Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Pinki nie masz jakiegos czujnika od plyty na kabelku? to chociaz powiedz czyjest mocno cieply przy dotyku po silecer?

Ostanio naczytalem sie wiele, ze wrecz odwrotnie silencery popodnosily temp. rdzenia. Zalezy mi na ciszy, a ten oryginalny chodzi glosno, ale tez przydaloby sie schlodzic GPU. Jade na nominalnych ustawieniach i w te upaly temp. jest bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dodaja taki czujnik do NF7? chyba nie ;) Mialem cos takiego na starej plycie pod Celerona900 ( MSI 6337 :D )

Trudno okreslic temperature, gdy jest na LOW i podkrece grafe na 400/740 i bede katowal to po drugiej stronie jest goraca ( okolice rdzenia ) ale palca da sie utrzymac ;) Pamieci natomiast sa zimne lub lekko cieplawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim zakupem Radka 9800 SE Power Colora sie zrobił niezły burdel. Ale o tym nie bede mówić, mam pytanie. Gdzieś obiło mi sie o uszy że wszystkie/spora większość Power Colorowskich SE jest bezproblemowo modowalna. Czy mogą sie wypowiedzieć użytkownicy wywyższych radków, i skomentować tą tezę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak średnio 1 na 5 się moduje. A mój jest beznadziejnym przypadkiem. Po modingu taka szachownica że nie jednemu herbowemu rycerzowi by starczyła :D

Ale trza z tm żyć... na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem Radeona 9800SE firmy ExpertVision. Po dogłębnych testach, stwierdzam że jest w pełni modowalny Sprawdzałem wcześniej też radeona ExpertVision i również się w pełni modował, więc wygląda na to że ze wszystkimi radkami tej firmy nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wygląda na to że ze wszystkimi radkami tej firmy nie powinno być problemu.

to ze trafiles 2 to nie znaczy ze majac 20 wszystkie bedą cacy, akurat miales duzo szczescia........poczytaj wczesniej koles z PCServis i ja tesz troche pisalem jak sie modują karty danej firmy.....i powiem ci ze srednia jest jakies 20%, sytuacja wyglada duzo lepiej jesli chodzi o Herculesy 9800SE aiw ale one są stosunkowo drogie.........tylko za masz 60-75% pewnosci na zmodowanie

 

PS a tak przy okazji spytam......jak testowales ze masz taką 100% pewnosc ze potoki są poprawne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa - być może zbyt optymistycznie podszedłem do tematu. Będę brał w przyszłym tygodniu jeszcze jedną dla kumpla to się okaże jaka ta trzecia będzie.

 

Co do testowania, to standardowo: 3dMark03 bez wygładzania i z "polepszaczem obrazu", AquaMark3 - kilka gierek ze zrzutami obrazu, zero martwych pixeli, zero szachownic i innych "nieczystości" więc mniemam że jest 100% modowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa - być może zbyt optymistycznie podszedłem do tematu. Będę brał w przyszłym tygodniu jeszcze jedną dla kumpla to się okaże jaka ta trzecia będzie.

 

Co do testowania, to standardowo: 3dMark03 bez wygładzania i z "polepszaczem obrazu", AquaMark3 - kilka gierek ze zrzutami obrazu, zero martwych pixeli, zero szachownic i innych "nieczystości" więc mniemam że jest 100% modowalna.

Chyba nie chcesz powiedzieć że testowałeś karte przy pomocy tylko tych twóch benchamarków?! Jeśli tak to jesteś w głębokim błędzie.

Ja też myślałem że moja była cacy w 100%. Zapuściłem 3dm03, painkillera, colina, prince of persia no i niby było ok. ale szachownica pokazała się w 3dm01 i thief3 :cry: . Tak jak napisałem: absolutne minimum to 3dmark 01,03.

A więc jak tego nie zobiłeś to trzym się i testuj dalej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jol chlopaki kurde tak sie przymierzam rzeby radiatory se walnac na kosci pamieci a tu patrze nagle fuck !!!! jest naklejka na jednej z kostek pamieci o tersci : jakis numerek a ponizej" plomba nie zrywac" kurde sie cwaniaki scwanili a tutaj pytanie do was czy ktos w swoim xpert vision tez mial taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T3? co to jest? Moze to wina sterów?? Albo samego programu zobacz u kumpla na innej grafie czy też są te kropki?

T3 to THief:Deadly Shadows, trzecia część kultowej gry (jedynej w jaką gram, hehe..). Kropki są tylko po zmodowaniu, to nie wina sterów, są na różnych sterach i w zasadzie są to jedyne artki jakie zaobserwowałem.

Ciamciaramcia: u mnie nie było naklejki na kościach, na żadnej grafie nie widziałem w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim zakupem Radka 9800 SE Power Colora sie zrobił niezły burdel. Ale o tym nie bede mówić, mam pytanie. Gdzieś obiło mi sie o uszy że wszystkie/spora większość Power Colorowskich SE jest bezproblemowo modowalna. Czy mogą sie wypowiedzieć użytkownicy wywyższych radków, i skomentować tą tezę ?

