Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Ladnie Ci ten rdzen poszedl. Mi pamieci ide nawet na 800 ale rdzen -420 mhz max :/ A chlodzenie jest dobre i w dodatku ledwo co sie poci wiec jest git.. pewnie za malo pradu ma chlopak :/

NA 800 POWIADASZ?? Jak? Voltarz podnisoles czy co?

@Doodi na rdzeniu masz "tylko" Silencera?

Tak. Ale paste zmieniłem na OCZ ultra 5 +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podnosilem.. Poszly 396mhz.. ale juz lekkie arty są.. normalnie chodzą na 350.. Ale to juz byl szczyt.. A ten rdzen to jest jakis lol.. no 415-20 i juz arty :/

mi tez to nie wyszlo.. po zmodowaniu ich rivatunerem nie dosc ze nie bylo 8 potokow to jeszcze nie chcialo sie zmienic z 640x480 i 256 kolorow na nic innego O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie spotkal z czyms takim:

 

Modowalnego Radeona (Xpert Vision) mam od ok. 2 tygodni i chcialbym go troche podkrecic, w zwiazku z tym zakupilem Silencera Rev. 3 i radiatorki na pamieci (freezery revolteca cu).

Problem w tym ze po wyciagnieciu tych bolcow radiator z wiatrakiem za cholere nie chca zejsc, sa jakby przyklejone. Boje sie ze uszkodze karte jesli bede mocniej to zdejmowal. Jest na to jakas rada??

 

Ponadto, czy te revolteki i arctic wytrzymaja taktowanie Radka9800PRO lub XT?? Zaznaczam ze nie mam dodatkowego chlodzenia obudowy i nic nie bedzie dmuchac na te miedziaki. Ewentualnie jakie ustawienia w tym przypadku sa dopuszczalne??

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie masz nałożone zbyt dużo pasty i wentyl się "zassał". Spróbuj pokręcić w lewo i prawo dość stanowczo ciągnąc, powinien zejść.

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to musisz sam sprawdzić jakie taktowania będą odpowiednie. Jeśli masz zamkniętą i nie wentylowaną budę watości będą napewno niższe. Odpal atitool i daj mu nawet kika godzin a znajdzie bezpieczne wartości.

Probowalem, az mi sie pare "skrzydelek" radiatora powyginalo, a radiator ani drgnie. W instrukcji do Arctica jest napisane aby podgrzewac suszarka do wlosow... czy to bezpieczne? Troche go podgrzewalem, niezbyt dlugo ale wystarczajaco aby parzyl - niestety, nic to nie dalo, radiator ani drgnie:(

Swoja droga zastanawiam sie po co te kolki, skoro i bez nich radiator doskonale sie trzyma... ;)

A moze to jakis zabieg sprzedawcy ze przykleil to jakims klejem aby potencjalny klient tego nie zdejmowal...

Pomocy :(

 

 

P.S.

http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=radiat

co sadzicie o tej metodzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się wpieniłem. Mam problem jak kolega wyżej właśnie chciałem silencera założyć patrze a tu kołeczki zalane czymś złotym klej? lakier chyba? i ni penisa nie chcą puścić. Ja piernicze oszaleli czy co jak ja mam teraz silencera założyc przecież przy tym wyjcu to spać się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Z koleczkami sobie poradzilem.. Niestety troche tego "lakieru" sie zdarlo i pozniej moze byc problem..

Zdejmowalem pinceta, przydusilem i popchnalem.

UWAGA!! Koleczek przy wyjmowaniu moze wystrzelic, wlasnie cos takiego mi sie przytrafilo.. z 15 minut szukalem drania:)

 

Najgoprsze jest to ze po wyjeciu koleczkow radiator ani drgnie.. nawet o milimetr sie nie ruszy:(

 

Czy metoda z wsadzaniem do lodowki jest skuteczna??

 

Gdzies cos kiedys czytalem o tym ze mogla sie proznia wytworzyc..

nie wiem.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałeś złotym czymś ubazgrane kołeczki???????? Łatwo puściły bo ja pcham pcham i nic. Musisz mieć przyklejony czy coś wiatrak zdejmowałem wentyl z 2 xv i bezproblemu schodziły. Teraz też wentyl spoko odchodzi tylko te kołeczki miałeś też czymś złotymk wybabrane długo się meczyłeś jakiś patent?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

General Information

Operating System Microsoft Windows XP

DirectX Version 9.0c

Mobo Manufacturer http://www.abit.com.tw/

Mobo Model AI7 (Intel i865-ICH5)

AGP Rates (Current/Available) 8x / 4x, 8x

CPU Intel Pentium 4 3244 MHz

FSB 270 MHz

Memory 512 MB

 

Display Information

Graphics Chipset ATI RADEON 9800 PRO

Driver Name RADEON 9800 SE SERIES @ 9800 (http://softmod.techpowerup.com)

