Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

XWOJCIECH'UX:

Nie napisałem że NIE czytałeś tematu, lecz wnioskowałem z twoich postów iż tego nie uczyniłeś.

 

Teoria:

Piszesz że chcesz uzyskać więcej 3dmarków przy pomocy biosu. Ok, jeśli takowy wgrasz wynik podskoczy o ok. ~~100-200 pkt (zakładając iż karta ma takie same taktowania) Dlaczego tak mało? - z powodu zegarów - oczywiście wszystko zakładamy.

 

A teraz praktyka: abyś odczuł "kopa" musisz wgrać bios od Pro bądź XT, bo jaki sens jest ładować bios od SE do SE? "Biosy te dają kopa"(troche przesadnie powiedziane) gdyż mają ustawione ostrzejsze timingi, a w twoim wypadku wgranie takiego biosu pociągneło by za sobą dość dużą zmianę zegarów karty, czyli bez zmiany chłodzenia się nie obejdzie. Musiałbyś znaleźć bios od pro który cechował się podobnymi taktowaniami i identycznymi typami zastosowanej pamięci. Takowy będzie Ci trudno znaleźć gdyż przeważnie taktowania pro są dużo wyższe, od wersji którą ty posiadasz.

Wyjściem z tej sytuacji może być użycie atitray, sprawdzenie różnych timingów w celu dobrania tych najbardziej optymalnych. Następnie wykorzystujesz rabit'a w celu modyfikacji własnego biosu i wgrywasz.

 

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

 

Jeśli dalej masz jakieś wątpliwości pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak teraz off topicowo ale... Wygląda na to że na temat radeonów 9800SE@PRO zostało powiedziane już wszystko! Nie ma sensu już cokolwiek pisać w tym temacie ! Bo zawsze WSZYSTKO MOŻNA SOBIE JUŻ ZNALEŹĆ albo na forum albo na google, najlepiej zrobie jak zmienie sobie grafe na jakąś made in Volari bo może na forum dot. tychże kart ludzie są bardziej pomocni a nie robią ci "specjalną" przysługe odpowiadajac na kulturalnie zadane pytanie. A i tak wogole to jak ktoś nie ma ochoty odpowiadać na jakieś pytanie to poprstu nie odpowiada... może znaleźć się inna osoba która będzie na tyle miła i pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki pc juice --- WRESZCIE KTOŚ MI ODPOWIEDZIAŁ SENSOWNIE I NA TEMAT DOKŁADNIE TYLE ILE CHCIAŁEM SIĘ DOWIEDZIEĆ !!!!

======================================

 

vault --- WIDZISZ MIAŁEM RACJĘ -- A JEDNAK :) WSZĘDZIE CHAMSTWO SIĘ PANOSZY I DEBILIZM tutaj co niektoorzy pozapominali do czego jest to forum i trzeba narobić dużo szumu żeby odpowiedni człowiek się znalazł a jeszcze trudniej od niego wydusić odpowienią informację -- a jednak pc juice mi w jakiś sposoob pomoogł i rozwiał moje przypuszczenia -- bo jakoś widocznie tu wszyscy majaą tylko power colorka albo inne karty i zapomnieli iż są jeszcze takie cudeńka jak ja mam czyli SAPPHIRE

 

------------------------------------------

 

A MOŻE ktoś by mi pomoogł -- może już flashował tego szafirka identyczny model jak ja mam i ma bios to mooogl by mi podesłać na mmejla -- będę bardzo wdzięczny

 

a i jeszcze jakie byś proponował radiatorki na pamięci i coolerek // co dać i za ile -- może jakaś tabelka by sie przydala -- pomysl i pomooz nowemu

=================

 

=============================================

----------------------------------------------

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak ruszyłbyś 4 litery i przeszukał ten temat ? Vault ma racje - samemu sie nie chce co ? Www.google.pl albo przeczytaj temat od początku, tam masz wszystko opisane.

 

I pisz więcej takich znaczków typu '----' - będziesz fajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Cu Ram alu cooling Revolteka albo Alu tez revolteka na kosci BGA, we wrocq mozna to kupic w sklepie ktory sie nazywa Angela www.angela.pl , to jest najlepszy sklep we wrocq dla overclockerów... to jest na powstancow slaskich albo jeszcze na świdnickiej (chyba) za tym przejazdem kolejowym tam w tym biurowcu przed ktorym taki wielki kamienny słoń stoi :) Wiesz do te radiatory odrazu mają błone klejącą na spodzie, wieć nie musisz dokupywać tej Błonym klejącej termoprzewodzącej firmy 3M :) Hehe a tak wogole ... to nie radze bez mocnego nawiewu kupowac miedziaki na pamieci, jak masz slaby nawiew albo wogole radze kupic alumionowe radiatory :) Czemu ? Ano dlatego ze alumioniowe radiatorki szybciej oddaja cieplo do otoczenia, natomiast te miedziaki maja wiksza pojemność cieplną ale wolniej ją oddają do otoczenia :/ Ja mam nawiew w budze i alusy (brzmi jak alufelgi :P) i mi daje rade 740mhz na pamieciach bez artów :D na pamieciach 2,8 sasasa :)

