Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Rydzyk, Jankowski i reszta obludnikow...

Rekomendowane odpowiedzi

Kosciol odzyskal 100% tego co stracil i dodatkowo wyludza coraz wiecej grutnow za przyslowiowa "zlotowke", wiec ma kilka razy wiecej niz stracil.

A Polska tak sie daje okradac heh.

 

Przed niemcami chca bronic polskiej ziemi, by nie zostala wykupiona, a tego co robi kosciol juz nie widza, to jest paranoja.

 

Taka jest Polska i co tu zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych stanach USA można trafić za kratki (formalnie oczywiście prawo martwe) za uprawianie seksu innego niż po bożemu :), kiedy gadała nam o tym profesor płakaliśmy ze smiechy, sor za mały OT

a ja słyszałem że w niektórych nie można po zjedzeniu czosnku czy czegos w tym stylu :lol:

 

Ale wracając do koscioła,którego siła mentalnego wpływu na wiernych jest odwrotnie proporcjonalna do szerokosci horyzontów myślowych wiernych,istnieje zagrożenie , którego objawem jest wplatanie słów pisma św. i kolejno wypowiadanie polityczno -społ sądów (mistrzem w tym fachu jest OJCIEC T.R)

Wystarczy dokładnie się wsłuchać w jego audycje by dojść do przekonania że tak jest.I tu dochodzi do sytuacji w której polityka podświadomie miesza się z ewngelią,i cały ciag informacji jest uznany za prawdę.I ta sytuacja dotyczy ogromnych rzesz słuchaczy,czy swiadków mszy politycznych (co nie jest rzadkością).Tak zindoktrynowani ludzie stają w obronie "świętych " wartości - czyli interesów ludzi którzy nimi manipulują.I tacy pseudo-duchowni są zagrożeniem.Wystarczy tutaj wymienić partie kathoprawicowe,które są uznane za jedyne słuszne w oczach wielu duchownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu, twierdzicie że kościół uzyskał 100% zagarniętego mienia, i to wbrew prawu polskiemu (bo w całości), tylko pprosze podajcie mi źródło owych informacji, bo jakoś nie wierze iż kościół mógł odzyskać w 100% swój przedwojenny majątek, (choćby dlatego iż cześć jest w rękach prywatnych) a nie słyszałem a żeby rolnikom siłą wydzierano pole i oddano kościołowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie hcodzi tu o to ze neizgodne z prawem.....

 

kosciol dostal np rekompensate, czyli za dzialke w jendej dizelnicy lodzi odstal dzialke w innej itp....

 

swego czasu jakis tam bp sie plul, ze kosciol dostal tak amlo, mowil wtedy o raptem 60% ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu, twierdzicie że kościół uzyskał 100% zagarniętego mienia, i to wbrew prawu polskiemu (bo w całości), tylko pprosze podajcie mi źródło owych informacji, bo jakoś nie wierze iż kościół mógł odzyskać w 100% swój przedwojenny majątek, (choćby dlatego iż cześć jest w rękach prywatnych) a nie słyszałem a żeby rolnikom siłą wydzierano pole i oddano kościołowi

1387014[/snapback]

Musialbym przewalic stos gazet w piwnicy by poszukac pare artykulow, jak nie zapomne to wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to istnieje cos takiego jak Fundusz kościelny,czy owa komisja przy episkopacie i rządzie.I niestety to PRAWDA.Tylko że o niej nikt nie mówi

 

UPDATE

tutaj przykad wielomilionowych machinacji klech (bo inaczej ich nazwac nie można)

http://superwizjer.onet.pl/1163717,archiwum.html

 

http://superwizjer.onet.pl/1161902,archiwum.html

 

A tu proszę dowody w sprawie przejmowania ziemi.I co??

 

Po drugiej wojnie światowej kościół katolicki utracił setki budynków i tysiące hektarów gruntów, zagarniętych bezprawnie przez komunistyczne władze. Od 13 lat przy Rządzie i Episkopacie działa wspólna Komisja Majątkowa, zajmująca się zwrotem zagrabionych Kościołowi nieruchomości lub przekazywaniem ekwiwalentu w postaci gruntów z zasobów Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Współprzewodniczącym komisji ze strony Kościoła jest ksiądz Tadeusz N.

