Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

cze

nie mam pojecia o modyfikowaniu kart itd

ale chcialbym sobie kupic radka 9600 pro gigabyte`a ale nie umie go dostac w sklepie (tylko przez net sa) i pytanko czy oplacilo by sie dolozyc 100-150 i kupic sobie tego radka ????

http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...pdgr=196&aaa=21

prosze o szybka odpowiedz ,czy warto i czy mozna go pozniej zmodowac na 9800 pro :)

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj topik i wyciagnij wniski.

 

Mam prośbę do moderów- niech ktoś się zajmie "nowymi" i przydzieli im tylko część forum, bo to, co się dzieje z forum to jest klęska. Normalnie coraz gorszy poziom i lamerstwo. Jak to wogóle wygląda?!!! Już ponad 3 lata tu jestem ( jeszcze przed modernizacją forum) i przez ostatni rok jest straszny natłok lamusów :? Po co to komu potrzebne? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie zrobili tak jak na najwiękrzym polskim forum GSM ... od czsu zmiany regulaminu w żaden sposób nie moge pisać odpowiadać i wogule nic robić (tylko czytać) a regulamin ma chyba z 10 stron a4 i nie chce mi się szukać tego co mam zrobić by mieć wszystkie prawa :] ale tam naprawde był już śmietnik :/

 

Wracając do tematu :D

Nie moge znaleść orginalnych timingów z karty Sapphire 9800pro 128mb 256bit na samsungach a chciałem je wklepać do swojej 9800se :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będą takie same jak dla Power Color. Spróbuj przetestować ustawienia Pinki-iego, musisz sam potestować ( jeżeli karta jest na czerwonym referencyjnym PCB powinno sie teoretycznie udać) ATI Tool- testujesz- ok?- no to edit bios i flash :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może jakiś ulepszony bios do karty Sapphire Atlantis 9800SE 256bit pamięci Infineon 3,3.Zmodowała się w 100% ale mam dziwne wrażenie,że wyniki jakieś słabiutkie.324/554 na takich ustawieniach pracuje domyslnie.Na dniach dojdzie do niej zalman 80d z radiatorami na pamięci.Czy coś więcej da się z tej karty wyciągnąć?Szczególnie mnie interesuje inny bios.Szukałejąc informacji nie znalazłem zbyt wiele o takiej szafirce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde ludzie czytajcie cały temat albo przynajniej wyrywkowo posty bo wyników jest tu naprawde dużo :[ nawet na tej stronie jest mój wynik OC właśnie karty Sapphire Atlantis 9800SE 256bit 128mb tyle że jest na samsungach 3.3ns (nie jestem pewniej w 100%) WRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co się denerwować?Pytam szczególnie o BIOS.Do karty z Infineonami nie Samsungami.Jakoś nie widziałem by się ktoś ujawnił właśnie z taką kartą z takimi pamięciami.A co do wyniku,gratulacje.Mój oscyluje na poziomie 4500.Ale to już poza tematem.Urażonych BARDZO przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bios, to takowego będzie ciężko znaleźć. A to między innymi dlatego że jest takie narzędzie jak atitray, dzięki któremu można własnoręcznie modyfikować timingi i sprawdzać je w locie, co jest bardzo wygodne. Jeśli już odnajdziesz właściwe, używasz rabita i wgrywasz zmodyfikowany bios który będzie najbardziej optymalny pod twoją (konkretną) grafę. To tak po krótce, w razie wątpliwości wal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool też już ma możliwość zmiany timingów "w locie" musze jeszcze zczajić czy da się te timingi zapisać w profilach czy trzeba za każdym razem je wklepytać :-)

Takie pytanko: Czy złe tymingi mogą uszkodzić fizycznie karte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e... zła odpowiedź :) spodziweałem się negatywnej :D teraz nie wiem czy wpisać te timingi podane w faq czy lepiej szukać sprawdzonych na mojej karcie :) (jak narazie poszukiwania bez skutQ)

 

UPDATE

Zmieniłem timingi na te podane w tym FAQ.

 

325/580 @ 437/740 +timingi = 6610 !! 3DMark'03

 

Ale dalej w teście z qlkami są migające białe plamki (bo to nie kropki tylko tak jakby błyskały flashe) może mam zwalony system :/ jeśli nie to trzeba będzie zmienić paste na rdzeniu :)

 

P.S. - Może ktoś napisać stardardowe timingi z karty Power Color ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyejcop spróbuj innych benchmarków, jakichś nowszych gier, po dłuższym czasie (jeśli coś jest nie tak) ujawnią się arty, bądź tekstury zaczną się sypać.