Driver Version 6.14.10.6476

Driver Status WHQL - Not FM Approved

Video Memory 128 MB

Core Clock 421 MHz

Memory Clock 360 MHz

 

Benchmark Settings

Resolution 1024x768@32 bit

Anti-Aliasing None

Texture Filtering Optimal

Vertex Shader Profile 2_0

Pixel Shader Profile 2_0

Force Full Precision Off

Disable DST Off

Disable Post-processing Off

Force Software Vertex Shaders Off

Color Mipmaps Off

Repeat Count Off

 

Main Test Results

3DMark Score 2711 3DMarks

CPU Score 4088 CPUMarks

 

Detailed Test Results

 

Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 11.3 fps

GT2 - Firefly Forest 7.7 fps

GT3 - Canyon Flight 14.6 fps

 

CPU Tests

CPU Test 1 2.1 fps

CPU Test 2 3.6 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Feluś

U mnie koleczki bez problemu zeszly.

Sciskam je w polowie, tak aby zostalo troche miejsca na pchanie i tak zeby sie dobrze zgiely i pcham je do gory.

Tez mialem koleczki ubabrane w jakims zlotym swinstwie.. nie ma sznas zeby tego nie uszkodzic przy zdjemowaniu:(

 

piszesz ze z tych kart radiatorki powinny bezproblemowo schodzic..

Kurcze, moj ani drgnie:(

 

Moze ktos sie orientuje czy tam metoda z lodowka jest bezpieczna i skuteczna????

 

P.S. Ty nie mozesz zdjac kolkow ja radiatora... :( heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i lipton pcham pcham i lipa. Może mi przykleili kółeczki a tobie wentyl do takiej ramki wokół rdzenia. Czy faluje wam czasami obraz tzn drga? Np w spellforce czasmi jak są filmiki w marku o3 np dzrwi szafy w troll's lair i innych jakieś obiekty np falują? Mam to w 2 xv możę to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj pochwalić Pc serwis jak można. Wielu z was się pyta jak będzie jak padnie radek itp mi w poniedziałek padł we wtorek zaawiozłem a już czeka na mnie nowy radek. Padł w ten sposób że poszedłem do pracy komp włączony jak wróciłem to ciemność monitor się nie włącza itp.

U mnie obsługa serwisowa nie była tak szybka, ale muszę przyznać, że firma PC Serwis zachowała się bardzo ok. A było to tak:

 

Kupiłem u nich z pięć miesiący temu Powercolora Radeona 9800SE modowalnego do PRO za 900zł. Nie bacząc na ostrzeżenia, jakie na tym forum były umieszczone katowałem go, wyciskałem siódme poty, ale miałem założonego silencera na chipie i przyklejone radiatory. Silencer był kilka razy zdejmowany i za którymś razem za mocno go docisnąłem - ukruszył się róg chipa. Z walącym sercem podchodzącym do gardła uruchamiam kartę i...... kart się nie odpala. Lecę do kolegi - też się nie odpala. No ładnie - załatwiłem kartę. Szukam oryginalnego wentylatora - nigdzie go nie ma. Dzwonie do PC Serwisu , a technik z serwisu informuje mnie, że jeśli nie będzie oryginalnego wentylatora, to może być duży problem, ale może coś się uda wykombinować. Pakuję kartę do pudła i zawoże do PC Serwisu. Na miejscu spisali odpowiedni raport - niestety, ale zauważyli ukruszony rdzeń - przyjęli "warunkowo", ponieważ "przeróbki dokonane przez osoby nieuprawnione powodują utratę gwarancji". Po 3 dniach dostaje informację, że może się uda załatwić tą reklamację, ale muszę ponieść koszta przesyłki od/do producenta oraz koszt oryginalnego wentylatorka, bo bez takiego to mogę tylko pomarzyć o pozytywnym załatwieniu reklamacji - razem wyniosło mnie 135zł. Zgadzam się oczywiście na ten koszt , bo cóż to jest 135zł w porównaniu z 900zł, jakie zapłaciłem za tę kartę. Po około 3 tygodniach dostaje informację, że mogę dostać nową kartę Xpertvision Radeon 9800SE 128MB. Nie pytałem nawet, czy modowalną, byle coś dostać, przecież gwarancja na modowalność była tylko na 10dni. Przyjeżdżam, wpłacam te 135zł i pytam się jaka byłaby dopłata do modowalnej, na co miła babeczka odpowiada mi, że przecież dostałem modowalną. Jadę do domu - sprawdzam - karta rzeczywiście jest modowalna. Dzwonię do firmy, aby podziękować za poważne potraktowanie - facet tym razem, chyba szef, powiedział, że oni starają się, aby klient był zadowolony, nawet w przypadku nieuzasadnionych reklamacji (czyli takich jak moja), ale w takim przypadku nie chcą na tym tracić - bo każda reklamacja to pewna strata dla firmy - stąd te 135zł - czyli koszt przesyłek reklamacyjnych, koszt oryginalnego wentylatorka, który musieli zakupić oraz koszt pracy kolesi, którzy testują te karty na modowalność. Powiedział też, że nie lubią jak ktoś im wciska ciemnotę, że karta sama się uszkodziła, albo wszczyna awantury, jeśli nie ma się racji, bo wtedy odmowa naprawy gwarancyjnej murowana.