 

Ziemie, które przekazywane są jako rekompensaty instytucjom kościelnym, pochodzą z zasobów Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Decyzje, które ziemie trafią do konkretnych parafii, podejmuje powołana przy Rządzie i Episkopacie wspólna Komisja Majątkowa. Jednym z jej dwóch przewodniczących jest ksiądz Tadeusz N., równocześnie proboszcz jednej z bielskich parafii. Za sprawą decyzji Komisji, czyli m.in. księdza Tadeusza N., do jego parafii w Bielsku trafiły cztery działki. Najbardziej atrakcyjną kupił potem Marek P., który występował przed Komisją jako pełnomocnik Tadeusza N. Inną działkę proboszcz Tadeusz N. sprzedał sam sobie. Nasze śledztwo wykazało również, że ksiądz Tadeusz N. kupił za atrakcyjną cenę dwie następne działki, tym razem sprzedane mu przez Marka P., który reprezentował także parafię w Grodźcu Śląskim.

 

W tej sprawie zdecydowaliśmy się wysłać oficjalne pismo do biura prasowego Episkopatu i Kurii Bielsko - Żywieckiej. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy ksiądz Tadeusz N. obracając odzyskaną przez parafię ziemią naraża Kościół na straty? Czy pełniąc odpowiedzialną funkcję współprzewodniczącego Komisji Majątkowej może ją wykorzystywać dla korzyści osobistych?

 

Na nasz list odpowiedziała bielsko - żywiecka kuria. Zdaniem kanclerza kurii, proboszcz Tadeusz N. ma prawo sprzedawać parafialne ziemie, bo jest przewodniczącym Komisji Majątkowej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży działek ksiądz inwestował w radio diecezjalne, którego jest dyrektorem - pisze kuria. Sęk w tym, że interes, który ksiądz proboszcz zrobił ze swoim pełnomocnikiem, sprzedając mu za bezcen grunt na Dębowcu - wcale dla parafii nie był intratny. A z drugiej strony radio raczej nie ma korzyści z tego, że ksiądz proboszcz - również wyjątkowo tanio - kupił działki od parafii prywatnie dla siebie. Sekretariat Konferencji Episkopatu także wyjaśnia tę sprawę.

http://superwizjer.onet.pl/1164569,archiwum.html

 

 

I czy kosciół katolicki (ci akurat pretendują do miana sług szatana)

 

http://superwizjer.onet.pl/1164569,archiwum.html

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby OT ale - juz ktoś przesadza :evil: :evil: :evil:

może jeszcze mi bana dajcie, co ? !

nieładnie tak usuwać mojego posta bez ostrzeżenia, ani powiadomienia - nic w nim nie było niezgodnego z regulaminem

moze komuś nie podobały sie poglady :/

albo ktoś ma znajomości z modami/adminami

heh to już przesada :mad:

ośla łączka i cenzura najwieksza ze wszystkich działów

tu poprostu nie można miec innego zdania niż wiekszosc

na psy schodzi ta łączka - coraz mniejszy wypas :lol: :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

I GDZIE TO KUR** SPRAWIEDLIWOSC??????

1386901[/snapback]

bruce, opanuj nieco słownictwo. Rozumiem, że jesteś wnerwiony, masz powody, ale forum to nie Stadion Dziesięciolecia. Obowiązują tu pewne zasady i chcesz czy nie chcesz, musisz się im podporządkować. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby OT ale - juz ktoś przesadza :evil: :evil:  :evil:

może jeszcze mi bana dajcie, co ? !

nieładnie tak usuwać mojego posta bez ostrzeżenia, ani powiadomienia - nic w nim nie było niezgodnego z regulaminem

moze komuś nie podobały sie poglady :/

albo ktoś ma znajomości z modami/adminami

heh to już przesada :mad:

ośla łączka i cenzura najwieksza ze wszystkich działów

tu poprostu nie można miec innego zdania niż wiekszosc

na psy schodzi ta łączka - coraz mniejszy wypas :lol: :/

1387377[/snapback]

 

