Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Zapominacie o jednym. Zawsze mozecie olac gwarancje powolujac sie na ustawe. Jest dwa lata gwarancji ustawodawczej. Jesli serwis twierdzi, ze pasta jest inna, a niech udowodni, ze to oni nie zmienili, aby nie musiec naprawiac. To co nie ktore serwisy robia zakrawa na kabaret. Jak przejdziecie sie do konsultanta ochorny praw kosumenta i oni wysla swojego czlowieka, to okazuje sie, ze serwis calkowiscie inaczej mowi do was, niz wy slyszeliscie. Chetnie wymienia odreki i w ogole jest odrazu cacy.

 

Dodam, ze serwisy nader sporadycznie robia jakies klopoty, przewaznie jest wymiana szt. za szt. dowolnego sprzetu.jedyny numer jaki stosuja to specjalne przetrzymywanie sprzetu na maksymalny okres czasu. Powody takiego postepowania latwo sie domyslic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym. Zawsze mozecie olac gwarancje powolujac sie na ustawe. Jest dwa lata gwarancji ustawodawczej. Jesli serwis twierdzi, ze pasta jest inna, a niech udowodni, ze to oni nie zmienili, aby nie musiec naprawiac. To co nie ktore serwisy robia zakrawa na kabaret. Jak przejdziecie sie do konsultanta ochorny praw kosumenta i oni wysla swojego czlowieka, to okazuje sie, ze serwis calkowiscie inaczej mowi do was, niz wy slyszeliscie. Chetnie wymienia odreki i w ogole jest odrazu cacy.

 

Dodam, ze serwisy nader sporadycznie robia jakies klopoty, przewaznie jest wymiana szt. za szt. dowolnego sprzetu.jedyny numer jaki stosuja to specjalne przetrzymywanie sprzetu na maksymalny okres czasu. Powody takiego postepowania latwo sie domyslic.

Jak to? Napisz coś więcej o tym. Pliz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. moim zdaniem, tego XV można kręcić do 680 na pamięciach bez obawy, że coś się stanie (a wiadomo, że raczej się stanie, "troszke" się to grzeje). Dlaczego ? Kupuje się 9800SE@Pro a nie 9800se@9800 prawda ? 9800Pro to taktowanie 380/680 a nie 380/600. Każdy sąd to uzna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam xperta 9800se 128 bit kupilem go swiadomy tych 128 bit z

racji tego ze urwalem kondensator na 4 ti. mialem 550 zeta w kielni i wybieralem pomiedzy 9600pro i tym xpertem. bez modu mialem z 3000 tys w 3d03m wiec jak by sie nie zmodowal to lipa straszna by byla za ten hajs.Na szczescie dal sie zmodowac bez artow i wynik skoczyl do 4000 bez oc mysle ze za 530 zl to dosc dsbry wynik. po oc rdzen 420 pamiecoi z 500 na 580 wynik 4400pkt jak za 500 paczek to chyba nienajgorzej ogolnie jestem b. zdowolony bo juz mialem 4ti za 440 brac.pozdro aha tak w ciemnon to nie kupilem gdyz moglem wymienic nastepnego dnia jak co to tak informacyjnie napisalem szczesc boze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...4400 miałem na słabym procku i słabej płycie. Wiem, że bez problemu mieli po 4500-4600. :)

 

Ups...miałem pocieszyć ;) No wydajność masz lepszą niż droższy 9600XT czy mocno kręcony 9600Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywac TI4400 do R9500PRO, to mozna jedynie w aspekcie DX8,1, jednak kazdy wie, od jakies czasu gry dzialaja w DX9, a tu TI4400 niestety ma slabe osiagi iodstaje od 9500RO daleko z tylu.

 

AndyN -> szczegolowe dane znajdziesz w ustawie o, ochronie praw konsumenta z dnia 27 lipca 2002r. ktora weszla w zycie zdniem 1-2 stycznia 2003r.

 

W skrocie, moge rzecz, ze obejmuje miedzy innymi dwie wazne rzeczy dla konsumenta. Np.: towar, ktorego wada wyjdzie na jaw w okresie nie dlozszym niz 6 miesiecy od daty zakupu, uwaza sie, ze wada byla wada ukryta nabyta! Jako taki towar mozesz zadac wymiany, a w pewnych sytuacja zwrotu pieniedzy.

Tak samo, ustawodawca naklada na sprzedawce, dwu letni okres gwarancji poprawnego dzialania towaru, oczywiscie nie na kazdy towar sa pewne ograniczenia, wszystko znajdziesz w tej ustawie. To samo tyczy sie usprawnienia sprzedazy wysylkowej. Stad miedzy innymi 10 dniowy okres na zwrot towaru bezpodania przyczyny.

