Skocz do zawartości
dayus

Na jakich roweracj jezdzicie?

Na czym jezdzisz?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na czym jezdzisz?

    • Author
      15
    • Giant
      25
    • Merida
      18
    • Romet
      13
    • inne typu "gorski"
      89
    • inne typu "ukraina" :)
      11


Rekomendowane odpowiedzi

[...]  30 km/h spokojnie na prostej. Z górki udało mi sie 56 km/h jechać.

hmm no wiesz nie chce cie martwic ale 30 km/h na szosie to raczej takie minimum z jakim powinnes jezdzic :D ja na rowerku do XC z gumami 1.9 " i ciezkimi kolami ( :cry: ja chce Crossmax'y) utrzymuje srednia ponad 35 km/h na szosie :) a na krotkich odcinkach lece ponad 40 :)

 

choc jednak jesli brac pod uwage te 30 lat i przygody ze szprychami ;) to chyba balbym sie tego bardziej rozpedzac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]  30 km/h spokojnie na prostej. Z górki udało mi sie 56 km/h jechać.

hmm no wiesz nie chce cie martwic ale 30 km/h na szosie to raczej takie minimum z jakim powinnes jezdzic :D ja na rowerku do XC z gumami 1.9 " i ciezkimi kolami ( :cry: ja chce Crossmax'y) utrzymuje srednia ponad 35 km/h na szosie :) a na krotkich odcinkach lece ponad 40 :)

 

choc jednak jesli brac pod uwage te 30 lat i przygody ze szprychami ;) to chyba balbym sie tego bardziej rozpedzac :D

Ta jasne na goralu ? I co jakei dystanse ? po 50km ? LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]  30 km/h spokojnie na prostej. Z górki udało mi sie 56 km/h jechać.

hmm no wiesz nie chce cie martwic ale 30 km/h na szosie to raczej takie minimum z jakim powinnes jezdzic :D ja na rowerku do XC z gumami 1.9 " i ciezkimi kolami ( :cry: ja chce Crossmax'y) utrzymuje srednia ponad 35 km/h na szosie :) a na krotkich odcinkach lece ponad 40 :)

 

choc jednak jesli brac pod uwage te 30 lat i przygody ze szprychami ;) to chyba balbym sie tego bardziej rozpedzac :D

Ta jasne na goralu ? I co jakei dystanse ? po 50km ? LOL
A moze tobie sie wydaje ze z taką prędkością jedziesz ?? moze masz źle ustaiony obwód koła w liczniku?? Mi sie udało maks 50 km/h na prostej i to bardzo krótko. Mam wheelera 1600 jak by co :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wcześniej pisałem, jeżdżę na składaku,  to właśnie mój nowy łoweł "gural"  :o 

Ale i tak odgapiłeś kolorystykę ode mnie :lol: A jak zmienię osprzęt, to korby też będę miał czarne... Tylko za każdym razem jak myślę o kosztach wymiany osprzętu, to mi się odniechciewa i przesówam je na później...

 

No i niestety wakacje dobiegają powoli końca - do tego jeszcze muszę się na egzamin uczyć także miałem ostry powrót do rzeczywistości, ale już za tydzień wracam do obijania się...

 

Na rowerze jakoś nie chciało mi się jeździć - w sumie przez cały sierpień i kawałek lipca przejechałem tyle co normalnie robię w dwa/trzy dni jak jestem w domu (czyli 80km). Rekord prędkości poprawiłem, ale muszę znaleźć większą górkę, bo tu więcej się nie da - licznik stanął na 67.1km/h i po prostu nie dało się więcej wycisnąć...

 

Tak mój rower teraz wygląda (nowe pedały i rogi):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee ;/ booster na psylo 8O :?:

 

nie mow ze Ci go rozginalo :/ przeciez to cholernie mocny amorek :|

 

pozatym jakos tak dziwnie skompletowany rowerek ;) mala rama nisko siodelko, platformy, psylo gieta kiera a do tego rogi i Introvert :)

 

takie troszke pomieszanie stylow :) no ale rowerek fajny , Lubie ciemna kolorystyke :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, po co Ci booster Varrol ?? zwłaszcza na sztućcu ?