Heh dziwne że owy post został usunięty, nie przypominam sobie żeby był nie regulaminowy, ciekawe ile tego tyou wypowidzi zostało usuniętych, i kto za tym stoi, wygląda to tak jakby było zalecenie z góry, które sprawia iż owy temat jest tendecyjny, tymbardziej wypowiedzi moderów/adminów potwierdzają moje rozważania

 

Do Bruca

Ja nie wie czy owy wulgaryzm podkreslił tu cokolwiek, nie lubie jak ktoś w dyskusji chce podkreślić cokolwiek przy użyciu takich słów

 

Co do tych linków potwierdzają tylko moją poprzednią wypowiedź iż w kościele jest wielu ludzi którzy znaleźć się tam nie powinni, zresztą powiedzmy sobie szczerze, księża wywodzą się z narodu, i jak naród cześciowo oczywiście jest złodziejski, tak i cześc księzy też jest złodziejami, to dotyczy wszystkich grup zawodowych, kwestia tego kto ma jakie możliwości wiadomo że pielęgniarka może mniej wydębić na lewo od lekarza, nie wspomne już o politykach, w szczególności lewicowych, choć prawica, też im dużo nie odstaje

 

Tak wieć twierdzenie iż kościół jako cała instytucja jest złodziejski w oparciu o kilka, kilkadziesiąt, kilkaset artykółów (niezawsze prawdziwych) jest błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly kosciol jako instytucja niezla kase trzepie - na naiwnosci ludzi.

Co chwile sie jakis kosciol buduje, skads ta kase biora.

 

edit:

 

Jakby te artykuly byly klamliwe, to pewnie by tym gazeta zostaly jakies procesy wytoczone o znieslawienie, no nie?

Albo jak o ksiezach pisza... tez by pewnie wytoczyli proces o znieslawnie.

Ale tego nie robia, wola przemilczec, albo z trybuny krzyczec, ze to klamsta, sami satanisci to pisali itp. itd. :)

 

A ludzie ich jeszcze bronia np. Rydzyk, Jankowski - swietoszki jedne.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly kosciol jako instytucja niezla kase trzepie - na naiwnosci ludzi.

Co chwile sie jakis kosciol buduje, skads ta kase biora.

 

edit:

 

Jakby te artykuly byly klamliwe, to pewnie by tym gazeta zostaly jakies procesy wytoczone o znieslawienie, no nie?

Albo jak o ksiezach pisza... tez by pewnie wytoczyli proces o znieslawnie.

Ale tego nie robia, wola przemilczec, albo z trybuny krzyczec, ze to klamsta, sami satanisci to pisali itp. itd. :)

 

A ludzie ich jeszcze bronia np. Rydzyk, Jankowski - swietoszki jedne.

1392436[/snapback]

 

Tylko tak się składa że Jankowskiego oskarżono a molestwoanie niesłusznie, nic mu nie udowodniono

Nie koniecznie, proces o zniesławienie papieża przez Urbana w jego szmatławcu nie został wytoczony przez kościół, tylko przez ludzi "cywilnych"

Jeżeli artykuł jest prawdziwy to nie ma co wytaczać procesów, ale w Polsce obecnie jest moda na niszczenie kościoła szczególnie wśród młodzieży czego jesteś właśnie efektem

Kase to zapewne i ma, ale nie koniecznie na naiwności (oprócz Rydzyka), ludzie płacąć proboszczowi płacą proboszczowi, choć wiedzą iż te pieniądze mogą nie zostać wydane po ich myśli, świadoma wola każdego wyznawcy, chce płacić płaci, nie chce nie płaci, tylko nie wiem czemu was to tak bolii skoro jesteście ateistami, nie chodzicie do kościoła, nie dajecie na tace to co was obchodzi że np jakaś staruszka daje mu np 100zł miesięcznie, jej pieniądz jej wola, tyle mnie to nie przeszkadza

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co was obchodzi że np jakaś staruszka daje mu np 100zł miesięcznie, jej pieniądz jej wola, tyle mnie to nie przeszkadza

1392469[/snapback]

Nie chodzi o to. Cały czas nie rozumiesz :-| Kościół jest zwolniony z podatków, nie płaci ich. Ma masę przywilejów jeśli chodzi o sprawy finansowe. Boli nas to, że Kościól jako instytucja jest zwolniona z obowiązków podatkowych, a na przykład szpitale muszą płacić.