Polecam lekturke ustawy, wyjatkowo nudna i zagmatwana ;)

Oraz porady federacji konsumenckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos dla was, co powinno was ucieszyc mini-mini tescik temp GPU i mem.

 

Karta 9800se Xpert Vision, oryginalne chlodzenie, bez radiatorkow na mem, mod do 9800.

Komp i jego chlodzenie w stopce.

Test przeprowadzony czujnikami z AeroGate II odczyt wacha sie +-3 st. C

 

Karta praktycznie caly czas jedzie na nominalnych ustawieniach, pokrecalem ja tylko dla testow.

 

2x Marek01se i 2x Marek03

 

Temp. w dni upalne (bez o/c)

GPU - 56-58 st. C

MEM- 45-48 st. C

 

Temp. dzis w dzien zachmurzony deszczowy. (bez o/c)

GPU - 50-52 st. C

MEM - 45-50 st. C

 

po o/c (420/700)

 

GPU - 54-57 st. C

MEM - 55-65! st. C

 

Wnioski:

 

Cooler na GPU, w dzien chlodniejszy przy przyzwoitym o/c, radzi sobie lepiej, niz bez o/c, ale w dni upalne. jak widac w mojej stopce komp.jest dobrze chlodzony.

W nie upalne dni, a juz nie bawem zblizaja sie chlodne dni :( cooler GPU wystarcza do o/c poziomu XT. Inny aspekt tego, ze jest glosny, moj komp jest cichy, ale ten cooler robi straszny halas w porownaniu z reszta, dlatego i tak go zmienie na silencera.

 

Co do pamieci te przy o/c grzeja sie strasznie. Nie watpliwie zalecane radiatorki i nadmuch powietrza na nie, np. wentyl z boku budy.

 

Podczas testow kontrolowalem caly czas temp. co zauwazylem ciekawego?

Pewne testy, bardziej korzystaja z GPU inne z MEM. Skad tak duze roznica przy temp. podczas o/c pamieci. Przewaznie utrzymywala sie przy 60 st. jednak podczas kilku testow szczegolnie w Marku03 temp. skoczyla do 65st. C

Byl to test zapomnialem nazwy, ten z rozmywajacymi, wirujacymi kolorami i spadajace trolle.

 

Jak tylko zwolnie miejsce na dysku to zainstaluje Doom 3 i zobacze z czego on wiecej korzysta z GPU czy mem, wskaznikiem oczywiscie bedzie wzrost temp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka nowinka - hahahaha... Dziś z karty mi odpadł jeden radiator (ten mniejszy seryjny). Zaglądam do budy - a tam na dole leży. Praktycznie kropelka kleju tylko była na nim... NO COMMENT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O  

 

Qrde, czytając te posty, jednak te XV są trochę tandetnie wykonane i z chyba gorszych komponentów (grzejące się pamięci Hynix marne do kręcenia)

Prawdę mówiąc ja jakiejś euforii nie doświadczyłem jak zobaczyłem tą kartę, ale jeżeli chodzi o oc to zależy tylko od modelu. U mnie pamięci poszły 365 (730) bez radiatorów, jednego jak i drugiego 3dmarka zaliczyłem bez artów. Z tego co wiem w powercolorach występują identyczne pamiątki o tych samych możliwościach. No i wiesz cena też robi swoje...

 

Hajper prawdę mówiąc też uleciał mi ten radiatorek ale była to tylko i wyłącznie moja zasługa :roll: ... kapke silikonu załatwiło sprawę... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja swojego nie dotykam, boje sie na niego spojrzeć nawet, zeby nie popsuć - i naprawde ryzykant jesteś, skoro na 730 kręcisz te pamięci, ja raz spróbowałem na 640 i miałem ciepło w pokoju ;) Teraz jade na standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mam nadzieje ze mi nic nie odpadnie :). U siebie wykrecilem karte bez radiatorkow na wlasnie 730 :]. Moim zdaniem calkiem spoko wynik, wlasciiwie wystarczajacy:). Jeszcze tylko doloze radiatorki i bedzie git.

 

A wlasne co do radiatorkow-poczta zgubila moja (i 20 innych) paczek CSklepu :/. Czekam jesczcze do srody i znow zamowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja swojego nie dotykam, boje sie na niego spojrzeć nawet, zeby nie popsuć - i naprawde ryzykant jesteś, skoro na 730 kręcisz te pamięci, ja raz spróbowałem na 640 i miałem ciepło w pokoju ;) Teraz jade na standardzie.

:) to tylko w celach testowych, aż taki kamikaze to nie nie jestem...

 

Hm mam nadzieje ze mi nic nie odpadnie :). U siebie wykrecilem karte bez radiatorkow na wlasnie 730 :]. Moim zdaniem calkiem spoko wynik, wlasciiwie wystarczajacy:). Jeszcze tylko doloze radiatorki i bedzie git.