Mi na DRLu i trakszynie nic się nie rozgina (a swoje ważę, to nieźle nieraz daję popalić hamplom) Z korbą masz rację, psuje krajobraz ;)

Mój się troszkę zmnienił, minimalnie w sumie, wymieniłem mostek i platformy na SPD :) , no i sztycę mam już "poczernioną" bajk od razu lepiej wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pseudogorala szkoda na niego slow.

Chce zmienic w zimie na TREKa 820 :D nowego :) na Alivio i z RST Guila TL na przedzie + zapodam tarcze na przod :D

ja bym uwazal z tarczami do takiego amora

 

1) jak juz reed zauwazyl cena

2) jak zalozysz tarcze to pozegnaj sie z amorem, przy zjazdach w miesiac zlapiesz takie luzy ze bedziesz sie bal po prostej jezdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pseudogorala szkoda na niego slow.

Chce zmienic w zimie na TREKa 820 :D nowego :) na Alivio i z RST Guila TL na przedzie + zapodam tarcze na przod :D

ja bym uwazal z tarczami do takiego amora

 

1) jak juz reed zauwazyl cena

2) jak zalozysz tarcze to pozegnaj sie z amorem, przy zjazdach w miesiac zlapiesz takie luzy ze bedziesz sie bal po prostej jezdzic

Z tym Alivio to też bym na Twoim miejscu nie przesadzał, lepiej troszkę dołożyć i przynajmniej na Deore, z amorków to do RST tak z pewną dozą nieśmiałości bym podszedł, poczytaj na forach bikerów co o nim myślą, lepiej jakiś Suntourek już.

 

shade, serio myślisz że tarcza tak wyczesze amora ?

Zresztą zależy jakie tarcze zapoda, jak jakieś spowalniacze noname to chyba nawet nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- hample rozginają mi widelec, tak, że bez boostera słabo hamował - zresztą z boosterem też rozginają :) w końcu to deorki XT ... a psylo (przynajmniej ten model - rocznik 2001 - przemalowałem go i może sprawiać wrażenie nowszego) nie jest wcale taki mocny - raczej odwrotnie... inna sprawa, że kupiłem jakieś badziewne słabo hamujące klocki - do tego piszczą jak się zamoczą (i żadne sposoby na to nie skutkują)

- siodełko mam ciut za nisko - ale to kwestja paru cm - mam odległość od siodełka do supportu 70cm - i jest ok... (ale coś mi się obniżyło, albo mi się wydaje)

- kierownica gięta, cóż poprzenio miałem prostą i ta mi bardziej odpowiada, więc zostawiłem

- rogi, no co, lubię się opierać na rogach - wiem, że moje założenie to XC, ale nie trzymam się reguł - stawiam na wygodę

- widelec kupiłem w miarę tanio, poza tym pisze na nim XC, więc wskazuje to na takie właśnie zastosowanie :)

- mała rama ?? ramę kupuję się pod wzrost, a konkretnie długość nóg - po co mi wielka rama, żebym sobie co chwila obijał...

- platformy... hehe cóż koszty mnie troche przerosły - SPD+buty by mnie wyszły ok 600-800zł, a platformy Truvativa na łożyskach maszynowych 150zł, a że nie ma wymiennych pinów to nic

 

Koszty, cena i kasa - niestety mam jej ograniczony zasób, dlatego część sprzętu w moim rowerze nie pasuje (wyłączając rogi). Wymiana osprzętu na XT (z tym, że nad korbami jeszcze się zastanawiam) wyjdzie tyle kasy, że aż strach pomyśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pseudogorala szkoda na niego slow.

Chce zmienic w zimie na TREKa 820 :D nowego :) na Alivio i z RST Guila TL na przedzie + zapodam tarcze na przod :D

ja bym uwazal z tarczami do takiego amora

 

1) jak juz reed zauwazyl cena

2) jak zalozysz tarcze to pozegnaj sie z amorem, przy zjazdach w miesiac zlapiesz takie luzy ze bedziesz sie bal po prostej jezdzic

Z tym Alivio to też bym na Twoim miejscu nie przesadzał, lepiej troszkę dołożyć i przynajmniej na Deore, z amorków to do RST tak z pewną dozą nieśmiałości bym podszedł, poczytaj na forach bikerów co o nim myślą, lepiej jakiś Suntourek już.

 

shade, serio myślisz że tarcza tak wyczesze amora ?

