Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

PITer ano jest takie gowno jak radeon9800se 256mb 128bit:)

 

Ogolnie trafilem chyba na slaby egzemplaz:( slabo rdzen idzie i zresztą memy tez no ale coż poradzic i tak zawsze lepiej niz na zegarach gpu380 mem 680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stracha, że mi mod padł, bo w Doom 3 pojawiały się czasem czarne chaotyczne kropki :(. Na szczęście to efekt zbyt gorących pamiec :)- na 412/680 Mhz wszystko jest ok, wiec będzie trzeba kupić radiatorki i to jak najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy jakbym kupil r 9800 se sapphira i zmodowal go i nie byloby zadnych artefaktow, to karta dzialalaby tak samo dobrze jak 9800 pro? dodam, ze taktowania i szyne ma taka sama jak wersja pro. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stracha, że mi mod padł, bo w Doom 3 pojawiały się czasem czarne chaotyczne kropki :(. Na szczęście to efekt zbyt gorących pamiec :)- na 412/680 Mhz wszystko jest ok, wiec będzie trzeba kupić radiatorki i to jak najlepsze.

Revolteki U mean... :veryevil:

swoją drogą na 4max pojawiły się miedziane ocz.... gdyby tylko nie ta cena... :?

 

witam. czy jakbym kupil r 9800 se sapphira i zmodowal go i nie byloby zadnych artefaktow, to karta dzialalaby tak samo dobrze jak 9800 pro? dodam, ze taktowania i szyne ma taka sama jak wersja pro. pozdrawiam.

Tak, tu rozchodzi się tylko o generowany obraz po odblokowaniu potoków. Jednakże może nieznacznie odstawać od pro pod względem wydajnści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Jak wiecie mam "SAPPHIRE Radeon 9800SE 128mb 256bit"

i chce z niego wycisnąć ile tylko można więc musze kupić chłodzenie. Mam na oq zestawy:

1. Zalman ZM80D-HP (lub Zalman ZM80A-HP ale nie iwem czy się rużnią)

2. Thermaltake Giant III eXtreme

 

I nie wiem który zestaw jest wydajniejszy?

 

Mi chodzi tylko o wydajność poziom chałasu lub wielkość czy inne czynniki (prucz ceny :D ) mnie nie interesują.

 

Doradzicie mi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak...Xpert sie bo bani nadaje -własnie chcę sie pozbyć modowalnej 9800se 256 bit.

Czy sa może chetni???? :wink: :? 8) :roll: :?:

 

Pozdrawiam.

 

PS.Moja jest na brązowym.Jaka jest róznica w laminacie- mam dojscie do 9800se na czerwonym - troche tego mamy w sprzedazy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Jak wiecie mam "SAPPHIRE Radeon 9800SE 128mb 256bit"

i chce z niego wycisnąć ile tylko można więc musze kupić chłodzenie. Mam na oq zestawy:

1. Zalman ZM80D-HP  (lub Zalman ZM80A-HP ale nie iwem czy się rużnią)

2. Thermaltake Giant III eXtreme  

 

I nie wiem który zestaw jest wydajniejszy?

 

Mi chodzi tylko o wydajność poziom chałasu lub wielkość czy inne czynniki (prucz ceny :D ) mnie nie interesują.  

Doradzicie mi ??

Opcję 2 raczej Ci odradzam - droga, no i te dwa gwizdki...

A tutaj obiektywana recenzja:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=809...highlight=giant

Co do opcji 1, sam poważnie zastanawiałem się nad tym zalmankiem. Cena jeszcze do przełknięcia, dostajesz radiatory a zapuszczjąc wentyl na 5V robi się znacznie ciszej.

Jednakże przydałby się jeszcze jakiś głos abyś mógł obiektywnie spojrzeć na sprawę.

 

Taaak...Xpert sie bo bani nadaje -własnie chcę sie pozbyć modowalnej 9800se 256 bit.