 

BTW: co cię to obchodzi, że mamy inne zdanie? Nie odpowiadaj. Nie chcę znać nawet twojej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Cały czas nie rozumiesz  :-|  Kościół jest zwolniony z podatków, nie płaci ich. Ma masę przywilejów jeśli chodzi o sprawy finansowe. Boli nas to, że Kościól jako instytucja jest zwolniona z obowiązków podatkowych, a na przykład szpitale muszą płacić.

 

BTW: co cię to obchodzi, że mamy inne zdanie? Nie odpowiadaj. Nie chcę znać nawet twojej odpowiedzi.

1392500[/snapback]

 

Chmmmmmmm

Wiesz może co to jest forum dyskusyjne, albo takie słowo dyskusja co ono oznacza ?? chyba nie za bardzo, i to jeszcze moderator, pozatym odpowiadałem na posta Skrytobójcy który napisał że kościół bazuje na naiwności ludzi, wieć nie ucz mnie czytać, tylko sam weź se korepetycje bo coś masz z tym problemy

 

Bruce w którym miejscu go cytuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tobie zrobili pranie mozgu tez bys placil. Idealnym przykladem jest Radio Maryja.

 

Mlodziez atakuje kosciol? moze chciales napisac ze inteligenta mlodziez w koncu zauwazyla co sie w kraju wyprawia i chce z tym w koncu skonczyc?

 

A jezeli chodzi o babcie, to potem wplacaja takiemu R. na konto swoje ostatnie pieniadze, a pozniej narzekaja, ze emerytury maja male i nie maja co do gara wlozyc.

 

To ze nikt nie zmusza do placenia? a nachodzenie ludzi w mieszkaniach co miesiac albo i czesciej by dali jakis datek na budowe kosciola? albo na nowy dzwon, nowa wiezyczke czy cokolwiek, przyklady z wlasnego zycia daje teraz, nie gdzies wyczytane :P

 

Ale w takim kraju jak Polska duzo sie zrobic nie da... jak juz mowilem mamy Ciemnogrod :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tobie zrobili pranie mozgu tez bys placil. Idealnym przykladem jest Radio Maryja.

 

Mlodziez atakuje kosciol? moze chciales napisac ze inteligenta mlodziez w koncu zauwazyla co sie w kraju wyprawia i chce z tym w koncu skonczyc?

 

A jezeli chodzi o babcie, to potem wplacaja takiemu R. na konto swoje ostatnie pieniadze, a pozniej narzekaja, ze emerytury maja male i nie maja co do gara wlozyc.

 

To ze nikt nie zmusza do placenia? a nachodzenie ludzi w mieszkaniach co miesiac albo i czesciej by dali jakis datek na budowe kosciola? albo na nowy dzwon, nowa wiezyczke czy cokolwiek, przyklady z wlasnego zycia daje teraz, nie gdzies wyczytane :P

 

Ale w takim kraju jak Polska duzo sie zrobic nie da... jak juz mowilem mamy Ciemnogrod :)

1392666[/snapback]

 

I znowu się z tobą nie zgodz :)

1. Pranie mózgu jakie pranie??? kiedy? jak??

2. Heh no niewiem czy raczej taka inteligentna wydaje mi się że nie do końca

3. Świadkowie Jechowy też nachodzą ludzi po domach czy to znaczy że musisz im cokolwiek płacić ???

4. Ja tam nie rozrózniam ciemnogród jasnogród, a jeżli już to cimnogrodem dla mnie są zarowno organizacje katolicko-narodowe (R.M) jak i organizacje lewackie typu antyklerykalne, mniejszoci seksulane które starają się wmówić niespedalonym ludziom że facet z facet to norma i ma uzasadnienie w naturze, które twierdzą że kler to agenci Watykanu bo i z takimi miałem tą nieprzyjemnośc rozmawaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu się z tobą nie zgodz :)

1. Pranie mózgu jakie pranie??? kiedy? jak??

2. Heh no niewiem czy raczej taka inteligentna wydaje mi się że nie do końca

3. Świadkowie Jechowy też nachodzą ludzi po domach czy to znaczy że musisz im cokolwiek płacić ???

