Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzaliscie jak sprawuja sie wasze 9800se@pro w colinie 5 ?

Wydaje mi sie ze ta gierka jest wymagajaca odnosnie poprawnosci zmodowania karty

Ja mam zero problemów z aa i bez oraz anizo:)

ładnie śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Założyłem wentylator 12x12cm w ścianie obudowy- teraz ramy są zimne i zprawdziłem możliwości OC. Po tym zabiegu pamięci poszły na 735MHz czyli poprawa o 30MHz :D ,

gorzej z rdzeniem bo on poszedł na 425MHz czyli 10 więcej. w AtiTool jak szukał max rdzenia to na 446MHz utrzymywał się stabilnie przez 35min a potem error :/ myślałem że na 440MHz będzie ok, no i w AtiTool było ale jak włączyłem 'kulki' to po chwili zaczynały błyskać :(. Mojim zdaniem za dużo pasty napchałem na rdzen bo zawsze przesadze :/ Zawsze boje się że jak dam małą kropke na środku rdzenia to nie starczy itp. Jak będze miał czas to sprawdze tą paste i może zmienie ją na lepszą jak qmpel mi da :D

 

325/580 @ 425/735 = 6453 3DMark'03

 

Pozdrawiam

Dyejcop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliscie jak sprawuja sie wasze 9800se@pro w colinie 5 ?

Wydaje mi sie ze ta gierka jest wymagajaca odnosnie poprawnosci zmodowania karty

Na :

AMD 2000+

256DDR OEM 333MHz

XV 9800SE@Pro 128-bit 256DDR 380/500MHz

 

leci 800x600 + Temporal AA x2 Medium Quality (na High ani nie próbowałem bo ramu za mało itp.)

 

i śmiga Płynniutko !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebranalem przez wieksza czesc tego watku, ale mam do Was drodzy moi pytanie. Macie zdrowie i widze, ze chyba do tej manii wkrotce dolacze. Z tymze u mnie chip bedzie chlodzony woda, a na pamieci postaram sie o cos aluminiowego domowej roboty.

 

Ktorych producentow Radki 9800SE 256bit 128MB daly sie zmodowac na 8 potokow i czy wymienialiscie po kilkakroc karty w sklepie. No i ktorych producentow omijac szerokim lukiem.  

 

Zainteresowalem sie ta karta, ze wzgledu na jej spore mozliwosci :D ;)

Generalnie nie ma prawidłowości co do modowalności kart danej firmy - jest to po prostu łud szczęścia. Ja za 3-cim razem trafiłem, może nie w dziesiątkę ale... :D, tak więc jeśli będziesz kupował w ciemno to przygotuj się na (niekoniecznie) trudną przeprawę, chyba że kupisz w miejscu gdzie dają gwarancję na modowalność. I jeszcze taka moja dobra rada: zwracaj uwagę na taktowania karty, najlepiej aby posiadała takie same jak posiada pro, czyli 380/680... no i powodzonka...

 

 

Mały offtopic: Nareszcie (dopiero? :oops: :lol: ) dorwałem D3 i pogrywam: detale High+1280x1024 :D + chwilowe zwieszki spowodowane "małą" ilością ram :roll: chyba całkiem nieźle jak na karte za tą kase

W PC Serwis bede zamawial zdaje sie, szkoda nerwow na lazenie po sklepach. Na pewno bede bral Xpervision z gwarancja modowalnosci, mozecie powiedziec jakie ma domyslne taktowania.

Karta jest na 2.5ns pamiatkach, wiec jest duza nadzieja na dobre O/C.

W przyszlym tygodniu ja juz zamawiam, czekam na doplyw gotowki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko załatw radiatory na pamięci( jak chcesz je krecic- w twoim przypadku warto kupić- 800 Mhz to granica teoretyczna dla 2.5 ns), bo te grzeja sie stasznie. U mnie nie mogę nawet dojść bez niczego do bezpiecznych 714, bo po prostu za bardzo się grzeją ( obecnie 703 Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tutaj sie moze zapytam o jedna rzecz ...

Chodzi o Kumpla ...

 

ktory to posiada Radeona 9500PRO ... chodzi na 380/670 mhz

Ogolnie jest zadowolony

lecz ostatnio myslal o tej karcie z PC SERVICE za 720 zl RADEON 9800 SE na 2,5 ns na 256szynie ... z gwarancja modowania na 9800 pelnego ,

I chcialem zapytac w jego imieniu (kumple nie ma neta)... czy jest sens sprzedawac karte Radeona 9500pro za 550 zl ma 2 kupcow , i dokladanie kasy zeby kupic ta 9800se ? za 720 ...

