Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Rydzyk, Jankowski i reszta obludnikow...

Rekomendowane odpowiedzi

1962297[/snapback]

SKRYTOBOJCA co prawda w innym dziale (Toppic śmiechu), ale juz było. Zresztą pisałem o tym kilka postów wyżej.

 

--------------------

 

http://wiadomosci.onet.pl/1263092,11,item.html

 

Już się o tym mówiło, teraz ostatecznie potwierdzone... Rzeczpospolita Kacza, po prostu...

 

I jeszcze coś, tym razem na rozweselenie...

http://www.joemonster.org/article.php?sid=5630

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sejm przyznał w piątek 20 mln zł z budżetu państwa na budowę Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich, przyjmując poprawkę Senatu do budżetu na 2006 rok."

 

O tym juz czytalem. To jest wlasnie szukanie OSZCZEDNOSCI :)

Te pieniadze mozna by lepiej spozytkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Zamiast przyznac z budzetu na jakis dom dziecka, szpital, sprzet medyczny czy leki na wszystko co jest potrzebne dla tego kraju to finansuja jakas Swiątynie Opatrznosci. Przeciez to jest chore. Jakim prawem finansuja takie rzeczy ? Przeciez to powinno isc z prywatnych pieniedzy.Z datkow wiernych ,sponsorow itd.

 

Co do tych moherow na tym filmiku nawet sie nie wypowiadam. Pie.. fanatyzm bo jak to mozna inaczej okreslic. Moze Ojciec Dyrektor jest ponad Bogiem? Bo patrzac na te babcie tak broniace tego.. czlowieka mozna odniesc takie wrazenie. Ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sejm przyznał w piątek 20 mln zł z budżetu państwa na budowę Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich, przyjmując poprawkę Senatu do budżetu na 2006 rok."

 

O tym juz czytalem. To jest wlasnie szukanie OSZCZEDNOSCI :)

Te pieniadze mozna by lepiej spozytkowac.

I tutaj się z tobą zgodze (niemożliwe :) ) wdg mnie państwo nie powinno finansować tego typu rzeczy, już lepiej tą kase przeznaczyć na jakąś inwestycje, szczególnie gdy mamy dostęp do środków UE, te pieniądze nabierają znacznie większej wartości niż ich sama wartość nominalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmi:

 

"Rydzyk, Jankowski I Reszta Obłudników"

Chyba troche nie tak wsadzadz do jednego wora caly kler, lacznie z lpr i PISem ;|

Pomijam fakt, ze w postach traktujacych o swiatyni jest wyraznie dane do zrozumienia, ze maczal w tym palce Rydzyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaCZq tu nie chodzi o wsadzenie do jednego wora całego kleru, jak napisałeś, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co się aktualnie wyprawia w naszym kraju. Rydz stworzył imperium nie tylko medialne, ale także coś na kształt państwa w państwie - nie respektuje obowiązującego w Polsce prawa, ba, nie obchodzi go nawet stanowisko Kościoła Katolickiego, za którego reprezentanta się podaje. Wszelkie komentarze, pytania na temat jego osoby i instytucji, które prowadzi przedstawia jako ataki "żydomasonerii", otwarcie nawołuje do nienawiści i co najgorsze, ma za soba armię gotowych dosłownie na wszystko ludzi.

 

Nikt tu nie wrzuca wszystkiego do jednego worka (powtórzę to jeszcze raz). Wielu księży, KEP jest przeciwnych działalności Rydzyka, ale faktycznie nie mogą zrobić nic, żeby go powstrzymać. Poza tym jest też wielu księży takich jak rydz i tych należy napiętnować (bardziej chodzi mi tu o przekonanie ich do zmiany poglądów na zgodne z nauką chrześcijańską - bądź, co bądź są jej reprezentantami).

 

Wracając do samej ustawy budżetowej wspierającej m.in. budowę świątyni, trudno odgadnąć przyczyny takiej decyzji najpierw Senatu, poźniej Sejmu o tak znacznym jej dofinansowaniu. Faktem jest, że w kraju, w którym tak wiele osób żyje na skraju nędzy, bez szans na znalezienie pracy, gdzie upada służba zdrowia i inne instytucje publiczne taka dotacja kłuje w oczy. Ale, że Polska jest krajem absurdów już wiemy (wystarczy porównać budynki ZUSu i renty/emerytury przezeń wypłacane czy siedziby NFZ wobec sytuacji szpitali, nie wspominając o kosztach administracji publicznej itp.). Poza tym wydano dużo publicznych pieniędzy nie pytając o zgodę ich właścicieli - podatników. nasuwa się tu też pytanie dlaczego nie wsparto budowy świątyń innych religii? Czy tylko dlatego, że nasi rządzący są wyznawcami tylko "jedynej właściwej" (rydzyzmu)?

