Skocz do zawartości
Mephisto7

FSB a DDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytanka

1) czy jesli mam FSB ustawione na 133 defaultowo (mam durona) a pamieci DDR 333 w biosie na AUTO i wykrywa mi jako (166) a wiec prawidlowo to czy mam rozumiec ze plyta sama ustawia tryb asynchroniczny

 

2) co to znaczy ze tylko jeden slot jest w stanie obsluzyc DDR 400 Mhz

2 sloty dwa moduly po 333 a 3 sloty 3 moduly po 266

Mam plyte ASrock KTS8X

 

Przyznam ze nie znam sie zbytnio na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli masz pamięci ustawione na auto to płyta sama ustawi je według ich nominalnych nastawów zapisanych w układzie spd pamięci, a więc w twoim przypadku w tryb asynchroniczny (bo masz DDR 333).

2. Jest to pewne ograniczenie chipsetu, ale z tego co słyszałem, to w praktyce nie zawsze się nie potwierdza, tzn. widziałem ludzi, którzy jechali na dwóch kościach DDR 400 ustawionych na 400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę masz raczej K7S8X. z tymi slotami i ddr 400 to bajka, działają 3 kości ddr 400 więc uznaj to za niebyłe.

fsb masz 133 i pamięć333 na auto, komp wykrywa jaka jest pamięć, niby szybciej a jednak wolniej tak chodzi, lepiej daj pamięćna 133 i timingi ostrzejsze. a najlepiej podkręć fsb na 166 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi ostrzejsze. a najlepiej podkręć fsb na 166

Co to znaczy ostrzejsze?

Jesli chodzi o fsb 166 to rozumiem ze moj Duronik 1.8 bedzie dzialac nie jako 1.8 ghz tylko wiecej tylko czy system bedzie stabilnie pracowac :?: No chyba ze bym mnoznik zmniejszyl ale ponoc procki maja blokowane mnozniki.

No i co z bezp spalenia sie i tego typu :?: :lol:

Z gory dzieki za odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jak masz dobre chlodzenie na procku i wiesz gdzie w biosie zwieksza sie napiecie na procku to spokojnie mozesz walczyc o fsb166 (moze nawet pojdzie bez zmiany napiecia).

2.mozesz jednak procka zostawic na 133 i pamieci zpuscic na 133 (jest to konieczne zeby utrzymac synchronicznosc),ale jak spuscisz pamieci z 166 na 133 to w pamieciach pozostanie ci troszke niewykorzystanej mocy,ktora mozesz wykozystac na obnizenie timingow pamieci (czas dostepu do pamieci-im mniejszy tym lepiej),jak naprzyklad masz 2,5 to ustawiasz na 2 a jak masz 3 to ustawiasz na 2,5 albo walzysz odrazu o 2.

timingi ustawia sie w biosie.

3.co do 2 problemu w twoim pierwszym poscie to kolega wyzej juz wyjasnil i ja to potwierdzam. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hynixy 400 a w biosie na auto mi je wykrywa >333.... A spokojnie chodzą na 440.... Więc nie wiem od czego to. Magistrale mam 133... Płyta jak w opisie (NF2 ultra 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...