 

Reasumując - mimo, że przyznaje się sam - kartę uszkodziłem mechanicznie, zostałem potraktowany naprawdę w porządku. Musiałem co prawda trochę za to zapłacić, ale koszt takiej naprawy był niski w porównaniu z wartością sprzętu.

 

Na tym forum człowiek z PC Serwis odpisał kiedyś forumowiczowi nt. reklamacji uszkodzonych kart, czyli co będzie jeżeli karta uszkodzi się z powodu niezawinionego przez kupującego po 10 dniach, czyli po czasie gwarancji na modowalność, czyli np. po pół roku. Odpowiedź była taka, że teoretycznie powinien dostać kartę bez gwaranacji modowalności, ale dopóki karty modowalne będą dostępne będą wymieniać na modowalne. I TO JEST POTWIERDZONA PRAWDA !!!

Ciekawe, jak to wygląda u innych sprzedawców modowalnych Radeonów 9800SE>PRO?????

 

Mimo, że PC Serwis sprzedaje modowalne Radeony dość drogo, u innych sprzedawców można znaleźć sporo taniej, to jednak z powodów wymienionych wyżej WARTO U NICH KUPIĆ , bo to pewny i solidny sprzedawca.

 

Ja jestem super zadowolny z zkupu oraz z obsługi serwisowej, czego wszystkim forumowiczon życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spox są tylko po co mi tym lakierem poprzyklejali kołeczki bo to nie jest wporządku jak ktoś chce założyć inne chłodzenie cichsze lepsze to chyba jego sprawaaaaaaaa. Dopóki nie uszkodze karty to mam chyba to prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spox są tylko po co mi tym lakierem poprzyklejali kołeczki bo to nie jest wporządku jak ktoś chce założyć inne chłodzenie cichsze lepsze to chyba jego sprawaaaaaaaa. Dopóki nie uszkodze karty to mam chyba to prawo.

No, tu się nie zgodzę z tym stwierdzeniem. Mieliśmy już przypadek, że karta została uszkodzona przy zdejmowaniu wentylatora (ukruszenie rdzenia graficznego), a użytkownik wciskał nam kit, że on nie zdejmował wentylatora, karta sama się uszkodziła, i że go nic to nie obchodzi, mamy mu naprawić lub wymienić. Popękany lakier na kołeczkach od razu wskazuje, coś było majstrowane. My naprawdę nie chcemy nikogo "spuszczać na drzewo", ale zrozum, że jeżeli producent nie uzna takiej reklamacji - mówię o ukruszonym rdzeniu, a ma do tego pełne prawo, to w takim przypadku my nie zamierzamy na tym tracić, jęzeli to jest ewidentna wina użytkownika. Dlatego dodatkowe zabezpieczenia. A kołeczki nie są przyklejane, tylko pomalowane lakierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten rdzen to jest jakis lol.. no 415-20 i juz arty :/

Mam to samo, ale jest chyba na to sposób :twisted:
jaki ??
Chyba nie chlodzenie freonem :P

:mrgreen:

Jaki sposob? V nie bede zmienial :P Dobre lece popobowac cos.. moze bedzie wiecej tych pkt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na procu 15*133, płytce z podpisu(KT333) i radku XV 9800se@9800 380/600 wynik 13,9k w 3dm2k1 no nie za mało ??

 

pytam bo do wczoraj miałem gf3Ti  :D

raczej nie... fsb daje ciala...

KT333 tez demonem nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem bez o/c... Samo sie testowala, ja w pracy siedze, zona mi tylko wynik podala :D

posprawdzam moze dzisiaj wieczorkiem. jak bede mial czasu na tyle...

 

Co do pamieci, to jeszcze bede walczyl, to samo sie rdzenia tyczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ w tym temacie zawarte jest bardzo dużo informacji, to nie jestem w stanie znaleźc tego o co chciałbym zapytać. Mam w planach kupić kartę XpertVision Radeon 9800 SE (256 bit) taktowanie: rdzeń:380, pamięci: 600. Czy ktoś już próbował przerobić tę kartę? Jest to model 128 Mb. Wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ w tym temacie zawarte jest bardzo dużo informacji, to nie jestem w stanie znaleźc tego o co chciałbym zapytać. Mam w planach kupić kartę XpertVision Radeon 9800 SE (256 bit) taktowanie: rdzeń:380, pamięci: 600. Czy ktoś już próbował przerobić tę kartę? Jest to model 128 Mb. Wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Nie, nikt.

 

1 strona tego tematu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...