Skocz do zawartości
Dyferencjal

Czy jesteście za karą śmierci w Polsce?

Czy kara smierci powinna obowiazywac?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kara smierci powinna obowiazywac?

    • Tak
      144
    • Nie
      36


Rekomendowane odpowiedzi

michalak, wiesz co burzuazyjni ekonomisci mowili, jak chciano wprowadzic platne urlopy? ze to zalamie gospodarke itd. Nie mowie 85%, ale taki zeby to wlasnie ONI splacali najwiecej, bo to oni zeruja na spoleczenstwie.

Jakto ONI żerują na społeczeństwie?

 

 

edit:

Sorry Czad, przejęzyczyłem się, już jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon Ty napewno myslisz ze zyjesz w jasnie oswieconej przez walese polsce :D. No ale niestety, wyniki mowia same za siebie-48% polakow jest za PRL. W jeszcze innym sondazu, ludzie powiedzieli w 70% ze zycie w socjalizmie dawalo im sens, bezpieczenstwo. A bedzie tego jeszcze wiecej- w kraju sie nie polepszy, a ludzi mlodych, bez pracy bedzie przybywac. Pojdzcie na byle PGR np. Tam BARDZO duzo mlodych i zdolnych ludzi, ktorzy by chetnie poszli na studia. Nie pojda bo ich nie stac, w PRL natomiast byloby odwrotnie. Gdyby jednak nadal nie byloby ich stac, jestem pewien ze panstwo by pomoglo. Czy to takie zle???

1. Wygonic wreszcie tych komuchow z kraju (SLD i inne pajace)

 

1a. Ta jasne ze zycie mialo dla nich sens bo qrwa nic nie musieli robic w pracy, teraz zeby cie nie wywalili po 1 dniu pracy musisz pokazac ze umiesz pracowac, i bardzo dobrze, moze wreszcie przejmiemy nawyk pracy od naszych zachodnich sasiadow. Wg ciebie panstwo powinno do wszystkiego doplacac .. sie pytam .. a skad ma na to wziac forse?; z podatkow kolesia ktory nic nie robi tylko pierdzi w stolek.? Do pracy rodacy. ffs :/

 

2. Co ty pier.. z tym dziecmi z PGR'ow .. jakos tak sie sklada ze mialem 10 osob w swojej klasie z liceum i wszyscy byli z terenow po-PGR-owskich, nie dosc ze dostaja ogromniaste stypendia (300-400zlmiesiecznie) to jeszcze wszyscy spokojnie sie dostali na studia. Zadnych problemow nie mieli, i nawet to ze mieszkaja po 40km od szkoly to i tak bilet miesieczny byl im "zafundowany" wlasnie dzieki stypendiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem SPOLECZENSTWIE ;]. Proste-kapitalista, tzn czlowiek posiadajacy srodki produkcji. Zeruje on na wszystkich poczawszy od swoich pracownikow, poprzez konsumentow. Pracownika nie daje rownego udzialu w zyskach, rzeczy dla konsumentow robione wylacznie dla zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD komuna:DDD dziecko;] wez poczytaj np NIe to sie dowiesz kto tu ma lewicowe MYSLENE. Bo jak widac lewicowe korzenie mozna zdradzic :/

 

Ta.. 300-400zl.. szczegolnie jak matka nie pracuje i ojciec- nie ma co w ch... kasyt. NORMALNIE ZYC NIE UMIERAC!. Ludzie zrozumcie ja nie mowie ze wsystkie dzieciaki z PRL nie maja, nie dostana sie na studia-NIE. Niektorym sie uda, pewnie z wielkimi problemami, ale jednak uda sie. ALE JEST TO JEDNAK BARDZO MALY ODSETEK CALOSCI!!!!.

 

--------------------------------

 

Ide sie przejsc troche panowie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat w mojej szkole to 90% dzieciakow z "biednych terenow" mialo okazje spokojnie pojsc na studia. Wlasciwie to wszystko od nich zalezalo, chcesz ? nie ma sprawy ... idziesz, dofinansujemy Cie i jeszcze akademik dostaniesz. A np. ja z racji tego ze nie nalezy mi sie "kasa z pgru" musze bulic 500zeta za stancje. Nie wiem gdzie ty znalazles te swoje argumenty, moze poprostu pgr kojarzy ci sie z krowami i swinkami. Tego juz nie ma ! Rozejrzyj sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90%-tzn ile?. Z jakiej ilosci!. Bo to ze niektorym sie udalo to nie oznacza ze wszystkim sie udalo. Wiekszosc nie ma. Musisz bulic za stancje bo twoi rodzice sa ja w stanie oplacic-trudno zeby panstwo finansowalo kazdego.

 

A i jeszcze jedno-to ze poszli na studia chodzili do LO nie oznacza ze nie byli biedni. Jak sam mowiles mieszkali na stancji. Watpie wiec zeby sie komus zalili (np Tobie) jak to im zle itd. Nie, raczje NIKT nie bedzie mowil o tym jak jest biedny itd. Dlaczego? Bo to uwlacza ludzkiej godnosci.

 

No wlasnie tego juz nie ma :/ A szkoda. Ja sie radze rozejrzec troche i zobaczyc jest studentow ze wsi teraz i ile za PRL... daje glowe ze duzo duzo duzo mniejj (tzn ja to wiem, nie wiem jak Ty:))

 

Jeszcze do txt rozejrzyj sie-mialem okazje przejezdzac przez byly PGR rok temu-nedza i ubostwo :/. Raczej watpie zeby sie cos poprawilo w tym roku, co najwyrazniej pogorszylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz bulic za stancje bo twoi rodzice sa ja w stanie oplacic-trudno zeby panstwo finansowalo kazdego.  