Mam zmodowanego powercolora.Nie ma żadnych artefaktów, nie było problemu ze zmodowaniem na pro(omega). Tych powercolorów 9800se jest ze trzy rodzaje, natomiast jest jeden, który moduje zwykle prawidłowo, jest to model R98SE-C3, takowego posiadam. Ma taktowania rdzenia i pamięci jak pro, PCB od pro, 256-bit pamięć, jedyne co go odróżnia to 4 potoki. Dokładnie go sobie obejrzyj, musi mieć takie oznaczenie jak podałem, kości 2.8 hyniksa.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim zakupem Radka 9800 SE Power Colora sie zrobił niezły burdel. Ale o tym nie bede mówić, mam pytanie. Gdzieś obiło mi sie o uszy że wszystkie/spora większość Power Colorowskich SE jest bezproblemowo modowalna. Czy mogą sie wypowiedzieć użytkownicy wywyższych radków, i skomentować tą tezę ?

Mam zmodowanego powercolora.Nie ma żadnych artefaktów, nie było problemu ze zmodowaniem na pro(omega). Tych powercolorów 9800se jest ze trzy rodzaje, natomiast jest jeden, który moduje zwykle prawidłowo, jest to model R98SE-C3, takowego posiadam. Ma taktowania rdzenia i pamięci jak pro, PCB od pro, 256-bit pamięć, jedyne co go odróżnia to 4 potoki. Dokładnie go sobie obejrzyj, musi mieć takie oznaczenie jak podałem, kości 2.8 hyniksa.Pozdro

Gowno prawda bo mam taki sam model i <span style="color:red;">[ciach!]</span> nawet szachownicy nie mam tylko odrazu mi sie monitor wylancza. Nie wyglaszajacie takich teorii bo mozna ludzi w blad wprowadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim zakupem Radka 9800 SE Power Colora sie zrobił niezły burdel. Ale o tym nie bede mówić, mam pytanie. Gdzieś obiło mi sie o uszy że wszystkie/spora większość Power Colorowskich SE jest bezproblemowo modowalna. Czy mogą sie wypowiedzieć użytkownicy wywyższych radków, i skomentować tą tezę ?

Mam zmodowanego powercolora.Nie ma żadnych artefaktów, nie było problemu ze zmodowaniem na pro(omega). Tych powercolorów 9800se jest ze trzy rodzaje, natomiast jest jeden, który moduje zwykle prawidłowo, jest to model R98SE-C3, takowego posiadam. Ma taktowania rdzenia i pamięci jak pro, PCB od pro, 256-bit pamięć, jedyne co go odróżnia to 4 potoki. Dokładnie go sobie obejrzyj, musi mieć takie oznaczenie jak podałem, kości 2.8 hyniksa.Pozdro

qpa prawda bo mam taki sam model i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nawet szachownicy nie mam tylko odrazu mi sie monitor wylancza. Nie wyglaszajacie takich teorii bo mozna ludzi w blad wprowadzic

czarny obraz zaraz po zalaogowaniu się do os?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak koleś pyta co wybrać to najlepiej nic mu nie poradzić, żeby nie miał pretensji. Widocznie trafiłes na jakiś spierdzielony egzemplarz. Ten o którym pisałem r98se-c3 jest najmocniejszy z 9800se powercolora, inne maja niższe taktowania i węższą szynę. Chyba nie polecisz se z taktowaniem 325/500, tylko 380/680, prawda?Nikt nie gwarantuje, tym bardziej ja że poprawnie się zmoduje, chodzi o to, że prawdopodobieństwo jest większe, co potwierdzają testy w darktweakerze, x-bitlabsie i innych. ...Nie dawajcie takich rad...-śmieszne- to po co w ogóle istnieje forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariofranek Po prostu piszcie tak aby dac do zrozumienia innym ze mimo wszystko jest to loteria - Ty piszesz ze zwykle sie moduja ktos wyzej napisal ze kupil dwie karty i te dwie sie moduja to reszta tez bedzie. Osoba mniej wtajemniczona przeczyta taki post i leci do sklepu po karte,a potem zonk.