 

A tu timingi:

Powercolor 380/680 Hynix 2,8ns

 

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 7

tRcdWR = 3

tRP = 7

tRAS = 12

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 22

tRBS = CL + 2.5

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 0.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :/ po dłuższych testach okazało się że pamięci siadają :( nie chciało mi się już sprawdzać max wartości dla pamięci ale przy 730MHz już siadały. 100 3dmarków w plecy jestem :D

 

Moje standardowe timingi rużnią się od Power Color'a więc jakby się uprzeć to może znajdzie się odpowiednie wartości ;)

 

---------------------------------------------------

Memory timings

---------------------------------------------------

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 6

tRcdWR = 3

tRP = 6

tRAS = 11

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 20

tRBS = CL + 2.5

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ posiadam kartę Xpert Vision 9800Se, jest czteropotokowa, ale i tutaj występują problemy, nie podkręcałem nic, a raz na trzy przy uruchamiania Xp, wyskakują mi niebieskie paski wzdłuż pulpitu, muszę wyłączyć komp, i dopiero potem można coś robić. A jak kiedyś chciałem dać na 8 potoków, to wogóle żadna gra nie chciała mi się włączyć ? Co robić ?

Dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie paski mogą być winą sterów albo samej windy.

Karte masz nową ? ze strandardowym chłodzeniem?

W grach (na 4x1) występują przekłamania w grafice ??

W ostateczności może masz słaby zasilacz i spada napięci co powoduje rużnego rodzaju błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperty mają taką dziwną przypadłość że raz na jakiś czas wyskoczą paski, ale powinno to zdarzać się bardzo sporadycznie.

 

Jeżeli format nie pomógł to spróbuj z nowszymi sterami

http://69.93.129.141/softmod.wxp-w2k-catal...03a-016701c.exe

softmodded (8x1)

 

bądź zwykłe catalystery:

http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-cataly...03a-016701c.exe

 

Jest jeszcze jedna kwestia - wspominałeś że karta jest używana. Być może ktoś przy niej grzebał. Może sprawdź ilość pasty pod radiatorem (o ile wogóle tam jest :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dobre timingi!!

 

---------------------------------------------------

Memory timings

---------------------------------------------------

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 6 -> 4

tRcdWR = 3

tRP =6 -> 4

tRAS = 11 -> 9

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 20

tRBS = CL + 2.5

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

 

325/580 @ 436/729 +Timingi = 6620 !! 3DMark'03

 

Karte wygrzałem 3x 3dmarkiem na max AA i sterach ustawonych na jakość potem grałem 1h w doom3 (timedemo 50 FPS) i zrobiłem test w AtiTool i wszystko jak narazie jest wpożo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Powercolorze 380/680 @ 408/700+timingi mam 6300 pkt w 3dmarku03. Wiecej nie krece bo mam orginalne chlodzenie, ale mysle, ze na taktowania Dyejcop mialbym wiecej pkt, wiec nie wiem czy te Twoje timingi sa takie swietne. Ja polecam timingi Pinkiego. Mam na nich +250 pkt i zadnego spadku oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na timingach Pinkiego moja karta nie daje rady :) Ja mam Samsungi 3.3ns a nie hinixy 2.8ns. na mojich timingach oc spadło o 11MHz (2x5.5) ale nawet jak ustawie 740 to wydajność nie wzrasta. chciałem dobić do 7k ale bez v-mod'a nie da rady a na to się nie pisze :) napewno nie z mojim zasilaczem :].

 

Czy jest możliwe że karta HIS Radeon 9700PRO standardowo wyciska 6300 3DMark03 ?? karta ma chłodzenie podobne do mojego standardowego wiatraczka :) i ma taktowania 400/600.

Qmpel kupił tą karte 6miechów temu od znajomego za 500zł i twierdzi że właśnie tyle (6300) uzyskuje w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze 

przepraszam o moje wczesniejsze wtracenie :cry: 

 

poczytalem pare stron topiku jest  8)  a jaka firme  polecacie ,by w pozniejszym czasie moc odblokowac 4 potoczki ??

 

pozdro

NIE MA reguły która określa iż karty f-my xxx modują się a karty f-my yyy nie. Nie jest to zależne od producenta ale od danego, konkretnego modelu.

Jedyny najlepszy sposób, to taki jak powiedział SpiderMAN - kupić w miejscu gdzie wcześniej karty sprawdzają. Wtedy jesteś pewien że karta jako tako będzie wolna od tych wszystkich surprise'ów.

 

Jestem pewien na 100% że nikt przy niej nie grzebał, lecz ściągać nowe stery przez modem :(, może wymienić bios ?

Znam ten ból... zmiana biosu raczej nic nie przyniesie, może stery z oryg. płytki dołączonej do karty?

Takie częste krzaki mogą sugerować przegrzanie pamięci, a o to nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...