Zresztą zależy jakie tarcze zapoda, jak jakieś spowalniacze noname to chyba nawet nie ;)

 

*co do zmiany osprzetu na deore to dobry pomysl ale myslalbym conajmniej o LX (tyl) z tym ze zmiana na deore niesie za soba duzo wieksze koszty eksploatacji (np wymiana lancucha juz nie bedzie kosztowala 15-20 zl tylko 50-70 [ceny przykladowe ale bliskie rzeczywistym], tak samo kaseta) zwykle deore jakos szybko 'padaja', nie wiem moze ja sie tylko spotkalem z takimi modelami..

 

*amorek jestem pewien ze padnie, nie jest to gorna polka a co za tym idzie jego wytrzymalosc i sztywnosc nie sa takie jakie powinny byc (mam przyklad kumpla ktory na Suntourze costam 60 ma tarczowki Gianta mph3 i po paru miesiacach ma takie luzy na amorze jak ja mialem za czasow gdy jezdzilem na niedokreconej kierownicy i caly gwint zje... ,(ahh to byly czasy.. ;p) jazda na czyms takim staje sie naprawde niebezpieczna

 

argument ze rower nie bedzie wykorzystywany do zadnych ekstremalnych zjazdow czy jezdzie po ciezkim terenie odrzucam bo w takim przypadku w zupelnosci wystarcza hamulce typu v-brake a tzw spowalniacze ;) tez nie maja sensu poniewaz :

1)stosunek wagi do jakosci.. tragedia

2)bezpieczenstwo (i tu takze przyklad kolegi tym razem innego, ktory na zjezdzie w Myslenicach 'stracil' tylna tarcze.. po prostu od temperatury tarcza sie powyginala i rozp... adapter, szczescie ze zostala mu przednia na ktorej dotoczyl sie na dol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giant Boulder 860... Ale za jakies 3 miechy bedzie rama Dangerous Mike (do XC :D)...

Jesli o predkosci chodzi to rozwinalem 58km/h ostatnio na zjezdzie (trasa na Dolomitach, w Bytomiu ... ta sama na ktorej odbywal sie wyscig) ale bylo juz dosyc ciezko, nagle przedemna galaz wyskoczyla na wysokosci glowy :D. Na tym rowerku dosc sporo krece, po zroznicowanym terenie i jestem bardzo zadowolony :) (sporo = 50-150km dziennie, sa wakacje :P).

Pozdrowienia

PS. Rama author a-gang p.m do opchniecia ;> info na pw :P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee ;/ booster na psylo  8O  :?:  

 

nie mow ze Ci go rozginalo :/ przeciez to cholernie mocny amorek :|

Dowaliles jak dzik w sosne :lol:

Psylo moze sie jeszcze jakos kupy trzyma, ale Rock Shox to najbardziej wiotkie widelce pod sloncem, ich lekkosc (nie taka znow rewelacyjna) jest okupiona znikoma sztywnoscia boczna.

Paru moich kolegow ktorzy kolarstwo gorskie traktuja bardziej ambitnie ode mnie mowia o widelcach RS ze maja system SSD - Sam Szuka Drogi, kolko skreca mimo ze tego nie chcesz...

No i w dodatku ta awaryjnosc, wymog stosunkowo czestych przegladow, i koszty serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee ;/ booster na psylo  8O  :?:  

 

nie mow ze Ci go rozginalo :/ przeciez to cholernie mocny amorek :|

Dowaliles jak dzik w sosne :lol:

Psylo moze sie jeszcze jakos kupy trzyma, ale Rock Shox to najbardziej wiotkie widelce pod sloncem, ich lekkosc (nie taka znow rewelacyjna) jest okupiona znikoma sztywnoscia boczna.

Paru moich kolegow ktorzy kolarstwo gorskie traktuja bardziej ambitnie ode mnie mowia o widelcach RS ze maja system SSD - Sam Szuka Drogi, kolko skreca mimo ze tego nie chcesz...

