Skocz do zawartości
Dyferencjal

Czy jesteście za karą śmierci w Polsce?

Czy kara smierci powinna obowiazywac?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kara smierci powinna obowiazywac?

    • Tak
      144
    • Nie
      36


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowane i ostateczne TAK

Jedyna alternatywa to kamieniołomy z pracą po 18h na dobe o chlebku i wodzie.

reed ale zauwaz, ze taki kamieniolom musialby byc swietnie chroniony, co na pewno wiecej by wynioslo niz utrzymywanie takiego chwasta w pier*lu.

 

tez jestem na tak, po tym jak zobaczylem ze te zwyrole maja w celach telewizory, kompy, czasem nawet akwaria, no dom spokojnej starosci normalnie :evil:

 

tylko taki wyrok musialby byc weryfikowany kilka razy bo latwo o pomylke, oczywiscie tylko w najciezszych przypadkach, jak tych dwoch sku*@#$%@#$ co ostatnio zabili dziewczyne dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by poubierac w "oczojebne" kolorki i skuci lancuchami tak po 10 to to kilka wierzyczek z KMami  wystarczy

Dokladnie, ale zamiast wierzyczek to postawic plotek pod napieciem. ;)

Murowane ze zaden nie przejdzie przez plotek. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kara śmierci - tylko za najcięższe morderstwa, długa, bolesna, taka jaką morderca zadawał ofierze. a pomysł z testami medykamentów wspaniały, jak który zdechnie to ie będzie szkoda.

wiecie jak jest na białorusi?? tam w więzieniu jak dostaniesz zgniłego ziem,niaka to się cieszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by poubierac w "oczojebne" kolorki i skuci lancuchami tak po 10 to to kilka wierzyczek z KMami  wystarczy

nie bierzesz pod uwage potyczek miedzy samymi wiezniami :) chociaz moze i by bylo lepiej jakby sie sami wytlukli :)

 

ale takie obozy sa dobrym pomyslem, niech by poczuli naprawde jakas kare, bo odosobnienie dziala tylko na niektorych. a tak by chociaz zarobili na swoje utrzymanie i ulzyli podatnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysmarować moczem samicy łosia, rozebrać i pojedzynczo wpuszczać do klatki 20x20 metrów, w którym byłoby wpuszczonych 5 łosi po rocznym odosobnieniu.

To powinno byc do pedifili i gwalcicieli, szkoda tylko ze szybko by sie zabawa skonczyla bo taki los to 400kg najmniej wazy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem na tak, po tym jak zobaczylem ze te zwyrole maja w celach telewizory, kompy, czasem nawet akwaria, no dom spokojnej starosci normalnie  :evil:

Skoro jest tak dobrze w więzieniach (żarcie za free, tv, akwarium, gazetka, książeczka może komp) to czy któryś w was dobrowolnie by się zamknął? Przecież to sielanka - wakacje? Są chętni?

A co do porównań do Białorusi i Rosji to czy w innych dziedzinach też jesteście zafascynowani tym co tam się dzieje? No cóż nie każdemu może podobać się EU, to zapraszam do przeprowadzki na np. Białoruś.

 

Wiadomo kara musi być, ale ważniejsze jest aby sądy działały sprawnie, by wykrywanie przestępstw było skuteczne i szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już sprawnie i szybko wykryją miłego, młodego człowieka, który ilością krwi na rękach ustępuje tylko Soso Dżugaszwilemu, to do piachu. True, true.

Co bardziej pomysłowych w zadawaniu cierpienia bliźnim też do piachu, ale żywcem. Te dziwne pomysły markiza de Sade, które tu niektórzy proponują, są może widowiskowe i lube niejednemu, ale jednak praco-, energo- i gotówkochłonne.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby takie usprawnienie aparatu sprawiedliwości, żeby morderca czy inny tam dewiant cały czas czuł parzący dotyk Temidy na skalanych złemi uczynki kończynach.