Hahaha... nie o to chodzi ze sa ja wstanie oplacic, sa... ale jakim kosztem 500zl to jest polowa pensji mojej matki :| Chodzi o to ze musza.. chca zebym byl wyksztalcony i mial wieksza szanse (bo w "super czasach" w ktorych oni dorastali nie mieli takiej szansy) na lepsze zycie. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim kosztem ze Ci ludzie nie maja moze nawet tej polowy... skad wiesz czy starszy i matka pracuje? Zaloze sie ze zyja na skraju nedzy:/. Oto do czego doprowadzila III RP-bogaci sie bogaca a biedni biednieja;/. Aha 500zl to tez polowa pensji mojej matki i co?. U mnie w technikum ludzie tez pobieraja jakies dodatki,po 300zl, ale ja sobie nie pluje w brode myslac 'o jezu to 1/3 czesci pensji mojej matki za darmo! A MACIE WIEJSKIE SK....' ;]. NIe-oni nie maja za wesolo ;/ Chociaz niektorym bym nie dal-im PRL kojarzy sie tylko ze 'zbrodniami na niewinnych'. Ciekawe czemu Ci madrale wybrali szkole, ktora powstala w latach 70!. Jesli tak nienawidza PRL to prosze, niech spala mosty i niech spie....., obudza sie dopiero wtedy jak sie okaze ze na 'dobrym' zachodzie wszystko co moga robic to podcierac [gluteus maximus] starym ludzia. A i do tego bedzie im potrzebny magister. Dlatego ja wole zarabiac nawet 1$ w PRL i pracowac na stanowisku, ktore mi sie nalezy z racji wybranej szkoly itd, niz praowac na zachodzie, mowaic nieladnie jako bialy murzyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt lepiej bylo za PRLu biedne bylo 95% spoleczenstwa i tylko 5% czyli partia miala naprawde kase, nie musiala w kolejkach stac, cudownie.

Nie mow mi ze biedy nie bylo, bo dla mnie bieda jest wlasnie to ze niemozna nic kupic za PRLu bez znajomosci, NIC. Papieru niebylo, tylk olej na pulkach, mieso dzieciaki jadly raz na pol roku, a owoce i slodycze raz na rok. Jezeli uwazasz ze tak sie zachowuje bogate spoleczenstwo w PRLu to jestes poprostu smieszny i masz klapki na oczach.

 

Piekny jest ten twoj PRL znajomi mieli dom, i za PRLu zabrali im jedno pietro i wprowadzili lokatore, ktore do dzis nie moge sie pozbyc i twierdzisz ze to jest sprawiedliwosc ? ukradli komus to mieszkanie ? Nie, zapracowali na nie ciezko, a polowe zabral cudny PRL. Nie mowiac juz o grabiezy firm prywatnych, kamienic za czasu PRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido biedne? TY CHYBA JESTES NIEPELNOSPRAWNY PSYCHICZNIE CZLOWIEKu!!!!. BEIDA NAZYWASZ TO ZE LUDZIE MIELI CO JESC, KAZDY MIAL DOM (fakt czasem trzeba bylo czekac ale jednak KAZDY go dostawal), bylo tanio (krotko mowiac stad wlasnie braki miedzy innymi braki w latach 80-produkowano duzo jednka za malo, by zaspokoic ludzi-tak jakbys teraz dal wszystkim $-wiadomo ze sklepy zaraz by opustoszaly z towaru).

 

Ruido czlowiek jest istota stadna, a nasze stado to spoleczenstwo. Nawet zwierzeta dbaja o siebie w obrebie stada. Tak uwazam ze to sprawiedliwe, jesli tamta pani nie miala, to uwazam ze to sprawiedliwe. Ale pewnie zaplacili rekompensate. TAK SAMO JAK Z TYMI FIRMAMI!!!!. PRL PLACIL NAWET ZACHODNIM KAPITALISTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ja osbiscie nie dalbym im nawet zlamanego grosza, widac jak bardzo Wladza Ludowa byla humanitarna (niekiedy za bardzo :[)

 

Ty czlowieku naprawdfe nie wiesz co to jest bieda-obecnie ludzie modla sie! (kolejny minus wladzy ludowej-troche za slabo walczycla ze sredniowiecznym zabobonem, czytaj religia) zeby ta 'zla' komuna wrocila. A co do ludzi z partii-wszyscy zyli normalne. General Wojciech Jaruzelski mieszka w warszwie w bloku. Gierek z tego co wiem mieszkal w jakims domku, na przedmiesciach, na ktorego BYLO STAC PRAWIE KADEGO, JESLI TYLKO OSZCZEDZAL!. Chyba w 97 roku moj ojciec widzial Gierka w warszawie w fordzie mondeo. Myslisz ze to byl jakis czlowiek pokroju walesy, ktory nakradl i sp.... ?. NIE!. DAlbym mu nawet 20 takich fordow-niech ma, bo to co zrobil dla polskie gospodarki (ktora tacy domorsli ekonomisci i 'wolnomysliciele') ZABILI. PO PROSTU JA ZNISZCZYLi. A spojrzmy na wasze elyty (ja sie do tej bandy blaznow nie przyznaje)-mam ta satysfakcje ze zostalem zrodzony w wolnej od zacfhodniego kapitalu polsce, polsce ludowej. Poczawszy od walesy KAZDY tylko kradl i chcial nachapac sie jak najwiecej. Daje moja glowe, ze przez caly okresl PRL nie nakradli nawet 1/1000000000 tego co nakradlu juz, przez 15 lat. Ale spokojnie :)-3 RP szybko skona-niedlugo nie bedzie co prywatyzowac, moze sie wam wtedyy oczy otworza. Bedziemy pelnic taka role IIj Kuby za rzadow batisty. Nie iwme jak Tobie ale mi cos takiego nie odpowiada (chyba ze lubisz uslugiwac jakims bogfatym zlodzieja (kapitalista)). Bo ja mam to GLEBOKO w d..... .

 

Sorry ze sie troche unioslem ale Wy nie znacie nawet podstawowytch prawd :/. A co najgorsze nie chcecie poznac, znacie PRL tylko z ksiazek 'niezaleznych' ekspertow, lykacie wszsytko co wam powie tusk/rokita/ksiadz/i inne mendy. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdrzajcie tak na Towarzysza Czada. Przciez jakas rozrywka przynajmniej jest, cos sie dzieje :)

 

A tak P.S.

