Skocz do zawartości
-Yamroz-

Proc czy co innego??

Rekomendowane odpowiedzi

Komp od wczoraj sie nie wlaczal za pierwszym razem tylko najpierw blackscreen i bipala plyta glowna, modulowany dzwiek. Za drugim razem kiedy proc ustawial sie na 1100 MHZ (nie wiem czemu) i startowal nawet jak w biosie sie dalo 1800 MHZ (wiecej nie probowalem). No i teraz wlasnie sie uruchomil, po chwili ekran zgasl, pojawil sie na nowo, zgasl pojawil sie na nowo ale nic juz nie moglem ruszyc, kursor w miejscu, pasek ladowania strony netowej w miejscu i doopa.

 

Restart: startuje, swieci sie non stop ikonka turbo wszystkie wiatraki i ledy chodza..., nie ma charakterystycznego chrobotu dyskow kiedy sa sprawdzane przy rozruchu, ekran czarny jakby nie bylo sygnalu. Natomiast kiedy go wlacze to inne kompy w sieci pisza ze nawiazano polaczenie...

 

 

Co jest przyczyna? Z gory dzieki za odpowiedz. Obym nie musial kupowac nowego procka (lub co gorsze karty graf lub dysku - omg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może BIOS się sypnął.. Upgrade może jakieś??? Ale jak przy Flashowaniu by ci palnął black screen to kiepsko by było... Ja stawiam na MOBO lub BIOS.

 

Edit: jeżeli gdzieś masz możliwość sprawdź procka, pamięci i mobo u kogoś innego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze z drugiego kompa i w nim mam procka z tego zwalonego kompa...:/ czyli to nie proc...

 

BTW Jak ja moge bios zflashowac jak ja nawet kompa wlaczyc nie moge... Nie startuje wogole (znaczy jak mowilem, kreci sie i swieci sie, ale jest black screen inie ma tego chrobotania dyskow... ) a do flashowania to komp sie chyba powinine wlaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - wlozylem do plytki durona 1100 (tej zepsutej plytki) - nie startuje. Taki trup jak poprzednio...

 

Wyswietla sie natomiast bardzo ladne FF (post code) - czyli wg instrukcji:

1.BIOS Chip inserted incorrectly - [gluteus maximus], nic nie zmienialem wiec odpada

2. Incorrect BIOS update version - [gluteus maximus], nic nie zmienialem wiec odpada

3.Add-On Card Inserted Incorrectly - [gluteus maximus], wszystko jest cacy (zlozylem juz 5 kompow i umiem wlozyc Add on Cards :/ - pozatym nic nie zmienialem ostatnio) wiec odpada.

4. Mainboard Problem - chyba jednak to...

 

 

Prosze o sazybkie utwierdzenie mnie w przekonaniu bo komp mi jest niezbedny do pracy i musze dzis jechac kupowac noqwaa plyte...

 

 

BTW Czy jesli kupie 8rda3+ to bede musial formatowac dyski i wgrywac od nowa system zeby ryszyl ten trup? (nie mam czasu zeby szukac 8rda+). Bo jesli tak, to kupie sobie AN7...

 

 

BLAGAM o SZYBKA odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisze tylko w celu podsumowania:

 

To byla walnieta plyta.

Wymienilem czym predzej mojego epoxa 8rda+ rev 1.1 na epoxa 8rda+ rev 2.2 z mostkiem Ultra 400.

 

No coz - pierwsze mile zaskoczenie - system poszedl bez reinstalki mimo nowego mostku, poprosil tylko o stery do kontrolerow (wiadomo, trzeba bylo wgrac od poczatku nForce'owe stery 4.24 bodajze).

 

Jedziem dalej: na starej plycie proc lecial 11x200 na 1.7 i po kilku godzinach wieszal prime'a (podobnie bylo na 12x200), teraz smiga juz z 10 godzin na prime 11x200@1.6V - bardzo mi sie to podoba...

 

Dobra koncze juz:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...