A pedofilów może przed powieszeniem karmić ich własnymi jajami? Ot tak, dla pohamowania co chutliwszych dzieciolubów pozostających na wolności? Wiele armii świata stosowało z powodzeniem tą metodę wśród schwytanych jednostek przeciwnika i jakoś cywilizacja się nie skończyła spektakularną eksplozją. Przynajmniej jak dotąd.

Ciężkie dzieciństwo, powiadacie. Niezrozumienie biednego zwyrodnialca, powiadacie. Sprawiedliwość, powiadacie. Sprawiedliwie i humanitarnie zatem byłobyż skrócić cierpienia nieszczęśnika na tym łez padole za pomocą powrozu, n'est pas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smierc za smierc. Nie ma innej metody na zaostrzenie prawa w Polsce.

Zabiles to kara smierci, ukradles, uciac reke. A nie pierdel z telewizorkiem i <span style="color:red;">[ciach!]</span>ami na zawolanie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smierc za smierc. Nie ma innej metody na zaostrzenie prawa w Polsce. 

Zabiles to kara smierci, ukradles, uciac reke. A nie pierdel z telewizorkiem i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> na zawolanie!!!

Faaaaaaaaaaaaaaaaajnie

Wyobraź sobie teraz ojca trójki malutkich dzieci który stracił prace /zarabiał powiedzmy 6 stów na miech - szczęciaż!!/, dzieci są głodne niemają fajowych ubrań, /dobrze że jakieś mają/.

Żyja poprostu w kompletnej nędzy, a pracy niema, małe (duze) miasteczko bezrobocie 25%- to zarejestrowane.

I w swej bezsilności w pewnym momencie decyduje się na kradież kradnie coś do jedzenia dla swoich malutkich dzieci.

 

Ujeb....ć skur...... łape u samy dup..... , co ten darmozjad sobie myśli, a dzieciaki co nas to ku... obchodzi, mógł se gumki kupić niebyło by problemu.

 

A co do kar to znam gościa który dostał 8 latek za usiłowanie z.. czy coś takiego, i fajnie po 3 latach go puścili bo był niewinny to nie był on,

Kumpel z nim gadał i jest tak, życie zpier...... , szkoły nieskończył, wogóle porazka totalna, ale życie toczy się dalej....

A teraz wyobraxcie sobie że jest oskarżony o brutalne mordersto i jest kara śmierci..... treszte sobie dopowiedzcie.

Bo ja dopowiem tyle życie nietoczy się dalej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE

Stopień cywilizacyjny społeczeństwa ocenia się m.in. przez stosunek do więźniów. Ludzie mamy XXI w. jesteśmy częścią cywilizowanego Świata więc nie możemy wracać do "dzikich" metod ciemnego średniowiecza. Wiem, że teraz wszyscy są zbulwersowani zabójstwem tej dziewczyny, ja też, ale kara śmierci nic nie pomoże, nie sprawi, że nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na ulicach zrobi się bezpiecznie. Ktoś dobrze napisał, tacy dranie mają gdzieś czyjeś życie ale swoje też - on nie ma nic do stracenia, a kara śmierci tylko pomoże takim wypisać się z tego padołu, a tak niech się jeszcze pomęczy i chociaż spróbuje zrozumieć co zrobił i odpokutuje swoje czyny.

(...)

Kary powinny byś zajebi.. surowe, ale bez znęcania i tego typu podobnych zachowań(..)

a powiedz mi niby dlaczego bez znecania sie??? moim zdaniem tamci ktorzy wyrzucili ta dziewczyne z pociagu powinni za kare byc takze wyrzuceni z pociagu....jesli morderca przetrzymuje kogos np. w piwnicy, zneca sie, gwalci, potem np odcina glowe i cialo topi to dlaczegoby sie nad nim tak samo nie znecic sie???? imho powinno to byc standowe....moja kolezanke z klasy(moze pamietacie - 1998rok bydgoszcz) zabil sasiad!! kilkadziesiat razy pchnal ja nozem i wrzucil do rzeki(przedtem nota bene 2 lata temu zabil swojego kuzyna ale policja sie nie "skapnela" kto to zrobil)...sam w checia powbijalbym mu noz jako kare za to....

