Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Rydzyk, Jankowski i reszta obludnikow...

Rekomendowane odpowiedzi

Wdg mnie mylisz wiare z kościołem, przecież nie można przestać wierzyć w Boga tylko dlatego iż w Kościele jest tylu obłudników

mozez odrzucic kosciol ale wtedy nie bedziesz juz katolikiem ;)..wlasciwie nie spelniajac pewnych regul postepowania danej religii (dogmaty itp) jest sie takim nieokreslonym innowierca ;)

 

Zauwazyliscie ze podstawowa cecha portali religijnych jest brak komentowania artykulow ?

Moim zdaniem jest to jeden z oczywistych fucktow prania mozgu za pomoca jedynie slusznych "prawd"

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Wam tą stronę http://www.racjonalista.pl/

sonda mnie zniszczyla:

"Czy uważasz, że priorytetem obecnego rządu jest:

a )nadanie telewizji „Trwam” statusu nadawcy publicznego

b )wyposażenie wszystkich szkół w kapelanów

c )otworzenie instytutów Opus Dei we wszystkich województwach

d )podniesienie konkordatu do rangi ustawy najwyższej

e )wprowadzenie odpowiedzialności karnej za masturbację :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam masową paranoję i psychologię tłumów!

 

 

Zauwazyliscie ze podstawowa cecha portali religijnych jest brak komentowania artykulow ?

Moim zdaniem jest to jeden z oczywistych fucktow prania mozgu za pomoca jedynie slusznych "prawd"

 

Kolego są od tego fora publiczne to nie jest portal Tweak. Zobacz na jednym z największych portali katolickich www.katolik.pl i ilość napisanych postów oraz ich jakość. Zobaczysz, że tam więcej piszę "niewierzących, żeby przekonać tych wierzących niż na odwrót". Jeśli chodzi o pranie móżgu bo widzisz to jest mój zawód. Zajmuje się psychomanipulacją na codzień. Wchodząc na portal katolicki nie jesteś tam po to, żeby podważać i komentować bo Twa wiedza jest w tym temacie licha. Załaczam link niżej do polemik na poziomie racjonalista vs. apologektyka katolicka. Po przeczytaniu tych 22 polemik między sobą zastanów się czy dałbyś radę chociaż jedno zdanie napsiać już nie mówię o zrozumieniu.

 

polecam Wam tą stronę http://www.racjonalista.pl/ mnie uspokaja ze jednak w tym kraju sa tacy ludzie bo Rydzykpospolita Polska mnie przeraza

Następny oświecony. Siedziałem na tej stronie pół roku czasu i muszę stwierdzić, że większych bzdur i jednostronniczości niemogłem znieść. Takie nagminne atakowanie "kościoła", wielu moich kolegów po "fachu" odeszło z tej strony. Jedyny plus to polemika jeśli wiesz co to znaczy redaktora racjonalisty a Biskupa Siemieniewskiego z portalu http://www.apologetyka.katolik.pl/

 

Co polecam najbardziej to ujrzenie drugiej strony medalu. Przeczytaj artykuły które "sugerują racjonalność i logikę" a są po prostu naszpikowane tekstem manipulatorskim.Tutaj znajdują się aż 22 polemiki z serwisem racjonalisty, ale o tym na racjonaliście się nie pisze. Przecież tam są sami oświeceni. http://apologetyka.katolik.net.pl/content/section/26/68/

 

 

Rydzyk ma tyle wspólnego z Chrystustem co ja z Billem Gatesem. Dostał upomnienie od Papieża, a sprawa sie toczy. Ciesze się, że po dwóch latach bycia ateistą i racjonalistą zostałem katolikiem i uwierzyłem w Chrystusa. A obłudnicy jak pisze się w tym temacie Rydzk i Jankowski zapłacą kiedyś za swoje wybryki.

 

Jednego nauczyłem w czasie apologii między racjonalistami a chrześcijanami. Najsłabsi rozumowo atakują właśnie: płotki typu Rydzyk, Jankowski, że kościoły się buduję, że z podatków idzie na księży i takie tam. Chcą tzw.: wolności. To wzmacniają i atakują ludzie nazwijmy to wprost głupi. Ludzie bardziej rozumowo nie atakują spraw przyziemnych tylko atakują pismo świetę i jak to się nazywa "doktryny katolickie" próbuje się je podważyć. Podważa się słowo Chrystusa. Połowa racjonalisty wymięka więc sprawa wraca do korzeni i historii chrześcijaństwa, że ten powiedział i tamten to zmienił, jeśli nadal ktoś nie jest na tym poziomie, atakuje się papieża, kościół jako instytucję. Sami zadajcie sobie pytanie na jakim poziomie jesteście.

 

Psychologia tłumu jest czasem niewłaściwa. Będąc swego czasu studentem filozofii wszyscy podniecialiśmy się myśleniem Kanta, Arystotelesa. Portal racjonalisty to był tak jak onet dla przeciętnego człowieka. No cóż dzisiaj minęło trochę czasu i śmieje się z tego dawnego podejścia. Życzy miłej lektury 22 tekstów polemizujących z racjonalizmem i na odwrót.