Jesli masz 20 lat, to pamietasz co sie działo kiedy miałes 2 - 6 lat? Interesowałes sie sytuacją gospodarczą i ekonomiczną kraju wtedy? Bo ja głównie gdzie zabawki zostawiłem i oby do nocnika zdążyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Jak pisalem wczesniej przez wiele lat bylem nieswiadomy politycznie. Ale przychodzi taki okres ze zaczynasz zadawac pytania, i jesli balcerowicz mowi ci ze jest tutaj od najlepiej od 300 lat najlepiej to ty zadajesz sobie pytanie-dlaczego jest tu tak zle. Aha zapewniam wam ze ja mam duzo wieksza rozrywke z Was niz Wy ze mnie :). Weim ze moje poglady sa radykalne, jednak wielu z was posluguje sie glupimi sloganami nowej wladzy. Zaczolem sie interesowac pare lat temu... i widze ze socjalizm a nastepnie komunizm jest jedyna droga do zniesienie nowego niewolnictwa, ktorzy niektorzy lubia nazywac dla zmylki kapitalizmem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za kara smierci w Polsce i za tym aby LPR razem z Samoobrona doszly do wladzy, oraz za kamieniowaniem niewiernych co niedziele przed kosciolem przed msza o 10.00 :) oraz za drugim Maybachem dla naszego ulubionego pastora, coby mogl przed kazda wycieczka dokonywac wyboru w jakim kolorze bedzie mu do twarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probleme PRLu bylo to ze kazdy zylna takim ssamym poziomie. Czy to byl murarz czy profesor na uniwerku czy kucharka kazdy mial to samo. Ten co pracowal ciezko dostawal tyle samo pieniedzy co ten co sie obijal. Bo wedlug uwczesnego ustroju kazdy mial obowiazek posiadac prace.

 

Mowisz ze mniej kradli?- gowno prawda, tyle samo kradli co teraz. Tyle ze teraz jest wolnosc slowa, 4 wladza -> media. I duzo sparw wychodzi na jaw.

 

Mowisz ze kazdy mogl miec taki sam dom jak gomulka. No pewnie pieniadze mial ale gdzie kupic cegly, dachowke, farby?

Kazdy mogl kupic sobie wymazonego malucha, tylko miasial czekac w kolejce kilka lat. :lol:

Wracajc do "darmowych mieszkan", bylo historie ze podczas budowy bloku hydraulicy dostawali tylko jeden komplet armatury na caly pion. I tak odkrecali i przykrecali krany aby tylko inspekcja zatwierdzila wyposazenie lokalu. A potem jak ludzie wprowadzali sie do wymazonego mieszkanka musilei na czarnym rynku zdobywac kran do lazienki za niebotycnze pieniadze.

Jeszcze jedna ciekawostka -> jak szedles do sklepu to miales do wybiru 2/3 zestawy mebli :lol: I takim sposobem do dzis mam idenczyczny stol jak sasiad :lol:.

Moj ojciec jak zabudowywal wneke w miszkaniu to musial zdobywac deski :lol: . Kazda byla inna.

 

Stwierdzasz ze 48 % teskni do PRL. W jakim wieku przewaza ta grupa ? Dam glowe ze 40-60 lat. My roznimy sie tym od naszych rodzicow ze konczac studia mamy mozliwosc wyboru drogi zyciowej. Mozliwosc rozwijania sie !!! Za PRL 50 osob konczylo studia medyczne i 50 nowych miejsc pracy tworzono dla nich. Gdzie tu sens ?

 

Problem naszej demokracji polega na tym ze wladza sie nie zmienila ale tylko wystpeuje pod inna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nine , poprostu jest to bez sensu ,

w przypadkach ciezkich proponowalbym cos takiego

Ciezka praca , np w kopalniach ( szczegolnie niebezpieczne miejsca , wielkie sterzenia metanu , promienowanie ) i tak --> skazancow zamurowywac w takich kopalniach ( nadroz nie potrzebny i powiedzmy raz na miesiac dawac zarcie , o ile wydobeda odpowiednia ilosc ( wyrobia norme ) , jezeli nie , zero zarcia na nastepny miech ... i bylo by po sprawie .. i panstwo by zysakalo , oczywiscie , bez mozliwosci wyjscia ( dozywocie w kopalni ) , jezeli bylby wypadek i ranni to dobijac na miejscu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewien że niektóre osoby tęsknią za PRL-em, bo za jego czasów oni byli piękni i młodzi. Moi dziadkowie cieszą się że PRL-u już nie ma i że ja będe mógł żyć w normalnej Polsce.

no widzisz , a ja pomimo tego ze zyle u schylku tego okresu , tesknie za nim , i nie mozesz mowic ze jest to tesknota za mlodosca , ta samo nie mozesz mowic ze u 40-50 % ludzi wystepuje ta tesknota , chodzi o cos takiego ze wtedy nie bylo ubóstwa ( jezeli bylo to marginalne i raczej z wlasnego wyboru ) , natomiast popatrz sobie teraz co sie dzieje , kiedys nie bylo takiej przepasci pomiedzy biedota a bogactwem ( szczyt marzen to byl telewizor ) i powiedzmy kiedys roznica pomiedzy biednymi a bogatymi wynosila 10 tak teraz wynosi 100 , no i jeszcze fakt ze biednych w obecnym systemie jest znacznie wiecej i nie mowimy to o minimum socjalnym , a o ubustwie wybor pomiedzy zaplaceniem za prad a wlozeniem do garnka czegos dla dzieci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieta :) widze ze myslimy podobnie-podpisuje sie pod 2im postem.

 

Oczywiscie ze w socjaslizmiwe ubostwo bylo z wlasnego wyboru-paradoksalnie byl NAKAZ pracy.