 

wiec ja jestem ZA KARA SMIERCI- TAK

 

gdyby jednego, z drugim powiesili w centrum miasta i torturowali to zobaczylibyscie...niejednemu odechcialo by sie krasc i zabijac i gwalcic....moe i sredniowiecze...nie wazne...wazne ze bylyby efekty

Oko za oko - tak? Tym samym stałbyś się TAKI SAM jak ten skur..., chciałbyś być taki jak on?

nieprawda...nie stalbym sie taki jak on...on zabil NIEWINNA nastoaltke...nic mu nie zrobila...po prostu sobie zyla swoim zyciem ale mu to musialo przeszkadzac widocznie..ja NATOMIAST zajebalbym go golymi rekami za jego zbrodnie!!! za to ze on jest WINNY...ze decydowal o jej zyciu...ze ja odebral swiatu...

 

gdy tak jade po dzielnicy samochodem(o wlasnie o tej porze) i patrze na tych gnojow siedzacych pod bramami, w dresach, z farbowanymi na zolto wlosami, kolczykami itd. to zaluje ze nie mam z 215 wzrostu 100kg wagi i jakiegos kija...zapierdzielilbym ztwcem...wyrwal chwasta...

 

mowicie aby byly kary nie cielesne, bez kary smierci itd....realne??? razcej nie...dostalby taki jeden z drugim po plecach od policji za rozboje, kradzieze itd i by sie nauczyl...ale jak jest??? policja sie boi....uzyc palki bo anuz chuligan uda sie np. do TV ze zostal pobity...POLICJA POWINNA LAC AZ DO ZLAMANYCH KOSCI...LAC LAC I LAC!!! moze wtedy by sie nauczyli co to jest drugi czlowiek i ze nalezy go szanowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - po pierwsze kwestia Kościoła - chyba nikt nie wyobraża sobie przyzwolenia z jego strony na zabijanie - nieważne kogo - to była by po prostu paranoja i zupełne zaprzeczenie zasad wiary. Nigdy nie będę miał pretensji do Kościoła, że jest przeciwny aborcji, eutanazji czy karze śmierci - choć w niektórych przypadkach wydaje się to jedynym słusznym wyjściem...

 

Poza tym dożywocie w ciężkich warunkach jest gorsze od śmierci, bo taki człowiek nie ma juz żadnych perspektyw, przyjemności - tylko wegetuje z dnia na dzień - ale oczywiście to powinno być na zasadzie izolatki z kiblem, umywalką i łóżkiem - nic więcej - bez kontaktów z innymi więźniami i bez możliwości przedterminowego zwolnienia no i do tego marne żarcie bez smaku (zawierające jedynie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania składniki i witaminy). Ew jak chce coś więcej, to musi zapracować (ciężko) - z własnej woli, bo zmuszać nie wolno.

 

Kradzież poprzez oszustwa obrzymich kwot pieniędzy liczonych w milionach poiwinna być rozpatrywana jako ciuężkie przestępstwo na równi z morderstwem (żeby było jasne nie mam tu na mysli kary śmierci, tylko dożywocie) - a u nas taki kolo iudzie do więzienia w ekstra warunkach i w dość szybkim czasie dostaje zwolnienie za dobre sprawowanie. Często też jak dotyczy to polityków, to sprawy ciągną się latami, jakoś się zacierają i konsekwencji nie ma. A takie przestępstwa mocno biją w społeczeństwo i mocno zwiększają rozdrażnienie biednych ludzi - no i popychają do przestępstw - bo jak widzą, że inni są bezkarni...

 

Konta bankowe polityków powinny być kontrolowane i każdy dopływ gotówki, każdy większy wydatek, operacja finansowa powinna być udokumentowana, sprawdzona przez odpowiednie organy, tak aby nie było przypadkó, że pieniądze wzięły się znikąd. Ale to byłaby ciężka sprawa...

 

Do tego kompetencja sądów, które wydają bezsensowne wyroki typu kara pary lat więzienia za kradzież jakiejś tam sumy, czy przedmiotów o danej wartości - lepiej byłoby kara więzienia do czasu wpłacenia np. 90% skradzonej kwoty, a w razie niemożności jej odpracowanie.

