Skocz do zawartości
_Vip_

liteOn 812S & 451S/851S @ SOHW-832S DL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...uwielbiam serwis LiteON'a :lol: :lol: :lol:

 

moja SOHW-812S zdechla,na skutek zabawy z eeprom'ami,biosami itd. :]....no i dzis Pan Jasiek z Sirius.pl mnie poinformowal ze juz do mnie jedzie nowiutka SOHW-1633S :twisted: ...mniam :]

 

a niby sirius taki niedobry i problematyczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...uwielbiam serwis LiteON'a :lol: :lol: :lol:

 

moja SOHW-812S zdechla,na skutek zabawy z eeprom'ami,biosami itd. :]....no i dzis Pan Jasiek z Sirius.pl mnie poinformowal ze juz do mnie jedzie nowiutka SOHW-1633S :twisted: ...mniam :]

 

a niby sirius taki niedobry i problematyczny :]

Chciałbym stonować Twoją radość. Sirius daje Ci taką nagrywarę, bo 812 i 832 już nie są nigdzie dostępne. Po prostu nie mieli wyjścia... 1633 to w tej chwili najniższy dostępny model Liteon'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...uwielbiam serwis LiteON'a :lol: :lol: :lol:

 

moja SOHW-812S zdechla,na skutek zabawy z eeprom'ami,biosami itd. :]....no i dzis Pan Jasiek z Sirius.pl mnie poinformowal ze juz do mnie jedzie nowiutka SOHW-1633S :twisted: ...mniam :]

 

a niby sirius taki niedobry i problematyczny :]

Chciałbym stonować Twoją radość. Sirius daje Ci taką nagrywarę, bo 812 i 832 już nie są nigdzie dostępne. Po prostu nie mieli wyjścia... 1633 to w tej chwili najniższy dostępny model Liteon'a

serio :] ??

 

misiek nie musisz mi mowic takich rzeczy...ja wiem jak dziala serwis LiteON'a bo to nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ mam do ciebie małą prośbe możesz luknąć mój temat i coś poradzić

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=105836

 

to jest nagrywarka Samsung SW-240B i nie wiem czemu raptem zaczeło ją zle czytać :?

a dzień wcześniej było dobrze i nic przy niej nie robiłęm taśmy sa ok sprawdzałem na 4 i jest tak samo

biosa nie moge wgrać bo się czepia o nazwe potrzebny mi programik który wgra biosa "olewając" nazwe

i ostatnio zauważyłem że pokazuje wersje biosa R402 a ja wgrywałem już dawno R403 8O DZIWNE :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze mozna by ten topic przykleic - VIP - chyba kiedys miales tu moda - moze amsz wtyczki jeszcze :P Bo na forum srednio jest rozwiniety dzial "CD-RW // DVD-RW" a przeciez kompy to nie tylko AMD i INTEl..

 

BTW - VIP - na Cdrinfo tez jestem jako zavader - mam chyba tego samego avatarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciężko jest znaleźć coś o nagrywarkach DVD a niechce zakładać nowego tematu więc spytam w tym:

 

Jaką możecie polecić wmiare tanią ale przede wszystkim jak najcichszą nagrywarke DVD. Zależy mi przede wszystkim na ciszy - później idzi wydajność i cena.

 

thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sześć wszystkim ma pytanie do VIP'a:A więc VIP ma nagrywareczke model 2s81 przerobioną na 832s VS0B ten nieoficjalny.Wzwiązku z tym czytając te forum zauważyłem że wszyscy polecją VS0A.stock4sgj . Czy opłaca mi sie na ten starszy biosik zmienić?Podobno jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błędy powinno być tak :D Cześć wszystkim mam pytanie do VIP'a:A więc VIP mam nagrywareczke model 2s81 przerobioną na 832s VS0B ten nieoficjalny.W związku z tym czytając te forum zauważyłem że wszyscy polecją VS0A.stock4sgj . Czy opłaca mi sie na ten starszy biosik zmienić?Podobno jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VS0A i VS0B to bardzo podobne bioski i w zaleznosci od palnika raz jeden wypada lepiej raz drugi