4. Ja tam nie rozrózniam ciemnogród jasnogród, a jeżli już to cimnogrodem dla mnie są zarowno organizacje katolicko-narodowe (R.M) jak i organizacje lewackie typu antyklerykalne, mniejszoci seksulane które starają się wmówić niespedalonym ludziom że facet z facet to norma i ma uzasadnienie w naturze, które twierdzą że kler to agenci Watykanu bo i z takimi miałem tą nieprzyjemnośc rozmawaić

1392712[/snapback]

onanizm to tez nieaturalne zachowanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem nie zastanawiałem się nad tym nie widze związku z poprzednim postem

1392835[/snapback]

twoim zdaniem homoseksualizm jest nienaturalny.....tak zrozumiealme twojego psota

 

tak wiec czy onanizm rowniez jest nienaturalny??

 

przeciez takze jest rozladowaniem popedu plciowego, powiedzmy "bezowocnie".....

 

swoja droga tymi spedalonymi ludzmi dales o sobie swiadectwo......

i ty smiesz krytykowac moja ocenzurowana "panienke lekkich obyczajow" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedał to nie jest wulgaryzm ja tam chu.. i ku... nie żucam wiec nie przesadzaj

Zresztą nie użyłem tego słowa w bezpośredniej formie i nie łapcie mnie za słowka, "niespedaleni" to skrót myślowy nie inwektywa, chodziło mi ludzi którzy widzą róznice pomiędzy związakmi hetero i homoseksulanymi tyle

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: każdy ma prawo nie tolerować pewnych,dla niego "odchyłów" - kwestia tylko ,w jaki sposób to będzie realizowane.

Ale przechodząc do kwestii zwiazków,

W Pl nie ma czegos takiego jak związki partnerskie - i to obojętnie czy tzw.:konkubinatu,czy między tą samą płcią.I to własnie brak pewnego formalizmu w tym zakresie je deprecjonuje.A chodzi tu przecież ,tylko o pewne zapisy prawne ułatwiające partnerom czynności takie jak:

-mozliwość odwiedzin w szpitalach (czy inne tego typu rzeczy)

-pewne kwestie majątkowe

-oraz formalno - prawne

 

Ułatwiłyby one wielu osobom funkcjonowanie w społeczeństwie.I tutaj raczej nikt nie powinien podnosić kwestii dot. zaburzenia norm społecznych ,czy przekroczeniu społecznego tabu.I nie wiedzieć czemu,czy to pseudo-populistyczno-pseudokatholicko nastawiona jest do tego cała prawa strona sceny politycznej.Oczywiście zupełnie odrębną kwestią są dzieci w związkach ,szczególnie dot. tej samej płci.o ile społeczeństwo może zaakceptować konkubinat,o tyle mozliwość adoptowania dzieci przez 2 partnerów będzie budzić w społeczeństwie negatywny odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"twoim zdaniem homoseksualizm jest nienaturalny.....tak zrozumiealme twojego psota

 

tak wiec czy onanizm rowniez jest nienaturalny??

 

przeciez takze jest rozladowaniem popedu plciowego, powiedzmy "bezowocnie".....

 

swoja droga tymi spedalonymi ludzmi dales o sobie swiadectwo......

i ty smiesz krytykowac moja ocenzurowana "panienke lekkich obyczajow" ??"

 

 

No to wg ciebie pewnie sex ze zwierzetami tez jest naturalny bo to tez "rozladowanie popedu bezowocnie" ,eehh idac dalej tym tropem :dzieci/trupy/dziura w plocie :P

 

A jak juz jestescie tacy tolerancyjni to czemu nietolerujecie ze ktos moze nietolerowac "kochajacych inaczej" (czy jest wystarczajaco wazeliniarsko , bo boje sie rzecz po imieniu nazwac z uwagi na silne lobby tego kregu).Wy sobie mozecie napier... na czesto dobrych ksiezy a jak ktos tylko wspomni "pedal" to odrazu zastepy "tolerantoow" go chca zjesc

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...