Skocz do zawartości
MichalP [xsrx]

160gb ile u was widzi - u mnie 148 gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po zmianie na 48 bitowe adresowanie moim oczom ukazala sie pelna 160-tka

 

lecz.. liczac w 2 partycjach lacznie do uzytku jest ~148gb.. ciezko mi sie pogodzic z 12 gb mniejszym dyskiem niz nominalnie.. oczywiscie wiem tez ze jak pisze 160 to 160 nie bedzie i trzeba to podzielic ale wtedy powinno wyjsc powyzej 150 gb a nie 148!

 

czy jestem osamotniony w problemie czy wiecej ludzi ze mna ubolewa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mozna?

Problem jest w tym ze producenci dysków podają wielkośc tak jakby KB=1000B, MB=1000KB itp. Kazdy normalny człowiek wie ze tak sie nie liczy.

Policz sobie , a wyjdzie dokładnie tyle ile pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mozna?

Problem jest w tym ze producenci dysków podają wielkośc tak jakby KB=1000B, MB=1000KB itp. Kazdy normalny człowiek wie ze tak sie nie liczy.

Policz sobie , a wyjdzie dokładnie tyle ile pokazuje.

tylko powybijać ;)

 

148 jest ok :] nie trzeba bylo tak duzego dysku kupowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, producenci dyskow licza po 1000 zamiast po 1024. wd ma juz z tego powodu wytoczony proces, procesy innych producentow to tylko kwestia czasu. mam nadzieje, ze sady ich zmusza do podawania rozmiarow dyskow tak, jak to widza os`y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba za kończy wszystkie spekulacje, domysły i inne...

"producenci dysków definiują np: 1 MB jako 1,000,000 B co jest zapisem dziesiętnym, natomiast programy (BIOS/Windows/itd...) definiują 1 MB jako 1,048,576 B co jest zapisem binarnym"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...