No i w dodatku ta awaryjnosc, wymog stosunkowo czestych przegladow, i koszty serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumeim Sid czy Pilot ale nie przesadzajmy Psylo po Boxerze to najmocniejszy amorek RS sam mam kilku kumpli ktorzy przesiedli sie z DJ na Psylo i sobie go bardzo chwalo :|

 

w Duke'u mam zamontowane V'ki XT z klamka Avida SD5 i za cholere go nie rozgina :|

 

SSD ok spoko sam tak uwazam jesli chodzi o sid'y ale one sa wiotkie bocznie jakos na rozginanie przez v'ke nie slyszalem ani nie widzialem nigdy Sid'a z boosterem ;)

 

Pozatym jesli robi sie amora wazacego niewiele ponad kg to IMO jasne ze nie bedzie on sztywny jak 2 x ciezszy bomber ... po prostu wybierasz albo lekkosc albo sztywnosc, Psylo do lekkich sie nie zalicza i uwazam ze jest sztywny, na pewno sztywniejszy od Shiver'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jesli robi sie amora wazacego niewiele ponad kg to IMO jasne ze nie bedzie on sztywny jak 2 x ciezszy bomber ... po prostu wybierasz albo lekkosc albo sztywnosc, Psylo do lekkich sie nie zalicza i uwazam ze jest sztywny, na pewno sztywniejszy od Shiver'a :)

Uwazam ze lepsze widelce w tej klasie robi Answer (Manitou) , FOX, kiedys tez White Brothers, pare innych tez by sie chyba znalazlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem może być taki, że mam nieodpowiednie klamki - tzn. pod cantlievery (czy jak to sie nazywa) - tylko w takim razie dlaczego tak słabo hamuje - a może to ja mam za duże wymagania.

 

No bo tak na zdrowy rozsądek, to amorek, który ma wbudowany booster i do tego założony dodatkowy booster - i żeby to rozgiąć, to trzeba niezłej siły ścisku - chyba, że jestem za silny :) - ale w takim razie coś musi być nie tak.

 

Ciekawa sprawa, bo jak kiedyś miałem V-ki Alivio na ramie chyba stalowej ze zwykłym widelcem z przodu, to mimo, że nie rozginało, to hamował znacznie lepiej (tak mi sie przynajmniej wydaje) i nie miał tendencji do piszczenia. Teraz mam wrażenie, że przez to, że widelec się rozgina hamowanie jest gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od samych klocqf.

Ja mam na przodzie BBB all weather, a na tyle Jagwire TriZone (czy jak im tam) i baaardzo sobie chwalę V-ki deore, co przy mojej masie własnej jest dużym komplementem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kazdy sie tak chwali swoim sprzetem to i ja sie pochwale a co mi szkodzi:D

Tak oto wyglada moje cudo :D

Jest to składak na ramce GT avalanche (7005) 18" roku chyba '00 albo '01, amorek RST DELTA TL(troche sie wysluzyl juz), przednia i tylnia przerzutka to Sachs tak samo jak i korba, siodelko Tioga(bardzo wygodne) mostek Titec i juz od wakacji gięta kierownica Amoeba 670mm stery FSA, przednia piasta Deore XL felga Campagnolo K2 i Michelin WG 1.95 a tylnia Acera X i fela Mavix x221( zmieniona bo K2 pekla) i Ritchey zMAX Millenium 2.35, hamulce to Magury HS 22( kozaki) rowerek jest super jezdzi sie wysmienicie i bardzo przyjemnie (tylko ten amor pada juz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem może być taki, że mam nieodpowiednie klamki - tzn. pod cantlievery (czy jak to sie nazywa) - tylko w takim razie dlaczego tak słabo hamuje - a może to ja mam za duże wymagania.

Lepiej nie mieszac komponentow V-brake i Canti, kazdy inaczej ciagnie linke, propnuje poszukac gdzies klamek Avid (nawet uzywane) sa doskonale do V-brake.

No bo tak na zdrowy rozsądek, to amorek, który ma wbudowany booster i do tego założony dodatkowy booster - i żeby to rozgiąć, to trzeba niezłej siły ścisku - chyba, że jestem za silny :) - ale w takim razie coś musi być nie tak.

O ile sie orientuje dobrze wyregulowane V-brake XTR ma sile 750kg/cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiegoś Oscara Enduro czy jakoś tak. Ale jeszcze się od komunii trzymie ;) Swojego czasu były to jedne z droższych rowerów, ale dawno jush nie widziałem tej firmy na rynku. Czyżby splajtowali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od samych klocqf.

Ja mam na przodzie BBB all weather, a na tyle Jagwire TriZone (czy jak im tam) i baaardzo sobie chwalę V-ki deore, co przy mojej masie własnej jest dużym komplementem ;-)

ta klocki BBB polecam naprawde dobrze trzymaja, jak sa zadbane to rower praktycznie staje w miejscu po nacisnieciu klamek ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...