 

Fakt faktem, ta decyzja nie powinna mieć miejsca, nie w takich okolicznościach... Zresztą najważniejsze i największe współczesne świątynie powstały bez dotacji z budżetu i nadal się rozwijają - choćby Licheń czy Łagiewniki.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście to:

http://radio.maryja.patrz.pl/

a to:

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=719854

 

Według mnie nie ma sensu porównywanie rydzyka z całym klerem. Na szczęście Episkopat ruszył się i zaczyna porządki. Ale problem rydzyka nie istniałby gdyby redemptoryści przedstawili w końcu statut rm, co umożliwiłoby wejście do Rady Programowej przedstawicielom episkopatu. Bo sami powiedzcie jak jest możliwe żeby przez tyle lat istnienia nie przedtawiono statutu rozgłośni . To akurat jest wina redemptorystów do których nomen omen należy rozgłośnia.

 

Cieszę się że Glemp (i wielu innych duchownych) nie przepada za rm za co go ogromnie szanuje, ponieważ wyobrażam sobie jak trudno jest duchownemu wypowiedzieć się przeciw czemuś co ma w nazwie KATOLICKIE.

 

Według mnie najlepszym sposobem na Rydzyka byłaby papieska ekskomunika, no ale niestety Watykan nie chce się mieszać w nasze wewnętrzne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wyobrażam sobie jak trudno jest duchownemu wypowiedzieć się przeciw czemuś co ma w nazwie KATOLICKIE.

Wypowiedzieć sie przeciwko rydzykowi gdy ten ma za sobą tłumy fanatycznych "bojowników", oni wyparli by się całego Kościoła w imię rydzyka, a papieża nazwali by antychrystem gdyby tylko guru ich sekty tak im kazał <_<

Według mnie najlepszym sposobem na Rydzyka byłaby papieska ekskomunika, no ale niestety Watykan nie chce się mieszać w nasze wewnętrzne sprawy.

A według mnie 10g ołowiu, papież na pewno nie odważy się na tak ryzykowny krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chore.. tu wogole nie ma co komentowac... te 20 mln mozna by wsadzic w ulice, metro, szkoly, domy pomocy spolecznej.. a kosciol ? po jaka cholere! brak slow.... wystarczy spojrzec na brodno w warszawie... przeciez jak by policzyc to my tu z 6 kosciolow mamy.. wlasnie dlatego od wielu lat przestalem chodzic do kosciola... a tymbardziej byc wierzacym... tu juz nie ma w co wierzyc.. a na dodatek kaczor prezydentem... paranoja

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość swofford

A religia będzie się liczyła do średniej :D:D:D ???

 

Jak tak to chociaż jedną rzecz dobrze zrobią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczy sie czy nie liczy sie to nie ma znaczenia - wiara powinna byc dla ludzi a nie dla pieniedzy. Rydzyk jednak woli kase, ogromne show, no i ma swoje imperium, poza tym Polska jest chlonna na taki populizm, wiec rydzyk ma sie dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zal du*e sciska jak patrze na ksiezy ktorzy jezdza full wypasionymi golfami albo mercami e ... dlatego osobiscie uwazam ze wiara dawno uleciala razem z latami i iloscia pieniedzy w portfelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zal du*e sciska jak patrze na ksiezy ktorzy jezdza full wypasionymi golfami albo mercami e ... dlatego osobiscie uwazam ze wiara dawno uleciala razem z latami i iloscia pieniedzy w portfelu

Wdg mnie mylisz wiare z kościołem, przecież nie można przestać wierzyć w Boga tylko dlatego iż w Kościele jest tylu obłudników

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość swofford

tylko pamietaj ze w Boga wierzysz dla siebie, a nie dla ksiezy i ich mercedesow i golfow...

A mogę wierzyć w Maybacha ?

 

To jest najgorsze, że wiadomo o co chodzi ale nic na to nie można poradzić... (my, szarzy i bezmaybachowi ludzie nic nie możemy zrobić:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...