 

MIalem gdzies strone z zarobkami w PRL dla roznych profesji. Bylo w miare rowno, napewno roznica nie bylo 10x. Mniejsza. Ale co najwazniejsze-nawet robotnik z duza rodzina (pracowal tylko on) MOGL JA UTRZYMAC I ZYC NA POZIOMIE. Aha roznice w zarobkach jednak byly-ale ogolnie kazdy mogl sobie pozwolic na to samo-czy to takie zle? Mowicie ze np lekarz sie musial uczyc itd-ale mial latwiej, studia finansowalo pantwo-czytaj byly w pelni darmowe, jak uczyl sie dobrze dostawal od panstwa stypendium. A i jeszcze jedno-czlowiek nie powininen pracowac wylacznie dla zysku-jak mowilem czlowiek jest istota spoleczena, czescia panstwa i TO DLA NIEGO POWINIEN PRACOWAC. I tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido mam dla ciebie zadanie-jedz na slask i powiedze ludzia ze dasz im prace, jedzenie, mieszkanie a jedynym problemem bedzie to ze ludzie beda mieli wiecej pieniedzy niz towarow na rynku (ale produkcja bedzie systematycznie rosnac). Ruido przykro mi ale jestes zwyklym smarkiem z bogatego domu;/. Moze jeszcze sie spytasz czemu w 45 nie bylo kawioru w sklepach????. Albo czemu zly socjalizm nie dawal kazdemu 2ch wiader kawioru na miesiac[;. Czlowieku-naprade masz jakies zaburzenia :). Dla ciebie bieda jest czekac na samochod? Powiedz to gdzies na bylym PGRze a obiecuje ci ze caly nie wyjdziesz;/. Ty naprawde wiesz BARDZO malo o zyciu;/.

 

Aha o samodach juz mowilem-racja ze nie kadzy mial, ale czy terz kazdy ma??. Samochod mozna bylo albo kupic za talon, mozna tez bylo kupic za dolary, albo na gieldzie. Mniej wiecej tak jak teraz. Zobacz roczniki statystyczne-z roku na rok liczba ZWIEKSZALA SIE, podobnie jak produkcja (jakbys mial problemy z rocznikami to odnosnie produkcji polecam strone prototypowe i seryjne auta PRL).

 

Co do produktow spozywczych i okresu na kartki. Po wojnie panstwa zachodnie rowniez wprowadzily kartki, podobnie zreszta jak panstwa socjalistyczne. Ale to byl czas zaraz po wojnie. Co ciekawe jako 1e kartki usunely panstwa ZSRR i reszta!. No ale tego naprozno szukac w nowych podrecznikach, ale przejdzmy dalej. Okres lat 80 i koniec 70. Kartki byly owszem, czasem trzeba bylo stac. Ale JEDZENIE MOZNA BYLO KUPIC (jako posilek) w LICZNZYCH barach mlecznych. Jak wspominalem tez wyzej, byly rowniez stolowki przy zakladowe, ktore serwowaly dania. Ogolnie mozna bylo kupic WSZYSTKIE PODSTAWOWE ARTYKULY spozywcze. Napewno nie mozna bylo umrzec z glodu. A za kartki i ogolny spadek produkcji itd podziekuj pano reaganowi. Hueh;/ pomyslec ze nazwiskiem tego ciecia chca nazywac ronda;////.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido mam dla ciebie zadanie-jedz na slask i powiedze ludzia ze dasz im prace, jedzenie, mieszkanie a jedynym problemem bedzie to ze ludzie beda mieli wiecej pieniedzy niz towarow na rynku (ale produkcja bedzie systematycznie rosnac). Ruido przykro mi ale jestes zwyklym smarkiem z bogatego domu;/. Moze jeszcze sie spytasz czemu w 45 nie bylo kawioru w sklepach????. Albo czemu zly socjalizm nie dawal kazdemu 2ch wiader kawioru na miesiac[;. Czlowieku-naprade masz jakies zaburzenia :). Dla ciebie bieda jest czekac na samochod? Powiedz to gdzies na bylym PGRze a obiecuje ci ze caly nie wyjdziesz;/.  Ty naprawde wiesz BARDZO malo o zyciu;/.  

 

Aha o samodach juz mowilem-racja ze nie kadzy mial, ale czy terz kazdy ma??. Samochod mozna bylo albo kupic za talon, mozna tez bylo kupic za dolary, albo na gieldzie. Mniej wiecej tak jak teraz. Zobacz roczniki statystyczne-z roku na rok liczba ZWIEKSZALA SIE, podobnie jak produkcja (jakbys mial problemy z rocznikami to odnosnie produkcji polecam strone prototypowe i seryjne auta PRL).

 

Co do produktow spozywczych i okresu na kartki. Po wojnie panstwa zachodnie rowniez wprowadzily kartki, podobnie zreszta jak panstwa socjalistyczne. Ale to byl czas zaraz po wojnie. Co ciekawe jako 1e kartki usunely panstwa ZSRR i reszta!. No ale tego naprozno szukac w nowych podrecznikach, ale przejdzmy dalej. Okres lat 80 i koniec 70. Kartki byly owszem, czasem trzeba bylo stac. Ale JEDZENIE MOZNA BYLO KUPIC (jako posilek) w LICZNZYCH barach mlecznych. Jak wspominalem tez wyzej, byly rowniez stolowki przy zakladowe, ktore serwowaly dania. Ogolnie mozna bylo kupic WSZYSTKIE PODSTAWOWE ARTYKULY spozywcze. Napewno nie mozna bylo umrzec z glodu. A za kartki i ogolny spadek produkcji itd podziekuj pano reaganowi. Hueh;/ pomyslec ze nazwiskiem tego ciecia chca nazywac ronda;////.