Pytania ? Wal smiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać  mam  cztery kości ramu ustawione w '' L " więc  karta jest 256 bit -- przynajmniej tak  jest opisana na pudelku i karteczce znamionowej na drugiej stronie laminatu

 

pamiątki mają naklejone na wszyskich czterech sztukach  papierki  --- plomby gwarancyjne ze sklepu co mi uniemożliwia jaką kolwiek proobę oderwania czy odklejenia ich z obydwu stron więc  jak mam się dowiedzieć  jaka  firma i czas dostępu ----

Nie chce, żebyś to źle zrozumiał, ale z twojej wypowiedzi wynika, że chyba ktoś cię trochę oszukał .Wnioskuje to z twojej wypowiedzi. Karty 256-bitowe mają pamięci ułożone w literkę L, ale kości jest 8, a nie jak ty piszesz 4, z tym, że po 4 z każdej strony karty. Piszesz, że masz wszystkie zaklejone tzw. stickerami - to stary chwyt sprzedawców, aby coś ukryć przed klientem, że np. kości mają czas dostępu 3,3ns, albo nawet 4ns? I do tego BARDZO zaniżone taktowanie rdzenia (294Mhz zamiast 325Mhz lub 380 jak w prawdziwym Radeonie 9800SE) .Teraz nie dziwne, że dałeś za nią tylko 400zł. Chociaż , to i tak dobra cena jak na 128-bitowca z marnymi pamiątkami. A nie zastanawiałeś się skąd tak niska cena się wzięła? Podejrzewam, ze Z ZANIŻONYCH PARAMETRÓW. Co do flashowania BIOSU - pomyśl kilka razy, zanim to zrobisz. Ta twoja karta jest jakaś trochę dziwna - jeszcze czegoś takiego nigdy nie spotkałem, a wierz mi: przez moje ręce przeszło już ponad 1000 sztuk Radeonów 9800SE. MOJA RADA - przed dokonaniem jakiejkolwiek modyfikacji zdejmij wentylator z rdzenia i sprawdź, czy chip graficzny to aby na pewno R350/R360 i spróbuj usunąć jedną plombę w celu sprawdzenia jakie masz pamięci. Dopiero po upewnieniu się, co naprawdę masz możesz zacząć działać. Sorry, ale podejrzewam w tej karcie jakiś wielki szwindel, które padłeś ofiarą. Bez urazy, ale to tylko dobre rady, po prostu nie lubię oszustów, którzy psują renomę innym uczciwym sprzedawcom na Allegro.

 

Jesli twoja karta wyglada tak:

Dołączona grafika

 

to juz mozesz miec pewnosc.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XWOJCIECHX - a masz pamieci po obu stronach PCB???

Bo jesli po jednej to nie moze byc zadne 256 bit, jesli po dwoch to sie zgodze, ale to chyba jakas proteza Radeona 9800SE na PCB od 9500/9700. Cos dziwnego jednym slowem... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fotkę  --  wygląda identycznie --  skąd masz  te zdjęcia -- a co do sklepu to nie  bylem w takim jeszcze

podaj stronkę z kąd masz tą fotkę --- bo co ciekawe we wszystkich testach podajemi 256 bit

Zdjęcie pochodzi z mojego archiwum zdjęć, nie pamiętam z jakiej strony pochodzi, ale wraz ze zdjęciem miałem opis karty: Sapphire Radeon 9800SE 128-bit, 325/580Mhz, 3.3ns Samsung.

Nie chciałbym nikogo oskarżać, ale na Allegro wielokrotnie zdarzały się np. takie przypadki: "kupiłem kartę za 600zł, kręci się słabiutko, prawie wcale, po zmodowaniu artefakty, wystawię ją na Allegro za 500zł, może się ktoś skusi, a ja kupię sobie coś porządnego".

Takie działania powodują tylko zmniejszenie zaufania kupujących do Allegro oraz sprzedawców wystawiających tam swój towar. Być może i w twoim przypadku miałeś do czynienia z podobną sytuacją, chociaż muszę przyznać, że cena 400zł jest bardzo atrakcyjna, jak nawet na tak okrojoną kartę.

 

Zastanawia mnie tylko, dlaczego taktowania rdzenia na twojej karcie jest tak niskie?