 

najlepiej jesli sam sprawdzisz ktory bedzie najlepsiejszy dla Ciebie (jesli potrzebujesz zmiany strategii zapisu (predkosci) dla jakiegos typu plytek to krzycz smialo,juz dla kilku osob z forum zrobilem indywidualne biosiki dla ich nosnikow)

 

jak najlepiej przetestowac bioski :

 

najwazniejsze zeby przygotowac sobie jakis dobry material do wypalania....ja polecam spreparowanie pliku ISO z jakims filem ,najlepiej poprzednio przepuszczonym przez dvdshrink (jesli bedziemy robili kopie z plyty DL ofkors) ..zaowocuje to tym ze nasza plytka bedzie nagrana "po brzegi"

 

do tworzenia plikow iso i nagrywania bezposrednio z nich polecam dvddecryptera.bedziemy potrzebowali tez jakiegos nosnika,najlepiej DVD+RW jesli chcemy pooszczedzac....ale jak ktos moze sobie pozwolic ne eksperymentowanie to rownie dobrze moze na DVD+R nagrywac :] (polecam TDK)

 

 

procedura testowa :

1.wgrywamy bios do palnika

2.jesli wybralismy +RW to musimy przeprowadzic pelny format (najlepsze do tego sa Alkohol 120% z opcja ignoruj bledy TOC lub DVDInfoPro (polecam) )

3.odpalamy dvddecryptera i nagrywamy plytke z pliku .iso

4.po zakonczeniu nagrywania czekamy jakies 5-10minut (jest to konieczne) i przeprowadzamy test nosnika w programie kProbe (pamietajscie zeby ustawic odczyt na x4 (standardowo jest ustawione MAX i wychodza brednie)

 

po zakonczeniu testu zapisujemy wyniczek i mamy juz jakies pojecie czy bios jest udany czy nie

 

teraz poprostu wgrywamy inny biosik i przeprowadzamy analogiczna operacje na tym samym pliku i na tej samej plycie

 

Milego testowania :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc moje wyniki przedstawiają się następująco

 

 

 

 

 

Date : 2005-01-24 09:42:41

Model : 1-0-1-0 I:LITE-ON DVDRW SOHW-832S VS0B

Disc : DVD-R , TTG01 [TDK Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 2198679

Sampling count : 106069

Errors : 0

PI Max : 375

PI Average : 190,40

PI Total : 3037490

PIF Max : 7

PIF Average : 1,13

PIF Total : 18103

 

chciałbym nadmienić że na oryginalnym biosiku od 2s81 na tej samej płytce czyli TDK TTG01 PI max bylo 450 więc teraz jest troszke lepiejjest troszke lepiej.Te wyniki mnie przerażają ale płytka była nagrywana przez NERO.Teraz zmieniłem program i w tym momencie testuje płytkeTDK TTG02 zara zapodam wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynam sie cieszyć :D teraz wyniki to

 

 

 

 

Date : 2005-01-24 10:01:05

Model : 1-0-1-0 I:LITE-ON DVDRW SOHW-832S VS0B

Disc : DVD-R , TTG02 [TDK Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 2198687

Sampling count : 111935

Errors : 0

PI Max : 51

PI Average : 13,87

PI Total : 228708

PIF Max : 4

PIF Average : 0,11

PIF Total : 1769

 

 

Są o dwa nieba lepsze od poprzednich w związku z tym mam pytanko znalazłem na dysku 812_832_VS0A_Vip_Edition(okazało się że miałem go w momencie jak wgrywałem VS0B tylko myśląc że nowsze to lepsze wgrałem tego(VS0B).A więc czy po wgraniu go coś powinno mi sie poprawić?(bo ten VS0B co go mam chyba nie miał tych opcji przez ciebie wprowadzanych w omnipatcherze czyli np.że płytka będzie wykrywana jako DVD-Rom a nie DVD-R itd.)Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam zamiar sprzedać swój palnik 812S ale kupiec chciałby mieć w nim taki BIOS żeby w razie czego nie było problemów z gwarancją (teraz mam Bios od DRU 700A) .Jaki BIOS byłby najlepszy z tych dozwolonych (prosiłbym o jakiegoś linka) i czy teraz da się ją spowrotem zamienić z Sony w Lite-ona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytae czy mozna przerobic Lite-On SOHW-1633s na 1653S jezeli tak to bardzo bym prosil o powiedzenie mi jak to zrobic (po kolei bo niekumam tematu :? ) i czy jest sens takiego dzialania.Jezeli jast sens to prosil bym tez o link do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytae czy mozna przerobic Lite-On SOHW-1633s na 1653S jezeli tak to bardzo bym prosil o powiedzenie mi jak to zrobic (po kolei bo niekumam tematu :? ) i czy jest sens takiego dzialania.Jezeli jast sens to prosil bym tez o link do biosu.