dokladnie , zgadzam , sie z toba w calej lini , bo jezeli dla co poniektorych ubostwo znaczy czekac na samochod to nie mma slow , teraz ludzie z glodu zdychaja , kiedys to bylo nie do pomyslenia , teraz sie ich wyjebuje z mieszkan , kiedys nie bylo tego ( nie wspomne ze cokolwiek , sie budowalo ) i nie bylo eksmisji na bruk , ehh , przejedz sie na slask , albo zreszta gdzie kolwiek i poogladaj polska biede , zycie za 200 zloty zasilku ( gdzie trzeba wyzywic rodzine , albo zaplacic czynsz , gdzie swietem jest zupa na kosciach , ktore matka , przyniosla , bo dostala za darmo ze sklepu ) , czlowieku opanuj sie ehh , oczywiscie to dotyczy stwierdzenia o ubustwo , nie twojej wypowiedz : Czad z moczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietia - podpisuje sie rekami i nogami. No ale widac niektorym w oczy kole jak ich kolega ze szkoly dostanie jakas pomoc:/ Pietia nie musze specjalnie jezdzic na slask, chociaz wiem ze tam sytuacja jest tragiczna-bieda szyby, puste zaklady itp :/ oto osiagniecia III RP. Jak ja sie ciesze ze moge z DUMA mowic ze urodzilem sie w PRL-w kraju gdzie karatke zawsze dojezdzala na czas, a czlowieka nie traktowano jak smiecia.

 

Jeszcze co do samochodow-za PRL komunikacja miejska byla DUZO bardziej rozwinieta, podobnie jak PKP. Nie bylo wiec specjalnych problemow z przemieszczaniem sie z miejsca na miejsce. Chodzic po 22? zaden problem, Milicjant byl zawsze w poblizu, nie trzeba bylo sie obawiac dresow i innych wytworow kapitalistycznego ustroju (ciekawe ze tylko w kapitalizmie wystepuje cos takiego-istnieja tam (w krajach kapitalistycznych) do ktorych nawet policja boi sie wejsc). I NIC nie da zaostrzanie prawa-czy prawo podczas okupacji jakiegos kraju powstrzymalo ludzi przed tworzeniem partyzantek ?. NIE. Zlodziejstwo/zbrodnie rodzi tylko i bieda, brak zajecia, brak perspektyw mlodych ludzi. Powiedzcie mi panowie dlaczego za PRL NIE BYLO tych ktorych nazywacie dresami ?. Ja osobiscie nie zamierzam ich bronic, jednak wiem ze to ludzie ktorzy wychowali sie w rzeczywistyoci III RP-BIEDZIE I NEDZY, bez PRZYSZLOSCI. No chyba ze dla was przyszloscia jest np praca jako opiekun starszych osob w niemczech albo gdzies (z calym szacunkiem dla niemiec), z wyksztalceniem wyzszym . Dla mnie NIE.

 

Teraz sie nie buduje-teraz budownictwo zastapila prywatyzacja.

BTW wczoraj bodajze w koniu polskim uslyszalem taki zarcik

 

Rozmowa z politykiem

a kradl pan?

no, nienazywajmy tego tak dosadnie-bralem aktywny udzial w prywatyzacji

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za PRL dlatego nie bylo biedy bo 90% spoleczenstwa zyla na tym samym poziomie. Kazdy mial to samo: robol, elektryk czy wyksztalcony prawnik. Kazdy znich zyl tak samo. To nazywarzasz sprawiedliwoscia ? Myslisz ze za PRL nikt nie kradl, nie bylo lapowek? Gie prawda bo jak nie dales lapowki to nic nie dostales :lol: Juz nie bede wspominal o slynej aferze wolowej.

Wybacz ale mowisz ze nastepowal rownomierny zwrost ? I co z tego ? Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich. :lol:

 

Naprawde ale to jzu dawno zostalo udowodnione GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA NIE MA RACJI BYTU !!!!!!

Za PRL ceny byly brane z sufitu (wedlug uznania urzednika) i nijako mialo sie do kosztow produkcji.

 

W PRL wszsytko bylo tajne -a to co podawali do wiadomosci publicznej prawie zawsze bylo bliskie idealowi: prawie 90% wykrywalnosc przestepstw, 90% frekwencja wyborcza i tak dalej.... smiechu warte

A i zapomnialem, wiesz jak wygladala milicja ? Jak zlapali studenta na demonstracji to nie dosc ze go zpalowali to jeszcze trzymali bez powodu przez miesiac/dwa -> w pelnie legalnie. Bo jak zapewne wiesz prawo pozwala przetrzymawywac w areszczie czlowieka przez 48 h bez przedstawienie oskarzenia. A taki sudencina jezdzil sobie co 2 dzien od aresztu do aresztu na te 48 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za PRL dlatego nie bylo biedy bo 90% spoleczenstwa zyla na tym samym poziomie. Kazdy mial to samo: robol, elektryk czy wyksztalcony prawnik. Kazdy znich zyl tak samo. To nazywarzasz sprawiedliwoscia ? Myslisz ze za PRL nikt nie kradl, nie bylo lapowek? Gie prawda bo jak nie dales lapowki to nic nie dostales :lol: Juz nie bede wspominal o slynej aferze wolowej.

Wybacz ale mowisz ze nastepowal rownomierny zwrost ? I co z tego ? Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich. :lol:

 

Naprawde ale to jzu dawno zostalo udowodnione GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA NIE MA RACJI BYTU !!!!!!

Za PRL ceny byly brane z sufitu (wedlug uznania urzednika) i nijako mialo sie do kosztow produkcji.