Warto nabrać kontrastu prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam masową paranoję i psychologię tłumów!

Uspokoj sie chlopaku mam wrazenie ze lyzeczka od herbaty ci drzala jak to pisales

Podsunalem ludziom tylko link ty podsunales swoj ale nie widze powodu zebys mnie i innych forumowiczow jasnie nawrocony katoliku obrazal swoim saczacym jadem "mądrości" bo efekt moze byc odwrotny od tego jaki sobie zalozyles. Popelniacie zawsze te same bledy od conajmniej 1000 lat...agresja, zlosc, osmieszanie a chyba nie tego nauczal wasz wielki mistrz ?

 

Przegadalem niejedna noc z katolikami, sw. Jehowy, Mormonami, Prowoslawnymi i wieloma innymi przedstawicielami roznych sekt i kosciolow ale bylo to ok 10 lat temu bo wtedy jeszcze szukalem odpowiedzi Dzis mam swoj agnostyczny poglad na swiat i staram sie szanowac osoby wierzace z jednego prostego powodu...wy macie kodeks postepowania w/g ktorego latwiej wam sie zyje Ja tego nie mam bo nie moge uwierzyc w zadna z ksiazeczek religijnych a mimo to staram sie byc dobrym czlowiekiem Moj kodeks jest tworzony na codzien z bledow i sukcesow jakie osiagam staram sie wyciagac rocjonalne i w zupelnosci subiektywne decyzje Jesli ktos bedzie mnie kiedys podsumowywal to staram sie wyjsc w miare ok i bez wstydu.

 

Twoje teorie na temat portali religijnych i zasadnosci nie umieszczania w nich pewnych form swobodnych wypowiedzi uwazam za niezbyt przekonywujace poniewaz zeby miec szerszy obraz swiata nalezy umiec trwac w swoich przekonaniach i szlifowac je na zasadzie wolnego wyboru a nie doktryny odgornej. Tu slowa uznania dla forum na katolik.pl W przeciwienstwie do ciebie ja uwazam ze po drugiej stronie barykady swiatopogladowej jest duzo madrych ludzi tylko sa oni tlumieni przez instytucjonalizm swoich religii. Jesli zas chcesz wysmiewac takie umysly jak A.C Clarke, Carl Sagan I.Asimov czy nawet nasz Stasio Lem (ktorzy to poszli droga naukowego wyjasniania swiata balansujac miedzy agnostycyzmem a ateizmem) to wstyd mi za ciebie jako chrzescijanina a mysle ze cytowany na "Racjonaliscie" Kazik Staszewski moglby sie do mnie przylaczyc. Bo ten czlowiek pokonal droge biegunowo odmienna od twojego "oswiecenia".

 

Przepraszam cie za to i prosze o rozgrzeszenie z glupoty wobec tak wielkiego rozumu jaki niewatpliwie ty posiadles na drodze kreacjonizmu "naukowego"

 

Ciesze się, że po dwóch latach bycia ateistą i racjonalistą zostałem katolikiem i uwierzyłem w Chrystusa

...a kim byles wczesniej bo ja np. od dziecka poszukiwalem odpowiedzi nie identyfikujac sie zbytnio z zadnym swiatopogladem ?

Mam wrazenie ze jestes takim przedstawicielem Homo-Religius czyli kims komu wiara jest potrzebna do zycia i racjonalizm to zbyt wiele nie wskora ale moge sie mylic w koncu to moje subiektywne odczucie do ktorego ciesze sie ze moge miec prawo dzieki ludziom ktorzy wyedukowali KK w strone tolerancji i zrozumienia Szkoda tylko ze musieli czasami oplacic swoje "beszczelne" mysli smiercia na stosie jak np. Giordano Bruno.

Ale ty pewnie mi powiesz ze to bylo dawno dawno temu za gorami i lasami a te zle rzeczy wyprawialy zle wilki ktorych wcale nie bylo tak duzo ale dzielni czarni rycerze wypedzili je z lasu ku chwale milosci i pojednania.

 

Innym moim wrazeniem z gatunku subiektywnych jest to ze Kosciol popelnil blad wchodzac w polemike z nauka bo dzieki temu stal sie slaby i stracil wladze dajaca moc sprawcza w kierowaniu swoimi owieczkami. W dziejach cywilizacji Europejskiej to raczej KK zmienial sie na skutek nauki niz dzialo sie to odwrotnie Dlatego bardzo boje sie radykalizmu islamskiego, Rydzyka, zaslepionych komunistow bo z nimi sie nie dyskutuje i sile sprawcza maja dzieki temu duzo wieksza...ale to inna bajka

 

