Skocz do zawartości
vojt

Znikająca partycja. Dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk 120 GB włączony był w systemie 98 jako 32GB.(zworka ograniczająca dysk do 32 GB gdyż płyta główna nie widziała tak dużego dysku) Dysk ten jest podzielony na 2 partycje, pierwsza w formacie FAT32 (32GB) , druga w NTFS.(82GB)

Problem się zaczął po przełożeniu dysku do innego kompa w celu zrzucenia danych z drugiej partycji. Dysk systemowy FAT32 -- szuflada(druga partycja - 82 GB) - NTFS. Program PartitionMagic 7.0 na tym dysku wykrył 1 partycję D:32 218,6 MB FAT 32 i "puste miejsce" o nazwie: Unallocated 82,274,1 MB. Partycja była i zniknęła

Narzędzie do tworzenia partycji na płycie startowej XP nie potrafi określić formatu tej drugiej partycji.. Próbowałem różnymi narzędziami do odzyskiwania danych lecz, nie daje to żadnych efektów. Zna ktoś odpowiedź jak odzyskać dane Co się dzieje z tym dyskiem ? Czy zniknięcie partycji może być efektem działania jakiegoś wirusa ? Czy może problem leży w "niekompatybilności" formatów partycji ? Czy macie problemy z systemem plików NTFS ? Dziękuję za wszystkie wskazówki.

 

edit:

Usunięty kolor niebieski tekstu

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja kiedyś mialem podobny problem... Partycje zgrałem pod linuksem (knoppixem)... nic nie widzialo partycji, nic nie moglo określic formatu plików, raz pisalo że ntfs (ale winda nie umiała tego czytac), raz że fat 32, a fdisk że to partycja spoza dos... Pod linuksem poszlo bez problemu... Samo zamontowalo dysk, trzeba bylo tylko skopiować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!! Ontrack Data EasyRecovery !!

 

taki soft..ja odzyskałem po "awarji" 90% danych....po waruniem ze nic nie zapisałes na tym obszarze na dysku...

 

poza tym niedobrze ze dysk 120 gb działał jak 32gb ( chyba ze podczas tego reszta tez był sformnatowana)..tak nie powinno byc.

..moze to mniej wazne ..ale napsiz czy hdd był chłodzony...

 

co do wirusa to niezazbytnio....( ja sie nei spotkałem)

 

Stestuj ten soft ... i napisz co i jak

jak cos to gg 1112500 ...uderzaj ..moze cos wykminimy razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde ograniczenie biosu mozna obejsc. Producenci hadekow na swoich stronach udostepniaja programy do tego sluzace. Zwykle nazywa sie toto disk manager. Instrukcje do obslugi powinny sie znajdowac przy tym programie. Dzieki temu mozna wykorzystac pelna pojemnosc twardego dysku.

 

Z powazaniem JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...