 

W PRL wszsytko bylo tajne -a to co podawali do wiadomosci publicznej prawie zawsze bylo bliskie idealowi: prawie 90% wykrywalnosc przestepstw, 90% frekwencja wyborcza i tak dalej.... smiechu warte

A i zapomnialem, wiesz jak wygladala milicja ? Jak zlapali studenta na demonstracji to nie dosc ze go zpalowali to jeszcze trzymali bez powodu przez miesiac/dwa -> w pelnie legalnie. Bo jak zapewne wiesz prawo pozwala przetrzymawywac w areszczie czlowieka przez 48 h bez przedstawienie oskarzenia. A taki sudencina jezdzil sobie co 2 dzien od aresztu do aresztu na te 48 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za PRL dlatego nie bylo biedy bo 90% spoleczenstwa zyla na tym samym poziomie. Kazdy mial to samo: robol, elektryk czy wyksztalcony prawnik. Kazdy znich zyl tak samo. To nazywarzasz sprawiedliwoscia ? Myslisz ze za PRL nikt nie kradl, nie bylo lapowek? Gie prawda bo jak nie dales lapowki to nic nie dostales  :lol: Juz nie bede wspominal o slynej aferze wolowej.  

Wybacz ale mowisz ze nastepowal rownomierny zwrost ? I co z tego ? Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich.  :lol:

 

Naprawde ale to jzu dawno zostalo udowodnione GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA NIE MA RACJI BYTU !!!!!!

Za PRL ceny byly brane z sufitu (wedlug uznania urzednika) i nijako mialo sie do kosztow produkcji.  

 

W PRL wszsytko bylo tajne -a to co podawali do wiadomosci publicznej prawie zawsze bylo bliskie idealowi: prawie 90% wykrywalnosc przestepstw, 90% frekwencja wyborcza i tak dalej.... smiechu warte  

A i zapomnialem, wiesz jak wygladala milicja ? Jak zlapali studenta na demonstracji to nie dosc ze go zpalowali to jeszcze trzymali bez powodu przez miesiac/dwa -> w pelnie legalnie. Bo jak zapewne wiesz prawo pozwala przetrzymawywac w areszczie czlowieka przez 48 h bez przedstawienie oskarzenia. A taki sudencina jezdzil sobie co 2 dzien od aresztu do aresztu na te 48 h :)

 

i K.urwa bardzo dobrze ze trzymali , smieszne jest to ze wszyscy sie burza o wolnosc zdania , wtedy , a w du.pie maja to ze zylo sie lepiej , , pozatym jezeli studencina nie zrobilby niczego niezgodnego z prawem , to

 

 

"Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich. :lol:"

 

buehehe , a co powiesz o erze Gierka , tez sie nic nie budowalo , tez sie nic nie wznosilo , A huta Katowice ( w owym okresie jedna z najnowoczesniejszych ) , a cale projekty .. ehh ale o tym sie nie pamieta ... , po zatym co do twojego zarzutu z jakiej racji , prawnik ma zarabiac lepiej , niz elektryk ... bo co , bo ... jakos nic mi nie przychodzi na mysl , poprostu praca jak kazda inna , nie mowie ze ma pracowac bez zaplaty , ale nie mozna przesadzac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za PRL dlatego nie bylo biedy bo 90% spoleczenstwa zyla na tym samym poziomie. Kazdy mial to samo: robol, elektryk czy wyksztalcony prawnik. Kazdy znich zyl tak samo. To nazywarzasz sprawiedliwoscia ? Myslisz ze za PRL nikt nie kradl, nie bylo lapowek? Gie prawda bo jak nie dales lapowki to nic nie dostales  :lol: Juz nie bede wspominal o slynej aferze wolowej.  

Wybacz ale mowisz ze nastepowal rownomierny zwrost ? I co z tego ? Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich.  :lol:

 

Naprawde ale to jzu dawno zostalo udowodnione GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA NIE MA RACJI BYTU !!!!!!

Za PRL ceny byly brane z sufitu (wedlug uznania urzednika) i nijako mialo sie do kosztow produkcji.  

 

W PRL wszsytko bylo tajne -a to co podawali do wiadomosci publicznej prawie zawsze bylo bliskie idealowi: prawie 90% wykrywalnosc przestepstw, 90% frekwencja wyborcza i tak dalej.... smiechu warte  

A i zapomnialem, wiesz jak wygladala milicja ? Jak zlapali studenta na demonstracji to nie dosc ze go zpalowali to jeszcze trzymali bez powodu przez miesiac/dwa -> w pelnie legalnie. Bo jak zapewne wiesz prawo pozwala przetrzymawywac w areszczie czlowieka przez 48 h bez przedstawienie oskarzenia. A taki sudencina jezdzil sobie co 2 dzien od aresztu do aresztu na te 48 h :)

 

i K.urwa bardzo dobrze ze trzymali , smieszne jest to ze wszyscy sie burza o wolnosc zdania , wtedy , a w du.pie maja to ze zylo sie lepiej , , pozatym jezeli studencina nie zrobilby niczego niezgodnego z prawem , to

 

 

"Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich. :lol:"

 

buehehe , a co powiesz o erze Gierka , tez sie nic nie budowalo , tez sie nic nie wznosilo , A huta Katowice ( w owym okresie jedna z najnowoczesniejszych ) , a cale projekty .. ehh ale o tym sie nie pamieta ... , po zatym co do twojego zarzutu z jakiej racji , prawnik ma zarabiac lepiej , niz elektryk ... bo co , bo ... jakos nic mi nie przychodzi na mysl , poprostu praca jak kazda inna , nie mowie ze ma pracowac bez zaplaty , ale nie mozna przesadzac ....

pieprzysz kompletnie od rzeczy....a DLACZEGO MA ZARABIAC ROWNO Z ROBOLEM????? ktory skonczyl podstawowke i poszedl do pracy...taki prawnik, informatyk, lekarz itd. nie dosc ze uczy sie 2 razy dluzej to jeszce MUSI doksztalcac sie cale zycie...nie nauczyli cie za komuny ze praca umyslowa jest wiecej warta niz fizyczna prawda?? no bo wtedy bylo odwrotnie...jesli chcialbys aby murarz zarabial 3 tysiaki na miesiac to gratuluje....malego mozgu...

 

co za parapety z niektorych ludzi sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za PRL dlatego nie bylo biedy bo 90% spoleczenstwa zyla na tym samym poziomie. Kazdy mial to samo: robol, elektryk czy wyksztalcony prawnik. Kazdy znich zyl tak samo. To nazywarzasz sprawiedliwoscia ? Myslisz ze za PRL nikt nie kradl, nie bylo lapowek? Gie prawda bo jak nie dales lapowki to nic nie dostales  :lol: Juz nie bede wspominal o slynej aferze wolowej.  