PS: jesli uwazasz ze płotki to Jankowski i Rydzyk to ja uciekne chyba z tego kraju przed wysypem wielkich czarnych ryb. http://youtube.com/watch?v=WyxEdbyswKA a to na obudzenie ducha wiary u płotek ;)

Ucieka jeszcze ktos ze mna ? ;)

 

A teraz mozesz mi odpisac ze jestem glupcem ;)

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nauczyłem w czasie apologii między racjonalistami a chrześcijanami. Najsłabsi rozumowo atakują właśnie: płotki typu Rydzyk, Jankowski, że kościoły się buduję, że z podatków idzie na księży i takie tam. Chcą tzw.: wolności. To wzmacniają i atakują ludzie nazwijmy to wprost głupi. Ludzie bardziej rozumowo nie atakują spraw przyziemnych tylko atakują pismo świetę i jak to się nazywa "doktryny katolickie" próbuje się je podważyć. Podważa się słowo Chrystusa. Połowa racjonalisty wymięka więc sprawa wraca do korzeni i historii chrześcijaństwa, że ten powiedział i tamten to zmienił, jeśli nadal ktoś nie jest na tym poziomie, atakuje się papieża, kościół jako instytucję. Sami zadajcie sobie pytanie na jakim poziomie jesteście.

W zasadzie nie wiem za bardzo o czym piszesz, ale dla mnie sprawa jest prosta:

w przypadku przekazania 20 mln zl na swiatynie, zostala zlamana ustawa prawo o finansach publicznych, dalej Rydzyk dopuszcza sie bardzo czesto, znieslawienia instytucji publicznych i nie tylko, oraz zniewagi m.in pod adrese bylego prezydenta RP Walesy. To sa fakty nie ma tu sensu polemika kto jest slaby "rozumowo" (sic ! co za okreslenie :wink: ) a kto nie. Radio Maryja i ludzie tam pracujacy sa pospolitymi przestepcami, ale zadna prokuratura nie odwazy sie zareagowac w tej sprawie a dlaczego ? Rydzyk ma media - a media to wladza - 4 wladza. Ma sile przebicia i ogromne poparcie w tej chwili nawet w rzadzie. Jest nietykalny. TO SA FAKTY - a nie jakies filozoficzne bzdury.

A czy Rydzyk jest plotka, to ja bym tutaj polemizowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdują się aż 22 polemiki z serwisem racjonalisty, ale o tym na racjonaliście się nie pisze. Przecież tam są sami oświeceni. http://apologetyka.katolik.net.pl/content/section/26/68/

Rydzyk ma tyle wspólnego z Chrystustem co ja z Billem Gatesem. Dostał upomnienie od Papieża, a sprawa sie toczy. Ciesze się, że po dwóch latach bycia ateistą i racjonalistą zostałem katolikiem i uwierzyłem w Chrystusa. A obłudnicy jak pisze się w tym temacie Rydzk i Jankowski zapłacą kiedyś za swoje wybryki.

 

Warto nabrać kontrastu prawda.

No wiec poswiecilem godzine na przeczytanie kilku polemik z ateizmem i Racjonalista...oczywiscie nie czas i miejsce sie tu rozpisywac ale slowa i argumenty sa pisane z taka sama energia lub jak kto woli agresja i wysmiewaniem jak i na Racjonaliscie...bo tez nie do konca podoba mi sie czasami ten monolityczny ton w stylu my jestesmy "cacy" a oni sa "be" lub my wiemy lepiej od nich.

 

Moim zdaniem ludzie sa bardzo niedoskonali i popelniaja bledy ktore warunkuja ich zachowania spoleczne Ty juz pokazales jaka miloscia do bliznich palasz, strony ktore dales jako przyklad tez sacza jadem zlosliwoscia i slabiutkim poczuciem humoru Racjonalista nie jest wzorem jest tylko pewnym sposobem innego odpowiadania na wszechwiedze wierzacych Bo powiedz mi kolego dlaczego niejaki pan Glemp na Jasnej Gorze przemawia do ludzi slowami..."Zagraza nam ateizm" Siedzac przed TV zastanawiam sie czy ja jestem wrogiem tych tysiecy ktore tam widze czy ja im zagrazam bo nie moge uwierzyc w te ksiazki religijne interpretowane sprzecznie na nowomowe co ok 100 lat, co oni mi zrobia gdy sie dowiedza ze ja jestem ateista lub agnostykiem ? Zastanow sie nad tym czym i kim powinien byc chrzescijanin w/g tego w co dzis wierzycie. Bo jutro jakis inny pan na innej gorze moze powiedziec zabijmy innowiercow i niewiernych bo nam zagrazaja swoimi pogladami...i tlum ruszy jak juz nieraz ruszal na rzez niewiniatek...a teraz dwa cytaty na zakonczenie:

 

 

 

Może tak się zdarzyć, że kler będzie celebrować obrzęd narodowy, kropiąc, święcąc, egzorcyzmując, ośmieszając się zarazem swoim tępieniem seksu, a tymczasem będzie postępowało wydrążanie się religii od wewnątrz i za parę dziesiątków lat, Polska stanie się krajem równie mało chrześcijańskim jak Anglia czy Francja, z dodatkiem antyklerykalizmu, którego zaciekłość będzie proporcjonalna do władzy kleru i jego programu państwa wyznaniowego.