 

@Pc juice Nie, monitor sie wylancza podczas proby wyswietlania 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj kupiłem grafe XpertVision Radeon 9800SE 256mb 128bit o taktowaniu 378/250 MHz za 670zł nówke. Włożyłem do mojego kompa:

 

CPU - P4 2.8GHz HT800 @ 3.2GHz

RAM 2x512 DDR 400 TwinMOS Dual Chanel

Płyta - Asus P4P800SE

 

I się załamałem widząc 3100 3DMark'03. Zaraz wgrałem stery Omegi i odblokowałem 8 potoków co dało winik około 3900 3DMark'03

i to mnie dobiło. Czy ma ktoś tą właśnie karte graficzną po OC i zmianie timingów ?? Jeśli tak to ile uzystaliście 3DMarków'03?? Nie wiem czy opłaca się chłodzić czy może zamienić na model 128mb 256bit albo kupić coś już modowanego. Usatysfakcjonuje mnie 5000 3DMarków'03 bo narazie w doomie 3 mam 25fps (spadające do 15) przy 800x600 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj kupiłem grafe XpertVision Radeon 9800SE 256mb 128bit o taktowaniu 378/250 MHz za 670zł nówke. Włożyłem do mojego kompa:

 

CPU - P4 2.8GHz HT800 @ 3.2GHz

RAM 2x512 DDR 400 TwinMOS Dual Chanel

Płyta - Asus P4P800SE 

 

I się załamałem widząc 3100 3DMark'03. zomentalnie wgrałem start Omegi i odblokowałem 8 potoków co dało winik około 3900 3DMark'03

i to mnie dobiło. Czy ma ktoś tą właśnie karte graficzną po OC i zmianie timingów ?? Jeśli tak to ile uzystaliście 3DMarków'03?? Nie wiem czy opłaca się chłodzić czy może zamienić na model 128mb 256bit albo kupić coś już modowanego. Usatysfakcjonuje mnie 5000 3DMarków'03 bo narazie w doomie 3 mam 25fps (spadające do 15) przy 800x600  :cry:

Jeśli masz możliwość to zamień na 256bit i upewnij się czy ma taktowania 380/640(600XV) (ps. pamięci mają na pewno 250 mhz? ) a najlepiej, tak jak wspominałeś, sprawdzoną która poprawnie się moduje.

Na normalnym XV (380/600 8x1) wynik powinien oscylować w okol. 51xx-54xx

 

@Pc juice Nie, monitor sie wylancza podczas proby wyswietlania 3D

Ja miałem czarny ekran zaraz po zalogowaniu. Winne były stery, jeśli jeszcze tego nie robiłeś pokombinuj, może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta tej samej firmy XpertVision o 128mb 256bit ma taktowanie 380/400 ile może kosztować taka karta z 380/600 ?? Nie wiem czy sklep zgodzi się na wymiane karty na inn firma i tak chyba nie mają innych 9800se niż XpertVision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie wiem czy już pisałem, jak tak to sorry...)

Kupiłem sobie niedawno tymczasowego radka

Xpert Vision 9800SE 256DDR...

Po formacie i instalacji Omeg (na catalys 4.7) w każdej grze/benchmarku były artefakty...

 

Ale kombinowałem i wykombinowałem... :)

Na czysty system zainstalowałem ORYGINALNE dołączone z kartą sterowniki, a potem na nie Omegi... MOD sie udał karta sprawna

Już daleko w Doom 3 jestem i 0 problemów.

 

PS. no mój expercik jest na czerwonym laminacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta tej samej firmy XpertVision o 128mb 256bit ma taktowanie 380/400 ile może kosztować taka karta z 380/600 ?? Nie wiem czy sklep zgodzi się na wymiane karty na inn firma i tak chyba nie mają innych 9800se niż XpertVision

8O albo sie pomyliłeś, albo gość ze sklepu robi Cię w jajo. Jescze nie widziałem 9800 z takimi taktowaniami.

Obecnie w cenach sie nie orientuję ale sądze że coś ~690-740zł.

Upewnij się 3 razy zanim weźmiesz, bo później możesz mieć problem.

 

(nie wiem czy już pisałem, jak tak to sorry...)

Kupiłem sobie niedawno tymczasowego radka

Xpert Vision 9800SE 256DDR...

Po formacie i instalacji Omeg (na catalys 4.7) w każdej grze/benchmarku były artefakty...

 

Ale kombinowałem i wykombinowałem... :)

Na czysty system zainstalowałem ORYGINALNE dołączone z kartą sterowniki, a potem na nie Omegi... MOD sie udał karta sprawna

Już daleko w Doom 3 jestem i 0 problemów.

 

PS. no mój expercik jest na czerwonym laminacie :)

A sprawdź jeszcze np. Rivatunerem czy aby na pewno jedziesz 8x1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie sprawdziłem w ATITool i na pewno jest 380/250 a co to tamtego radka z szyną 256bit to nie jestem pewien bo parametry odczytałem na allegro. W poniedziałek zadzwonie do sklepu i pogadam albo lepiej pojade do nich.

 

P.S. Mój radek XV 9800se 256mb jest "czerwony" i na 8x1 nie ma żadnych artefaktów i osiągam 4000 3DMark'03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalamany.. Nigdzie nie ma 9800se@pro.. Tu coś jest http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29254236 ale gosc wraca 16 i nawet nie wiem czemu taki ujowy wynik u niego.. i czy w ogole sa XV 9800se@pro 256mb ram? O_o?

Trochę daleko od Wawy, ale możesz zamówić przez internet, chyba że będziesz przejeżdżać koło Wadowic lub Krakowa. Masz tu linka

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...&id=10430&sid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...