1255880[/snapback]

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Vip mam pytanko bo patrze ze temat po[gluteus maximus]da

podobno jest najnowsza wersja biosiku do 812s a na stronce codeguys jest CG5E.więc czy połaca się ją wgrywać?I jescze jedno tak jak poprzednio pisałem mam VS0B i po twojej poradzie zostałem przy niej ale ciekawi mnie czy jak wgram tą samą wersje biosu ale pszepuszczoną przez omnipatchera i wezme APPLY RECOMENDED MEDIA TWEAKS to poprawi sie strategia zapisu płyt??Bo niby tak to ma działac ale nie wiem czy to ma sens więc prosze o jeszcze jedną porade.Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak..strategia zapisu zostanie zmieniona dla niektorych nosnikow...ale nie zawsze daje to pozytywne rezultaty (jednak kazdy palnik jest indywidualny i czasami trzeba dobrac najlepszy biosik dla siebie)

 

przykro mi ale nie mam juz 812S i nie mam jak tego przetestowac :]

 

na dyziu czeka nowy biosik do 1653S,ale cos nie moge sie zabrac za potestowanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz nagrywarke cdrw teaca, a jutro bede mial dvdburnera lite-ona ( tego za 300zł)

Czy będę mógł wypalać płyty na obu tych nagrywarkach naraz? Nie będzie żadnych błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip czy te biosy z tej stronki http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html można odrazu wgrywać do 812S@832S ???

 

bo jest już nowy bios VSOG do 832S

 

 

mam jeszcze pare pytań VIP bardzo prosze o odpowiedz

 

 

jak nagrywam DVD 4x to przy zgrywaniu strasznie wolno kopiuje nie przekracza 4MB/s

a jak mam DVD nagrane 8x to kopiuje max odczytu DVD16x

 

o co chodzi ??? jak to poprawić ???

 

 

 

do czego są te inne opcje ??? (Enable auto-bitsetting wiem do czego)

 

 

mam ten biosik 832S.VS0G.patched-cf

jak go najlepiej ustawić w OmniPatcher do 812S@832S ???

 

jeżeli spaczuje ze wszystkimi opcjami to co to zmieni ???

 

Dołączona grafika

 

 

Z GÓRY DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

 

 

 

 

:gitarzysta2:

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica między nimi ?

 

a moze ty wiesz dokładniej do czego są te opcje w OmniPatcherku ???

ja nie moge znaleźć dokładnego opisu wszystkich opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie wiem dlaczego mam takie :mur: wyniki moze to wina tych :mur: Esperanz ?? :mur:

 

Musze zakupic TDK i sprawdzic :?

 

Data/Czas : 2005-02-10 10:18:23

Model : 1-0-0-0 H:LITE-ON DVDRW SOHW-832S VS0A

Płyta : DVD-R , GSC002 [Gigastorage Corporation]

Prędkość : 4x

Suma bloków ECC (PI/PIF) : 8/1

Zeskanowany zakres : 0 - 2175618

Liczba próbek : 119507

Błędów : 0

PI Maksymalnie : 1010

PI Średnio : 428,10

PI Suma : 6658359

PIF Maksymalnie : 209

PIF Średnio : 24,01

PIF Suma : 373399

 

 

Co moze byc przyczyna takich bledow??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co moze byc przyczyna takich bledow?? ...

1268138[/snapback]

... to wina tych  :mur:  Esperanz ?? :mur: ...

1268138[/snapback]

:lol:

 

EDIT:

MAGIC :arrow: Ja zastosowałem te same ustawienia co w biosach Vipa ^_^

 

:blink: POMOCY !! Przy uruchamianu KProbe łapie bluescreen'a !!! "Error in a347bus.sys"

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...