Czesław Miłosz

 

Moja najlepsza rada dla każdego, kto chce wychować szczęśliwe, zdrowe na umyśle dziecko: trzymajcie ją czy też jego jak najdalej od kościoła. [...] Jeśli tylko zbliżycie się z dzieckiem do jakiegoś kościoła, popadniecie w tarapaty.

[...] budować całą tę desperacką socjologię na pomyśle, że istnieje Facet w Chmurach, który ma Wielką Księgę, który wie, czy jesteście źli czy dobrzy, i którego to obchodzi - budować to wszystko na tym, ludzie, to przecież myślenie godne szympansa.

Jeśli o mnie chodzi, to każdy, kto odczuwa potrzebę przynależenia do jakiejś religii, ma do tego prawo. Popieram to. Jednak byłbym wdzięczny, gdyby ludzie ci okazali więcej szacunku tym, którzy nie podzielają ich poglądów, religijnego entuzjazmu i wiary w nekroegzystencję.

Zastanówcie się przez chwilę nad regułami chrześcijaństwa. Dobra, co to było, co zjadł Adam, a czego nie powinien był zjeść?. To nie było zwykłe jabłko - to był owoc z Drzewa Wiadomości Dobrego i Złego.

Podtekst? "Jak będziesz chciał być za mądry, to ci tak w[ciach!]lę, że się nie pozbierasz" - mówi Pan. Bóg jest najmądrzejszy i nie życzy sobie żadnej konkurencji.

Czyż nie jest to wobec tego religia w najwyższym stopniu antyintelektualistyczna?

Frank Zappa Nota biograficzna

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytlumaczycie fakt, ze fizycy, astronomowie i inni przedstawiciele nauk scislych wraz ze wzrostem swojje wiedzy na teamt swiata, coraz mocniej wierza w Boga? :> Teorytycnzie powinno byc na odwrot, szukaja odp na temat powstania swaita, a im wiecej wiedza tym wiecej maja pytan bez odp.

Mimo wszystko sklanialbym sie do istnienie "nie poruszonego poruszyciela", kim kolwiek jest i z kad kolwiek pochodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze prawdopodobnie nigdy nie bedziemy w stanie wyjaśnić dlaczego powstał wszechświat, nie odwołując sie do "wyższej instancji", czyli siły stwórczej (Boga, lub czegos innego, co wykracza poza naszą sfere pojmowania). Jednak nie to jest tematem tego wątku, więc nie offtopujcie :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym moim wrazeniem z gatunku subiektywnych jest to ze Kosciol popelnil blad wchodzac w polemike z nauka bo dzieki temu stal sie slaby i stracil wladze dajaca moc sprawcza w kierowaniu swoimi owieczkami. W dziejach cywilizacji Europejskiej to raczej KK zmienial sie na skutek nauki niz dzialo sie to odwrotnie

"NAUKA JEST FUNKCJA CZASU"

Te slowa wypowiedzial kiedys A Einstein a opisuja one odczucia czlowieka ktory dla nauki poswiecil cale swoje zycie.

Nie zastanawia co niektorych co chcial przez to powiedziec?

 

Nie za bardzo rozumiem czemu mowisz ze kosciol stal sie slaby w wyniku polemiki z nauka moze jakies przyklady?

Wedlog mnie to nie kosciol sie zmienial ale ludzie. I to zarowno ludzie zwiazani z kosciolem jak i z nauka. Przecierz bodajze w wieku dziewietnastym wielu uznanych naukowcow podzielalo nastepujacy poglad: "Wszystko co bylo do wynalezienia albo odkrycia, zostalo juz wynalezione wzglednie odkryte." To nie sa slowa kosciola ale ludzi i tylko ludzi. Wyzej wymieniony poglad zreszta podzielalo wielu naukowcow na poczatku ubieglego stulecia. A potem pojawil sie Einstein ktory zadal proste pytanie na ktore nikt nie mogl wtedy odpowiedziec. A pytanie brzmialo "Czym jest swiatlo?" Pytanie proste ale z odpowiedzia bylo troszeczke gorzej. Myslicie ze Einstein zdobyl slawe zadajac to pytanie? Niestety dla niego nie. To wlasnie dlatego kiedy jego koledzy ze studiow robili kariery naukowe on musial pracowac w biurze patentowym i to jako referent mlodszy zreszta. Przecierz czlowiek z takimi zdolnosciami i inteligecja sie tam poprostu marnowal. Dlaczego nie dostal lepszej pracy? Dlatego bo nikt z "wielkich" profesorow nie dal mu referencji gdyz kwestionowal ich swiat i wiedze. Pozwolicie ze podkresle, nie kwestionowal swiat nauki ale to w co wierzyli ludzie nauki- profesorowie najszacowniejszych uniwersytetow niemniej jesdnak ludzie i tylko ludzie.