Zapewne grono z was posiada ta karte z PC service i czy mozna ja tak ustawic ze bedzie chodzic tak jak PRAWDZIWA 9800 pro ?? i czy bedzie duza roznica w wydajnosci miedzy tym co ma teraz a ta zmodowana ?

 

Wielkie dzieki za wypowiedzi , Prosze o pare konkretnych iwyczerpujacych odpowiedzi abym mogl pokazac je Kumplowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój update co do OC. Dzisiaj wyciagnołem stabilnie i bez artefaktów na standardowym chłodzeniu 436/703 :) Po raz 1 bawiłem się ATI Tool-em- rzeczywiście super narzędzie. Tryb 2D/3D to jest to, czego mi brakowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tutaj sie moze zapytam o jedna rzecz ...  

Chodzi o Kumpla ...  

 

ktory to posiada  Radeona 9500PRO ... chodzi na 380/670 mhz  

Ogolnie jest zadowolony  

lecz ostatnio myslal o tej karcie z PC SERVICE za 720 zl  RADEON 9800 SE na 2,5 ns na 256szynie ... z gwarancja modowania na 9800 pelnego ,  

I chcialem zapytac w jego imieniu (kumple nie ma neta)... czy jest sens sprzedawac karte Radeona 9500pro za 550 zl ma 2 kupcow , i dokladanie kasy zeby kupic ta 9800se ? za 720 ...  

Zapewne grono z was posiada ta karte z PC service i czy mozna ja tak ustawic ze bedzie chodzic tak jak PRAWDZIWA 9800 pro ?? i czy bedzie duza roznica w wydajnosci miedzy tym co ma teraz a ta zmodowana ?

 

Wielkie dzieki za wypowiedzi , Prosze o pare konkretnych iwyczerpujacych odpowiedzi abym mogl pokazac je Kumplowi

Moje XV 9800SE kupione w PC Serwis chodzi na taktowaniach rdzenia i pamięci nawet wyżej niż XT (WC rdzenia i radiatory na pamięci) -> dobre chłodzenie to podstawa przy kręceniu, bo można kartę spalić

 

Z tego co czytałem, nawet w tym wątku, SE ma inaczej ustawione timingi pamięci (można zmienić grzebiąc w BIOS'ie karty) - inaczej znaczy wolniej

 

Ze wględu na inne timingi pamięci po zmodowaniu na PRO (tylko poprzez kręcenie rdzenia i pamięci) nie dostajesz IDENTYCZNEJ z PRO karty ale jesteś bardzo jej bliski, różnice w wydajności między SE@PRO a pełnym PRO nie są duże. A różnica w cenie duża raczej jest ... ;)

 

Poprawcie, jeśli piszę bzdury ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie czasów dostępów na pamięci 9800 SE na takie, jakie oferuje wersja PRO z oczywistym uwzglednieniem taktowania rdzenia/pamieci na poziomie 380/340, wydajność względem SE@PRO jest identyczna. Na Xpert Vision z tego, co wiem nie udała się taka sztuka ( a przynajmniej na tych z pamięciami 2.8 ns, na moim i u innych uczestników forum z kartą Power Color nie ma problemu ) i tutaj sie zgodzę- wydajność jest mniejsza od tej na prawdziwym PRO, ale nieznacznie ( ok. 300 punktów w 3D Future Mark 2003). Napewno warto kupić, bo cena zdecydowanie przystępna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko ... czyli ten Egzemplarz z PC SERVICE jest godny polecenia ??

 

Ale chodzi tu jeszcze o taki aspekt Czy jest SENS !! wymieniac 9500 pro = sprzedac go za 550 zl i dolozyc do 720 na tego 9800se @ ??

Chodzi jak to sie przeklada w wydajnosci ?? (czy jest sens sprzedawac za 550 zl i dokladac)

Moze to nie jest wyznacznikiem ale kumpel na tym radku ma

2003 mark = 4800 ptk

Doom3 Ustawienia High 1024@768 bez cieni = 52 FPS

i ma na Stale odblokowane 8 potkowk jako ze to pro i sie niezle kreci

 

P.S

a co mialo oznaczac to XV ?? to twoj 15 radek z tej firmy czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko załatw radiatory na pamięci( jak chcesz je krecic- w twoim przypadku warto kupić- 800 Mhz to granica teoretyczna dla 2.5 ns), bo te grzeja sie stasznie. U mnie nie mogę nawet dojść bez niczego do bezpiecznych 714, bo po prostu za bardzo się grzeją ( obecnie 703 Mhz)

Oczywiscie, ze beda radiatorki, musze tylko wygrzebac jakis stary cooler z szuflady :D, albo zakupic jakiegos coolerka miedzianego taniego na gieldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko ... czyli ten Egzemplarz z PC SERVICE jest godny polecenia ??  

 

.....