Proponuje ci jednak dokladnie sprawdzic, z jakim sprzetem masz do czynienia, gdyz wgranie biosu karty o duzo lepszych parametrach moze spowodowac uszkodzenie karty podczas eksploatacji, a wtedy i 2 lata gwarancji moze nie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pisałem przecież , że mam pamięci po dwuch stronach karty w literce '' L '' //

a swoją drogą ciekawi mnie dlaczego na pcb 9500/9700 bo tak piszesz a przecież mam pudełko i na nim jest napisane RADEON ATLANTIS MODEL 9800 SE 128 MB / 256 BIT

 

---------------------------------------------------

widziałem na allegro wielu oszustoow sprzedających przerobione biosen karty na wyższe -- ale ta ma gwarancję ze sklepu - papiery i wogole gosc jest pewniakiem nie będę pisałe dlaczego ale nie sądze , żeby mnie skroił na 4 paczki i sprzedał mi kartę RADEON 9700 ALBO 9500 PRZEFLASHOWANĄ NA 9800 SE - choć już z takimi cwaniaczkami miałem do czynienia -- przypadki kumpli -- kupili i okazało się , że mialei przeflaschowane karty biosem //

 

=============================

jesli nawet pamięci są samsunga to jak mam sprawdzić nie odrywając plomby -- jakiś programik podajcie

 

i może bios od xt albo pro by pomoogł gdyby pamięci sie zgadzały tylko by w nim obniżyć taktowania dla rdzenia i pamiątek

-------------------------

tylko jak i gdzie taki dorwać co da się przerobić łatwo -- może ktoś ma gotowy dla mojej karty już ---- nie no nie będę ogłaszał przetargu na przeroobkę swojego potworka -- ale może ktoś by mi pomoogł

-------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pisałem przecież , że mam pamięci po dwuch stronach karty w literce  '' L ''  //  

a swoją drogą ciekawi mnie dlaczego na pcb 9500/9700 bo tak piszesz a przecież mam pudełko i  na nim jest napisane  RADEON ATLANTIS MODEL 9800 SE 128 MB / 256 BIT  

 

---------------------------------------------------

widziałem na allegro wielu oszustoow  sprzedających przerobione  biosen karty na wyższe  -- ale ta ma gwarancję ze sklepu - papiery i wogole  gosc  jest pewniakiem nie będę pisałe  dlaczego ale nie sądze , żeby mnie skroił na 4 paczki i sprzedał mi kartę RADEON 9700 ALBO 9500  PRZEFLASHOWANĄ NA 9800 SE - choć już z takimi cwaniaczkami miałem do czynienia -- przypadki kumpli -- kupili i okazało się , że mialei przeflaschowane karty biosem //

 

=============================

jesli nawet pamięci są samsunga to jak mam sprawdzić nie odrywając plomby -- jakiś programik podajcie

 

i może bios od xt albo pro by pomoogł gdyby pamięci sie zgadzały tylko  by w nim obniżyć taktowania dla rdzenia i pamiątek

-------------------------

tylko  jak i gdzie  taki dorwać co da się przerobić łatwo -- może ktoś ma gotowy dla mojej karty już ---- nie no nie  będę ogłaszał przetargu na przeroobkę swojego  potworka -- ale może ktoś by mi pomoogł

-------------

PCB - to plytka drukowana... A uklady R300 i R350 sa identyczne z budowy, wiec mozna lutowac je zamiennie...

To, ze jest PCB od R9700 wcale nie znaczy, ze taki uklad masz na karcie...

 

IMO Nie da sie przeflashowac karty na 9700 tak, aby udawala 9800SE... To jest niemozliwe. Zreszta sam sprawdz jaki masz uklad, w tym celu musisz sciagnac coolerek z niego (OSTROZNIE).

 

Nie da sie zadnym programem sprawdzic, jakie sa na karcie pamieci... Bo niby jak. Tylko mozesz byc zdany na wlasne oczy.

 

Skoncz zesz z tym kombinowaniem z BIOSEM. Niby jak chcesz wgrac BIOS od XT do karty na zupelnie innej plytce... Tak jak sugeruja inni, sprubuj poustawiac timingi Ati Tray Toolem. Potem podkrec troche karte, w granicach rozsadku oczywiscie i testuj!

 

Widac, ze nie jestes zbyt zaawansowany, wiec odradzam Ci jakiekolwiek modyfikacje biosu, bo to sie zle moze dla twojej karty skonczyc...

 

P.S.

Nie wkurzaja Cie takie kreski???