 

Podobnie bylo rownierz z chierarchami koscielnymi anie kosciolem jako takim ale po prostu ludzmi.

Postaram sie to zilustrowac na przykladzie M Kopernika.

Nie wiem jak jest teraz ale w moim przypadku uczono mnie ze kosciol byl przeciwny teori heliocentrycznej. I wlasnie pomyslmy chwile racjonalnie. Czy teoria Kopernika podwarza w jakis sposob wiare w Boga? Czy moze podwarzala czyjs swiatopoglad i to nie zwiazyny w jakikolwiek sposob z Bogiem. Czy to naprawde KK byl przeciwny teori heliocentrycznej? Czy moze raczej ludzie, co prawda dzierzacy wladze w kosciele, ale nadal ludzie. To chyba normalne ze ludzie ucza sie i w wyniku tego zmieniaja swoj punkt widzenia. Przecierz to samo stalo sie z wymienionymi wczesniej naukowcami to samo dzieje sie z karzdym kto sie uczy. A czlowiek uczy sie przez cale zycie. Problemem jest tylko to ze co niektorzy mysla ze maja monopol na wiedze i ze sa nieomylni. I stad sie biora problemy.

 

I wlasnie chyba tutaj tkwi problem. Przecierz czytajac ten topic wielu definiuje KK przez pryzmat O. Rydzyka, pral. Jankowskiego oraz inkwizycji. Ale przecierz te dwie postaci to przecierz ludzie i tylko ludzie i co wiecej ludzie ktorym sie wydaje ze wiedza wszytko i sa nieomylni. Za inkwizycje i inne bolesne sprawy odpowiedzialni sa ludzie a nie KK w calosci. Czy nauka kosciola katolickiego mowi "bedziesz zabijal wzglednie palil na stosie niewiernych"? Czy nauka katolicka mowi "bedziesz ownial tych czy tamtych za wszystko zle co cie spotyka"?

 

Odpowiedz zostawiam wam.

 

Pozatym ziemia nie powstala w pare dni, tylko przez miliony lat, wiec jak czlowiek ma niby nagle wszystko pojac i miec zbadane?

@SKRYTOBOJCA

 

Wyobraz sobie taka sytuacje. Twoj znajomy byl na lotnisku i widzial samolot odrzutowy (np X15A-2) w ktorym wlasnie uruchomil silnik. Jestes w stanie wymienic szczegolowo wszytkie kroki podjete przez pilota i czas jaki uplynol od momentu pierwszego kroku do momentu kiedy silnik zaczal pracowac na jalowych obrotach? Dodam jeszcze ze nie byles na miejscu zdazenia a twoj kolega nie posiadal zegarka. Oraz zarono TY i TWOJ kolega nie macie szczegolowej wiedzy na temat lotnictwa, budowy silnikow a juz na pewno i na temat budowy samolotu X15A-2. Bardzo CIE prosze odpowiedz mi na to pytanie. Zapewniam CIE ma ono zwiazek z tym co napisales.

 

A według mnie 10g ołowiu, papież na pewno nie odważy się na tak ryzykowny krok.

doskonaly przyklad czlowieka ktory zna jedyna sluszna droge i antidotum na wszystkie bolaczki.

 

@Shoq

"Jak Kali ukarsc komus krowa to byc bardzo dobrze ale jak Kaliemu ktos ukrasc krowa to byc bardzo zle."

 

Powiedz mi czy widzisz jakas roznice miedzy tym co robila inkwizycja a tym co wlasnie zaproponowales.

Nie wspomne juz o fakcie ze takie podejscie jest nie tyle ryzykowne co niemoralne i sprzeczne z nauczaniem kosciola.

Edytowane przez _Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda doktryna to ludzie lacznie z KK, faszyzmem, komunizmem, anarchia, globalizmem itp i kazdej trzeba patrzec na rece jej propagatorow

 

Ja nie widze innego sposobu poznawania swiata niz poprzez racjonalizm i naukowe metody badania To ze nauka popelnia bledy jest najwspanialszym zjawiskiem w nauce bo jest to samokorygujaca sie maszyna Tu nie ma dogmatow, doktryn, swietych nietykalnych ksiag i rzeszy fanatycznych wyznawcow mowiacych argumentami klasy "nie bo nie" Oczywiscie sa tez takie naukowe Rydzyki ale swiat nauki ma jedna zasade ze aby miec argumenty trzeba miec dowod. Ciekawa postacia w tej menazerii jest niejaki Giennadij Szypow...ale to nie jest miejsce na opowiadanie o tego typu teoriach.

