiście za "Bóg zapłać", jeszcze trza policzyć te miłe starsze babcie i zagranicznych, hojnych bogaczy co to są bardzo religijni. Nie mam nic do Bazyliki ani do księży, ale tak po prostu jest (ta sytuacja). Bomba (Atomowa!) pieniędzy na Kościół. Ale za to ogromna z tego część idzie na parafian i rozbudowę bazyliki. Czyli jesteśmy w "alternatywnym" punkcie. Sądźcie jak chcecie. Mi tam to nie przeszkadza i nie interesuję się tym zbytnio

Jeszcze tam nie byłem musze tam pojechać i to obejżeć. Jak wróce to powiem co o tym sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście każdy ksiądz ma tak wypasionego kompa że szkoda mówić + monitory 17 LCD. Do tego każdy ma osobną stałke i drukarę z skanerem. Ktoś mi powie po co im takie kompy???

 

ps. dostanie taki ksiądz kompa z stałką i potem się słyszy o pedofilach w sieci ;) (oczywiście nie tyczy się to każdego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten temat krew w żyłach zagotował, zawsze miałem zdrowe podejście do tematu i wiedziałem że są księża i księża, jedni jeżdżą maybachabi drudzy rowerami (nie roverami ;) ).

Jedni strzyrzą owieczki inni chądzą do ludzi i próbują pomagać najbiedniejszym. Teraz jakbym spotkał rydzyka osobiście to bym mu zaj..bał, ot tak - za to co robi tym naiwnym ldziom.

Chcecie kolejny przykład na to jak to wszystko jest u nas pier... niczone ? OK - tuż przed wakacjami widziałem proboszcza z mojej parafii szpanującego swoim golfem IV 1.9 TDI przed małolatkami z mojego osiedla, parę dni później ten popier..lony zjeb zmiótł przy 120 km/h babcię z pasów..... i co ? NIC kur... NIC . Odprawił mszę, przeprosił, i dalej wozi dupsko już wyklepanym GOLFEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składki dla duchowieństa sa opłacane z budżetu państwa jak zadosc uczynienie za zabranie majatkow koscielnych za komuny. Teraz nie ma jak tych majatkow pooddawac bo czesc jest zdewastowana albo zniszczona wiec państwo opłaca składki.

Widzisz w tym cos nie zdrowego?

Co to znaczy majątków kościelnych?

Chcicałbym zauwazyc ze w tym panstwie są tez inne ugrupowania religijne które ucierpiały tak samo... Żydów nie tępiono za komuny? Arian? Świadków? ...

 

Majątek majątkiem... jesli naprawdę jest majątkiem KAŻDEGO KATOLIKA... bo podono tak jest z terenami parafii TO KAŻDY KATOLIK POWINIEN MIEĆ TAKIE SAMO ZWOLNIENIE Z PODATKU..

A pozatym oblicz ile te majatki były warte a ile ROCZNIE się wydaje na tą naszą zakłamaną polską mentalność...

 

Prawda jest taka ze mamy wolną polskę katolicką. Nie obchodzi mnie która religia rządzi w kraju itd. Byleby by było sprawiedliwie..

A wygląda to tak ze Kościół niby cierpiał i cierpi katusze .. a sam wiele razy słyszałem nawoływanie do antysemityzmu czy nienawisci do innych religii... lub agitacji politycznej...

 

Pamiętając historię rzymskokatrolickiego koscioła... np Papieża który BŁOGOSŁAWIŁ 3 Rzeszę.. Nagonek na mniejszosci religijne, i antysemityzmu...

nie dziwię się ze kosciol otrzymuje sponsorat od polityków...

Tylko gdzie w tym te coroczne szopki o miłości.. narodziny Chrystusa.. jego śmierć za nasze grzechy... paranoja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składki dla duchowieństa sa opłacane z budżetu państwa jak zadosc uczynienie za zabranie majatkow koscielnych za komuny. Teraz nie ma jak tych majatkow pooddawac bo czesc jest zdewastowana albo zniszczona wiec państwo opłaca składki.

Widzisz w tym cos nie zdrowego?

Taaaakkkk??? a wiesz ile oni juz zdarzyli wyciagnac od panstwa roznych dzialek, budowli i innych rzeczy chyba juz dziesieciokrotnosc wartosci tego co im panstwo bylo winne, a rece nadal im sie wyciagaja po coraz wieksze posiadlosci i sumy pieniedzy!!!! ZLODZIEJE I TYLE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka ta dotyczy głównie kleryków wyższych seminariów, misjonarzy oraz sióstr należących do zakonów klauzurowych (zamkniętych).

Poczytaj dokładnie!! Poprawka ma dotyczyc mniej zamoznej czesci duchowienstwa wiec proboszczy ktorzy maja Jaguary (czyli np ks. J.. o czym mowili wczoraj w TVN24) to i tak by nie dotyczylo.

8,2 mln zł rocznie to nie sa duze pieniadze. Samo utrzymanie kancelari premiera kosztuje 13 mln zł rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor co ty jesteś :wink: synem jakiegoś księdza???

 

Ja uważam że jak kościół jest tak dobroduszny jak to uczą na religi to powinien sprzedać cały swój majątek i rozdać ubogim.

A co kancelari priemiera to ona przynajmnie się do czegoś przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przepadam( mało powiedziane) za ksiedzami, ale nie odebrał bym skałdek płaconych przez panstwo misjonarzom i siostrom zakonnym a zostawil proboszczom bogatych parafii bo o to chodzi w tej poprawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Oni teraz trzymają sie mocno bo mają poparcie w ludziach którzy żyli w wojnie i komunie(wtedy kościół BYŁ ok) i nierzadko wiara była jedyna rzeczą która trzymała ich przy "życiu".Za kilkadziesiąt lat to sie zmieni i bedą skamlać o pieniądze tych których kiedys okradali

 

Kościół nigdy (jako ogół) nie był OK !

Rzuć okiem na jego historię, na inkwizycję itp. Faktem jest że bywał czasami odskocznią i jedyną podporą dla rzesz ludzików, ale zauważ że korzystał z tego niesamowicie.

Kurna, przecież katolicyzm to najbardziej zakłamane wyznanie/religia jakie chyba istnieje ! Wystarczy poczytać Pismo Święte i porównać to z ich postępowaniem i nie mam tu na myśli 10 przykazań, tylko wogóle zasadę działania kościoła. Nie mam nic przeciwko wierze (żeby nie było) też wierzę w Boga (IMHO tylko idioci nie wierzą) ale utożsamianie religi z kościłem i klechami to IMO jakaś porażka, to przecież 2 różne rzeczy, te skur..................kowańce w czarnych kieckach używają wiary i głupoty ludzkiej do nabijania sobie kieszeni. W ogóle to szkoda gadać, wystarczyoby zrobić z nimi tak jak to jest w cywilizowanych i normalnych państwach na zachodzie europy:

- jesteś/czujesz się katolikiem ? OK, rejestrujemy Cię i odciągamy Ci z wypłaty składkę na kościół

Ciekawe jak bardzo skurczyłaby się "populacja katolików" w naszym jakże pięknym kraju ?

Popatrzcie jak to jest np w RFN-ie, IMO taki układ byłby zdrowy (nie licząc fanatycznych dewotek radiomaryjnych :| )

OK, kończę bo się rozpisałem i zaczynają mi buzować emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...