Wybacz ale mowisz ze nastepowal rownomierny zwrost ? I co z tego ? Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich.  :lol:

 

Naprawde ale to jzu dawno zostalo udowodnione GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA NIE MA RACJI BYTU !!!!!!

Za PRL ceny byly brane z sufitu (wedlug uznania urzednika) i nijako mialo sie do kosztow produkcji.  

 

W PRL wszsytko bylo tajne -a to co podawali do wiadomosci publicznej prawie zawsze bylo bliskie idealowi: prawie 90% wykrywalnosc przestepstw, 90% frekwencja wyborcza i tak dalej.... smiechu warte  

A i zapomnialem, wiesz jak wygladala milicja ? Jak zlapali studenta na demonstracji to nie dosc ze go zpalowali to jeszcze trzymali bez powodu przez miesiac/dwa -> w pelnie legalnie. Bo jak zapewne wiesz prawo pozwala przetrzymawywac w areszczie czlowieka przez 48 h bez przedstawienie oskarzenia. A taki sudencina jezdzil sobie co 2 dzien od aresztu do aresztu na te 48 h :)

 

i K.urwa bardzo dobrze ze trzymali , smieszne jest to ze wszyscy sie burza o wolnosc zdania , wtedy , a w du.pie maja to ze zylo sie lepiej , , pozatym jezeli studencina nie zrobilby niczego niezgodnego z prawem , to

 

 

"Prolbem w tym ze caly swiat sie rozwijal tyle ze my z predoscia 10 x mniejsza od krajow zachodnich. :lol:"

 

buehehe , a co powiesz o erze Gierka , tez sie nic nie budowalo , tez sie nic nie wznosilo , A huta Katowice ( w owym okresie jedna z najnowoczesniejszych ) , a cale projekty .. ehh ale o tym sie nie pamieta ... , po zatym co do twojego zarzutu z jakiej racji , prawnik ma zarabiac lepiej , niz elektryk ... bo co , bo ... jakos nic mi nie przychodzi na mysl , poprostu praca jak kazda inna , nie mowie ze ma pracowac bez zaplaty , ale nie mozna przesadzac ....

pieprzysz kompletnie od rzeczy....a DLACZEGO MA ZARABIAC ROWNO Z ROBOLEM????? ktory skonczyl podstawowke i poszedl do pracy...taki prawnik, informatyk, lekarz itd. nie dosc ze uczy sie 2 razy dluzej to jeszce MUSI doksztalcac sie cale zycie...nie nauczyli cie za komuny ze praca umyslowa jest wiecej warta niz fizyczna prawda?? no bo wtedy bylo odwrotnie...jesli chcialbys aby murarz zarabial 3 tysiaki na miesiac to gratuluje....malego mozgu...

 

co za parapety z niektorych ludzi sa...

Chlopie , ja nie mowie ze on ma zarabiac tyle co Robol , ale nie moze sie cenic jak teraz gdzie jego godzina dzialania , jest ... hmm

A co do tego ze mnie za komuny wychowywali to nie sadze bo urodzilem sie w `83 :] , a poglady lewackie zawsze byle i sa w moim sercu , natomiast co do prawnikow i ich ceny ti wynagrodzen to polecam ci super lekture K. Marks "Kapitał" moze zrozumiesz o czym pisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szef ma zarabiac na rowno z robolem bo obaj maja TAKI SAM WKLAD W PRACE. Makrs o tym pisal, polecam. Pozatym to jest nieludzkie i nie uczciwe zeby np taki kulczyk zarabial 1000 wiecej niz robotnik. Tak jak mowie szef, robotnik, technik itp maja TAKI SAM WKLAD W PRACE. AHA-w PRL NIE BYLO NIESTETY, rownych zarobkow. Dlaczego? poniewaz byl to socjalizm-wprowadzenia do komunizmu, taki uproszczony komunizm.

 

Co do 'wolnosci' to ja sie nie zgadzam. W III RP NIE MA WOLNOSCI SLOWA. Znam przypadek ze gosciu dostal WYROK za to zepowiedzial zle na solidarnosc. Podobnie jak ja-burzuazyjna konstucja z 97 NIE POZWALA MI glosic jawnie swoich komunistycznych pogladow. A to ze PRL nie dopuszczal do glosu klechow, liberalow, kulczykow-CHWALA MU ZA TO. CHWALA ZA TO URZEDOWI BEZPIECZENSTWA ZE ROBIL PORZADEK Z KONTRREWOLUCYJNYM SMIECIEM. Oczywiscie ze pewne pomylki byly-niemozliwe jest robic rewolucje, wielkie zmiany spoleczne bez nich. Ale jak mowil Lenin-nie myli sie tylko ten, co nic nie robi. Dlatego lepiej bylo zamknac 6 winnych i 4 niewinnych niz pozwolic 40 milionowemu kraju zyc w ubostwie (czyli to co mamy teraz, ktorko mowiac-mniejsze zlo). A powiem jeszcze ze jak uchwalono konstytucje PRL zaraz po wojnie 'zle' komuchy daly WSZYSTKIM WIEZNIA AMNESTIE. Fakt, toz to totalitarny rzad;/. Oczywiscie, jak mowilem-do 55 wykonano LACZNIE JEDYNIE 1000 kar smierci. Nie wydaje mi sie to szczegolnie duzo zwazywszy na to ze byl to trudny powojenny okres, trzeba bylo sie rozprawic z roznymi 'wyzwolicielami', ktorzy najczesciej zabijali niewinna ludnosc, ktora chciala glosowac w referendum 3xtak. Mozna nie lubiec tych faktow ale jednak taka jest prawda.