 

Przykladem slabosci KK jest laicyzacja panstw swiata katolickiego i nie przekonuja mnie tlumy mlodziezy na spotkaniach z Papiezami...uwazam to za pewna forme happeningu oraz prob szukania odpowiedzi akurat w tych rejonach duchowych... Kazdy ma prawo szukac tam gdzie chce bo mamy po okresie obalenia wladzy KK w Europie takie wlasnie wspaniale czasy ze wolno nam byc nawet wyznawca wlasnej wymyslonej religii To jest wolnosc i kazdy ma prawo szukac odpowiedzi a nawet powinien zeby sie wypowiadac o swoim swiatopogladzie Najbardziej nielubie osob ktore odchodzac od religii deklaruja ze sa ateistami bo nie wierza w Boga...to glupie i plytkie Swiatopoglad ksztaltuje sie latami a nawet dekadami

 

Masz takze racje z tymi medrcami i monopolem wiedzy ale wlasnie tak sie dzialo z KK po okresie zniszczenia biblioteki Aleksandryjskiej swiat popgrazyl sie w ciemnocie a "medrcy" mowili co jest a co nie jest sluszne w/g ich wyobrazen na temat "Co Bóg ma na mysli" To jest zreszta najsmieszniejsze ze oni staraja rozmawiac z niewidzialnym bytem na zasadzie subiektywnych odczuc i te odczucia narzucac innym jako swiete slowa Gdybym ja mial wizje o wielkim gadajacym sloniu to wiekszosc by sie pukala w glowe...ale tylko w Europie bo w Indiach ta wizja mogla by byc potraktowana serio

 

Nie oszukujmy sie to wlasnie dzis dzieki wolnym zrywom przeciw tyranii mysli mozemy miec narzedzia techniki i masz rowniez racje jestesmy tylko ludzmi i to od nas zalezy jak je wykorzystamy Noz moze sluzyc do pokrojenia chleba jak i okrutnej zbrodni. W nauce i technice nie ma nic zlego...zlo jest w nas i musimy uwazac na sasiadow, kolegow, znajomych, politykow, ksiezy, naukowcow, policjantow, lekarzy i starac sie znajdywac srodki ktore beda skutecznie hamowaly agresje i nietolerancje...chcoc nagminna tolerancja wobec wszystkiego tez powinna byc bardzo madrze osadzana Tylko kto ma to robic ? Jak dla mnie idealem bylyby rzady medrcow skladajacych sie z roznych dziedzin zycia...duchowni, naukowcy, pisarze itp...czyli Ci ktorzy sa uwazani za kwiaty spoleczenstw inteligentnych.

 

Bardzo boje sie wyznawcow Rydzyka bo jesli sa oni tacy jak ten czlowiek z filmu ktory krzyczy o Zydach niemieckimi slowami Raus to to powinno byc karane dotkliwie...najlepiej wszczepieniem nowego rozumu ;) Nie wiem jak ci "ludzie " moga byc tak obrzydliwi Ogladajac film Pianista ja placze a oni sie chyba smieja :( Boje sie takich ludzi i ktos powinien nimi potrzasnac zanim wprowadza nas w jakies klopoty...narazie jest wstyd :(

 

No nic...pozyjemy zobaczymy ale kazdy z nas moze dbac o trawnik pod swoim domem bo od tego sie zaczyna lepsze zycie...potem dochodzi usmiech, zyczliwosc i zrozumienie ale nie agresja jaka proponowal "niko2003" bo on sie szczycil tym ze juz jest taki madry bo odrzucil glupcow...i teraz jest juz bardzo mądry...a wtedy nie byl ?

 

"Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów."

Albert Einstein

 

PS:

Wyobraz sobie taka sytuacje. Twoj znajomy byl na lotnisku i widzial samolot odrzutowy (np X15A-2) w ktorym wlasnie uruchomil silnik. Jestes w stanie wymienic szczegolowo wszytkie kroki podjete przez pilota i czas jaki uplynol od momentu pierwszego kroku do momentu kiedy silnik zaczal pracowac na jalowych obrotach? Dodam jeszcze ze nie byles na miejscu zdazenia a twoj kolega nie posiadal zegarka. Oraz zarono TY i TWOJ kolega nie macie szczegolowej wiedzy na temat lotnictwa, budowy silnikow a juz na pewno i na temat budowy samolotu X15A-2. Bardzo CIE prosze odpowiedz mi na to pytanie. Zapewniam CIE ma ono zwiazek z tym co napisales.