Czy sa może chetni???? :wink:  :?  8)  :roll:  :?:  

 

Pozdrawiam.

 

PS.Moja jest na brązowym.Jaka jest róznica w laminacie- mam dojscie do 9800se na czerwonym - troche tego mamy w sprzedazy.....

Może kilka dni wcześniej... ale pare postów wyżej masz być może potencjalnego kupca....

Zarzuć również swoją ofertę do działu sprzedam a na pewno ktoś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.....no wiesz jakąś małą adnotację możesz dać :wink:, w ten sposób wszystko będzie jasne. A z tego co wiem to większość (wszystkie?) Xperty mają tą cholerną przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies chyba kiedys obilo mi sie o uszy ze na jakiejs stronce ludzie wypisuja sposoby na pozbycie sie artow bo zmodowaniu na 8 potokow kart ktore sypia artami

Na tym topicu ktos juz napisac swoj trik z xpertvison

Sa innne ?

Jeśli ktoś zna taki sposób to niech napisze będe głęboko wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem :D

1 x Revoltec BGA RAM FREEZER Miedziane 8szt () = 54,00zł

1 x Papst 8412 NGL Super Cichy 12dBA! () = 52,00zł

+ 11 zł na przesyłkę :)

 

Z nowym chłodzeniem na GPU się wstrzymam do puki nie ujżę testów starego Silencera rev 3.0 z zupełnie nowym "1".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Zalmana ZM80D-HP (w komplecie radiatorki) - i... Wszystko gorące. Sam zalman jest ciepły (cały), tak jak radiatory. Dodatkowo mam dwa wiatraki skierowane na górną część zalmana.

 

Ten XV to jakaś cieplna pomyłka (taktowania stand. > 380/600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten XV to jakaś cieplna pomyłka (taktowania stand. > 380/600).

Ale jest jeden plus, gdy jest chłodniej otwieramy obudowę, odpalamy dooma i mamy grzałkę 'za darmo' :mrgreen:

A tak serio, to przy otwartej budzie która stoi blisko fotela naprawdę czuć ten gorąc.

 

Hajper, ale ten z boku masz założony?

 

@Slayer na testy chyba jescze przyjdzie poczekać. A swoją drogą ciekawe dlaczego jeszcze żaden? się nie ukazał.

 

@toto

Quam zrobił cos takiego i ponoć wyszło:

(nie wiem czy już pisałem, jak tak to sorry...)

Kupiłem sobie niedawno tymczasowego radka

Xpert Vision 9800SE 256DDR...

Po formacie i instalacji Omeg (na catalys 4.7) w każdej grze/benchmarku były artefakty...

 

Ale kombinowałem i wykombinowałem... :)

Na czysty system zainstalowałem ORYGINALNE dołączone z kartą sterowniki, a potem na nie Omegi... MOD sie udał karta sprawna

Już daleko w Doom 3 jestem i 0 problemów.

 

PS. no mój expercik jest na czerwonym laminacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem testy i opisy rużnych coolre'ów (np http://www.silenthardware.de) i okazało się że VGA-Silencer dorównuje a nawet jest wydajniejszy od tych wszystkich wielkich konstrukcji jak np. te Zalmana czy Aerocool i jest o wiele tańszy :) zdecydowanie wybieram Silencer'a tylko radiatorki na BGA potrzebuje :) co sądzicie o tych:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30122121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Arctic VGA Silencer Rv.3 na allegro za 35zł używany ale nie ma przełącznika L/H zakładam że to poprostu jest przełącznik z rezystorem więc się nie zawachałem i kupiłem. Żeby zrobić ten przełącznik potrzebuje wartość oboru jaki jest podany w trybie "Low"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem parę dni temu kartę XV zainstalowałem omegi 2567 i występują błędy w grafice szachownica itp., Ale nie we wszystkich grach, chciałbym się tych błędów pozbyć, ale nie wiem jak i tu do was pytanie, co radzicie żebym wykonał żeby wszystko było w porządku. Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach testu Silencera rev.3, moge powiedziec, iz jest nader dobry. Czujnik temp. udalo sie umiescic przy samym GPU, dotyka jego boku i radiatora.