 

A wlasne co do radiatorkow-poczta zgubila moja (i 20 innych) paczek CSklepu :/. Czekam jesczcze do srody i znow zamowie.

To sie raczej nie doczekasz, a revolteców na stanie nie mają będą za ok 14 dni. Ja zrezygnowałem i zamówiłem w angeli, mają silencery jak i revoltecki na stanie. Zobacze co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

[...]

 

A wlasne co do radiatorkow-poczta zgubila moja (i 20 innych) paczek CSklepu :/. Czekam jesczcze do srody i znow zamowie.

To sie raczej nie doczekasz, a revolteców na stanie nie mają będą za ok 14 dni. Ja zrezygnowałem i zamówiłem w angeli, mają silencery jak i revoltecki na stanie. Zobacze co z tego wyjdzie...

 

Silencera juz mam, on doszedl bez problemow. A sroda juz dzis, wiec chyba jednak zamowie w angeli :). THX za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, ma ktoś z was tą karte :

 

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

 

Dała sie poprawnie zmodować na pro ?

 

Aha, i jeszcze jedno, jaki wynik 9k8 SE osiąga w 3DMarku 2k3 przed i po modzie ??

To czy się poprawnie zmoduje zależy tylko i wyłącznie od danego egzemlarza (czytaj: szczęścia) w każdym razie odrazam kupowania w ciemno.

 

4x1 ~~35xx

8x1 ~~51xx

 

oczywiście wszystko zależy od sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka ciekawostke, bardzo dziwna sprawa

 

normalnie jak zawsze uzywam kompa i nagle slysze ze scisza mi sie

dzwiek  8O i po chwili znowu wraca do normy  :?: 

Mam takie same cyrki, ale w moim przypadku to CHYBA wina głośników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem karty :( mam na oku te dwie.... pomożecie w wyborze ?

 

Gainward GeForce FX Ultra/960 TV DVI GS - http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...TDGS&kat=&pkat=

 

 

Sapphire Radeon 9800PRO Atlantis 128MB DDR TV&DVI - http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem karty :( mam na oku te dwie.... pomożecie w wyborze ?

 

Gainward GeForce FX Ultra/960 TV DVI GS - http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...TDGS&kat=&pkat=

 

 

Sapphire Radeon 9800PRO Atlantis 128MB DDR TV&DVI

 

Kazdy Ci powie, ze lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego radka. A co to ma wogole wspolnego z 9800SE? Przeciez to o nim temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem.

Otóż jakieś 3 dni temu kupiłem w arescie (www.arest.pl) Sapphire Radeon 9800 SE i spotkała mnie przykra niespodzianka po odpaleniu 3dmarka, tylko 12000 marków w 2001 i 3000 w 2k3. A w dooma 3 pograc można na high tylko w 800x600 no AA i to przy średnim fps 25 a przy akcji opadającym do 15. Specjalistą w temacie NIE jestem ale wydaje mi się że wyniki z tym co mam w podpisie powinny być dużo wyższe. System to Win XP SP1, sterowniki catalysty 4.9beta. Aida o karcie wypowiada się w ten sposób:

Właściwości procesora graficznego:      Karta wideo                                       ATI Radeon 9800 SE (R350)      Nazwa kodowa procesora graficznego                R350      Urządzenie PCI                                    1002 / 4148      Liczba tranzystorów                               117 milion(ów)      Technologia wykonania                             0.15u      Typ magistrali                                    AGP      Rozmiar pamięci                                   128 MB      Częstotliwość taktowania układu graficznego       324 MHz      Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC      400 MHz      Liczba potoków pikseli                            4      Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok1      Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków          4  (v2.0)      Liczba urządzeń cieniowania pikseli               1  (v2.0)      Sprzętowa obsługa DirectX                         DirectX v9.0      Pixel Fillrate                                    1296 MPikseli/sek      Texel Fillrate                                    1296 MTekseli/sek    Właściwości magistrali pamięci:      Typ magistrali                                    DDR      Szerokość magistrali                              256-bitowy(a)      Rzeczywista częstotliwość taktowania              290 MHz (DDR)      Efektywna częstotliwość taktowania                580 MHz      Przepustowość                                     18560 MB/sek

Co wy na to? To tylko moje omamy czy wyniki naprawde powinny być wyższe? Na moim gf3ti200 (zanim go zajechałem) miałem ponad 8000 w 3dmarku2k1 (ten sam sprzet i system) dziwne że po przeskoku na r9800se wzrost to tylko 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam karty modować/podkręcać na standardowym chłodzeniu, dostałem nauczke (bolesną!) przy gf3... Chodzi mi o to czy ta karta którą mam nie jest jakaś trefna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...