 

 

Postaram sie odpowiedzic za kolege ;) Daj mi czas na poznanie zasad dzialania tych maszyn a odpowiedzi beda prostsze Poznanie jest jedyna droga do zrozumienia...proces poznania moze trwac bardzo dlugo a im wiecej wiesz tym bardziej zblizysz sie do wlasciwej odpowiedzi Z czasem doszedlbys do zakresu odpowiedzi w granicach bledu statystycznego ;) A to bardzo blisko

 

Poznajemy jak, dlaczego, kiedy...ja nie widze innej drogi Nie bede sie modlil o wiedze bo to moze byc uluda wiedzy Zeby wierzyc w glos Boga trzeba ufac sobie ze sie nie jest wariatem a glosy sa jakie ?...PRAWDZIWE i REALNE ;) Ja tam cos pisalem o gadajacym sloniu...pozno juz to pojde sobie spac Moze uslysze jakies glosy we snie ale sie obudze i bede wiedzial ze to sen :) Ale co to cholera jest ten sen...;)

Nauka zawsze zostawia furtke na nowe mysli...ale te mysli musza byc wolne i to mi pozwala wierzyc w ludzkosc :)

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wiesci ze stajni OJCA PROTEKTORA MILOSIERDZIA OD PORTWELA TWEGO ;]

 

Ojciec Rydzyk zarobi miliony na reklamach w TV "Trwam"?

 

"Gazeta Wyborcza" pisze, że ojciec Rydzyk chce wpuścić na antenę Telewizji "Trwam" reklamy. Stacja może zarobić na tym kilkanaście milionów rocznie.

 

Ciekawy news - no jak tak dalej pojdzie to Rydzyk ma szanse na wejscie na liste Forbes'a ;]

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ojciec Rydzyk zarobi miliony na reklamach w TV "Trwam"?

 

"Gazeta Wyborcza" pisze, że ojciec Rydzyk chce wpuścić na antenę Telewizji "Trwam" reklamy. Stacja może zarobić na tym kilkanaście milionów rocznie.

Mi sie nie podoba jedna rzecz: tytul tego newsa. Jakby nie patrzec - jest mocno stronniczy. Gdy Tomasz Lis przechodzil do Polsatu nie bylo newsow o tytulach "Tomasz Lis zarobi setki tysiecy w telewizji Polsat" tylko "Lis przechodzi do Polsatu". Gdyby potraktowac Rydzyka obiektywnie, tytul ten brzmialby "Ojciec Rydzyk rozwaza dopuszczenie reklam w telewizji "Trwam"".

Zeby nie bylo, ze go bronie: wkurza mnie jego nietolerancja, zerowanie na naiwnych ludziach widzacych w nim piewce jedynej prawdy objawionej, dzialanie pod plaszczykiem Kosciola Katolickiego. Ale nie mozna go nie podziwiac za talent, spryt i organizacje, charyzme. Moim zdaniem jest to zly czlowiek. Ale to nie oznacza, ze nie moge go podziwiac - know your enemy ;)

 

BTW:

"Czym jest swiatlo?" - to pytanie udupilo mnie na II roku studiow i bylo sila sprawcza mego przymusowo dluzszego studiowania na Politechnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba jedna rzecz: tytul tego newsa. Jakby nie patrzec - jest mocno stronniczy. Gdy Tomasz Lis przechodzil do Polsatu nie bylo newsow o tytulach "Tomasz Lis zarobi setki tysiecy w telewizji Polsat" tylko "Lis przechodzi do Polsatu". Gdyby potraktowac Rydzyka obiektywnie, tytul ten brzmialby "Ojciec Rydzyk rozwaza dopuszczenie reklam w telewizji "Trwam"".

Zgadze sie ze tytuly sa agresywne - no ale Rydzyk sam jest sobie winien - sam szerzy nienawisc i obraza innych - lamie prawo jak sie tylko da, na antenie radia, telewizji i w wystapieniach publicznych - ale on jest nietykalny - niestety :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zgadze sie ze tytuly sa agresywne - no ale Rydzyk sam jest sobie winien - sam szerzy nienawisc i obraza innych - lamie prawo jak sie tylko da, na antenie radia, telewizji i w wystapieniach publicznych - ale on jest nietykalny - niestety :mur:

Nie jest nietykalny. Nikt nie jest. To kwestia tego, jak dlugo jest potrzebny i przydatny - a to hierarchii koscielnej, a to politykom. Juz pare tygodni temu czytalem, ze Kosciol ma mu sie dobrac do dupska za uzywanie przymiotnika "katolicki" w odniesieniu do swych mediow bez zezwolenia, a tu nagle kilka dni pozniej "znikad" Sejm dal lekka raczka 20 baniek na Swiatynie Opatrznosci, czyli oczko w glowie Glempa. I temat utemperowania Rydzyka jakos dziwnie ucichl. Siedze z dala od kraju, ale sledze bierzace wydarzenia i to co czytam na onecie, wirtualnej, PAPie - powoduje u mnie skoki cisnienia wieksze niz ortografia niektorych tweakowiczow. Moze i mam jakas manie przesladowcza i meczy mnie spiskowa teoria dziejow - ale jakos dziwnie zbieglo mi sie w czasie wlasnie to zamieszanie wokol mediow Rydzykowych (obecnie okolorzadowych) - atak Kosciola - i nagla kasa na Swiatynie Glempa - a potem cisza wokol majacych nastapic konsekwencji... Lapowka na wielka skale jak na moj gust. Zeby Glemp siedzial cicho, a Rydzyk mogl dalej dzialac. Skutecznosc polityka mierzy sie jego osiagnieciami - a osiagniecia Rydzyka sa ogromne - ergo: jest jednym z najskuteczniejszych politykow w Polsce. Na dodatek ma w kieszeni prezydenta RP, szefa partii rzadzacej i pol Sejmu (LPR bez poparcia babc z kolek rozancowych w ogole by nie istniala, wiec Giertych musi sie plaszczyc przed Rydzykiem). A wszystko to, na co pomstujecie jest tylko konsekwencja jego polityki. Ktora jest cholernie skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Rydzyk ma potezna wladze - moze nie posiada takiej legitymacji jak Sejm czy Senat - ale ona ma media - a media to potega - szczegolnie w kraju w ktorym okolo 14 % ludzi ma wyzsze wyksztalcenie - te procenty sie ciagle zmieniaja wiec moge sie mylic ;)