 

Jednak z pracą więźniów też jest problem, bo w Polsce brakuje jej dla uczciwych ludzi, więc trudno znaleźć coś dla więźniów, ale w sumie jest sporo prac, które mogli by wykonać za darmo, ale liczyło by im się za to np. jako odpracowanie kary pieniężnej...

 

Do tego sądy wydają się być ostrzejsze względem uczciwych obywateli niż względem przestępców - kiedy taki dres za pobicie, kradzież komórki itp. jest wypuszczany na wolność, a koleś, który podrobił legitymację szkolną idzie na dwa miesiące do więzienia (wprawdzie sam zawalił, bo nie stawił się na rozprawie, ale cóż...). Albo gdy pobije/zabije się jakiegoś przestępce próbującego nas okraść.

 

Właśnie to jest największy problem Polski - egzekucja praw - przestępcy czują się bezkarni, policja często ich się po prostu boi - a zwykłego obywatela się nie boją - dlatego zwykle ci "dobrzy" są bardziej karani. Do tego więźniowie muszą mieć zapewnione "warunki", a jak się słyszy ile kosztuje ich dzienne utrzymanie, które kosztuje tyle co w ekskluzywnym hotelu, to aż się wierzyć nie chce.

 

Nie jestem za karą śmierci, ani torturami - psychiczne wykańczanie człowieka jest wielokrotnie gorsze - i dłużej trwa - a do tego jest bardziej humanitarne i może być tłumaczone chęcią zresocjalizowania więźnia - zresztą taki był cel więzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej nie popeiram kary smierci w rzadnej postacji.

Sorry ale jak czytam niektore posty to mi po prostu rece opadaja. Cwiartowanie, nabijanie na pal i inne tego typu kary, Przecierz to jest nie chumanitarne i okrotne. Popierajac taki rodzaj kary dajemy przyzwolenie na popelnianie zbrodni tyle tylko ze w "majestecje prawa".

A przecierz zabujstwo jest samo w sobie niedopuszczalne. Dodatkowo cwiartowanie,nabihanie na pal itd to jest poprostu WYZYCIE SIE NA SKAZANYM a nie jego ukaranie. Czy w tym wszystkim nie chodzi wlanie o nacieszenie sie widokiem torturownego skazanego bardziej niz o wymierzenie kary???? Wiem ze niekturzy ludzie lubia patzrec na cudze nieszczescie z bezpiecznej perspektywy, gdyz to ich dowartosciowywuje ale to nie usprawiedliwia okrucienstwa. Zareszta zawsze jest tak ze przemoc rodzi przemoc a agresja agresje.

 

Dwa to by stworzylo precedens. Dlatego bo:

Z jednej strony kodeks nie zezwala na pozbawienie zycia (w tym przypadku ze szczegolnym okrucienstwem) a kilka kartek dalej ten sam kodeks sankcjonuje pozbawianie rzycia jako kare. Zaciera sie tutaj granica miedzy przestepca a sadzacym po prostu prawo uzywa metod takich jak przestepca. W tym wypadku nie mozna jednoznacznie okreslic czy prawo potepia czy zezwala na pozbawienie zycia ze szcegolnym okrucienstwem. To jest poprostu moralnosc Kaliego w najczystszej postaci: Jak Kali ukrasc komus krowe to byc OK, jak Kaliemu ukrasc krowe to byc strasznie ...

 

W przypadku sakzania i wykonania wyroku na niewinnej osobie mamy do czynienia ze zbrodnia sadowa. Pytanie kto bylby jej winny sedzia, prokurator, moze lawa przysieglych????? Pewnie ktos napisze ze to sie nie zdaza.

 

A jednak w miejscu gdzie mieszkam ogloszono moratorium na wykonywanie kary smierci. Pamietam pewna audycje, w ktorej to redatorzyna pomstowal ze przecierz przestepcy zostali skazani i ze teraz z jego podatkow bedzie sie placic za utzrymanie wieznia ktory powinien byc skazany na smierc itd.