 

Aha co do bialorusi ;0.. Nawet CIA FACT BOOK przyznaje ze ten kraj ROZWIJA SIE LEPIEJ NIZ III RP :). Wpiszcie sobie w google. I poszukajcie. Chyba CIA nie powiecie ze to organizacja sprzed 89 [;. Zobaczcie tez uprzemyslowienie. Gwarantuje wam ze jeszcze pare lat i ta bialorus bedzie lepszym krajem od nas. O ile juz taknie jest. Aha jeszcze jedno :) na zlej i totalitarnej bialorusi jest juz 800 000 uzytkownikow netu :). Moim zdaniem niezly wynik :]. Podobnie jak Kuba-byla na 56 miejscu w rankingu UNDP (Program Narodów Zjednoczonych na Rzecz Rozwoju). Pomroczna nr 3 jest na 37.

 

Lukk masz chyba jakies kompleksy na temat ludzi z wyksztalceniem podstawowym :). Znam paru takich i powiem Ci ze niektorzy sa lepiej obczytani/maja wieksze wyczucie smaku niz niektorzy panowie z mgr przed nazwiskiem. Jeszcze raz mowie-ma zarabiac rowno (docelowo, bo odrazu nie da sie tak wielkich zmian spolecznych wprowadzic) poniewaz udzial robotnika jest TAKI SAM W WYTORZENIU JAKIEGOS PRODUKTU JAK JEGO SZEFA. PODOBNIE JKA PROJEKTANTA ITD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szef ma zarabiac na rowno z robolem bo obaj maja TAKI SAM WKLAD W PRACE. Makrs o tym pisal, polecam. Pozatym to jest nieludzkie i nie uczciwe zeby np taki kulczyk zarabial 1000 wiecej niz robotnik. Tak jak mowie szef, robotnik, technik itp maja TAKI SAM WKLAD W PRACE. AHA-w PRL NIE BYLO NIESTETY, rownych zarobkow. Dlaczego? poniewaz byl to socjalizm-wprowadzenia do komunizmu, taki uproszczony komunizm.  

 

Co do 'wolnosci' to ja sie nie zgadzam. W III RP NIE MA WOLNOSCI SLOWA. Znam przypadek ze gosciu dostal WYROK za to zepowiedzial zle na solidarnosc. Podobnie jak ja-burzuazyjna konstucja z 97 NIE POZWALA MI glosic jawnie swoich komunistycznych pogladow. A to ze PRL nie dopuszczal do glosu klechow, liberalow, kulczykow-CHWALA MU ZA TO. CHWALA ZA TO URZEDOWI BEZPIECZENSTWA ZE ROBIL PORZADEK Z KONTRREWOLUCYJNYM SMIECIEM. Oczywiscie ze pewne pomylki byly-niemozliwe jest robic rewolucje, wielkie zmiany spoleczne bez nich. Ale jak mowil Lenin-nie myli sie tylko ten, co nic nie robi. Dlatego lepiej bylo zamknac 6 winnych i 4 niewinnych niz pozwolic 40 milionowemu kraju zyc w ubostwie (czyli to co mamy teraz, ktorko mowiac-mniejsze zlo). A powiem jeszcze ze jak uchwalono konstytucje PRL zaraz po wojnie 'zle' komuchy daly WSZYSTKIM WIEZNIA AMNESTIE. Fakt, toz to totalitarny rzad;/. Oczywiscie, jak mowilem-do 55 wykonano LACZNIE JEDYNIE 1000 kar smierci. Nie wydaje mi sie to szczegolnie duzo zwazywszy na to ze byl to trudny powojenny okres, trzeba bylo sie rozprawic z roznymi 'wyzwolicielami', ktorzy najczesciej zabijali niewinna ludnosc, ktora chciala glosowac w referendum 3xtak. Mozna nie lubiec tych faktow ale jednak taka jest prawda.  

 

Aha co do bialorusi ;0.. Nawet CIA FACT BOOK przyznaje ze ten kraj ROZWIJA SIE LEPIEJ NIZ III RP :). Wpiszcie sobie w google. I poszukajcie. Chyba CIA nie powiecie ze to organizacja sprzed 89 [;. Zobaczcie tez uprzemyslowienie. Gwarantuje wam ze jeszcze pare lat i ta bialorus bedzie lepszym krajem od nas. O ile juz taknie jest. Aha jeszcze jedno :) na zlej i totalitarnej bialorusi jest juz 800 000 uzytkownikow netu :). Moim zdaniem niezly wynik :]. Podobnie jak Kuba-byla na 56 miejscu w rankingu UNDP (Program Narodów Zjednoczonych na Rzecz Rozwoju). Pomroczna nr 3 jest na 37.

dobrze gada , polac Mu , widze ze mamy bardzo ( o ie nie identyczne ) podobne poglady :] , ale nie zebym sie wtrocil , ale robi sie z tego wilki off topic , moze by tak podzielic ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk pewnie wierzy ze wzystcy dostna z nawiazka w niebie :). NIestety Lukk musze cie rozczarowac-cala mysl socjalistyczna, poczawszy od Makrsa, po Lenina, w niektorych wypadkach rowniez Stalina, opiera sie na walce z religia. Lenin mowil ze religia to tylko odwzorowanie wewnetrznej biedy, bowiem strach stworzyl bogow, strach przed nieludzka sila kapitalu. BIednym religia kaze zostac biernym na ziemi, bowiem zostana oni wynagrodzeni w niebie, a bogatym pozwala usprawiedliwic swoj zywot wyzyskiwacza. Niestety Lukk ale jak narazie nie ma i nie bedzie (nie mozna udowodnic istniennia czegos czego nie ma) dowodu na istnienie boga, ani zadnego innego swiata poza materialnego. Dlatego ja sie nie zgadzam zeby kto kolwiek marnowal swoj czas tutaj pracujac za grosze, albo zyjac pod mostem, albo umierajac z glodu. Jak chcesz mozesz pozostac biernym-ale przynajmniej nie klam mowiac o tym ze w PRL bylo gorzej niz w III RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...