______________________________________

 

Bo mnie strasznie... Zacznij pisac normalnie i bez bledow, bo jak tak dalej bedziesz robil, to nikt Ci nie bedzie odpisywal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj pochwalić Pc serwis jak można. Wielu z was się pyta jak będzie jak padnie radek itp mi w poniedziałek padł we wtorek zaawiozłem a już czeka na mnie nowy radek. Padł w ten sposób że poszedłem do pracy komp włączony jak wróciłem to ciemność monitor się nie włącza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj pochwalić Pc serwis jak można. Wielu z was się pyta jak będzie jak padnie radek itp mi w poniedziałek padł we wtorek zaawiozłem a już czeka na mnie nowy radek. Padł w ten sposób że poszedłem do pracy komp włączony jak wróciłem to ciemność monitor się nie włącza itp.

Jak był taktowany?

Modyfikowałeś chłodzenie?

Przyklejałeś radiatory na pamięci?

Kupowałeś z gwarancją modowalności?

Jaki inny dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie spotkal z czyms takim:

 

Modowalnego Radeona (Xpert Vision) mam od ok. 2 tygodni i chcialbym go troche podkrecic, w zwiazku z tym zakupilem Silencera Rev. 3 i radiatorki na pamieci (freezery revolteca cu).

Problem w tym ze po wyciagnieciu tych bolcow radiator z wiatrakiem za cholere nie chca zejsc, sa jakby przyklejone. Boje sie ze uszkodze karte jesli bede mocniej to zdejmowal. Jest na to jakas rada??

 

Ponadto, czy te revolteki i arctic wytrzymaja taktowanie Radka9800PRO lub XT?? Zaznaczam ze nie mam dodatkowego chlodzenia obudowy i nic nie bedzie dmuchac na te miedziaki. Ewentualnie jakie ustawienia w tym przypadku sa dopuszczalne??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www2.ati.com/drivers/hotfix/wxp-w2k-8-07-018211e.exe

 

I serio, bardzo proszę o procedurę odblokowania potoków przez Riva Tuner, bo już 3 raz "ghosta" robiłem  :| :?

Eeee.. no wiec ja zianstalowalem te stery i podmienilem plik dopiero po instalacji.. zapewne trzeba to zrobic przed :D ale juz mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer:

Robisz tak: katalog rivatuner->PatchScripts->ATI->SoftR9x00->i odpalasz plik SoftR9x00 w2k.rts->z dolnego paska wybierasz radeon 9800->continue->wskazujesz folder w którym znajduje się plik ati2mtag.sys i patch'uesz.

Tak w skrócie.

 

 

Czy ktos sie spotkal z czyms takim:

 

Modowalnego Radeona (Xpert Vision) mam od ok. 2 tygodni i chcialbym go troche podkrecic, w zwiazku z tym zakupilem Silencera Rev. 3 i radiatorki na pamieci (freezery revolteca cu).

Problem w tym ze po wyciagnieciu tych bolcow radiator z wiatrakiem za cholere nie chca zejsc, sa jakby przyklejone. Boje sie ze uszkodze karte jesli bede mocniej to zdejmowal. Jest na to jakas rada??

 

Ponadto, czy te revolteki i arctic wytrzymaja taktowanie Radka9800PRO lub XT?? Zaznaczam ze nie mam dodatkowego chlodzenia obudowy i nic nie bedzie dmuchac na te miedziaki. Ewentualnie jakie ustawienia w tym przypadku sa dopuszczalne??

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie masz nałożone zbyt dużo pasty i wentyl się "zassał". Spróbuj pokręcić w lewo i prawo dość stanowczo ciągnąc, powinien zejść.

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to musisz sam sprawdzić jakie taktowania będą odpowiednie. Jeśli masz zamkniętą i nie wentylowaną budę watości będą napewno niższe. Odpal atitool i daj mu nawet kika godzin a znajdzie bezpieczne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już nowego radka ludzie z pc-serwis są bardzo w porządku. Na rdzeniu był silncer (dobrze założony) wentyl papst druga strona pamięci gołe całość niepodkręcana. Zanim mi padło to wcześniej zrobiły się różnokolorowe paski(ktoś pisał że radki xv tak mają) po szybkim restarcie było ok a później karta padła gwara mod była służył 2 tygodnie ale spox jak dla mnie bo jest już nowy modowalny oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja chciałem się znów nieco pochwalić: 2800pkt w nowym Marku:). Mam nadzieję, że będzie więcej. Narazie nie mam linka do ORBa ponieważ wystąpił jakis błąd(chyba serw zbyt obciążony).

Rdzeń: 450Mhz

Pamięć: 750Mhz

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale patciach!e przed instalacją stera czy po?

po

 

 

@Doodi na rdzeniu masz "tylko" Silencera?

 

Udało mi się wbić i zasysam nowego 3dmarka, ale trasnsfer tragiczny... za jakieś 5h będe go miał :P

 

 

@Slayer po modzie black screen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...