Glemp to jest pionek - Rydzyk sie nawet z Papiezem nie liczy - wiec o czym tu pisac...

W dodatku ma ogromne pieniadze - nikt tak naprawde nie wie jakim majatkiem dysponuje - samo radio to okolo 16 - 18 mln zł. Ile ma sam ojciec dyrektor ?

Zreszta widac pogarde Rydzyka nawet dla wymiaru sprawiedliwosci - nie stawil sie na ogloszenie wyroku w sprawie dotyczacej Jurka Owsiaka - nie mial obowiazku - jednak powinien - z nim te media sa kojarzone.

 

A afera z limuzyna, ktora wozil sie reporter - niech bedzie podsumowaniem mojej wypowiedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Rydzyk ma potezna wladze - moze nie posiada takiej legitymacji jak Sejm czy Senat - ale ona ma media - a media to potega - szczegolnie w kraju w ktorym okolo 14 % ludzi ma wyzsze wyksztalcenie - te procenty sie ciagle zmieniaja wiec moge sie mylic ;)

Glemp to jest pionek - Rydzyk sie nawet z Papiezem nie liczy - wiec o czym tu pisac...

W dodatku ma ogromne pieniadze - nikt tak naprawde nie wie jakim majatkiem dysponuje - samo radio to okolo 16 - 18 mln zł. Ile ma sam ojciec dyrektor ?

Zreszta widac pogarde Rydzyka nawet dla wymiaru sprawiedliwosci - nie stawil sie na ogloszenie wyroku w sprawie dotyczacej Jurka Owsiaka - nie mial obowiazku - jednak powinien - z nim te media sa kojarzone.

 

A afera z limuzyna, ktora wozil sie reporter - niech bedzie podsumowaniem mojej wypowiedzi ;]

Media to potęga, tylko że liczba nadawców w Polsce jest dość duża, a media Rydzyka dla większości nie są jednak zbyt opiniodawcze. Jeżeli chodzi o aprobatę dla obecnej koalicji to twierdzenie że PIS wygrał wybory tylko dzięki Rydzykowi jest nadużyciem, znaczna część elektoratu PIS-u nie tylko nie identyfikuje się z RM ale ma do niego negatywny skutek. Ale żeby nie było że go bronie czy coś w tym rodzaju. Moim zdaniem dzisiaj w interesie KK jest to by Rydzyka uciszyć, i co poniektórzy biskupi powoli zaczynają to chwytać, gdyż zbytnie spoufalanie się KK z władzą doprowadzić może do tego do czego doprowadziła KK w Hiszpanii. Tam też znaczna część hierarchii kościoła sympatyzowała z Franko, skończyło to się masowym odpływem ludzi młodych z KK Dziś Hiszpania postrzegana jako kraj katolicki tylko że jest ona jednym z bardziej liberalnych państw w sprawach dot. choćby związków homoseksualnych Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna napisac tak - Rydzyk ma media co jest jego wielka sila, tak jak pisalem wczesniej. Pewne sfery polityczne sa od niego uzaleznione - nie w calosci - ale musza sie z nim liczyc - zreszta czesto biora udzial w audycjach ojca protektora.

Aby sytuacja sie zmienila - LPR musialby nie wejsc do sejmu - wtedy Rydzyk starcilby juz troszke wplywow w sejmie i nie tylko.

Kwestia PIS'u - sprawa jest oczywsita - dyrektor pomogl im wygrac wybory - moze nie w stopniu znaczacym - ale szczegolnie wybory prezydenckie byly dzielem ojca protektora - nakazal swoim niewolnikom udanie sie do urn - no i mamy dwie kaczki.

 

Konkluzja jest prosta: musimy chodzic na wybory - w przeciwnym wypadku, taki motloch rydzykowy bedzie nami rzadzil - niska frekwencja byla sprzyjajaca dla Kaczynskich oraz Rydzyka - oni na to liczyli.

Ja zrobilem co moglem - zaglosowalem na Tuska - zmobilizowalem tyle osob ile moglem - ale 1 osoba przeciw 2-3 mln niewolnikow nie zdziala nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...