Obudowa typ chlodzenia w podpisie, aktulanie nie mam 2 wentyli, jednego z przodu (jest tylko jeden) i z boku dmuchajacego na grafe. Lada dzien zamontuje nowy z boku, wiec spodziewam sie jeszcze lepszych rezultatow.

 

Karta XV rdzen ustawiony na 440 MHz (455 max, bez artow), mysle, ze calkiem ladnie. Zero problemow, artefaktow, chodzi caly czas na 440.

 

Teraz gdy dni sa troszke chlodniejsze niz w upaly temp. ksztaltuje sie tak:

 

Ustawienia Silecera w trybie silent:

normalna pracy w win:

49-54 st. w zaleznosci od temp. powietrza w pokoju

 

podczas grania np. Doom3, Farcry, NWN, po godz.:

57-65 (65 wlacza sie alarm w AeroGate II), podczas grania zaleca sie wlaczeie trybu normal.

 

Ustawinie w trybu normal:

normalna praca w win:

42-52 (wzaleznosci od temp. w pokoju, 52, to temp. przy bardzo upalnym dniu, gdzie slonce podrzewa pokoj do nieznosnej temp.)

 

podczas grania:

52-58 (znow w zaleznosciod temp. w pokoju)

 

Jak widac wyniki sa nader dobre. uzylem pasty dolaczonej do zestawu, pierwsza proba zalozenia i takie wyniki..

 

Co do glosnosci.

najglosniejszym elementem mego kompa jest zasilacz ten z podpisu, a jak wiadomo do glosnych on nie nalezy, osobiscie jego szum mnie dobija :] Przy ustawionym silencer na tryb normal, jest slyszalny, choc nie jest to jakis duzy poglos, ale wyraznie go slychac.

Tryb silent za to naprawde nie slychac, Chieftec Dualfan, zaglusza go na dobre.

Dzieki ustawienia tak wysokim GPU, zyskalem calkiem niezly przyrost mocy, gdy dokupie radiatorki na mem, liczena kolejny wzrost szybkosci.

W tej chwili uzyskuje 6300 pkt. w marku03 i 41,8 klatek w Doom3 high detal (system ma juz prawie 10 miesiecy i jest nader przeciazony programikami)

Jak dla mnie wydanie tych 59zl na silencera bylo dobrym zakupem, cisza i wydajnosc na bardzo dobrym poziomie - rekomenduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem radiatorków na BGA i nie wiem czy wydać więcej na

http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=418

 

czy mniej na:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30122121

 

Bo nie wiem czy wydanie więcej kasy na radiatorki zalmana zapewni leprze osiągi pamięci niż na 'zwykłych' radoatorkach oferowanych przez PC_max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie- ile wynosi teoretyczny (producenta) max pamięci na Power Color 98 SE? Moduły Samsung 2.8 ns.

o ile dobze pamietam to nie bylo PowerColorow9800SE na Samsungach!

tylko na Hynixach 2.8ns(w/g producenta 700mhz)

 

UPDATE:

chociaz na tym spisie biosów widnieje PowerColor9800SE na Samsungach ale 3.3ns i z zanizonym taktowaniem 380/300 8O 8O

http://www.techpowerup.com/bios/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ja już byłem nieprzytomny ;) To są kości Hynix

 

UPDATE:

Jednak się pomyliłeś :P Wg. starej recenzji z frazpc.pl maksymalny teoretyczny zegar pamięci 2.8 ns to 713 Mhz :) http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/150

Tylko jakim cudem oni aż tak wykręcili te R350- 500 MHZ!! 8O

Wiem, że istnieje wzór to określający np. 5ns=200Mhz, 3.6 ns= 277 Mhz, 3.3=300 Mhz itp. Ktoś go posiada, bo zapomniałem :oops: :roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...