Skocz do zawartości
kucyk

Pewna ciekawa opinia pewnej ciekawej firmy komputerowej

Rekomendowane odpowiedzi

Heh

Nie pierwszy raz spotykam się z przejawem lamerstwa wśród "informatyków", ale to co ujrzały moje oczy dzisiejszego dnia rozwaliło mnie na kawałki 8O

Kolega z bloku kupił kompa w "firmie komputerowej", po dniu walki z instalacją windowsa wybrał się do nich, stwierdzono wadę płyty głównej. Wrócił z "nowym" kompem, windows zainstalował się, ale przy obciążeniu kompa jaką kolwiek aplikacją (gry, programy obciążające procka) następował samoistny restart.

Zainstalowałem sobie spedfana do celów diagnostycznych (temperatura, napięcia itp.).

Napięcia okazały się koszmarne, proc nie przechodził nawet 3s podczas torturowania CPU Stability Test. Jak nic w mordę strzelił - zasiłka. Odesłałem gościa z powrotem do firmy (w sumie był tam 7 razy 8O) i teraz gwóźdź programu - ciekawe pismo jakie to ta nietuzinkowa firma wystosowała.

 

Dołączona grafika

 

Pomijając ściemę jako by komp wytrzymał 5h z colinem 4 u boku nie chcę mi się reszty komentować, myślę, że każdy wyrobi sobie sam zdanie o tej firmie, zdanie którego chętnie wysłucham...

Dodam jeszcze, że specjaliści z firmy wydając kompa puścili Bartona 2500+ na magistrali 133MHz i tak zostało, nawet przy taktowaniu rzędu 1400MHz proc nie przechodził testów... Nie wiem, może bawi ich underclocking 8O

 

P.S. Wrzuciłbym do "Oszusci & niesolidne : firmy , servisy , sklepy", ale speedfan do oc i profesjonalizm z jakim ta firma zabłysła nie pozwalał mi na to...

:lol:

P.S2. Tylko nie mówcie mi, że ktoś z was podkręca speedfanem :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no fajnie. Ide sobie potestowac mojgo proca Speedfanem ;) i zwieksze obciazenie z 2kg na 8kg :D Ehh no coz, zdazaja sie i tacy "informatycy" a najlepsyzm zwalczeniem bedzie ignorowanie tego sklepu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S2. Tylko nie mówcie mi, że ktoś z was podkręca speedfanem

kurcze, to speedfanem sie nie da? :roll: :? :lol: :lol: :lol: :wink:

kurcze, pierwszy raz spotykam sie z takimi lolami w sklepie and serwisie.

nigdy mnie takie coś nie spotkało i raczej nie spotka , bo u mnie w mieście w sklepach sie znają[przynajmniej mi sie tak wydaje] . potrafią i dobrze doradzić, w serwisie potrafią wyczaić co nie tak z kompem.

ale to co pokazałeź drogi kucyku ukazuje że nie każdemu uda sie trafić na dobrą firme :? gdybym ja był na miejscu Twojego kumpla, olałbym sklep oddał kompa zabrał kase , dał to do jakiejś gazetki o kompach do działu FUN, i postraszył ludźmi od obrony praw klienta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehehehehe.

Ostanie zdanie rozwalilo mnie na lopatki. :lol: :lol: :lol: :lol:

Utrata gwarancji za uzywanie tego progsa. :lol: :lol:

 

Boze dlaczego tacy ludzie zakladaja sklep komputerowy pomimo tego ze sie nieznaja i zatrudniaja "informatykow" od siedmiu bolesci na serwis. :twisted: :twisted:

 

P.S. Szokujacy jest czas naprawy, az jeden dzien. Za to nalezy sie firmie jakas nagroda, np. podeslanie linka do dyskusji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie to normalka. Kiedyś stałem w sklepie komputerowym (odbierałem tam ksiażkę) i słuchałem co ciekawego sprzedawcy mają do powiedzenia. Koleś przyszedł z kompem po modernizacji (zmieniany był procek, grafa i płyta) no i komp się właśnie resetował i zwisał...

 

Pierwsze co przyszło mi do głowy to oczywiście sprawdzenie zasiłki - a jak usłyszałem sprzedawcę to 8O 8O 8O Stwierdził iż to pewnie wina starszego monitora kupującego 8O 8O 8O 8O 8O Ja n to nic i dopiero jak wychodziłem ze sklepu podrzuciłem by zasiłke sprawdzili :wink:

 

ps. proponuję zamazać pieczątkę (nie można udostępniać danych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podam Ci dokładnej daty zakupu, ale będzie z tydzień.