Mimo jego glosnych sprzeciwow wszystkie sprawy wzieto pod lupe i jak sie okazalo w kilku przypadkach prokuratura popeplnila karygodne bledy co doprowadzilo do skazania niewinnych osob. Od czasu kiedy ta wiadomosc wyszla na swiatlo dzienne ow redatktorzyna przestal kontynolawac temat:

"zasadnosc moratorium na wykonywanie kary smierci". Jak czasami trudno przyznac sie do bledu, prwada???? Zalorze sie ze gdyby do takiej zbrodni doszlo to popierajacy kare smierci (nawet ci popoierajacy ja w okrutnej postaci) przeszliby jak ten redaktorzyna po prostu do codziennosci myslac "Pomylka sie zdarzyla, ale ja go nie zabilem"

 

moim zdaniem trzeba reformowac prawo i caly system kkarny ale w kierunku:

1 poprawienia wykrywalnosci przestepstw przyklad:

Jak wiadomo w mamy ustawe o prawie autorskim ktorej nieprzestrzeganie oblorzone jest kara grzywny, konfiskata sprzetu a nawet pozbawieniem wolnosci. Wykrywalnosc przestepstw przeciwko prowy autorskiemy oscyluje w okolicachpowiedzmy 5% (wiem przesadzilem). Zanczy to ze 95 na 100 popelniajacych przestepstwo jest bezkarnych. Znaczna czesc z tych osob lamie prawo ze wzgledy na nikla wykrywalnosc. Nietkorzy nawet otwarcie twierdza ze "MAJA TA USTAWE W GLEBOKIM POWARZANIU BO I TAK POLICJA MOZE IM NASKOCZYC". Teraz powidzcie czy cos takiego mialoby miejsce gdyby przestepca bal sie ze zostanie wykryty.

 

2 zmiany wiezien z domow wczasowych na zaklady karne.

Niestety poprawczaki i wiezienia oprocz roli domow wczasowych sa jeszce miejscami kursow na temat jak popelnic przestepstwo doskonale.

Jestem za wprowadzenim pracy przymusowej w mysl zasady ze przestepca powinnin pracowac na rzecz spoleczenstwa w ktore ucierpialo na skutek jego dzialan. Ale absolutnie nie jestem za tym zeby wiezniowie pracowali po 18 godzin dziennie. Wystarczy 8 a reszte doby mieliby na przemyslenie swoich czynow ale nie przed sielownia czy telewizorem ale sam na sam we wlasnej celi. Prawda jest taka ze karzdy ma sumienie ale niektorzy maja je dosc gleboko ukryte i zeby do niego dotrzec trzeba pozwiecic duzo czasu i przemyslen. A jak sie siedzi sam na sam w celi to jest sie zmuszonym do przemyslen. Oczywiscie jesli wiezien wykazal by sie np wynikami w pracy to mialby dostep do biblioteki czy telewizora przez np odpowiednia ilosc godzin w tygodniu/miesiacu.

 

Podsumowujac:

Kara smierci na pewno nie jest panaceum na wszystkie bolaczki zwiazne z przestepczoscia. Nie bedzie przecerz tak ze jezeli zostanie wprowadzona to wszyscy mordercy gwalciciel idt odrazu przestana nimi byc. Moim zdaniem nalezaloby raczej reformowac prawo w kierunku jego spojnosci i poprawy wykrywalnosci przestepstw.

 

przestepstwa polityczne (...) - KS, rodzina pozbawiona pieniedzy, skazana na ciezkie roboty...

Bo mial inne poglady niz wiekszosc rzadzaca.

 

Pozatym nie mozna stosowac odpowiedzialnosci zbiorowej.

Przecierz moze byc tak ze zona moze nie wiedziec skad maz ma pieniadze

a jesli juz wie to moze sie temu przeciwstawiac ale maz moze jej opinie sobie lekcewarzyc. W pierwaszym wypadku zona jest karana za niewiedze w drugim zostala ukarana niewinnie.