P.S

a co mialo oznaczac to XV ?? to twoj 15 radek z tej firmy czy jak ??

raczej tak!

 

Jaki XV

:D

:lol:

Xpertvision = XV - skrot myslowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko.

Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem modowalnego POWERCOLOR 9800se 128 MB; 256 bit. W najblizszym czasie chcialbym zamontowac VGA SILENCERA. Wlasnie. Zeby go zamontowac musze zdjac standartowy cooler. Chcialbym zrobic to tak aby nie stracic grawancji, wiec zeby nie bylo sladu po tym zabiegu. Czy ktos ma doswiadczenie w tej kwestii? Moze jakis wskazowki jak to zrobic? Bede wdzieczny za pomoc.

pozdrawiam

Wojtek z Wrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer - Jak długo AtiTool utrzymywał Ci stabilnie rdzeń na tych taktowaniach ?? bo umnie było 446MHz i dopiero po 35minutach wyskoczył błąd. Najszybciej widać błędy w teście

"DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting

Version 1.2" czyli kulki :D. Po 2-10 min można zaobserwować błyskanie kulek. w mojim przypadku AtiTool pokazywał stabilny 440MHz a gdy załączyłem kulki po 4min zacynały błyskać :( i dopiero przy 425MHz nie błyskają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtas Wrocław - na powercolor zdjęcie radiatora nie jest to łatwe ale poczytaj to:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=716...=asc&&start=120

na samym dole, znajdziesz to czego potrzebujesz.

 

@lead a jak oc? ...miedziane radiatory właśnie to ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e - mają dużo większą przewodność cieplną od Al, ale mają trochę większą "bezwładność" w jego oddawaniu. Jednakże przy zast. jakiegoś wentla można zdziałać naprawdę dużo. Miedź to miedź.

 

@Strongmen jeśli się kumplowi nie pali to poczekaj co powie SpiderMAN, jeśli nie to...ciężki wybór, może podaj config. kumpla wtedy będzie można obiektywniej na to spojrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się dokonać małego postępu

 

325/580 @ 437/740 = 6501 !! 3DMark'03

 

Nie ma żadnych błędów w grach i testach oprucz testu z kulkami :/

Nie wiem dlaczego migają ta kulki jak przekraczam 427MHz :/

Musze zacząć zabawe z timingami ale obawiam się że strace na możliwościach OC i wynik będzie podobny.

 

Czy ktoś z Was zmieniał timingi na karcie Sapphire 9800SE 128mb 256bit na rdzeniu R360 i może je podać ??

 

UPDATE:

Dzisiaj się dowiedziałem że jest nowa wersja AtiTool 0.22 i jest w niej możliwość zmiany timingów !! może ktoś odważy się przetestować ??

Czy jak zaczne zmieniać i coś pujdzie nie tak to po resecie będzie normalnie ??

UPDATE:

Przeczytałem na stronce AtiTool że te timingi nie są stałe i po resecie zmieniają się na domyślne. Jak sprawdzić jaki jest czas dostępu do pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer - Jak długo AtiTool utrzymywał Ci stabilnie rdzeń na tych taktowaniach ?? bo umnie było 446MHz i dopiero po 35minutach wyskoczył błąd.

Przez ponad 2 godziny pozostawał przy dokładnie 436.50. Ustawiłem sobie na 435.86, żeby mieć pewność stabilności( w Far Cry, Doom3 przez kilka godzin żadnej zwiechy-anomalii).

 

Modyfikacja to jedynie pasta OCZ Ultra 5+ i wiatraczek Papst 8412 N/2GL wyciagający powietrze z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer - Jak długo AtiTool utrzymywał Ci stabilnie rdzeń na tych taktowaniach ?? bo umnie było 446MHz i dopiero po 35minutach wyskoczył błąd. Najszybciej widać błędy w teście  

"DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting

Version 1.2" czyli kulki :D. Po 2-10 min można zaobserwować błyskanie kulek. w mojim przypadku AtiTool pokazywał stabilny 440MHz a gdy załączyłem kulki po 4min zacynały błyskać :( i dopiero przy 425MHz nie błyskają :/

Bo Ati tool to syf (gdzieś ktoś mnie wysmiał na forum za to stwierdzenie). Miałem podobne akcje na 9500pro (z silencerem) - ati tool pokazywał ~390, natomiast w 3d2003 max był koło 370.

 

Najlepiej kręcić o kilkanaście mhz + nature w 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skatowałem Future Mark 2003 przy włączonym emule. Efektem był wynik 6109 ( emule zabiera ok. 300 punktów). Żadnych śladów artefaktów przy DX9 Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting v.1.2 i tam takze nie było jakiś przekłamań.

 

Nie jestem amatorem ;) Ale ten Ati Tool to świetny program i dopiero wczoraj sie o tym przekonałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...