Gość wydał 2,5k i sobie tak jeździ do nich, tak jak pisałem około 7 razy tam zawitał...

Aha i jeszcze jedno, zasilacz jest wymieniony niby, ale ja się jeszcze kompem nie bawiłem więc nie wiem na 100% czy tym razem będzie sprawny, mam nadzieję że tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze oni maja racje, ostatnio kumpel przyszedl z dyskiem do mnie i chcialem zgrac od niego speed fana, niestety mam zle rozmieszczone kable IDE i niestety podczas instalacji sf komp byl obciazany dodatkowym 0,5kg. No trudno, na czymś ten dysk musialem polozyc... :lol: :lol: :rotfl podwójny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S2. Tylko nie mówcie mi, że ktoś z was podkręca speedfanem  :lol:  :lol:  :lol:

Ja kręce speedfanem :lol: ...

bo w biosie brakuje mi kilku ustawień fsb które daje speedfan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba tam pojechał i wszystkich tych pseudo informatyków powybijał ! co za lole ?? oni są nie powarzni a o komputerach to nie maja jak widac zielonego pojecia, powinni zajać sie wyrobem wędlin ;) moze to im lepiej by szło :lol:

poprostu mi ich szkoda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie to normalka. Kiedyś stałem w sklepie komputerowym (odbierałem tam ksiażkę) i słuchałem co ciekawego sprzedawcy mają do powiedzenia. Koleś przyszedł z kompem po modernizacji (zmieniany był procek, grafa i płyta) no i komp się właśnie resetował i zwisał...

 

Pierwsze co przyszło mi do głowy to oczywiście sprawdzenie zasiłki - a jak usłyszałem sprzedawcę to  8O  8O  8O Stwierdził iż to pewnie wina starszego monitora kupującego  8O  8O  8O  8O  8O Ja n to nic i dopiero jak wychodziłem ze sklepu podrzuciłem by zasiłke sprawdzili  :wink:

 

ps. proponuję zamazać pieczątkę (nie można udostępniać danych)

kurcze, mówie nie we wszystkich sklepach tak jest.

czekałem na odbiór ze sklepu 4Ti[bo była załatwiana zpod lady :wink: ] i przysłuchiwałem sie z kumplem temu co dzieje sie w serwisie:

1.wpada facet i żali sie że komp co chwila sie resetuje. mówie do kumpla cichaczem że to pewnie zasiłka. serwisant mówi że to sprawa zasiłki i sie tym zajmą.

2.kolesiówie padł dysk i chciała żeby jej wgrali winzgroze od nowa i tym podobne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły :wink: . wszystko ok, pod koniec rozmowy kobieta mówi że dźwięk jej często zarywa przy starcie . mówie do kumpla że karta pewnie zintegrowana i stery nowe sie przydadzą. po chwili słysze od 2 serwisanta prawie to samo.

3.tatus z synkiem wpadaja z kompem . tatuś mówi że na ekranie podczas filmów itd są jakieś śmieci. mówie ze pewnie grafa kręcona i padła. serwisant po chwili mówi że to pamiątki na grafie .

no to wszystko działo sie w granicach 20minut.więc chyba sie jednak niektórzy znają :wink: [ w serwisach of kors] a co do czasu realizacji to to samo. kompa potrafią złożyć na wieczór, a komp z serwisu potrafi wrócić po 2-3 godzinach.

to jest coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg pewnie sa az dwa takie sklepy w olsztynie sl i radan...

ale sa tesz inne ;]

koles kupowal duraka chyba 1600+ a dali mu bartona 2500+ ;] za ta sama cene ;] nawet jak spisywali serie itd to nie zjazyli ;]

wiec jakbys tamoddal kompa to nie wiadomo czy nie bylo by tak samo jak kucyk pisal... qrde ale lole nie moge ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg pewnie sa az dwa takie sklepy w olsztynie sl i radan...

ale sa tesz inne ;]  

koles kupowal duraka chyba 1600+ a dali mu bartona 2500+ ;] za ta sama cene ;] nawet jak spisywali serie itd to nie zjazyli ;]

wiec jakbys tamoddal kompa to nie wiadomo czy nie bylo by tak  samo jak kucyk pisal... qrde ale lole nie moge ;]

kurcze, gdybym ograniczał sie tylko do tych 2 sklepów to bym nic nie pisał.