Innym przyklad prosze bardzo:

Czy to ze np maz zdefraudowal jakos sume pieniedzy powinno sie skoczyc dla jego rodziny wyzyceniem na bruk??? A co w przypadku maloletnich dzieci????? Tez maja poniesc konsekwencje dzialania ojca????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci powinna być! Powinni s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysyny umierać długo i powoli, dobrym pomysłem jest to co napisał Berkut - odcięcie mózgu od zmysłów. Na dodatek wykonywanie wyroku powinno być pokazywane na jakimś specjalnym kanale TV (Tylko tak żeby dziecie nie miały do tego dostępu, itp.) żeby ludzie się bali.

 

P.S. Kara ta powinna być oczywiście za morderstwa z premedytacją, bo co innego jak np. komuś na drogę wpadnie pijany człowiek i się go przejedzie itp...

 

------

Jeśli jakiś morderca okazał się psychicznie chorym to tym bardziej powinien dostać KS gdyż leczyć takiego to już nie ma sensu i szkoda też na niego pieniędzy.

---------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem jak najbardziej za kara smierci ... nie musi byc ona jakos brutalna czy cos, moze byc jak najbardziej humanitarna (czyli np trucizna czy cos) byleby byla ... juz nie chodzi mi o utrzymywanie wiezniow z naszych podatkow, ale ktos za zabojstwo zostanie wsadzony na 25 lat do wiezienia, wyjdzie po 15 latach i znowu zabije ... pozatym moze kilku ludzi by to odstraszylo od zabijania ...

a najwazniejsze to byloby karanie wlasnie pobic, kradziezy, i wszelkich innych z niska szkodliwoscia spoleczna ... bo to chyba nas najczesciej dotyka, i jak sie taki ktos kto pobil czuje bezkarny to po kilku razach nie zawacha sie zabiac ....

 

lukk - jak widze te grupki siedzace pod blokami, te ich madre wyrazy "twarzy", kocie ruchy, chod kaczora to tez mam ochote ...

a najlepiej to byloby zbudowac getto dla dresow i niech oni sie tam sami wyzabijaja a nie czepiaja niewinnych obywateli :evil:

 

czyli ogolnie mowiac powinno sie wyrwac wszystkie chwasty, dopiero wtedy bedzie mozna spokojnie zyc ... a tak to takie cos bedzie sie rozmnazac i nigdy nie bedzie spokoju ... i to jest nasza przyszlosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys

Cwiartowanie, nabijanie na pal i inne tego typu kary,  Przecierz to jest nie chumanitarne i okrotne.

No sorry ale ja on gwalci osobe, podrzyna gardlo, cwiartuje a potem porzuca w lesie w foliowym worku to wedlug ciebie zachowal sie on humanitarnie i poprawnie bo on tylko zabil. :evil: :evil:

 

Dzisiaj gada duzo o humanitarnym traktowaniu wieznia powinno sie raktowac jak wyrzutka spoleczenstwa, ba nawet jak juz nie czlowieka tylko jakas rzecz.

Powinni pracowac na siebie pomimo tego ze jest wielkie bezrobocie. Jak by pracowali na siebie to pieniadze mozna by przeznaczyc na zasilki dla bezrobotnych.

Duza czesc z tych co pobiera takie zasilki caly czas dokonuja jakis kradziezy, pobic, wlaman i zostaja wypuszczeni na wolnosc ze wzgledu na ciezka sytuacje materialna. :evil: :evil:

Oczywiscie ma ciezka sytuacje materialna ale nie stara sie zeby ja poprawic, jak ktos oferuje mu prace to ma to serdecznie w [gluteus maximus] bo dostaje ciut mniejszy zasilek niz jak by charowal 8h dziennie.

 

Tak samo z osobami psychicznie chorymi ktore popelniaja zabujstwo.

Powinna byc odrazu kara w wiezieniu na dozywocie bo takiego juz nieda sie uleczyc.

Czytalem z pol roku temu w gazecie ze w GB jakis gosciu wyszedl z wariatkowa bo juz odklepal kuracje za zabujstwo itd.

Tydzien pozniej policja znalazla go w czyims mieszkaniu, w kuchnia obok pocwiartowanego ciala jak robil sobie sniadanie... z mozgu ofiary.

I co??

