Skocz do zawartości
nicniekumam

2kompy + SDI - jak z tego zrobić sieć? :/

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dla was pewnie bardzo prosty ale ja nie mogę sobie z nim poradzić, już drugi dzień siedzę na google i nic nie znalazłem.

 

Chcę połączyć dwa komputery w sieć, tak żeby na każdym byl internet, a oto co posiadam:

 

zestaw SDI

2 komputery - w każdym karta sieciowa

 

Chcę je połączyć jak najprościej i jak najmniejszymi kosztami.

Proszę o link do artykułu albo najlepiej wytłumaczenie prostymi słowami.

Jutro mam to zrobić a jeszcze nic nie czaję :/.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nicniekumam oto najprostszy sposob na podzielenie sieci.

 

1. podlaczasz SDI do jednego komputera.

2. robisz skrosowany kabelek - skretke (schemat -> http://fun.tmc.dyn.ee/how_make_crossovercable.jpg )

3. uzywasz tego kabla aby polaczyc oba komputery.

4. na komputerze z SDI w wlasciwosciach "moich miejsc sieciowych" wlaczasz udostepnienie "polaczenia z SDI" (prawy klawisz myszy -> wlasciwosci -> tam poszukaj).

5. w komputerze bez SDI ustawiasz konfiguracje karty sieciowej na automatyczna.

6. juz masz internet. aby internet byl dostepny komputer z SDI musi byc wlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może jeszcze się upewnię

 

Na jednym z kompów instaluję SDI. Łączę go z drugim za pomocą scrosowanej skrętki przy czym wersja z hubem(swichem) ma proste skrętki. Scrosować kabel mogę w sklepie. Czy systemy na obu kompach muszą być takie same? Czy można skonfigurować połączenie za pomocą kreatora nowego połączenia z XP i czy będzie to dobry pomysł? Czy powinienem pamiętać o czymś jeszcze żeby nie spieprzyć sprawy?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem podzielić SDI na dwa kompy ................ i kupiłem do tego celu Router D-Link 804 dh .Więc wybuliłem 500 zł i za cholerę nie mogę go skonfigurować.

 

A czytam,że można to zrobić bez routera ,tak ???

 

Mam dwa pytania :

1)Bez routera to wystarczą dwie karty sieciowe i już tak ???

 

2)A jak skonfigurować router na stronie chyba 168.192.0.1 aby to chodziło ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania :

1)Bez routera to wystarczą dwie karty sieciowe i już tak ???

tak

 

2)A jak skonfigurować router na stronie chyba 168.192.0.1 aby to chodziło ????

nie mam pojecia, nie znam tego routera, w instrukcji poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

mam w domu trzy kompy (wszytskie Windows XP) i SDI, chciałem podzielic. Zrobiłem tak, do jednego kopma włozyłem dwie sieciówki i do dwóch pozostałych po jednej. Uzyłem kreatora konfiguracji sieci w domu i stworzył mostek. wszytsko chodziło do czasu. Teraz nie mam neta na tym kopmie do którego wpiety jest modem i dwie sieciówki. jak mozna to rozwiazać?

(na dwóch pozostałych działa bez zarzutu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie podlaczylem dwa kompy skretka z przeplotem i doopa, kompy sie nie widza :/ jeden jest na win xp xp2 i twierdzi, ze lacze ma ograniczona lacznosc (co kolwiek to znaczy) a drugi pracuje pod win95 osr2 i mowi, ze nie moze sie polaczyc z dhcp :/

 

pomijam fakt, ze modem kablowy po przelocznieu z RJ na USB nie moze sie zalogowac u ISP :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijam fakt, ze modem kablowy po przelocznieu z RJ na USB nie moze sie zalogowac u ISP :/

Modem kablowy powinien polaczyc sie z ISP, nawet, gdy nie jest podlaczony do komputera, tak wiec, fakt czy jest podpiety przez USB czy karte sieciowa nie powinien miec tutaj znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijam fakt, ze modem kablowy po przelocznieu z RJ na USB nie moze sie zalogowac u ISP :/

Modem kablowy powinien polaczyc sie z ISP, nawet, gdy nie jest podlaczony do komputera, tak wiec, fakt czy jest podpiety przez USB czy karte sieciowa nie powinien miec tutaj znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pomijam fakt, ze modem kablowy po przelocznieu z RJ na USB nie moze sie zalogowac u ISP :/

Modem kablowy powinien polaczyc sie z ISP, nawet, gdy nie jest podlaczony do komputera, tak wiec, fakt czy jest podpiety przez USB czy karte sieciowa nie powinien miec tutaj znaczenia.
jak widac ma :/ nie mam polaczenia z netem po podpiecu go do usb a przy sieciowce jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...