akurat tak fajnie mieszkam że w okolicy 100metrów mam 4 sklepy i serwisy. wiem że w ciula w nich nie lecą. troche dalej mam 3 sklepy[ w tym sl] tam też sobie w ciula nie lecą. ale może mam farta i nie widziałem jeszcze lolowatości sprzedawców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyjedz na jaroty :P

bylem sobie w sklepie i ogladam sobie witraczki swiecace...

pytam ile kosztuje ?

powiedzial cene (nie pamietam) i mowi ze nawet na procesor sie nadaje...

ja mowie ze na proca nie chcem bo mam wc

koles lekkie zdziwienie i wszystko widzialem nawet chlodzenie kondensatorami (ke?) ale o chlodzeniu woda pierwse slysze...

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUAHAHAHAHA :D

Panowie to sie nadaje jednym lowem na jakis wielki progam o firmach LOLACH :D

Szkoda slow Kucyk na to co Oni tam wyraniaja, w kazdym badz razie zasluguje to na jak najwiesze naglosnienie, moze zrobimy liste firm LOL, ktorych nie polecamy i ja jakos naglosnimy?

Ci "informatycy" z tego sklepu to chyba zawodowke rolnicza konczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyjedz na jaroty :P

bylem sobie w sklepie i ogladam sobie witraczki swiecace...  

pytam ile kosztuje ?

powiedzial cene (nie pamietam) i mowi ze nawet na procesor sie nadaje...

ja mowie ze na proca nie chcem bo mam wc

koles lekkie zdziwienie i wszystko widzialem nawet chlodzenie kondensatorami (ke?) ale o chlodzeniu woda pierwse slysze...

 

;]

pewnie chodzilo mu o OGNIWA PELTIERA, ale pewnie lol gdzies cos uslyszal, tam szfagier powiedzial i wyszly kondensatory hehe.

 

Pzodro.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S2. Tylko nie mówcie mi, że ktoś z was podkręca speedfanem  :lol:  :lol:  :lol:

Ja kręce speedfanem :lol: ...

bo w biosie brakuje mi kilku ustawień fsb które daje speedfan.

Ja też tak robie, z tym że mam troche okrojoną wersję SpeedFana - SpeedFan Overclocker Edition , z tym ża Lite :( To ona nia ma tak dużo opcji ;(

Dołączona grafika

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

PS. Podrzućcie servisowi linka :D :D :D

PS2. Z tym ża na serio trzeba zamazać pieczątkę żeby to im pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nic tylko pogratulować informatykom tej firmy. Chyba założe własny serwis komputerowy i będę wciskał ludziom że program MKS-Vir to bardzo niebezpieczny trojan, który należy usuwać z komputera. Daj im linka na e-maila koniecznie. Napisz też żeby nie próbowali mierzyć napięć w Adobe Photoshopie. :lol: :lol: :lol:

 

Kucyk na miejscu twojego kolegi żądałbym zwrotu kasy bo to jakaś paranoja poprostu. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ostatnio stacja nie chce czytać mi dyskietek.. Parszywe badziewie niszczy wszystko..... ;) W dodatku pobiera duzo pradu bo mam jakies niskie napiecia ;)

 

boshe.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wrzuciłbym do "Oszusci & niesolidne : firmy , servisy , sklepy", ale speedfan do oc i profesjonalizm z jakim ta firma zabłysła nie pozwalał mi na to...

Niby dlaczego? :roll: przecież firma nie jest solidna, jest już o tym topic, a jak ma być śmieszne i LOLowate to jest topic śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za słowa otuchy, zapodam im linka jak tylko uda mi się uzyskać do nich adres mailowy, być może nie mają netu, bo podobno najgroźniejsze choroby płciowe przenoszą się tą drogą :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) :) :) spox .....

w życiu już nie pójde do innego sklepu niż..( chciałbym podać nazwę ale nie bo to reklama ) z Lublina gdzie przynajmniej wiedzą o co chodzi, a człowiek nie patrzył się na mnie jak debil kiedy chciałem dostać thortona ... :) co więcej był na tyle inteligentny i powiedział że się skończyły i jeszcze jeden + pokazał mi screeny na swoim firmowym kompie jak podkręcał to cudeńko no to jest serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk zmartwie Cie... nie boja sie Sieci

http://www.kg.com.pl/ - to ich strona

tam gdzie jest kontakt, masz adres e-mail. Bidule nie potrafia wstawic do taga mailto: i trzeba kombinowac :/

Adres wyglada tak :) : kg@kg.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...