I znowu wyslali go do wariatkowa bo byl niepoczytalny. :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke - no wlasnie o takich sytuacjach mowie ... ze pojdzie taki do wiezienia (w tym wypadku wariatkowo), wyjdzie (po jakims czasie) i znowu zabije ...

pozatym nie rozumiemm czemu, jak ktos zabija to sie go od razu na badania wysyla czy jest poczytalny czy nie ? jaki to ma sens ? pozatym czy ktos normalny bylby w stanie zabic drugiego czlowieka ot, tak ?? albo dla 20 zlotych ? albo po to zeby uczcic urodziny kolegi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciwko karze śmierci: bo to praktycznie nie kara, po prostu smierc i tyle...

A jestem za innym rozwiązaniem: tacy skazańcy powinni pracować w kopalniach, szyć buty, lub coś innego... oczywiście w łańcuchach, by nie uciekli... taka kara do końca życia byłaby daleko straszniejsza, a i takie g...(bo ludzie to już imo nie są) by się na coś przydały...

Zapomniałbym: oczywiscie taka praca tylko za jedzenie, pokój z kiblem i tyle...żadnych wizyt panienek czy chodźby spacerów albo kieszonkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - dla gwałcicieli jedna kara: pozbawienie członka :twisted: niech się boją...bo jakby moją dziewcyznę to spotkało...to zabiłbym, naprawdę...zabiłbym tego p..... s..... !

No i potem jeszcze ze 25 lat pracy w warunkach jak ci skazani na karę śmierci... :)

A jak by się odezwał ajakaś organizajca praw człowieka....to lepiejz abić...a nie żywić całe życie takiego chwasta z naszych podaktów...przecież to się nóz w kieszeni otwiera! A jeszcze protestują, głodują, zę mają złe warunki! A niech tam pozdychają z głodu, świat będzie bez nich lepszy...

Przepraszam, trochę się zbulwersowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srekal34 - myslisz ze nie moze przejsc kara smierci, a przeszlaby kara przymusowej pracy, bez wynagrodzenia, tylko za jedzenie, i to w dodatku bardzo ciezka praca? moim zdaniem to nie przejdzie, przeciez bardziej humanitarne (a to jest najczesciej poruszany problem tutaj) bedzie wstrzykniecie trucizny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić za co kara śmierci moze być stosowana. Ja mówię TAK jeśli chodzi o morderstwa ze szczególnym okrócieństwem( tych 2 surwie... co wywaliło taniewiaste z pociągu). Jeśli chodzi o pedofili i tym podobnych gwałcicieli to wszczepiać im nadajniki i skazywać na przymusowe leczenie. Presja jaką człowiecz czuje że cały czas jest obserwowany nie pozwoliła by im na kolejne "zabawy". A reszcie tego <span style="color:red;">[ciach!]</span>le.... to bym zabrał wszystkie wygody z wiezienia. Co to ma być <span style="color:red;">[ciach!]</span>a kara czy nagroda? Powinni mieć 2 posiłki dziennie i tyle. Twarde wyrka i do roboty przymusowej zapierdalać. Okazuje sie że kasa na dzień na jednego wieźnia jest wieksza niż na żołnieża słóżby zasadniczej( tego co cie chwytaja jak nie uczysz sie) to już jest hamstwo. Ale jestem na TAK za karą śmierci!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n0rbi----->Taka jest sprawiedliwość na tym świecie...

Jakie prawa miała ta mała, bezbronna dziewczyna która została przez tego s... zgwałcona/zabita? O tym jakoś organizacje humanitarne nie wspominają...

Nie mówię tu już o facetach, bo oni mają się jeszcze jak bronić... taki zaatakowany nawet rpzez kilka osób mimo iż i tak pewnie zginie to moze przy okazji posłać na tamten świat choćby jednego z napastników... ale kobiety? Czym one są winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jesetm zdecydowanie na NIE.

 

Kara śmierci nie prowadzi praktycznie do niczego poza zabiciem zkazańca. Za ciężkimi pracami jestem jak najbardziej ale nie za karą śmierci

mam identyczne zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...